Skocz do zawartości

Premie Świąteczne i inne dodatki dla opiekunek osób starszych


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłam Agencję xxx ,która ma  Regulamin Wynagradzania w Okresie Świątecznym 2016/2017 : 25.12.2016, 26.12.2016, 31.12.2016, 01.01.2017 oraz 06.01.2017 . Za jeden dzień oferuję 60 Euro brutto.

Ja wczesniej pracowałam ale w innej Agencji i otrzymałam zapłatę dniówka netto x dwa .ale tylko za 25.12, 26.12. 01.01. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@erika znalazłaś super agencję ,,w tamtym roku jedna agencja się reklamowała ,że podczas świąt BN można nawet 500 euro więcej zarobić -hahahha a co do czego ,to był chwyt -że te ich 500 euro to nie wiem kto tak naprawdę zarobił,,,mało jest agencji co dobrze zapłacą na święta ,,jest za dużo już chetnych na pracę w święta ,,agencje się wycwaniły też ,,zresztą ta kasa za święta jest pobierana od rodzin ,,rodzina więcej płaci agencji za święta i ich zasranym obowiązkiem jest dac tą kasę dla opiekunki ,ale i tak nie jedną opiekunkę oskubią trochę z tej kasy i zawsze dadzą mniej,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Łukasz napisał:

Agencja xxx 24,25,26 grudzień, 1 styczeń - po 72 euro za każdy dzień ekstra. Za grudzień wypłata 30 grudnia

Blondasku, znam rzetelne firmy, może są i takie co oskubią . .  

O !!! to musisz mi dac koniecznie namiary tej agencji xxx -chodz ja na swięta się nie piszę,,,może kiedyś ,kiedyś-kto wie,,,jak bym miała fajne święta jak co niektórzy-hahahha to też bym została na swięta -hahaha ale ten rok odpada ,,,och jasne ,że są takie co oskubią -sama znam taką agencję ,,,skubią do tej pory ,,,tylko już nie mnie-hahahha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam dodatkowo ani 60 ani tym bardziej 72 euro za dni świąteczne - zresztą i tak próbuje zostać wtedy w domu.

       Ale widzę  ofertę jednej agencji:

opiekunkom , które zdecydują się na 3miesięczny wyjazd przed świętami oferują dodatek 300 euro, czyli za 5 dni świątecznych po 60 euro, a wynagrodzenie w tej firmie zaczyna się od 1100euro netto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Blondi napisał:

O !!! to musisz mi dac koniecznie namiary tej agencji xxx -chodz ja na swięta się nie piszę,,,może kiedyś ,kiedyś-kto wie,,,jak bym miała fajne święta jak co niektórzy-hahahha to też bym została na swięta -hahaha ale ten rok odpada ,,,och jasne ,że są takie co oskubią -sama znam taką agencję ,,,skubią do tej pory ,,,tylko już nie mnie-hahahha

@Blondi puściłam link priv namiary na agencję:love:

 

4 godziny temu, Serenity napisał:

Nie mam dodatkowo ani 60 ani tym bardziej 72 euro za dni świąteczne - zresztą i tak próbuje zostać wtedy w domu.

       Ale widzę  ofertę jednej agencji:

opiekunkom , które zdecydują się na 3miesięczny wyjazd przed świętami oferują dodatek 300 euro, czyli za 5 dni świątecznych po 60 euro, a wynagrodzenie w tej firmie zaczyna się od 1100euro netto.

@Serenity 3 miesięczny wyjazd ?przeważnie mamy 2 miesięczny i 150 Euro za podróż ,a jak dojdzie 3 m-c to Agencja zaoszczędzi przy zapłacie za dojazd i wciśnie to do premii świątecznej.Sprytnie przekalkulowane przez Agencję:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojej koleżance zaproponowano za świąteczne dni 4euro z groszami za godz brutto za 25 i 26 .Tylko nie wiem jak to, liczyć za 8godz pracy w te dni? W sumie raczej mówi że się nie zgodzi,no nie za takie pieniądze.Mnie sie też pytali od razu jak w święta? Ale jestem tu trzeci tydzień i zgłaszałam firmie że stan pdp odbiega od opisu  i jakoś nikt nie znalazł czasu na telefon.Tylko czy w święta będę bo taką mi dobrą znaleźli ofertę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@luttka w moich agencjach generalnie stawka za Święta była podwójna za 25 i  26 grudnia  i 1 stycznia. I tak chyba jest najczęściej,  ale też  stawki świąteczne - jak wszystkie inne dają się też negocjować, a szczególnie krótko przed Świętami.

       a opis chorego ? oj, nawet się nie zastanawiam nad tym, ale rozbieżności są chyba zawsze. Niemniej jednak jeśli agencja - zwłaszcza zapytana o coś - nie dzwoni to bardzo źle o tej agencji świadczy. Jak dla mnie to byliby do odstrzału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, luttka napisał:

Mojej koleżance zaproponowano za świąteczne dni 4euro z groszami za godz brutto za 25 i 26 .Tylko nie wiem jak to, liczyć za 8godz pracy w te dni? W sumie raczej mówi że się nie zgodzi,no nie za takie pieniądze.Mnie sie też pytali od razu jak w święta? Ale jestem tu trzeci tydzień i zgłaszałam firmie że stan pdp odbiega od opisu  i jakoś nikt nie znalazł czasu na telefon.Tylko czy w święta będę bo taką mi dobrą znaleźli ofertę.

@luttka do mnie za każdym razem dzwonią i mówią , jaką swietną mamy ofertę dla pani itd, także w agencji są same świetne oferty ,w każdej agencji sa sami mili PDP , po jakimś czasie sama zobaczysz ,że piszę prawdę, obiecanki cacanki a głupiemu radośc, ktoś w jakimś temacie pisał ,że specjalnie dla niej i pod nią znajdą super ofertę -gówno prawda , nie będą szukać pod nią tylko dadzą jej pierwszą lepszą zapchaj dziurę ,agencje nie mają czasu piescić się z opiekunkami i podawać full ofert i czekać na odpowiedz ,ktora oferta pasuje ,, podają ofertę i tak nacukrują jak jest slicznie i miło aby opiekunka się zgodziła pojechać i ofertę mają zamkniętą ,jak jest zgoda i tak z wszystkimi,,,nikt się nie będzie cackal z dopasowaniem oferty -wiem sama po sobie -mój pierwszy wyjazd -to wyjazd do agresora ,,,ja sobie poradziłam ,na początku nie było łatwo ,ale pwiedziałam sobie ,że wytrzymam i więcej tutaj nie wrócę ,ale tak potem było ,że przez rok wracałam ,,,hahahha tak to właśnie jest,,,

nigdy firma się mną nie interesowała ,,nigdy ,,,i wiem ,że musze liczyć sama na siebie ,,,początki są zawsze lepsze trochę bo zadzwonią może raz ale potem ? zero kontaktu,,tak mam do tej pory i może i dobrze ,,po co mi oni ,nic i tak nie pomogą ,,więc dla mnie jest ok! sama sobie rozwiązuje problemy jak mam oczywiście ,,,ale narazie brak i super,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Blondi napisał:

@luttka do mnie za każdym razem dzwonią i mówią , jaką swietną mamy ofertę dla pani itd, także w agencji są same świetne oferty ,w każdej agencji sa sami mili PDP , po jakimś czasie sama zobaczysz ,że piszę prawdę, obiecanki cacanki a głupiemu radośc, ktoś w jakimś temacie pisał ,że specjalnie dla niej i pod nią znajdą super ofertę -gówno prawda , nie będą szukać pod nią tylko dadzą jej pierwszą lepszą zapchaj dziurę ,agencje nie mają czasu piescić się z opiekunkami i podawać full ofert i czekać na odpowiedz ,ktora oferta pasuje ,, podają ofertę i tak nacukrują jak jest slicznie i miło aby opiekunka się zgodziła pojechać i ofertę mają zamkniętą ,jak jest zgoda i tak z wszystkimi,,,nikt się nie będzie cackal z dopasowaniem oferty -wiem sama po sobie -mój pierwszy wyjazd -to wyjazd do agresora ,,,ja sobie poradziłam ,na początku nie było łatwo ,ale pwiedziałam sobie ,że wytrzymam i więcej tutaj nie wrócę ,ale tak potem było ,że przez rok wracałam ,,,hahahha tak to właśnie jest,,,

nigdy firma się mną nie interesowała ,,nigdy ,,,i wiem ,że musze liczyć sama na siebie ,,,początki są zawsze lepsze trochę bo zadzwonią może raz ale potem ? zero kontaktu,,tak mam do tej pory i może i dobrze ,,po co mi oni ,nic i tak nie pomogą ,,więc dla mnie jest ok! sama sobie rozwiązuje problemy jak mam oczywiście ,,,ale narazie brak i super,,,

No właśnie ,a najlepiej bo korzystają z nieświadomości początkujących i nieasertywnych opiekunek.U mnie było że pdp  wstaje w nocy owszem 3-4 razy ale idzie tylko do toalety.A prawda jest taka że nie przesypia nocy i ciągle woła,A to wstaje a to odkrywa a to zakrywa,a to dzwonić chce.Dziś jechać chciał na stację benzynową itd.Noce nieprzespane do kitu.W ciągu dnia słaby leży ,woła, mało je.Muszę podnosić go z łóżka.Nikogo tu nie ma tylko ja i on.Córka w porządku ale widziałam ją dwa razy.Ojciec ma nie spać,chodzić itd.A on ciągle chce leżeć i spać.Raz dziennie przyjeżdża pflegediens kąpie go,a niekiedy nawet nie.Dziś był słaby,to powiedziała żeby leżał w łóżku i już.A i że zadzwoni do córki,Ani przebrany ani umyty,a córki nie ma było i nie  ma.Nikt za bardzo nie ma czasu dla niego.Dziwię się że dali tu opiekunkę niedoświadczoną i takim sobie językiem.On dużo mówi coś opowiada a ja nie rozumiem.A ze strony agencji zero.Tylko na początku ile zostanę i czy na święta będę i czy na stałe tu będę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@luttka ja tu zapraszam do lektury tematu

może coś tam znajdziesz ? choć przyznam, że przypadek masz trudny i - niedobrany bardzo.

      Tu zgadzam się z @Blondi że agencje nie dobierają odpowiednio ofert. Zresztą jak to już pisałam i tak mało co wiedzą. Wszystkim tu rządzi czysty przypadek.

      Dobrze jedynie jeśli tych ofert jest więcej, ale to i tak ruletka...

     a do Świąt w takim miejscu jak Ty ? Nie, uciekać trzeba  czym prędzej. Wiem z doświadczenia, że jeżeli ktoś zaczął wstawać do Pdp w nocy to już tego właściwie  nie odkręci.

    a na Święta może się trafi Ci sztela gdzie sobie pośpisz takich jest jednak  większość  -  i tego Ci życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Łukasz napisał:

Blondi , myślę, że nie można tak uogólniać, są agencje i agencje. Nieraz przedstawiano mi dwie oferty. Czasami rezygnowałem z jedynej oferty, to nazajutrz  dzwonili z kolejną ofertą :)

Ja piszę o agencjach gdzie ja byłam i też miałam przedstawiane full ofert ,które się okazało były już dawno zajęte,dzwoniły paniusie aby mnie zbyc i zagrać na czasie ,aby  mnie przetrzymac w Polsce,,,były też takie ,gdzie od razu odmówiłam ,,,ale też to wszystko działo się już po dobrym roku współpracy z agencją ,,,a na początku było inaczej ,tacy mili ,że do rany przyłóż ,,,ale nigdy nie uwierzę ,że będą szukać oferty specjalnie dla jednej opiekunki aby jej dopasowac na tip top,,,,:)  tak jak to  zawsze mówią świeżym opiekunkom ,,,ble ble ble :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, erika napisał:

Mam pytanie, chodzi o reklame jaką prawie kazdy z Nas ma w umowie. Ja mam 200zł brutto/m-c

Czy w czasie pobytu w domu otrzymujecie ten dodatek od agencji ? Ja otzrymuję

@erika ja nie mam nic:płacz::płacz::rozpacz:-takie pieniądze mi przelatują koło nosa :rozpacz:

ale nie ma co się dziwic, jak ja tydzień w domu-:hahaha: albo z biegu 2 tyg.-hahaha

wcześniej miałam też jak piszesz i płacili mi też,,,:love: na waciki starczylo te z Biedronki:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Serenity napisał:

@luttka ja tu zapraszam do lektury tematu

może coś tam znajdziesz ? choć przyznam, że przypadek masz trudny i - niedobrany bardzo.

      Tu zgadzam się z @Blondi że agencje nie dobierają odpowiednio ofert. Zresztą jak to już pisałam i tak mało co wiedzą. Wszystkim tu rządzi czysty przypadek.

      Dobrze jedynie jeśli tych ofert jest więcej, ale to i tak ruletka...

     a do Świąt w takim miejscu jak Ty ? Nie, uciekać trzeba  czym prędzej. Wiem z doświadczenia, że jeżeli ktoś zaczął wstawać do Pdp w nocy to już tego właściwie  nie odkręci.

    a na Święta może się trafi Ci sztela gdzie sobie pośpisz takich jest jednak  większość  -  i tego Ci życzę.

Nie,nie do świąt nie będę.Jeszcze 32 dni,wytrzymam.Oni się po prostu pytali od razu czy tu wrócę i te święta będę.ale w tej chwili to myślę że nie ,w święta nie.Nie jest to może najgorsze miejsce,bo pracy to ja nie mam dużo.Ale ciężko jest dźwigać i nie spać po nocach.Może następnym razem trafie lepiej.Ja nawet wolę pracować więcej ,bo i czas płynie szybciej ale w nocy spać,no być aktywniejszą.Uprawiam sport i takie zamknięcie i nie robienie  za wiele to straszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, luttka napisał:

Ja nawet wolę pracować więcej ,bo i czas płynie szybciej ale w nocy spać,no być aktywniejszą.Uprawiam sport i takie zamknięcie i nie robienie  za wiele to straszne.

Tak też jak ja pisałam wcześniej ,że nie chcę wracać na moją sztelę, bo szczerze ,to chociaż było tyle wolnego , ale dla mnie to było "zamknięcie " i za wiele tez nie mogłam zrobić, bo moja pdp ciągle mnie miała "pod kontrolą" -zaraz wołała,pytała itd.. raz byłam niegrzeczna i powiedziałam: Ty mnie terroryzujesz.. zrozumiała ..ale za godzinę to samo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...