Skocz do zawartości

Sposoby na nieprzyjemne zapachy w domu pdp


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, kris napisał:

Ja wiem jaka będzie...:p

Na bogato!!:płacz::hahaha:

Godzinę temu, LENA_57 napisał:

Do tego najlepiej użyć dużo octu. I kibelek odkamieni i zneutralizuje zapachy. 

A u mnie tylko winny ocet i nie mogę wziąsc do kibla bo on jest tylko do sałaty,,a do sałaty idzie bardzo dużo,,musi pływac sałata,, ocet odkamieni jak kibelek  jest jeszcze nie zapuszczony na maxa,,a nożyk i lecimy z kamieniem,,odłupywanie,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blodni nożykiem daleko nie dotrzesz. Octu w istocie potrzeba dużo. Można też użyć Pepsi czy Coca Coli. 

Wybrać wodę i zalać octem lub Colą na co najmniej kilka godzin. 

Lepiej wydać na ocet jak na nową musze klozetową. 

muszle*

Do tego można jeszcze dosypać sody oczyszczonej a jak nie ma to proszek do pieczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LENA_57 nie rozpuszczaj się za bardzo z Colą czy Pepsi,,bo jak wyleję to co mam w domu to potem uschnę z pragnienia,,zostanie mi tylko kranówka? Ale jak się dorwę z tym nożykiem w kamień ,to nie ma zlituj się,,prawie drugi spust,kanał  wyskrobię,,hahaha :hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Blondi napisał:

@LENA_57 nie rozpuszczaj się za bardzo z Colą czy Pepsi,,bo jak wyleję to co mam w domu to potem uschnę z pragnienia,,zostanie mi tylko kranówka? Ale jak się dorwę z tym nożykiem w kamień ,to nie ma zlituj się,,prawie drugi spust,kanał  wyskrobię,,hahaha :hahaha:

Starą muszlę klozetową można zawsze kamieniem do nóg, czyli  pumeksem doczyścić ( idealnie !) , ale czy tu są dostępne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kris, pożycz drewienko....

Wczoraj pdp zrobiła grubszą sprawę, spuściłam wodę ( kibelek taki że od razu wszystko znika ) i .... znów się zaczyna zatykać. No to nie ma wyjścia  pożycz drewienko, nie bądź żyła. :całus::hahaha:

Idę powalczyć zanim się całkiem znów zatka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maria Jolanta napisał:

Kris, pożycz drewienko....

Wczoraj pdp zrobiła grubszą sprawę, spuściłam wodę ( kibelek taki że od razu wszystko znika ) i .... znów się zaczyna zatykać. No to nie ma wyjścia  pożycz drewienko, nie bądź żyła. :całus::hahaha:

Idę powalczyć zanim się całkiem znów zatka.

@Maria Jolanta :hahaha: zamiast pić kawę ,to Ty szukasz drewienka od rana ,  @kris ma swoje osobiste drewienko ,,specjalne dla grubasów:hahaha:,-smaruj poza dom i przytargaj pół krzakawiła i filtruj klop,,,masz problem ,,bo to wszystko siedzi dalej ,,wszystko się skupiło głebiej,,potrzebujesz śruby czy węża takiego do wkręcenia w klop,,,ale to rodzina powinna zrobić ,nie Ty,,to nie Twój dom i nie Twoje zabawki,sprzętyitd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mam swój sposób zanim się całkiem zatka.

Jak woda stoi i słabo schodzi to mam taki dzwon-przetykacz i trzask-prask i obyło się bez drewienka.

A już łakomym okiem patrzyłam na młodą jabłonkę za oknem. Fajne patyczki by były i to nawet dużo. :hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Mój sposób niekonwencjonalny, ponieważ używam płyn zupełnie do zaleceneń producenta odbiegający. Chodzi tu  o Lenor do płukania tkanin. Wylewam na wilgotnego mopa bez rozcieńczenia  i po całej podłodze jadę . Oczywiście wietrzenie zaraz bezpośrednio "po......" to mus !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśl niezła @Heidi ale odkąd wyjeżdżam do Niemiec to mam problemy ze skórą i różne alergiczne sprawy,

bo tam dużo tej chemii się w domach używa. Niemcy są zahartowani tą chemią a mnie od ich mydeł nawet ręce wysychają.

To zalecałabym  lepiej ostrożność, bo alergie łatwo złapać, a pozbyć ciężko. No i objawia się to bardzo różnie, mogą wystąpić np znienacka duszności.

Lepiej nie koncentrować za dużo tych trucizn chemicznych. Od smrodu ostatecznie się nie umiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słoneczniku mój jedyny:) , pomyślałaś może, że to właśnie ludzie na sobie noszą różne grzyby ? My ich dotykamy, myjemy, także w pościeli grzebiemy ( tu najwięcej roztoczy siedzi ). Może to wcale nie chemia jest przyczyną Twoich dolegliwości, tylko kontakt z ludźmi, którzy na sobie noszą delikatnie ujmując  "wszystkie" cuda świata przez lat....80,90..i więcej  ? 

Tu gdzie jestem ten sposób sprawdza się  doskonale Bo to ilość jest niewielka przecież, nikt nie psika, nie dusi się, rodzina zadowolona , że czystośc utrzymana na wysoki poziomie. Fresch Luft w domu miesza zapachy razem.jest ok. Poza tym każdy wie na ile  i w jakich warunkach może sbie na to rozwiązanie pozwolić. Decydentem rozwiązań jest każdy z osobna. To tylko taki mój pomysł , z którym tu się dzielę. W PL sama stosuję u siebie w domu płyn, który stosują firmy np. hotelarze, PKP  w wagonach osobowych, PKS w autobusach, porty lotnicze.  (koszt ok. 80 pln, chyba  750 ml).  Lubię wszystko świeże pachnące i tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...