Skocz do zawartości

Zabezpieczenie ogrodu na zimę


 Udostępnij

adfafadfdafdafda  

  1. 1. t1

    • t2
      0
    • t3
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Przyznam się szczerze, że nad ogrodem pracuję od niedawna i nie mam w tej kwestii zbyt wiele doświadcenia, ale chciałabym odpowiednio zabezpieczyć ogród przed zimą. Mój znajomy polecił mi agrowłókninę i w tym kierunku patrzę -> http://www.gardenflora.pl/agrowloknina-biala-p50-uv-160cmx10m-agropol-p-10665.html

Macie może jeszcze jakiś inny pomysł albo może lepszy produkt na zabezpieczenie? Jestem amatorką, ale chętnie się uczę, drogie opiekunki :)

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, karel napisał:

Przyznam się szczerze, że nad ogrodem pracuję od niedawna i nie mam w tej kwestii zbyt wiele doświadcenia, ale chciałabym odpowiednio zabezpieczyć ogród przed zimą. Mój znajomy polecił mi agrowłókninę i w tym kierunku patrzę -> http://www.gardenflora.pl/agrowloknina-biala-p50-uv-160cmx10m-agropol-p-10665.html

Macie może jeszcze jakiś inny pomysł albo może lepszy produkt na zabezpieczenie? Jestem amatorką, ale chętnie się uczę, drogie opiekunki :)

@karel szczerze bym Ci pomogła:)lecz ja nic w ogrodzie nie robię, tylko zajmuję się pod.  @karelczy Ty jako opiekun osób starszych  pracujesz w ogrodzie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też tylko lubię zbiory z ogrodu ,,nigdy nie miałam ogródka ,co za nie ogródkowe towarzystwo

@karel wiem ,że @beatrix+ ma dużo wspólnego z ogrodem ,,więc może coś doradzi i już ją tutaj przywołałam ,,,ona siedzi na forach ogródkowych ,,,pozdrawiam dziewczyny:hahaha::love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem, jestem! ☺

 

Tak, to prawda. ..siedzę w ogrodach i już marzę, żeby wiosna była. A co tam Karolciu chciałaś? 

Teraz jest zbyt ciepło na okrywanie. 

Róże można zakopczykować ziemią, ale gdy będzie przez parę kolejnych dni 5.stopni poniżej zera. 

Zimozielone krzaki, czyli te co nie gubią na zimę liści i masy zielnej, może no polewamy lub modlimy się o deszcze. 

W ten sposób magazynują wodę i mroźne wiatry im niegroźne. 

Hortensje ogrodowe okrywamy ok.10 grudnia, lub wcale. Im najbardziej szkodzą kwietniowe i majowe przymrozki. 

 

A krzewiaste i drzewiaste hortusie nie odkrywamy wcale. 

One kwitną na jednorocznych. 

Powiedz, z czym konkretnie masz problem. 

Pytaj, damy radę. 

Na razie nic nie okrywaj. 

Buziole! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, karel napisał:

@erika przy ogrodzie to pomagam raczej rodzicom, na wyjazdach rzadko mi się to zdarza. O ogród rodzinny jednak dbam jak mogę i jak umiem,a tata niestety nie zawsze daje radę...

och @karel jesteś kochana:serce: rodzicom należy pomagać:) Miałam swój rodzinny dom.. hmm zawsze kochałam pracę w ogrodzie :) ależ! jak to pięknie podziwiać przyrodę ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, LENA_57 napisał:

Moze mi powiecie jak sie pozbyc sterty lisci z ogrodu. Kompostownika tu nie ma. Kontener  na liscie (miejski na ulicy) zapelniony.  W garazu mam 10 workow z liscmi i nie mam gdzie tego wyrzucic. 

@LENA_57, napełniaj dalsze worki liśćmi.Kochana ,ale przecież sa jakieś ustalone terminy do wywozu "nieczystości" Powinnaś mieć taki kalendarz terminowy i wtedy wystawiasz na ulice.itd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Erika smieci wywoza co dwa tygodnie a ja juz nie mam wiecej workow. Juz wiele workow oproznilam, podrzucajac liscie do miejskiego kontenera. Do bio pojemnika miesci sie jeden worek. Erika gdzie ty jestes, bo jak pracuje w Niemczech 7 lat to zawsze mam  problem z pozbywaniem sie odpadow ogrodowych. W Niemczech nikt ci nie zabierze smieci z worka. W worku to tylko plastik "gelber sack" Latem zabieraja biomüll co tydzien, ale jesienia kiedy odpadow jest najwiecej co dwa tygodnie. Juz nie raz zdarzylo sie, ze lisci pozbywalam sie do lata. Problem w tym, ze wyjezdzam a ja jeszcze sie nie zdarzylo by jakas zmieniczka sie pofatygowala  i wsypala jeden worek do pojemnika. 

3 minuty temu, LENA_57 napisał:

Erika smieci wywoza co dwa tygodnie a ja juz nie mam wiecej workow. Juz wiele workow oproznilam, podrzucajac liscie do miejskiego kontenera. Do bio pojemnika miesci sie jeden worek. Erika gdzie ty jestes, bo jak pracuje w Niemczech 7 lat to zawsze mam  problem z pozbywaniem sie odpadow ogrodowych. W Niemczech nikt ci nie zabierze smieci z worka. W worku to tylko plastik "gelber sack" Latem zabieraja biomüll co tydzien, ale jesienia kiedy odpadow jest najwiecej co dwa tygodnie. Juz nie raz zdarzylo sie, ze lisci pozbywalam sie do lata. Problem w tym, ze wyjezdzam a ja jeszcze sie nie zdarzylo by jakas zmieniczka sie pofatygowala  i wsypala jeden worek do pojemnika. 

Erika a ty mi tu o takim "przedszkolu" piszesz jak Abfuhrkalender. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak nawiasem to w workach zabieraja smieci w Szwajcarii, kazada dzielnica ma inny kolor worka i nakleja sie marki na worek. Bez naklejki nie zabiora. Worki i naklejki kupuje sie w sklepach, sa drogie.  W ten sposob unika sie niepotrzebnej biurokracji, placenia rachunkow za wywoz smieci. 

Blondi ja tu gospodyni cala geba. Nie zajmuje sie tylko pdp ale calym gospodarstwem domowym. Rodzina nawet nie wie jakie narzedzia sa w szopie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...