Skocz do zawartości

Do narzekających opiekunek


Gość Anna
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ilona. Mam prośbę do opiekunek-nów. Czy ktoś z Państwa, może polecić mi sprawdzoną Agencję ,która zatrudnia opiekunki na niemieckich wzrunkach /umowa,ubezpieczenie niemieckie./ Zależy mi bardzo na sprawdzonej agencji. Pozdrawiam wszystki opiekunów . Ilona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ‎2016‎-‎07‎-‎29 at 14:20, Gość Anna napisał:

Witajcie wszyscy. Możecie po mnie jeździć, ale muszę niektórym z nas coś uświadomić,  bo niejednej przydałby się taki kubeł zimnej wody wylać. Jeżdżę do de już 9 lat i jak słucham was często dużo młodsze koleżanki w czasie drogi to nie wierzę własnym uszom. Ja już pomijam, że jesteście wulgarne i brzydzicie się swoich podopiecznych, ale wy tylko narzekacie. Ja w agencji zaczynałam od 800 euro i miałam 1 podopiecznego z transferem. W pl pracowałam jako pielęgniarka więc znałam wszystkie możliwe przypadki geriatryczne a takie pieniądze były nieosiągalne mimo, że na oddziale leżało 37 pacjentów.. Wszyscy wiemy, że to nie jest łatwa praca i często niewdzięczna, bo i trudno oczekiwać wdzięczności przy poważniejszych schorzeniach psychicznych. Chciałybyście jeździć do towarzystwa mało robić i zarabiać 1300, ale to chyba do innej rubryki bardziej towarzyskiej powinnyście się przenieść. Przy takim nastawieniu nie będziecie zadowolone z żadnej pracy, bo miejsc do towarzystwa wiele nie ma. Przecież na boga jeżeli pdp zatrudnia opiekunkę to znaczy, że sobie sam nie radzi i są to poważne schorzenia, bo Niemcy tak jak Polacy rozrzutni to nie są i zazwyczaj zgłaszają się do agencji, gdy sobie nie radzą sami lub nie radzi sobie już ich rodzina. Przecież nikt nie zatrudni opiekunki do robienia herbaty ludzie. To ja jako dyplomowana pielęgniarka mogłabym stroić fochy, że nie jestem od szyb, ale ja mam wyręczać dziadka, który dotąd te okna mył, mył schody, wycierał kurze i odgarniał śnieg. Co wy tam kobity chcecie robić? Nikt wam nie powiedział, że to ciężka praca? Ktoś was okłamał, że zmiana pieluch jest łatwa i ciekawa? Obrzydzenie? To po co jeździcie? Przestańcie ośmieszać siebie i nas Polki, bo was się słuchać nie da. Wy nie lubicie starszych ludzi ani tej pracy wy lubicie tylko euro. Wiem, że z takim nastawienie to was przybywa, ale mam nadzieję, że się wykruszycie. Jedna napisała, że dziadek ma problemy z flegmą i doprowadza ją do wymiotów i ucieka gdzie indziej. Obrażacie ciężko pracujące opiekunki, które szanują swoich podopiecznych i swoją pracę. Ja mam już dość czytania że za mało zarabiamy że agencje to złodzieje. To niektóre z nas oszukują wyrażając gotowość do wyjazdu. Jesteście nieprzygotowane do tego zawodu i jesteście leniami. Piszecie, że wy nie jesteście pomoc domowa tylko medyczna. A jakie macie kwalifikacje? Macie dyplom czy wykształcenie medyczne? To o czym wy w ogóle piszecie? Powiem tylko tyle, że swoją obecną pdp zastałam z odleżynami w opłakanym stanie a w szafkach kuchennych leżały sterty zupek w proszku a w lodówce zamrożone gotowce. Takie osoby powinny być eliminowane z tego zawodu raz na zawsze. Za dużo widziałam i przeszłam, by wierzyć w te wasze problemy i ciągłe narzekania. 

Pozdrawiam wszystkich zadowolonych z pracy  Ja będę pierwsza w takim razie i napiszę, że zarabiam obecnie 1250€ i JESTEM ZADOWOLONA ze swojej pracy i wiem, że jest nas większość, ale najbardziej krzyczą ci co mają najmniej do powiedzenia o tym zawodzie.

Zadowolenia z pracy! Anna. 

droga redakcjo/firmo/czy jak cie tam zwal.Prowokujesz dobrze,ales  nudniejsza od flaków z olejem.Moja pra-pra-pra-babcia nosila wode ze studni.Czy to znaczy,ze ja tez powinnam to robic i sobie chwalić?To by było na tyle w tym temacie.Usiadz,wypij ziolowa herbatke i wymysl mądrzejszy temat.Smacznego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A ja jeżdzę dopiero od roku. Pierwsze zlecenie z podstawowym niemieckim ( problem ,że ograniczało mi to sensowną walkę o swoje niezbywalne prawa w tej ciężkiej pracy), doświadczenie ogromne, 20 letni staż pracy po studiach pedagogicznych , praca najpierw z osobami upośledzonymi, potem jako terapeuta z chorymi psychicznie. Pojechałam do małżeństwa za stawkę 1400 Euro . Tylko na 1 mc wyjechałam na zastępstwo za 1200 ( umowa dosłana do Hamburga , z okropnymi pułapkami w tzw. załącznikach ) i nigdy więcejz tą firmą z Wrocławia. Wóciłam do pierwszej Agencji ( Poznań ). Następne wyjazdy do owszem dosyć ciężkich przypadków, ale już na tyle znam jężyk,że otwarcie

komunikuję swoje prawa i potrzeby i jasno daję do zrozumienia gdy uważam że wobec mnie podopieczni lub rodzina jest nie w porządku. Okazuje się, że tak należy. Oczywiście ze wszystkich obowiązków wywiązuję się należycie, ale ani się im nie podlizuję, ani nie kombinuję, robię co do mnie ntawkatależy. Moja a stawka za ostatnie dwa wyjazdy  to 1450 netto ( do dwóch chorych osób ). Wpis pielęgniarki Anny bardzo negatywnie oceniam. Jej sprawa jak odpowiada jej niska stawka, mnie nie . Pomimo jeszcze słabego języka potrafiłam znależć agencję gdzie stawka mnie satysfakcjonuje. Oczywiście ta Agencja też ma swoje za uszami, ale powiedzmy że nie są super bezczelni. Pozdrawiam, ale nie popieram pielęgniarkę Annę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MMM Witam serdecznie i gratuluję Ci zdrowego podejścia do naszej pracy, które budzi szacunek.  Wyszukując agencje zwróć też uwagę na opłacane przez nich skladki na Zus, od średniej to już zasadniczo standard, ale np do niedawna jeszcze największa firma z tej branży nieźle sobie przyoszczędziła na mniej świadomych opiekunkach.

Tutaj na forum bywały i bywają różne negatywne wpisy, jak ten Anny, ale z taką postawą nikt nie gości tu na dłużej. Generalnie wszyscy tu piszący staramy się wspólnie wywalczyć sobie w miarę możliwe warunki pracy czy choćby złapać oddech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to i zdrowe ale mało strawne . Wszystko co dotyczy kasy , składek itp. w dużej części nie jest zależne od nas. Bo kto wybiera gorsze warunki ? opiekunka ? co to , to nie . Kiedy mam taką mozliwośc i taka sytuacje to czekam wybieram i przebieram, az trafie na taka, która mi odpowiada. Jeśli muszę wyjechać ( bo tak było) to jade , mus to mus. Teraz juz nie muszę, mogę sobie wybierać i wysokość pensji i częstotliwość wyjazdów. I poczekać mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...