Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (3)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, elf napisał:

@Niezapominajka 67 a tam miałaś nie być. Życie układa nam różne scenariusze. Tak się czasem zastanawiam że ja nigdy nie trafiłam na Bayery a podobno to tam najwięcej opiekunek jest i pięknie.  Może to oddziaływanie afirmacji... Zawsze chciałam blisko Hannower gdzie była pierwsza moja praca,  którą bardzo miło wspominam. To właśnie tamto miejsce spowodowało że zapomniałam o dyplomie  z chemii.  Ja też nie wiem czy nie pojade jeszcze pomiędzy  zjazdami szkolnymi na zlecenie. Taki jest świat. Chyba że jednak znajdę przyzwoitą pracę  w Polsce. Zobaczymy jak to się ułoży dziś może na grzyby bym się wybrała? . Podobno są 

No widzicie i byłabym się nie przywitała. Czesc ć i  słoneczka 

Elf człowiek się często zarzeka jak żaba błota a i tak moim zdaniem wszystko co się w naszym życiu wydarzy jast tam gdzieś  z góry zaplanowane. Może i dobrze :oklaski:

Jak ją zaczynałam pracę to często pytali gdzie bym chciała jechać, w jaki rejon. Zawsze było mi to obojętne. Wszyscy się że mnie śmiali, że zamiast do jakiegoś dużego miasta, nad marze czy na Bayery (rejon uznawany przez samych Niemców za najbogatszy) to ja po tych wioskach pod Stuttgartem się paletalam. Miło to wspominam i ludzie ten rejon. Twierdzę, że tam ludzie bardziej otwarci na świat czyli innych ludzi i nie zadzierają nosa :d

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jeszcze gotowy obiadek nam dostarcza pod drzwi więc gotować nie muszę :oklaski:

Od jutra wpadam w normalny rytm pracy czyli dochodzi gotowanie. 

Czy zostanę na tym zleceniu to jeszcze nie wiem. Jutro będę mogła się dokładnie określić bo po 2, 3 dniach mam dopiero pełny obraz sytuacji :d

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Niezapominajka 67 napisał:

@Janeczka1963 gdzie Ty bywasz, że pojawiasz się i znikasz? :)

Kiedy masz koniec tego zlecenia? 

Jestem pod 65388, to taka dziura gdzie diabeł mówi dobranoc:d, widoki za oknem osładzają mi  niedociągnięcia tej dziury, kończę 16 listopada, dopiero 2 tygodnie tu jestem,:szydera: 

20200925_133431.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze dość długo w tej dziurze z pięknymi widokami za oknem pobędziesz :)

Ja jestem na górze i też widoki mam ładne tylko do centrum kawałek drogi. Dobrze, że busy tu jeżdżą i 2 dni w tygodniu moja  podopieczna do przedszkola chodzi to mam wolne od 9 do 17, bo 2 godziny przerwy to trochę za mało, żeby miasto zobaczyć :)

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Niezapominajka 67 napisał:

To jeszcze dość długo w tej dziurze z pięknymi widokami za oknem pobędziesz :)

Ja jestem na górze i też widoki mam ładne tylko do centrum kawałek drogi. Dobrze, że busy tu jeżdżą i 2 dni w tygodniu moja  podopieczna do przedszkola chodzi to mam wolne od 9 do 17, bo 2 godziny przerwy to trochę za mało, żeby miasto zobaczyć :)

busy też mam, ale wolę autkiem zapindalać, wygodniejsze niż busy:d, no po zakupy musowo jechać, na miejscu taka drożyzna, że aż strach do sklepu wejśćO.o, tu biedaki nie mieszkająxd

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Janeczka1963 napisał:

busy też mam, ale wolę autkiem zapindalać, wygodniejsze niż busy:d, no po zakupy musowo jechać, na miejscu taka drożyzna, że aż strach do sklepu wejśćO.o, tu biedaki nie mieszkająxd

Pewnie ze autkiem wygodniej. Teraz to chyba nigdzie biedaki nie mieszkają bo wszędzie drożyzna O.o

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Niezapominajka 67 napisał:

Pewnie ze autkiem wygodniej. Teraz to chyba nigdzie biedaki nie mieszkają bo wszędzie drożyzna O.o

tu jest jeden sklep prywatny, a ceny ma z kosmosu wzięte, a ludzie chodzą i kupują, owoce 5 euro za kg, tu jest naprawdę drogo:szydera:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Niezapominajka 67 napisał:

Elf człowiek się często zarzeka jak żaba błota a i tak moim zdaniem wszystko co się w naszym życiu wydarzy jast tam gdzieś  z góry zaplanowane. Może i dobrze :oklaski:

Jak ją zaczynałam pracę to często pytali gdzie bym chciała jechać, w jaki rejon. Zawsze było mi to obojętne. Wszyscy się że mnie śmiali, że zamiast do jakiegoś dużego miasta, nad marze czy na Bayery (rejon uznawany przez samych Niemców za najbogatszy) to ja po tych wioskach pod Stuttgartem się paletalam. Miło to wspominam i ludzie ten rejon. Twierdzę, że tam ludzie bardziej otwarci na świat czyli innych ludzi i nie zadzierają nosa :d

Na Bayerach ponad 3 lata pracowałam ,pod Stuttgartem tez bylam raz, ale jakoś zauroczył mnie N West. I Ren :)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Janeczka1963 napisał:

tu jest jeden sklep prywatny, a ceny ma z kosmosu wzięte, a ludzie chodzą i kupują, owoce 5 euro za kg, tu jest naprawdę drogo:szydera:

Zacytuję mojego kolegę, A kto bogatemu zabroni ":szydera:

Dobranoc :dGood Night GIF by GIPHY Studios Originals

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Funny napisał:

Na Bayerach ponad 3 lata pracowałam ,pod Stuttgartem tez bylam raz, ale jakoś zauroczył mnie N West. I Ren :)

Mnie to przeważnie mężczyźni zauroczali :$ ale Kolonia, Bonn i Ren też są urokliwe  :)

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Janeczka1963 napisał:

Jestem pod 65388, to taka dziura gdzie diabeł mówi dobranoc:d, widoki za oknem osładzają mi  niedociągnięcia tej dziury, kończę 16 listopada, dopiero 2 tygodnie tu jestem,:szydera: 

20200925_133431.jpg

ja nie lubie takich dziur  dusze się O.oAle widok ładny. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie opiekunki i opiekunów i od razu życzę dobrej nocy :)  Straciłem dostęp do konta wcześniej i w końcu się zabrałem za "naprawę" :)   Jest ktoś może w okolicach Rosenheim w Bawarii? Pozdrawiam

Edytowane przez Michał845
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry:cześć:

Witam milutko i cieplutko wszystkie dziewczynki i chłopaka, jedynego chyba rodzynka mamy:d. Dzień czas zacząć, więc na kawusię :kawa: zapraszam i częstuję oczywiście :tak2:, kawę tu się zamawia kurierem, nie wiem co to za gatunek, bo babcia była pierwsza i rachunku mi nie pokazała, a na opakowaniu nic nie jest napisane :szydera:. Kątem oka zauważyłam sumę końcową, bo tłustą czcionką wydrukowana, 12 paczek za 140 euroO.o, jak dla mnie doopy nie urywa, ale grymasić nie będę:d. Miłego dnia życzę wszystkim:cmok:

IMG-20190412-WA0008.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim. Słuchajcie... Nie orientuje się ktoś czy dentyści w Niemczech akceptują kartę ekuz w wypadku bólu zęba (a właściwie korzeni, bo ząb straciłem) ? Co za pech... Zaniedbałem bardzo zęby i podczas ostatniego pobytu w Polsce miałem serię 9 prywatnych wizyt u dentystki i nawydatkowałem się nieźle. Mimo tylu wizyt ze wszystkim nie zdążyłem bo pobyt w Polsce nie był długi i dentystka postanowiła usuwanie korzeni zostawić na następny mój przyjazd jako najmniej ważne. Taa... najmniej ważne, właśnie czuje, tam gdzie korzeń tak boli że zginam się z bólu :rozpacz:

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Melduję się przy kawie, bo jakoś tutaj mało Nas, cześć pewnie w domu ładuje akumulatory, a reszta ??? Witam serdecznie - i choć miałem na 6 tyg przyjechac to sprawa się "rypła" bo rodzina wypowiedziała agencji umowę, wiec przy Coburgu będę 3 tyg. a co dalej mi znajda ? Nie wiem.

Tak się zastanawiam nad słowami @elf ...że oferty z agencji się sypią - ino przebierać. Ale dla Was "kobitki" więcej ofert niż dla nas ( czytaj : i więcej ; i ciekawych:d )

Miłego południa - pozdrawiam:kawa2:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...