Skocz do zawartości

Warto sie przygladac roznym sztelom!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@emma nigdy jeszcze nie miałam problemu z jedzeniem,,,nieraz babcia decyduje co będziemy jesc i jak mi pasuje też, to jemy,,a jak mi np, coś nie pasuje np, kartofelsalat to ja robię sobie same ziemniaki osobno,,ale już babcia mnie pyta -co będzie na obiad ,,dobrze ,że ja wszystko jedząca,,,i nie grymasząca,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co moja babcia zrobiła? biegunka się uspokoiła ,,a moja babcia nachowała sobie owoców:hahaha: wczoraj sobie pojadła na wieczór te wyciągnięte ze schowka pomarańcze i co tam jeszcze nachomikowała i dzisiaj rano patrzę a ona już w pieluchomajtkach,,już się leje z babci,,,od razu sucharki i herbatka ,,,i tak grzecznie będzie do popoludnia:hahaha:a potem jazda z jedzeniem wszystkiego na nowo ,bo głodna będzie ,,,a ja mowię do niej ,,jeszcze na kolację jadłaś musztardę i piwo piłaś a babcia -łzy w oczach i mówi,,ale ja tak chętnie to jadłam" już nic się więcej nie będe odzywać bo widzę ,jak bardzo przeżywa ,,,wydawałoby się ,że nic  takiego nie powiedziałam a jednak jak to wpłynęło na stan zachowania PDP,,jak to trzeba uważać,,,to dobre tylko ,że szybko zapomni,,,a ja już nie będe wracać co było wczoraj czy co jadła czy piła,,a niech wcina wszystko na co ma tylko ochotę, jest na tyle kumata że wie dobrze co powinna jesc ,,,

Planowany termin wyjazdu: 20 MARZEC 
Lokalizacja: Berlin
Wymagana znajomość języka: dobry
Wynagrodzenie (euro netto/miesiąc): 1300 euro + Atrakcyjny DODATEK za Święta

 

Opis stanu zdrowia Podopiecznego: 

Senior 87 lat, 172 cm wzrostu i 75 kg wagi. Cierpi na demencję, wymaga odpowiedniego podejścia, zajmowania czasu, aktywizacji. Jest to osoba wykształcona muzycznie, grająca na instrumentach. Bardzo lubi muzykę.

Zakres czynności dla opiekunki:

prowadzenie domu, przygotowywanie posiłków, pomoc w higienie ciała i toalecie, lekka pomoc w ubiorze, zakupy.

Warunki zakwaterowania:

 osobny pokój z kompletnym wyposażeniem oraz dostępem do internetu. Jest to dom jednorodzinny o pow. 200 m2.
W domu mieszka również żona, która nie wymaga jednak żadnych czynności opiekuńczych, a jedynie wsparcia w wprowadzeniu gospodarstwa domowego.

Oferta dla mnie ,,muzyka i sprzęt do grania ,,,no super ,,bym pograla z dziadkiem,,,szkoda oj szkoda ,,,i blisko bo Berlin,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj czytam tu o tych biegunkach ;) ... i jak na złość mój dziadzio też podłapał, do toalety nie zdążył...biedak się zawstydził jak mało kto. Panuje jakiś wirus czy co? Znam głównie owocowe "przepisy" na biegunkę ale mój PDP nie jada... macie jakiś pomysł co mu przyrządzić? Banany, czekolada odpadają, czarnej herbaty też nie ruszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Motylek napisał:

Od wczoraj czytam tu o tych biegunkach ;) ... i jak na złość mój dziadzio też podłapał, do toalety nie zdążył...biedak się zawstydził jak mało kto. Panuje jakiś wirus czy co? Znam głównie owocowe "przepisy" na biegunkę ale mój PDP nie jada... macie jakiś pomysł co mu przyrządzić? Banany, czekolada odpadają, czarnej herbaty też nie ruszy...

marchew,,,ryż, sucharki,,a najlepiej jakby wziął tableteczki,,są takie na biegunkę,,,czekolada gorzka,

Wirusy biegunkowe wszędzie wlizą ,,z forum na następne forum a potem po chałupach grasują,,co za czorty :hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Blondi napisał:

@emma nigdy jeszcze nie miałam problemu z jedzeniem,,,nieraz babcia decyduje co będziemy jesc i jak mi pasuje też, to jemy,,a jak mi np, coś nie pasuje np, kartofelsalat to ja robię sobie same ziemniaki osobno,,ale już babcia mnie pyta -co będzie na obiad ,,dobrze ,że ja wszystko jedząca,,,i nie grymasząca,,,

i taka forma jest najlepsza. Teraz poznałam tu na miejscu opiekunkę z PL u pary. Babcia na nogach jeździ po zakupy samochodem. Jak czasem mi mówi co miała na obiad i że chowa sobie czasem plasterek salami do kieszeni, to po prostu żal mi jej. Ostatnio spotkaliśmy się w parku, to z termosem kawy, kubkami i ciastami oreo pojechałam. Posiedziałyśmy na ławce nad jeziorkiem ponad godzinę. Koleżanka wróciła przynajmniej z pozytywnym nastawieniem, że jednak wytrzyma ten ostatni tydzień i juz wie, ze nie wróci. Ma nagraną stellę w innym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OPIEKUNKA DO 93 LETNIEJ PANI W BERLIN OD 1 KWIETNIA

MIEJSCE ZLECENIABERLIN

TERMIN ROZPOCZĘCIA01.04.2017

DŁUGOŚĆ ZLECENIAMIN. 3 MIESIĄCE

OSOBA DO OPIEKIPANI, 93 LATA

Wymagania

ZNAJOMOŚĆ JĘZYKA NIEMIECKIEGODOBRA

LICZBA PODOPIECZNYCH1

Stan zdrowia podopiecznego

Pflegedienst przychodzi, 2-3 razy dziennie, lub częściej; podaje leki, wspiera przy porannej i wieczornej pielęgnacji ciała, pomaga przy transferze z łóżka na wózek. Choroby: zniedołężnienie starcze, cukrzyca, inkontynencja, demencja, nadciśnienie, słabe nerki

Warunki zamieszkania

Opiekunka będzie miała własne mieszkanie przylegające (bezpośrednio przy domu pacjentów),
jest polska TV, jest osobny numer tel dla opiekunki z połączeniami do Polski, jest internet

Informacje dodatkowe

Pani potrzebuje całkowitej pomocy przy pielęgnacji ciała, trzeba ją pokierować przy higienie twarzy i jamy ustnej, dłonie myje częściowo samodzielnie

ale wynagrodzenia nie podali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz Berlin wiosną ? to w sam raz dla nas, ale...chyba ukryta oferta dla dwójki, bo  cytuję : przy domu pacjentów ? no i od razu 3 miesiące ? Nie, tego wymogu nie lubię. Jadę na miesiąc , z ewentualną opcją, że przedłużę i nigdy inaczej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jolantapl. ja juz biorę i Berlin i  @Łukasz a i całe forum na ten Berlin ,,a niech się dzieje wola nieba:hahaha: będzie gdzie wyjsć i do kogo buzke otowrzyć ,,,,i mi to pasi jak najbardziej:hahaha:

Ja gdzie nie pojadę to mam możliwośc pozostania dłużej,,abym tylko ja chciała,,,także u mnie jest bardzo elastycznie ,,aż za bardzo,,,ale mi też takie luzne terminy bardzo pasują,,bo jakby było zle to żegnaj i zapomnijcie abyście mnie zobaczyli,ale jak narazie na takich wredotów nie trafiłam,,,:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jolantapl. Każde nowe miejsce jest dla każdego niezbadane.

I tak najchętniej jadę jako pierwsza, bo najłatwiej ustalić minimum pewnych standardów pracy, ale ... bywają to miejsca po innych agencjach i opiekunkach na czarno...brrr..

    A agencja która narzuca 3 miesięczne zlecenia albo i dwumiesięczne wyłącznie niewarta w ogóle  rozmowy.

A klient  może tego oczekiwać w swojej ofercie, ale  musi na to zasłużyć i powinien to wiedzieć na dzień dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jolantapl. napisał:

@Blondi całe opiekunowo w Berlinie ale byśmy porządzili:hahaha::serce:

A nigdy nic nie wiadomo,,gdzie na następny raz agencja nas wrzuci? będziemy razem robić zakupowanie itd, kawkowanie,,,spacering,łomżing nawet,,leżing na trawce,,,och zaraz lato będzie ,,to wszystko idzie ogarnąc na powietrzu:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie cicho,,cicho,,babcia szalała z klopem w nocy to teraz śpi ,,zapowiedziała,że dzisiaj tylko sucharki i herbatka:hahaha: ale jak będzie? znając babcię to głód będzie większy niż jej zapowiedzi,,:płacz:ale mówić do niej,żeby ograniczyła z jedzeniem ,to mówić jak do sciany,,więc nic już nie mówię,,po co mam się produkowac nadaremnie,,,,:o och te babcie!! ale to tak samo jakbym swoją mamę widziała,,,to samo! dlatego ,wiem co można się spodziewać np, popołudniu,,,kupię dzisiaj owoce sobie i muszę je schowac,,no muszę,,bo babcia nie przepusci takiej okazji aby nie podebrać i też schowac:hahaha:zabawa w chowanego:hahaha:

@Motylek a jak u Ciebie z biegunką? dziadek może trochę mądrzejszy i ograniczy głupotki do jedzenia,,,ryż pomógł trochę,,czy nic,,,u mnie to za dużo babcia octu dodaje sobie,,toż to kiszki tam wariacji dostają od takich kwasów,,,podziwiam ludzi co tyle octu mogą w siebie wrzucić-brrrrr mnie odrzuca od razu,,,:płacz: na sam widok tej flaszki octowej,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj z rana miał sensacje, później się uspokoiło. Ryżu nie chciał zjeść więc mu zrobiłam naleśnika z bananami na kolację z odrobina czekolady i nie miał wyjścia :p 

Nawyki u starszych osób są ciężkie do przeforsowania. Może babcia kompulsywnie wcina te :jabłko:

Co innego gdy nie wpływają na trawienie w mocno śmierdzący sposób :rozpacz: 

Grunt to zabawa, w chowanego też fajnie ;) Pozdrawiam przy porannej  :kawa: i dymku ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...