Skocz do zawartości

1% podatku na Fundację Pociecha


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli jeszcze nie zdecydowaliście na jaki cel przeznaczycie 1% podatku, zobaczcie sobie działalność Fundacji Pociecha - http://www.fundacjapociecha.pl/ . Oni zajmują się dziećmi z rodzin niewydolnych wychowawczo oraz biednych, organizują dzieciakom czas wolny, aby nie dorastały na ulicy. W świetlicach dzieci mogą odrobić lekcje, zjeść ciepły posiłek, rozwijać hobby. Na wejdziecie i polubicie FB https://www.facebook.com/FundacjaPociecha/ otrzymacie darmowego ebooka z bajkami dla dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No prosze Cie @Blondi ! Zarabiamy dobrze i nie ma co sciemniac, ale...czy taka fundacja przypada komus do smaku to juz inna sprawa.. ja np nie znosze zbiorek darow rzeczowych, za duzo kradna inni przy tych zbiorkach, ale procent mozna odpisac, choc ja akurat wspieram inne cele.

     Warto sie tez uaktywniacspolecznie bedac opiekunka, ale lepsze duzo jest takie osobiste zaangazowanie w sprawy blisko nas, tam gdzie mamy jakies rrozeznanie, ale tto juz każda z nas musi się rozejrzeć wokół siebie i to jest chyba właśnie najcenniejsze co możemy zrobić

     A opiekunki czesto rodzinie tylko daja i to niepotrzebnie. Kiedys wracalam z jedna Babcia, ktora opowiadala że kupiła wnuczce telewizor jakiś bardzo drogi A wnuczka nawet jej nie podziękowała, ale to nic. za to jej rodzice ostro zwrócili swojej corce uwagę na co z kolei babcia powiedziała że przecież wnuczka Nie musi dziękować A ja pomyślałam sobie że wnuczka powinna jeszcze babci dać w łeb. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Serenity może masz Ty kokosy i wychodzi Ci podatek do zapłacenia,,,mi nie wychodzi i tak jest jak napisałam wyżej,,,jeszcze mi zwracają,,,a jakbym miała nadwyżkę  ,to niech bierze kto chce,,nie zawracam sobie tym głowy,,,

Ja jestem taką babcią co pcha w swoje wnusie,,,a sprawia mi to taką radośc ,,że nic innego by mi takiej radości nie sprawiło,,ale to jak narazie drobnostki,,,ja muszę swoje marzenia spełniac i swoje zachcianki, mam zamiar jeszcze torchę pożądnie pożyć jak dama  :hahaha:,a mam ich co nie miara,,,fulll, także opiekunkowo kłania mi się:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Serenity ja bym z chęcią oddała kazdemu potrzebujacemu ten 1% ale mozna tylko jednej organizacji a mąz ma kolege chorego na to stwardnienie zanikowe boczne i jemu oddajemy w tym roku ten 1% .Ale są osoby nie zdecydowane wiec moze ktos wspomoze ta fundację.Warto bo dla nich kazdy grosik sie liczy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś poznałam wspaniałą osobę, matkę czwórki dzieci, starszą ode mnie jakieś 30 lat. Emerytka, jeździła do opieki. Wspaniała osoba, pracowita, czysta. Nie żaden tłumok. Na temat darowizn, pożyczek itp. mówiła tak, " wolę pożyczyć swoim dzieciom, bo jak nie oddadzą to i tak w rodzinie zostanie"

Ja muszę , czy chcę, w zeznaniu podatkowym mam przekazać %

 

zawsze taki % przekazuję na jakąkolwiek bądź pomoc dla "Ptaków".

Kocham wolność, lubię bardzo ornitologię.

I tu przeznaczam środki, oprócz małych przyjemności dla rodziny.

  A cała reszta dla mnie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

I kto biednemu, zabroni bogato żyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...