Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

list referencyjny


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie, jak wiecie kombinuje cos zeby zamienic Austrie na Szwajcarie, ale jest jedno ale... wszedzie potrzebuja listow referencyjnych, skoro zawsze bylam w tej samej agenturze i mialam bardzo dobre opinie u szefostwa to nigdy nie przyszlo mi do glowy, by prosic rodzinke, u ktorej bylam o list referencyjny, napiszcie jak to robicie, bo mi nikt sam od siebie takich listow nie dawal, prosiliscie sami i co? pisali Wam od reki? co jest w takich listach, tak mniej wiecej? czy moge napisac maila wstecznie do kogos, u kogo bylam i powiedziec, ze potrzebuje tego listu i czy moga mi wystawic za taki a taki okres, jak bylam u ich matki, czy ojca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Betty powinna Ci wystawić taki list Twoja agencja -wystawić Ci opinie ,wiem,że agencje które nie wymagają aby opiekunki braly referencje ,same wystawiają opiekunce takie opinie.Spytaj swojej agencji ,na meila Ci wyslę druk takich referencji,,,co miałam wczesniej z innej agencji,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mazurzanka

Wlasnie agencje daja takie druki, sa tam tabelki i pare linijek na odreczna opinie osoby hmm placacej; ale jesli spotka sie kogos na poziomie, to ci na oddzielnym papierze wystawi, samodzielnie piszac na maszynie, jak to zrobil moj pierwszy gospodarz. Warto zbierac i ewentualnie poporosic o pare slow. Zaluje, ze gdy aupair bylam to nie zbieralam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Referencje jak zauważyła Serenity są ważne i oczywiście powinien wystawić klient/rodzina. Agencja będzie dawała referencje drugiej agencji? Trochę niedorzeczne... Jednak z tymi referencjami jest różnie. Jak w latach 2005 - 2009 pracowało się prywatnie, nie dawali referencji bo się bali.Później też bywało różnie. Jeżeli u pdp był kurator sądowy, to mu to wisiało, często nikt go na oczy nie widział. Jak było się u rodziny i potem rezygnowało z dalszego powrotu, referencji nikt nie wystawiał. A i tak w pewnej polskiej agencji jak chcieli mi zaproponować podłą zapłatę Pani powiedziała: referencje nie mają dla nas żadnego znaczenia - każdy mógł to Panu napisać!:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wystawianie referencji przez agenture jest dziwne... przeciez jak zwroce sie do nich po referencje to z miejsca beda wiedziec, ze potrzebuje tego nie dla wlasnej fanaberii, tylko, by przedlozyc to innej agenturze, wiec jaki maja w tym interes? skoro sa ze mnie zadowoleni, to nie beda chcieli sie mnie pozbyc, wiec nie wystawia mi rewelacyjnych referencji, bo jak to mowia: niue sprzedaje sie kury znoszacej zlote jajka...  no i obawiam sie , ze agentura wprost zapyta: a po co pani referencje? chce pani nas opuscic?... hm... no i przy referencjach szwajcarska w tym przypadku agentura prosi o numer tel do poprzedniego pracodawcy wystawiajacego list referencyjny... sama bym sobie grob wykopala podajac numer do obecnej agentury... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta agencja w której teraz jestem mi tak oznajmiła ,że referencję sami mi wystawią i dla mnie też to się okazało dziwne i wiem ,że sama poproszę rodzinę o wystawienie mi referencji,parę słów niech napiszą i już będzie na przyszłosc ,pisze przyszłośc i się zastanawiam a ile ja jeszcze chcę tu byc?przyszłośc z dziadkami? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Blondi napisał:

Ta agencja w której teraz jestem mi tak oznajmiła ,że referencję sami mi wystawią i dla mnie też to się okazało dziwne i wiem ,że sama poproszę rodzinę o wystawienie mi referencji,parę słów niech napiszą i już będzie na przyszłosc ,pisze przyszłośc i się zastanawiam a ile ja jeszcze chcę tu byc?przyszłośc z dziadkami? 

po zasięgnięciu opinii o Tobie u rodziny ,mogą to zrobić ,wcale się nie dziwię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi tak masz rację poproś rodzinę żeby ci wystawiLa opinię. Ja osobiście cały czas mam problemy ze zmienniczką,ciągle mnie przestawia: to chce żebym wczesniej przyjechała.. to znowu później , po prostu cały czas coś się dzieje!! Wszystko to odbywa sie za pośrednictwem Agencji,bo ja już nie chcę z nią "gadać" .Ja mam swoje zdanie i nie pozwalam się przestawiać! A wiec nie wiem jaka opinie mi wystawi moja Agencja.. .opinie od rodziny mam super wystawiona. Oj cos mi litery sie przestawiaja ! 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, erika napisał:

Ja osobiście cały czas mam problemy ze zmienniczką,ciągle mnie przestawia: to chce żebym wczesniej przyjechała.. to znowu później , po prostu cały czas coś się dzieje!! Wszystko to odbywa sie za pośrednictwem Agencji,bo ja już nie chcę z nią "gadać" 

ha, skad ja to znam... jak raz chcesz byc czlowiekiem i pojsc komus na reke, bo cos mu wypada i chce przesunac termin wyjazdu od pdp, badz przyjazdu do niego o dzien lub 2 dni to chcesz byc normalna i sie zgadzasz, a pozniej? zamiast wdziecznosci to za kazdym razem cos jej wypada... a to ma za 3 dni termin u dentysty i musi zostac w Wiedniu dluzej, ale sama nie poinformuje, tylko nasyla na mnie rodzinke pdp zeby ta zadzwonila i to z takim haslem, ze Ioana ma problem i liczymy, ze to zrozumiesz.... innym razem znowu cos... a jak raz ja zadzwonilam do rodzinki, ze nie przyjade, bo mam 40 stopni i mam szkarlatyne, poinformowalam tez agenture i to 2 dni przed przyjazdem, ze moze przetrzymaja obecna zmienniczke i ktos inny wskoczy na jakis tydzien na zastepstwo, to dowiedzialam sie od rodzinki, ze.... ze ciagle zmieniam terminy, mialam wyjezdzac, a zostaje 2 dni dluzej, mialam przyjechac, a nie przyjechalam, ale jak mowie, przeciez sami dzwoniliscie i peosiliscie w imieniu zmienniczki o zmiane terminu to juz sobie tego nie przypominaja... wychodzi na to, ze nie przyjezdalam lub nie wyjezdzalam na wlasne widzi-mi-sie.... ale jak raz tylko sama termin wyjazdu chcialam zmienic, bo bylo rozpoczecie roku szkolnego, to dowiedzialam sie od zmienniczki, ze ona ma swoje plany i dla mnie nie bedzie ich zmieniac... kuzwa, jeden dzien wczesniej przyjechac do Wiednia to az taka zmiana planow?... teraz mam przewspaniałą zmienniczke, Bułgarkę, Zdravkę, przekochana... Powiedziala mi wprost: Beata, ty masz dwojke malych dzieci i musiadsz do nich dopasowac wszystko, moje dzieci sa dorosle, maja 20-pare lat i mnie nie potrzebuja, wiec jak tylko potrzebujesz czegos, to dzwon, przyjade nastepnego dnia Cie zastapic, nie ma problemu... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Betty i takie powinny być zmienniczki ale takich ze świecą szukać,wyrozumiałych,,,,wszystkie nie dogodności spadły na Ciebie Betty -tak się zawsze wychodzi będąc dobrym ,bo człowiek myśli ,że wszyscy są tacy jak my  i tutaj się nieraz bardzo mylimy,,,,każdy jest innym cudakiem,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Blondi napisał:

Ta agencja w której teraz jestem mi tak oznajmiła ,że referencję sami mi wystawią i dla mnie też to się okazało dziwne i wiem ,że sama poproszę rodzinę o wystawienie mi referencji,parę słów niech napiszą i już będzie na przyszłosc ,pisze przyszłośc i się zastanawiam a ile ja jeszcze chcę tu byc?przyszłośc z dziadkami? 

        Cwaniarską masz agencję - sami referencje chcą Ci wystawić?

To opinia klienta jest najważniejsza i to trzeba zbierać , o ile się trafi jakiś możliwszy klient. Mając dobre referencje dużo łatwiej zmienić agencje.

A do wątpliwych klientów nigdy nie wracam. Inaczej nie miałam bym tych dobrych, co to mi niezłe referencje wystawiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...