Skocz do zawartości

Humor w pracy opiekunki


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

przepraszam,

mała poprawka ;) okazuje się, że to pielęgniarki zarabiają tyle,

no tak, ale one pracują tylko 37,5 godzin tygodniowo :d wprawdzie na zmiany, a nie 24 godzinny pobyt i opieka z jednym tylko nieraz nie całym dniem wolnym :( 

;) ale 2 miesiące można wytrzymać a potem odpoczywać miesiąc :d 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Anna Irena Slowinski Krol napisał:

 Teraz szukam pracy, ale ponieważ mam obywatelstwo hiszpańskie to nie mogę przez polskie agencje otrzymać pracy.

Pozdrawiam

@Anna Irena Slowinski Krol Aniu a moze spróbujesz bezpośrednio przez A gencje niemiecką? Pozdrowiam :love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, erika napisał:

@Anna Irena Slowinski Krol Aniu a moze spróbujesz bezpośrednio przez A gencje niemiecką? Pozdrowiam :love:

dziękuję dziewczyny, tak, zacznę się rozglądać od przyszłego tygodnia bezpośrednio w niemieckich portalach, ale najpierw mam w planie wypad na tydzień do Krakowa ;) a jak wrócę to będę o pracy myśleć

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 13/1/2017 at 19:32, LENA_57 napisał:

Anna Irena a skąd wnioskujesz, że po niemiecku nie umiemy. 

przepraszam Lena, jeżeli to tak przyjęłaś,

ja po prostu z niektórych komentarzy wyczytałam, że dla niektórych osób, porozumiewanie się z ich opiekunem-opiekunką ;) często jest trudne.

Ale powiedziałam to w sensie pomocy, i zaoferowałam siebie po koleżeńsku, gdyby ktoś zechciał, to mógłby ze mną podszlifować sobie trochę język, tylko tyle :) 

Moją znajomość języka zawdzięczam uczeniu się go w liceum kiedyś, a potem mieszkałam przez 16 lat w Hamburgu, no i do dzisiaj na codzień używam niemieckiego, hiszpańskiego, angielskiego i rosyjskiego języka.

pozdrawiam ceplutko :kawa: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Anna Irena Slowinski Krol napisał:

przepraszam Lena, jeżeli to tak przyjęłaś,

ja po prostu z niektórych komentarzy wyczytałam, że dla niektórych osób, porozumiewanie się z ich opiekunem-opiekunką ;) często jest trudne.

Ale powiedziałam to w sensie pomocy, i zaoferowałam siebie po koleżeńsku, gdyby ktoś zechciał, to mógłby ze mną podszlifować sobie trochę język, tylko tyle :) 

Moją znajomość języka zawdzięczam uczeniu się go w liceum kiedyś, a potem mieszkałam przez 16 lat w Hamburgu, no i do dzisiaj na codzień używam niemieckiego, hiszpańskiego, angielskiego i rosyjskiego języka.

pozdrawiam ceplutko :kawa: 

Aniu :love: jesteś wielka!! ,że chcesz nam służyć pomocą:serce:     .............................................                         "Karol Wojtyła znał 7 języków obcych. Biegle władał angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim, hiszpańskim, rosyjskim, mówił także po łacinie. Papież-Polak przemawiał także po litewsku, ukraińsku, węgiersku i czesku."

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Anna Irena Slowinski Krol napisał:

przepraszam Lena, jeżeli to tak przyjęłaś,

ja po prostu z niektórych komentarzy wyczytałam, że dla niektórych osób, porozumiewanie się z ich opiekunem-opiekunką ;) często jest trudne.

Ale powiedziałam to w sensie pomocy, i zaoferowałam siebie po koleżeńsku, gdyby ktoś zechciał, to mógłby ze mną podszlifować sobie trochę język, tylko tyle :) 

Moją znajomość języka zawdzięczam uczeniu się go w liceum kiedyś, a potem mieszkałam przez 16 lat w Hamburgu, no i do dzisiaj na codzień używam niemieckiego, hiszpańskiego, angielskiego i rosyjskiego języka.

pozdrawiam ceplutko :kawa: 

Anna Irena, to ty poliglotka jesteś. ja biegle posługuję się tylko językiem polskim, w innych obcych językach się tylko porozumiewam, oczywiście bez użycia rąk. :d

A tak nawiasem zrobiłaś sobie strasznie długi nick, nie można było krócej??? O.o

 

Edytowane przez LENA_57
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, LENA_57 napisał:

Anna Irena, to ty poliglotka jesteś. ja biegle posługuję się tylko językiem polskim, w innych obcych językach się tylko porozumiewam, oczywiście bez użycia rąk. :d

A tak nawiasem zrobiłaś sobie strasznie długi nick, nie można było krócej??? O.o

Lenko, dziękuję :d lubię od dziecka obce języki, nawet wtedy za komuny jak nikt nie chciał się uczyć rosyjskiego, to ja byłam nim zachwycona, potem w liceum doszedł niemiecki, a potem to podróżowałam i tak się innych uczyłam, w dawnej Jugosławii serbsko-chorwackiego, potem podszlifowałam się z niemieckiego mieszkając w Hamburgu 16 lat, no i teraz hiszpański, tutaj mieszkam już ponad 21 lat, a angielski to był po drodze jako samouk no i w hotelach jak pracowałam na recepcji, to z turystami, a francuski to tak trochę rękami i nogami, rozumiem dość dobrze bo moi rodzice mieszkali we Francji 32 lata, a teraz mój zięć to Francuz do tego ;) 

pozdrawiam, buźka

ja nie robiłam NIK-a ;) to po prostu moje imię i nazwiska, myślałam, że tak musi być, tutaj w Hiszpanii się nosi dwa nazwiska pierwsze to po ojcu a drugie po matce, nawet kobiety, które wychodzą za mąż nigdy nie zmieniają swojego nazwiska ;) 

 

4 godziny temu, erika napisał:

Aniu :love: jesteś wielka!! ,że chcesz nam służyć pomocą:serce:     .............................................                         "Karol Wojtyła znał 7 języków obcych. Biegle władał angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim, hiszpańskim, rosyjskim, mówił także po łacinie. Papież-Polak przemawiał także po litewsku, ukraińsku, węgiersku i czesku."

 

zaraz spróbuję to zmienić, dziękuję za podpowiedź :d

a co do języków, to faktycznie łatwo mi było uczyć się, ale tylko posługując się nimi na codzień można nimi biegle władać, bo jeżeli się ich nie używa to się zapominają, wprawdzie wszystko rozumiesz, ale trudniej jest odpowiadać, tym bardziej jak używasz spokrewnionych z nim języków, wtedy Ci się wszystko myli ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anna Irena ja kiedyś mówiłam po hebrajsku teraz nie mam okazji odnowić tego języka, nie mam z kim pogadać. Po rosyjsku też się dogaduję chyba w sumie 7 lat nauki tego języka było. Hiszpańskiego niestety nawet nie liznęłam, angielski też u mnie słabieńki, brak praktyki.

Miałam styczność i z Serbami i Chorwatami. Słowa często podobne do polskich jednak oznaczają zupełnie co innego. Chorwację znam tylko z urlopu. 

Anna Irena tobie chyba całe życiu zeszło na podróżowaniu.  Czy Hiszpania to już twoje gniazdo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, LENA_57 napisał:

Anna Irena ja kiedyś mówiłam po hebrajsku teraz nie mam okazji odnowić tego języka, nie mam z kim pogadać. Po rosyjsku też się dogaduję chyba w sumie 7 lat nauki tego języka było. Hiszpańskiego niestety nawet nie liznęłam, angielski też u mnie słabieńki, brak praktyki.

Miałam styczność i z Serbami i Chorwatami. Słowa często podobne do polskich jednak oznaczają zupełnie co innego. Chorwację znam tylko z urlopu. 

Anna Irena tobie chyba całe życiu zeszło na podróżowaniu.  Czy Hiszpania to już twoje gniazdo?

Nie Lenko, 

po 44 letniej włóczędze po Europie wracam na emeryturę do Ojczyzny :serce: bardzo przez ten czas się stęskniłam za nią :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Anna Irena Slowinski Krol oj, to mamy tu na prawdę światową opiekunkę w twojej osobie ! i serdecznie pozdrawiam  obecnie już z Polski .

       A żeby pozostać w temacie języków i humoru w naszej pracy to opowiem takie nieco frywolne zdarzenie z moim Pdp.

     Uczę Dziadziusia polskiego : tzn parę słów i niektóre głoski ćwiczymy, z czego Dziadziuś ma niezłą uciechę: żżżżż... ćwiczy bardzo chętnie . Umie już rano powiedzieć mi dzień dobry  i smacznego. Zachwycił się wyrazem siusiu i każdemu kto przyjdzie to tłumaczy co to znaczy. i Bardzo spodobało mu się słowo powoli i często je powtarza, bo ja podobno za szybka jestem, ale z wymową wyrazu  szybko ma jakiś problem.  Zamiast szy staruszek wymawia coś jakby czi...  No i pewnego dnia jest w łazience, a ja w kuchni i co słyszę ? jak Dziadziuś woła do mnie : cipko ! cipko !  No, panie,  takich poufałości to tu nie będzie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Serenity napisał:

@Anna Irena Slowinski Krol oj, to mamy tu na prawdę światową opiekunkę w twojej osobie ! i serdecznie pozdrawiam  obecnie już z Polski .

       A żeby pozostać w temacie języków i humoru w naszej pracy to opowiem takie nieco frywolne zdarzenie z moim Pdp.

     Uczę Dziadziusia polskiego : tzn parę słów i niektóre głoski ćwiczymy, z czego Dziadziuś ma niezłą uciechę: żżżżż... ćwiczy bardzo chętnie . Umie już rano powiedzieć mi dzień dobry  i smacznego. Zachwycił się wyrazem siusiu i każdemu kto przyjdzie to tłumaczy co to znaczy. i Bardzo spodobało mu się słowo powoli i często je powtarza, bo ja podobno za szybka jestem, ale z wymową wyrazu  szybko ma jakiś problem.  Zamiast szy staruszek wymawia coś jakby czi...  No i pewnego dnia jest w łazience, a ja w kuchni i co słyszę ? jak Dziadziuś woła do mnie : cipko ! cipko !  No, panie,  takich poufałości to tu nie będzie !

niezły dziadziuś Serenity ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz zapewne będzie sympatyczna:love: ale jakbyś trafił na na moją ostatnią pdp :(oj @Łukasz :love:nie wiem czy to humor ? .. oj tam ty byś wybrnął z tego tak jak mój kogutek:hahaha: .Przeważnie piszemy o pdp czyli dziadkach , ale nie wspominamy o kobietach .. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 16.01.2017 at 16:49, erika napisał:

Aniu :love: musimy pisać w tematach ! :( i słusznie..bo powstaje bałagan:(  @Serenity zawsze o tym przypomina :love: ..ja nie chcę żółtej kartki od @Serenity:hahaha: i od "brata"bo patrzy i czuwa nad nami:love:

@Serenity pewnie ktoś nauczył dziadziusia "cipko"...:hahaha:

Nie kto inny tylko wlasnie Serenity .Przeciez pisze wyraznie , ze uczy dziadziusia polskiego a dziadek nie wszystko potrafi po polsku wypowiedziec-zamiast  szybko wyszlo-cipko haha! I o to wlasnie chodzi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, 

jeszcze jakoś nie umiem się tu odnaleźć ;)

3 godziny temu, DaGa napisał:

Nie kto inny tylko wlasnie Serenity .Przeciez pisze wyraznie , ze uczy dziadziusia polskiego a dziadek nie wszystko potrafi po polsku wypowiedziec-zamiast  szybko wyszlo-cipko haha! I o to wlasnie chodzi..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...