Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (3)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Kleopatra napisał:

Witam wszystkich :d jestem na granicy w Budziszynie.Jeszcze kilka godzin i jestem w domu.

Pozdrawiam :d

Dojedz szczęśliwie. Najważniejsze, że już jesteś u siebie :oklaski:

Gdzie ten Budziszyn jest???? 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry:cześć:

Witam milutko i cieplutko szanowne grono forumowe:dyskusja: i na kawusię :kawa:zapraszam, nie ma to jak mała czarna z rana:d. Pogoda będzie fajna, bo już słoneczko :320_sun_with_face:świeci i grzeje, uprzyjemniając nam dzionek :tak2:

Kto dziś wyjeżdża do domku albo do pracy, to życzę szczęśliwej podróży i bezpiecznego dotarcia do celu:dobrze:.

Spokojnej soboty i mało roboty :cmok:

ffb8946c3ab2899ee8466c385898b681.gif

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Heidi dzięki, że o mnie pamiętasz :cmok:i o wszystkich :zdrówko:Mama Cesky GIF by Player 1

Ja kombinuje raczej jak przekonać kierowcę, że te moje  bagaze to tak mieszczą się w normie O.o

Miłego dalszego urlopowania :oklaski:

Zmoczone pranie nazywasz pechem??? :haha:

Teraz już tylko odpoczynek :lody::zdrówko::papieros:

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto by założyć nowy temat o tych zmianach, które nas czekają. 

Temat jest gorący i pewnie jeszcze dużo będzie można napisać, szczególnie jak już to zacznie obowiązywać. 

  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Michał845 napisał:

Witam wszystkich:). Tez dostwaliście albo właśnie dostajecie od swoich agencji wypowiedzenia umów i podpisywanie nowych? Niby prawo europejskie się jakoś zmieniło i agencje chyba starają się je jakoś obchodzić O.o

Ja jeszcze 3 dni i do domu,.. w końcu. Ponad 3 miesiace w Niemczech, już mi odbija ja 

Ja bym oszczędzała łepetynkę ;)

  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, elf napisał:

Hym..... Ciekawe jak w praktyce to będzie czy faktycznie to wszystko  tak działa.  Też jestem ciekawa tej agencji..... Kopnij na priv bo chyba tutaj to jako reklamę to wezmą. 

Tu gdzie jestem mam podobnie jak będzie miała @Heidi tylko pflege nie mam ale za to syn kąpię dziadka raz w tygodniu i goli.

Przeliczyłam mój zarobek i wyszło porównywalnie tylko, że ona u zmiji pracowała 14 dni a ja tutaj 18. Muszę być o tydzień dłużej, żeby zarobić to co ona. Po przemyśleniu uznałam, że praca prywatnie w takich toksycznych miejscach to nie dla mnie. 

@Heidi jestem ciekawa czy z tej agencji co jedziesz to na każdym zleceniu jest taka pomoc pflege czy też wszystko zależy od zlecenia? 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej zależy od zlecenia. Ja wyjeżdzam cały czas przez tą samą agencje i na jednych adresach przychodzą pflegedienst a na innych nie ma. Tu gdzie teraz jestem przychodzą bez wyjątku 2 razy dziennie rano i wieczorem. Myciem, higieną, przebieraniem oni się zajmują. Dodatkowo codziennie na 2 godziny przychodzi ktoś z jednej firmy potowarzyszyć PDP. Te 2 godziny są wtedy całkowicie dla mnie.

Edytowane przez Michał845
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Michał845 napisał:

Raczej zależy od zlecenia. Ja wyjeżdzam cały czas przez tą samą agencje i na jednych adresach przychodzą pflegedienst a na innych nie ma. Tu gdzie teraz jestem przychodzą bez wyjątku 2 razy dziennie rano i wieczorem. Myciem, higieną, przebieraniem oni się zajmują. Dodatkowo codziennie na 2 godziny przychodzi ktoś z jednej firmy potowarzyszyć PDP. Te 2 godziny są wtedy całkowicie dla mnie.

Może w firmie @Heidi na każdym zleceniu codzienna kąpiel podopiecznego, podanie obiadu itp należy do pflege??

Zobaczymy jak nasza ptaszyna się pojawi co nam odpowie :)

Tu gdzie jestem kąpiel podopiecznego jest niestety wielkim wyzwaniem dla opiekuna. Moim zdaniem powinuen się tym zajmować ktoś inny. Nie chodzi mi o to, że stan fizyczny podopiecznego to utrudnia ale niestety zaawansowanie choroby psychicznej. 

Dzisiaj była kąpiel i dziadek za diabła na lift nie chciał usiąść a jak już usiadł to nie chciał się obrócić tak żeby nogi do wanny przełożyć. Niemieckim służba i rodzinnie trochę więcej wolno i mają do tego uprawnienia. Ja nie mogę robić nic na siłę a przekonywanie dziadka zabrało mi sporo czasu. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie słońce zaszło i jest przyjemny chodek. Teraz to można posiedzieć na tarasie, w dzień na tym tarasie jest jak na patelni. Ja tam nie siedzę bo mi za gorąco, dziadek też nie za chętnie. Dzisiaj tylko kolacje tam zjedliśmy. Córka się dziadkiem opiekowała przez dzień to nie wiem co robiła ale z tego co zauważyłam to wielbicielka siedzenia na tarasie z niej jest, nawet w taki upał O.o

Biedny dziadek. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry:cześć:

Witam milutko i cieplutko. Za oknem pochmurno:332_cloud:, wiatr :345_cloud_tornado:wieje jakby głowę chciało urwać. Dzisiaj chyba słoneczko :327_sunny:nas nie zaszczyci swoją obecnością na niebie.

Przyznać się bez bicia:ostrzegam:kto mi zajumał słońce:haha:. Po porannej kawusi :kawa: ślad zaginął, trzeba drugą:kawa: wypić dla poprawy nastroju:tak2: i zabrać się za obiad, dziś będą udka z kurczaka w sosie własnym do tego kluseczki i kapusta czerwona:385_stew:. Spokojnej niedzieli życzę wszystkim:cmok:

2727e0378dd25a984316387fef1b4c45.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie dzień dobry wszystkim. Miłej niedzieli kochani :d

Ja robię wykończeniówkę :haha:tak nazywam ostatni dzień w pracy jak szykuje wszystko na przyjazd zmienniczki :)

Dziadek robi mi pod górkę bo nie chce na spacer iść. Nie chcę to niech siedzi na tyłku. Ja go nie będę prosiła bo nie mam na to czasu. Idę pranie wstawić i za obiad się biorę :cześć:

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, elf napisał:

Dobrze słoneczka moje Na RTL leci "Asterix bei dem Olimpische spielen." Uwielbiam... Depardieu  więc zagłębia się w oglądaniu. Buziolki 

Całą serię Asterixa kocham!!

 

Dziś ta ostatnia niedziela,  oby nowe miejsce było spokojne..Pogoda się zebzdzila,  żeby tylko nie.padalo,  bo czereśni żal..

Miłego dla Was!!

 

Elf, Ty jako  kierowca?

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...