Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (3)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. No tak, ale autobus nie wszędzie dojedzie chociaż zdarzało mi się, że agentura płaciła mi za taxi do miasta na dworzec autobusowy byleby nie busem.

@Michał859 każdy nałóg grozi nawrotem ale też każdy kto nie ma nałogu może w niego wpaść. Zawsze powtarzam, że wolę walczyć z nałogiem papierosowym niż alko. Próbuj, próbuj aż do skutku. Warto nie palić dla samego siebie.

@Jurek50 mnie dym nie przeszkadza, ale ja mam na liczniku dopiero 1,5 roku. Zawsze mnie to rozwala jak słyszę od takich wyjadaczy jak Ty, że gdzieś tam pojawia się jeszcze ta myśl, bo to lekko podcina skrzydła.

@INEZ dawno Cię nie słyszałem! Powodzenia.  

Kiedyś życzyłem ciepłych dni, ale już się wycofuję i życzę Wam chłodniejszych i pogodnych.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Joker ja prawie tak jak zaginiony w akcji :d

Nie wiem o ci chodzi ,ale zauważyłam ,że z  upłwem lat zaczyna brakować  czasu  na pewne  rzeczy ,a może priorytety się zmieniają :myśl-myślenie-twarz:

 

Edytowane przez INEZ
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.06.2024 o 16:52, INEZ napisał(a):

@Joker ja prawie tak jak zaginiony w akcji :d

Nie wiem o ci chodzi ,ale zauważyłam ,że z  upłwem lat zaczyna brakować  czasu  na pewne  rzeczy ,a może priorytety się zmieniają :myśl-myślenie-twarz:

 

po czasie człowiek już nie żyje pracą. Widzę po sobie, że wolę książkę albo film niż przewijać fora i grupy. Kiedyś nie wyobrażałem sobie dnia bez wiadomości a od dobrego roku ich nie widziałem i nie żałuję. Polityczne treści wpadają do mnie przypadkiem. 

Dzisiaj mamy

Dzień Czerwonej Ostrej Papryczki Chili
Dzień Cioci i Wujka
Międzynarodowy Dzień bez Toreb Foliowych

Już nawet ja przerzuciłem się torbę wielokrotnego użytku. Pora na resztę. 

Miłego!!!

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.07.2024 o 00:43, Joker napisał(a):

Już nawet ja przerzuciłem się torbę wielokrotnego użytku. Pora na resztę. 

 

Najgorszy moment to ten w którym uświadamiasz sobie przy kasie że nie wzięłaś reklamówki i trzeba kupić kolejną.  

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Kiedys byl topik,w ktorym mozna bylo podac swoja lokalizacje i szukac osób w tej okolicy,ale teraz nie moge sie go doszukac wiec zapytam tutaj.Czy jest ktos na kodzie  53619 lub w bliskiej okolicy?.Pozdrawiam.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam, przysięgam, że ja tych świąt nie wymyślam, ale wydaję mi się, że gdybym to robił to one by się niewiele różniły. Uwaga, dzisiaj mamy

Dzień Łapania za Biust
Dzień Bikini

Miłego dnia dzisiaj nikomu nie trzeba życzyć. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.06.2024 o 22:48, INEZ napisał(a):

To nie agencje płacą za naszą podróż tylko rodziny PDP lub nasi PDP, w zależności kto zawiera umowę .Agencja załatwią Sindbada ,bo bierze 300 euro od rodziny ,a Tobie załatwić Sindbada za 100 euro,więc agencja nie jest chytra tylko obrzydliwie zachłanna. 

A to dziady >:(

W dniu 26.06.2024 o 22:48, INEZ napisał(a):

mam wykupione miejsce w wagonie z miejscami do leżenia 

Czyli wagon sypialny z tego co rozumiem :)

W dniu 26.06.2024 o 22:48, INEZ napisał(a):

Pozdrawiam wszystkich z Monachium :d

Ja przy Monachium już od 4,5 roku pracuje. Około 25 minut pociągiem do dworca głównego w Monachium :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poranek zaczął się pięknie,bo wiadomościami w niemieckim radio, że " nasi" przegrali..i radość hiszpańskich kibiców puszczali przeplatając z płaczem niemieckich kibiców 🤪😎

 

Ajjj!! Takie wiadomości to ja mogę ciągle słuchać ..

 

Jak w tym kawale:

 

Telefon do ZUS,odbiera zdenerwowana sekretarka..

 

Czy to ZUS??

 

TAK,ale ZUS się pali!

 

Kolejny telefon... kolejny...

Pożar jeszcze nie ugaszono, i zaś dzwonek telefonu..

 

Już wychodząc z płonącego prawie budynku, sekretarka odbiera i krzyczy do słuchawki 

 

ZUS SIĘ PALI!!

 

Taak,wiem...ale tak miło posłuchać 🤪😎

 

🤣🤣🤣🤣🤣

 

Miłej soboty Robaczki!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.07.2024 o 10:00, beatrix+ napisał(a):

Poranek zaczął się pięknie,bo wiadomościami w niemieckim radio, że " nasi" przegrali..i radość hiszpańskich kibiców puszczali przeplatając z płaczem niemieckich kibiców 🤪😎

 

Ajjj!! Takie wiadomości to ja mogę ciągle słuchać ..

 

Jak w tym kawale:

 

Telefon do ZUS,odbiera zdenerwowana sekretarka..

 

Czy to ZUS??

 

TAK,ale ZUS się pali!

 

Kolejny telefon... kolejny...

Pożar jeszcze nie ugaszono, i zaś dzwonek telefonu..

 

Już wychodząc z płonącego prawie budynku, sekretarka odbiera i krzyczy do słuchawki 

 

ZUS SIĘ PALI!!

 

Taak,wiem...ale tak miło posłuchać 🤪😎

 

🤣🤣🤣🤣🤣

 

Miłej soboty Robaczki!

Każdy ma za sobą takie sztele gdzie w czasie :ogień: chętnie by dzwonił wieeeeele razy.

Dzień dobry! Miłego dnia!

 po.jpg.14337ceaacd8f4b5bd4f1fae7fd6c3dc.jpg

Edytowane przez Joker
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Dzisiaj zmarł Jerzy Stuhr. Uważam go za jednego z najlepszych polskich aktorów. 

Smutno. Gdzie to młode pokolenie :)? W barwach szczęścia? Klanie? Koronie królów?

Czas leci dalej. Dzisiaj mamy

Dzień Bez Stanika
Dzień Chodzenia Do Pracy Inną Drogą

 

 

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.07.2024 o 18:47, Michał859 napisał(a):

A to dziady >:(

Czyli wagon sypialny z tego co rozumiem :)

Ja przy Monachium już od 4,5 roku pracuje. Około 25 minut pociągiem do dworca głównego w Monachium :)

To było miejsce do leżenia ,w drugiej klasie .Takie coś jak dawna kuszetka tylko teraz nie ma 6 miejsc w przedziale tylko 3 lub 2 .W cenie jest kawa lub herbata i śniadanie oraz wyniesienie bagaży i pomoc przy wysiadaniu :d

Ja byłam w Monachium tylko 12 dni ,na tzw .skoczka ,bo firma była w potrzebie ,to ich poratowałam .

Na codzień pracuję w Prien am Chiemsee ok 90 km od Monachium i do pracy dojeżdżam  pociągami .Od czasu wprowadzenia tego nocnego pociągu relacji Monachium -Waszawa ,zawsze nim wracam do domu .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, beatrix+ napisał(a):

Dla naszego właśnie nadchodzi.

 

ja się nigdzie nie wybieram i to samo polecam reszcie! 

15 godzin temu, INEZ napisał(a):

.Od czasu wprowadzenia tego nocnego pociągu relacji Monachium -Waszawa ,zawsze nim wracam do domu

Teraz ludzie czekają na pociąg do Chorwacji i podobno jest na to szansa. 

Miłego dnia 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@INEZ A jaka cena tego nocnego pociągu Monachium-Warszawa, orientujesz się? Zaciekawiło mnie to, bo może lepiej by było wracać z Monachium do Warszawy pociągiem i potem z Warszawy do mojego Elbląga PKSem czy pociągiem... niż się telepać 20h Sindbadem z Monachium do Elbląga :myśl-myślenie-twarz:

@INEZ A jaka cena tego nocnego pociągu Monachium-Warszawa, orientujesz się? Zaciekawiło mnie to, bo może lepiej by było wracać z Monachium do Warszawy pociągiem i potem z Warszawy do mojego Elbląga PKSem czy pociągiem... niż się telepać 20h Sindbadem z Monachium do Elbląga :myśl-myślenie-twarz:

A, i czy masz jakąś przesiadkę?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Michał859 napisał(a):

@INEZ A jaka cena tego nocnego pociągu Monachium-Warszawa, orientujesz się? Zaciekawiło mnie to, bo może lepiej by było wracać z Monachium do Warszawy pociągiem i potem z Warszawy do mojego Elbląga PKSem czy pociągiem... niż się telepać 20h Sindbadem z Monachium do Elbląga :myśl-myślenie-twarz:

@INEZ A jaka cena tego nocnego pociągu Monachium-Warszawa, orientujesz się? Zaciekawiło mnie to, bo może lepiej by było wracać z Monachium do Warszawy pociągiem i potem z Warszawy do mojego Elbląga PKSem czy pociągiem... niż się telepać 20h Sindbadem z Monachium do Elbląga :myśl-myślenie-twarz:

A, i czy masz jakąś przesiadkę?

To jest bezpośredni pociąg Monachium -Warszawa .

Wyjazd z Monachium o 18 35 ,w Warszawie nie wiem o której jest ,ale pewnie koło godziny 10 .Więc czasowo też długo ,ale za to jaki komfort .

Niestety miejsca leżące są dość drogie,bo ĵa płaciłam 164 euro ,ale podróż w drugiej klasie też polecam ,jest dużo miejsca  Pociąg prawie pusty .

Bilety na drugą klasę w cenie ok 200 zł 

Możesz spróbować raz pojechać i zobaczysz co Ci będzie bardziej odpowiadaĺo .

Ja polecam .

 

Kochani przepraszam,że tu piszę ,ale koleżanka potrzebuje pilnie zmienniczki .

Praca prywatnie .

Na miejscu trzeba być max 20 lipca .

Na 4 tygodnie .

Może ktoś jest chętny,to dam kontakt .

Pozdrawiam wszystkich 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, INEZ napisał(a):

Niestety miejsca leżące są dość drogie,bo ĵa płaciłam 164 euro...

O kurcze, INEZ a wiesz, że w tych kwotach to masz już samoloty Monachium- Warszawa, gdzie jak wsiądziesz do samolotu to będziesz już u siebie zanim zdążysz do końca jakiś film z Netflixa? :)
 

30 minut temu, INEZ napisał(a):

ale koleżanka potrzebuje pilnie zmienniczki .

Miałbym zaufanego opiekuna, który chciałby pojechać w jakieś miejsce prywatnie tak właśnie w okolicach miesiąca czasu dorobić sobie, zmieniam się z nim na moim adresie od 4,5 roku, ale to chyba trzeba kobiety więc odpada.

Edytowane przez Michał859
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Michał859 napisał(a):

O kurcze, INEZ a wiesz, że w tych kwotach to masz już samoloty Monachium- Warszawa, gdzie jak wsiądziesz do samolotu to będziesz już u siebie zanim zdążysz do końca jakiś film z Netflixa? :)
 

Miałbym zaufanego opiekuna, który chciałby pojechać w jakieś miejsce prywatnie tak właśnie w okolicach miesiąca czasu dorobić sobie, zmieniam się z nim na moim adresie od 4,5 roku, ale to chyba trzeba kobiety więc odpada.

Niestety chcą kobietę :(

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry 

U mnie wszystko po staremu czyli znów jestem na Bawarii w tym samym mieście i u tego samego pdp .

Dzisiaj nieco chłodniej I siąpi letni deszczyk .Wreszcie trochę chłodniej .

Życzę wszystkim miłego I pogodnego dnia ,a ja powoli odliczam dni do powrotu do domu  Został mi równiutko miesiąc .

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.07.2024 o 20:40, INEZ napisał(a):

Niestety chcą kobietę :(

A co z dyskryminacją płci? ;)

W dniu 14.07.2024 o 23:11, Jurek50 napisał(a):

Zgodnie z moimi przewidywaniami HIszpania mistrzem Europy po ladnym meczu i dobrej grze obu druzyn.

Mecz ładny! Szybko zleciało :(

W dniu 16.07.2024 o 10:07, INEZ napisał(a):

Został mi równiutko miesiąc

Niech leci!

Dzisiaj mamy

Światowy Dzień Emoji
Ogólnopolski Dzień Tabaki

A emoji to nic innego jak nasze obrazeczki :) :kobieta-twarz: :radość-uśmiech-twarz:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, INEZ napisał(a):

@Joker dopóki jest możliwość wyboru,to korzystają .

śmieję się, bo już nie można wybierać pracowników pod kątem płci, ale przecież są zawody takiej jak nasz, że to martwy przepis. 

@Michał859 moja ciotka ma 75 lat i większość życia przepalone. Lekarz powiedział jej wczoraj, że doszła do granicy bo serce i płuca mają dosyć i musi rzucić. Podejrzenie choroby wieńcowej oraz POChP.

Nie straszę, ale próbuj aż rzucisz. Warto! Trzymam kciuki. Jak mi się udało to Tobie też. 

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Dzisiaj jest łatwo, bo jest tylko jedno święto - Dzień Czerwonego Kapturka. Wszyscy pamiętają, nikomu przedstawiać nie trzeba. 

@Michał859, wyłaź z dziury i stań w prawdzie!!! 

Rys. 1. Przedstawia Michała odmawiającego innym i sobie papierosa. 

niechce.jpg.26141c5fecc10b6e83ea51ee70858022.jpg

 

image.png.09bbd07ccf85e9cd53159daaf563551c.png

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...