Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Śmierć opiekuna w pracy


Gość Dorota Mazak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dorota Mazak

Dziewczyny sama nie wiem co o tym myslec bo widzialam jak agencja prosi opiekunow o datki na sprowadzenie ciala opiekunka który umarl w pracy. Jego zona jest chora i on zarbial na zycie w niemczech. Agencja twierdzi ze nie wykupil dodatkowego ubezpieczenia a ekuz to za malo. Ja myslalam ze w takich sytuacjach to wielka agencja pomoze bo przeciez nie umieramy masowo w pracy ale ta agencja chce doplacic ale nie stac ja na cala kwote. Ja sie szybko ubezpiecze i wam tez radze bo potem rodzina moze miec klopoty. Pozdrawiam Dorota!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałam,że to ubezpieczenie,które wykupują nam firmy nie obejmuje transportu do polski nawet w razie wypadku gdyby była konieczność przewiezienia nas transportem medycznym a co dopiero jeżeli chodzi o przewiezienie zwłok.Jedna firma z którą jechałam wykupowała taką prywatną polisę i ona obejmowała takie wypadki.Koszt tej polisy to ponad 100zł na miesiąc tak,że warto nawet samemu ją wykupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjeżdzając do pracy  do DE, nikt z nas nie myśli o smierci,,,tak samo jak żyjemy dnia codziennego,,a co może się przytrafic w trakcie pracy to nikt nie wie,,tak prawdę mówiąc to nie mamy czasu nawet na zrobienie sobie podstawowych  wyników lekarskich ,,bo czujemy się dobrze to po co robić,,piszę nawet teraz o sobie,,ja idąc do lekarki swojej to biorę tylko receptę i do widzenia,,,jeszcze muszę temu głąbowi powiedzieć co chcę,,a jak już wymyślę badania to oczy ma jak żabucha,,,oj długi temat,,,także jedziemy do pracy i jesteśmy pewni ,że nam nic się nie przytrafi  a co w naszym ciele się dzieje ? też nie wiemy,,,a nie każdego stać na ubezpieczenia od tego i tamtego ,,większośc opiekunów i opiekunek zaczyna od pracy i nawet nie myśli o  dodatkowym ubezpieczeniu,,,większośc myśli jak długi ma spłacić a ubezpieczenie jest na ostatnim miejscu,,,taka prawda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istotnie , takie dodatkowe ubezpieczenie musimy mieć koniecznie i dobrze, że ktoś o tym przypomina. Z reguły agencja sama proponuje taką możliwość i to za około 2zł dziennie albo i mniej, w zależności od sumy ubezpieczenia. Jak widzimy warto to wykupić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, ze nawet nie mamy tzw. ubezpieczenia chorobowego. Agencja z która ostatnio zawarłam umowę dodatkowo od wynagrodzenia potrąca składki na wypłatę zasiłku chorobowego (i jest to agencja która płaci składki od średniej krajowej). I ktoś powie, że wynagrodzenie opiekunki jest atrakcyjne, tylko cały pakiet socjalny pozostaje wiele do życzenia. Więc od wynagrodzenia netto trzeba jeszcze odjąć, składki na zasiłek chorobowy i na transport medyczny czy transport zwłok. Kiedyś korzystałam z transportu medycznego i muszę wam powiedzieć, że wiele się naprosiłam nadenerwowałam by to załatwić. Cała masa papierów do wypełnienia, wielu lekarzy niemieckich nie chciało tych papierów wypełniać, jeden lekarz nawet chciał wezwać policję bym go nie nachodziła i nie prosiła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, LENA_57 napisał:

Ja wiem, ze nawet nie mamy tzw. ubezpieczenia chorobowego. Agencja z która ostatnio zawarłam umowę dodatkowo od wynagrodzenia potrąca składki na wypłatę zasiłku chorobowego (i jest to agencja która płaci składki od średniej krajowej). I ktoś powie, że wynagrodzenie opiekunki jest atrakcyjne, tylko cały pakiet socjalny pozostaje wiele do życzenia. Więc od wynagrodzenia netto trzeba jeszcze odjąć, składki na zasiłek chorobowy i na transport medyczny czy transport zwłok. Kiedyś korzystałam z transportu medycznego i muszę wam powiedzieć, że wiele się naprosiłam nadenerwowałam by to załatwić. Cała masa papierów do wypełnienia, wielu lekarzy niemieckich nie chciało tych papierów wypełniać, jeden lekarz nawet chciał wezwać policję bym go nie nachodziła i nie prosiła. 

Agencja nie musi potracac skladek na zasilek chorobowy jesli pracownik nie wyrazi na to zgody . Skladki na zasilek chorobowy  byly i sa dobrowolne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość, gość jedna pensja to za mało, dwie lub trzy. 

I tu się kłaniają koszty własne opiekunki. 

1. ubezpieczenie na zasiłki chorobowe

2. ubezpieczenie na wypadek śmierci

3. Ubezpieczenie transportu medycznego

4. koszt telefonu

5. koszty zakupu sprzętu jak np. laptopa czy PC (wyobrażacie sobie prace w tym zawodzie bez komputera? szukanie nowej stelli,-internet, przesyłanie umów i innych plików do agencji - internet). 

6. Często wydatki na żywność, mimo iż to jest niby zapewnione.

7. Klika razy kupowałam sobie buty i odzież do pracy w ogrodzie. 

8. Raz kupiłam sobie tani materac do spania, bo to coś co zapewniła rodzina nie nadawało się do spania. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowne Koleżanki i Koledzy (opiekunowie),

Współczuję rodzinie tego podopiecznego i to co ich spotkało nie życzę największemu wrogowi. Pomijając (jak widać w różnych wpisach) że ubezpieczenie chorobowe to w większości fikcja, inne sprawy ze strony agencji wołają o pomstę do nieba! >:( Ubezpieczenie od wypadków, ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, ubezpieczenie na wypadek śmierci - to powinien być standard. Nie są to wielkie pieniądze, a ubezpieczając w większej ilości i w pakietach to naprawdę niewiele! Kto nam pomoże jak pośliźniemy się w markecie na np rozlanym jogurcie i złamiemy rękę czy coś innego? Kto nam pomoże, jak np wjedziemy samochodem, czy rowerem w szybę wystawową? Kto nam pomoże jak zniszczymy podczas prania ukochany sweterek podopiecznego (było na tym forum - 150€)? Od takich wypadków powinniśmy być ubezpieczeni! Ale jak agencje na nas oszczędzają i jak to się u nas mówi "z gówna chcą ściągnąć skórkę" to o czym mowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agencja tu nie ma nic do rzeczy . Erika takie są realia. A która agencja cię ubezpiecza od tego co wyżej wypisałam. Agencje płacą składki na zdrowotne, rentowe, emerytalne, podatek, ale cała reszta to twoje koszty. Erika czyżbyś nie zdawała sobie z tego sprawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, LENA_57 napisał:

Gość, gość jedna pensja to za mało, dwie lub trzy. 

I tu się kłaniają koszty własne opiekunki. 

1. ubezpieczenie na zasiłki chorobowe

2. ubezpieczenie na wypadek śmierci

3. Ubezpieczenie transportu medycznego

4. koszt telefonu

5. koszty zakupu sprzętu jak np. laptopa czy PC (wyobrażacie sobie prace w tym zawodzie bez komputera? szukanie nowej stelli,-internet, przesyłanie umów i innych plików do agencji - internet). 

6. Często wydatki na żywność, mimo iż to jest niby zapewnione.

7. Klika razy kupowałam sobie buty i odzież do pracy w ogrodzie. 

8. Raz kupiłam sobie tani materac do spania, bo to coś co zapewniła rodzina nie nadawało się do spania. 

 

 

Niestety, takie sa koszty. Ubezpieczenie chorobowe placi kazdy, kto pracuje , nie tylko opiekunka jesli oczywiscie chce , bo nie musi .Ubezpieczenie N WW  -nastepstw nieszczesliwych wypadkow-tez wiekszosc placi a co dopiero opiekunka , ktora czesto podrozuje Sa tez agencje, ktore potracaja z wynagrodzenia okolo 2 zl dziennie na to ubezpieczenie.. Sa zawody , gdzie jest laptop, fura i komora sluzbowe ale nie dotyczy to wszystkich. Mozna te wydatki odpisac od kosztow jak sie prowadzi dzialalnosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minut temu, LENA_57 napisał:

4. koszt telefonu

5. koszty zakupu sprzętu jak np. laptopa czy PC (wyobrażacie sobie prace w tym zawodzie bez komputera? szukanie nowej stelli,-internet, przesyłanie umów i innych plików do agencji - internet). 

6. Często wydatki na żywność, mimo iż to jest niby zapewnione.

7. Klika razy kupowałam sobie buty i odzież do pracy w ogrodzie. 

8. Raz kupiłam sobie tani materac do spania, bo to coś co zapewniła rodzina nie nadawało się do spania

4.Taaak, telefon kupujesz na każdą sztelę nowy...:p

5. komputer też...:p

6. Z góry wiesz, że będziesz głodować...:p

7. Kto Ci kazał pracować w ogrodzie?

8. Na wszystkim da się spać - lepiej lub gorzej...:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opiekunki zatrudnione w agencjach niczego sobie nie odpiszą. Agencje mogą sobie odpisać z Vat-u bilety, rachunki za telefon i inne, opiekunka nie. 

kris gdym miała co miesiąc kupować, pracowałabym za darmo, jednak koszty tej pracy są wyższe od normalnego zatrudnienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, LENA_57 napisał:

Opiekunki zatrudnione w agencjach niczego sobie nie odpiszą. Agencje mogą sobie odpisać z Vat-u bilety, rachunki za telefon i inne, opiekunka nie. 

To przeciez o tym pisze. Sa agencje gdzie rodzina zwraca za bilet. Agencje prowadza dzialalnosc to moga sobie odpisac. Bez przesady, ale  nic nie ma za darmo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LENA_57 netto to Ty dostajesz na rękę, a te składki to odciągają z brutto, wysokości kwoty nie znamy. Ale to i tak jest bez wpływu na wysokość naszego zarobku.

Co do tematu wątku, to też muszę się przyznać, że zbagatelizowałem kwestię ubezpieczenia KL i NNW. Nie pomyślałem o transporcie zwłok. Niestety,  śmierć na obczyźnie może każdemu z nas się przytrafić. Jutro chcę poszukać oferty wiodących ubezpieczycieli i po powrocie do kraju działać, tak, żebym na następny wyjazd był kompleksowo ubezpieczony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przezorny zawsze ubezpieczony;).Szczęśliwego powrotu do Polski Wszystkim życzę.Mogę napisać  od jakiego ubezpieczyciela ja miałam wykupioną tą polisę przez jedną z firm i dokładnie ile kosztowała na miesiąc.Przy kolejnych wyjazdach muszę przyznać,że zbagatelizowałam sprawę .Ale widziałam w profilach,że jedna z firm wykupuje dla opiekuna ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej takie OC tylko już nie pamiętam ,która to firma ale jak zaczynamy współpracę warto się o to zapytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...