Skocz do zawartości

Warto sie przygladac roznym sztelom!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po przerwie idę do mojej babci a tam sterta skórek po pomarańczach,,,uśmiechnęłam się i w żartach mówię,,miało być tak? że dzisiaj żadnych owoców,,a babcia ,,ale ja miałam takie pragnienie,,,pouśmiechalismy się ,,posprzątałam i co ? i nic,,babcia mimo biegunki nocnej jak już odżyła to szybko na kawkę i na ciasto z kremem,,,oj te nasze babki,,,ale mówi ,że czuje się bardzo dobrze ,,to co ja będę zabraniać babcince jedzenia? nigdy ,,bo jak napisała @Serenity jedzenie to jest ich życie i z tym się zgadzam,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi Jasne, że nie jesteśmy w stanie zabronić, a potem musimy... sprzątać. Ale ta babcia niemądra i łakoma. Nie wiem czy bym miała ochotę na obżarstwo po nocnej biegunce.

        Inam się tu nowy temat skroił : szkodliwe nawyki żywieniowe naszych Pdp. Może założysz jako inspiratorka tego wątku ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

@Serenity my to my, a nasi PDP to PDP,,my może byśmy dużo rzeczy zrobili inaczej ale to my,,nasi PDP jeszcze jak  są kumaci to rządzą sobą,,mają takie nawyki i trudno u nich zmienić te nawyki,,zawsze piszę ,że nie zmieniać nawykow u ludzi starszych,,,co takiej babci zostalo? pojesc sobie,,a ja mam szczęscie do bardzo obżerających się babć,,zabronic ? ja nie zabronię,,a po co mi potem agresja ,,po co? chce niech je,,jutro poleci musztarda i trunki ,,,a jak będzie ? zobaczymy,,,narazie babcia koło siebie robi wszystko,,  wszystkie co zabraniały jesc ,piszę o swoich PDP ,to kończylo się jedzeniem nocnym PDP, agresją i złością,,,z jednej strony wcale się nie dziwię PDP ,że tacy się stają,,bo ja sobie nie wyobrażam,,aby np, moja opiekunka mi czegoś zabroniła,,od razu by wyleciała,,od razu,,bo bym uważała,że opiekunka jest mi do pomocy a nie do rządzenia co ja mam robic ,co  jesc ,kiedy spac i czy mogę całą noc tv oglądać czy nie itd,,jestem tutaj jakiś czas i niech PDP czuje się dobrze bo jest u siebie w domu,,a ja muszę się grzecznie podporządkować ,,,bardzo dobrze na tym wychodzę,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi jasne, że agresję tylko by taka próba wywołała, co już napisałam, że daremne.

     Ale złe nawyki żywieniowe są szkodliwe dla różnych starszych ludzi i nas ich opiekunów. Mam koleżankę, która już praktycznie wiedzę dietetyczki posiadła i ona dyskretnie podsuwa po trochu odpowiedniejsze jedzenie, np trochę otrąb do ciasta, sama też  ze smakiem je to co dana babcia powinna  i to powolutku pomaga.

Dietetyka to cały dział wiedzy. Szkoda, że agencje nie zatrudniają takich fachowców na telefon.

A @Moderator może wyodrębni z tego tematu powyższy wątek ?

Złe nawyki żywieniowe naszych Pdp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

            Zresztą dodam, że akurat nie każda starsza osoba żle reaguje na wszelkie porady żywieniowe. Zatwardzenia męczą okropnie, a biegunka jest obrzydliwa dla starszych też i np moi klienci to czasem oczekiwali, że im coś poradzę. Moj Dziadek teraz ogranicza sól.

      Uparci są bardziej jeśli chodzi o alkohol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naszymi podopiecznymi jest małżeństwo seniorów, które z racji swojego wieku, schorzeń oraz ograniczonej mobilności potrzebują troskliwej opiekunki, która pomoże im w codziennych czynnościach. W opiece nad seniorami opiekunkę wspiera najbliższa rodzina podopiecznych.
 
Podopieczny
 

Podopieczny ma 80 lat

Waży ok. 80 kg

Podopieczny jest osobą mobilną, potrzebuje ewentualnie asekuracji opiekunki

Senior NIE wymaga opieki nocnej

Zgłoszone schorzenia: Udar, Inkontynencja

 
 
Podopieczna
 

Podopieczna ma 85 lat

Waży ok. 85 kg

Pflegestufe 3

Podopieczna jest osobą leżącą, ewnetualnie przejdzie z wsparciem opiekunki. Wymagany transfer. Rodzina pomaga przy transferowaniu

Seniorka NIE wymaga opieki nocnej

Zgłoszone schorzenia: demencja, cukrzyca, inkontynencja

 

Kogo szukamy

 

OPIEKUNKI – z minimum 3 miesięcznym doświadczeniem jako opiekunka osób starszych na terenie Niemiec

Kobiety – po 35 roku życia

Operującej językiem niemieckim w stopniu dobrym (ewentualnie komunikatywnym)

Spokojnej, cierpliwej, oddanej

Opiekunka może być osobą palącą

Co oferujemy

Stawka 1400 euro netto miesięcznie + PREMIA WIELKANOCNA 140€ netto

Zwrot kosztów podróży w wysokości 150 euro

Oddzielny pokój

Internet – WIFI

Rower

Minimum 12h wolnego tygodniowo

Umowę zlecenie i pełne składki ZUS

Wynagrodzenie płatne w EUR lub PLN - wybiera opiekunka

Wyjazd na 2 miesiące

Pakiet dodatkowych ubezpieczeń prywatnych, zaplecze socjalne

Bezwzględną opiekę oraz wsparcie firmy i koordynatorów. Wspieramy naszą kadrę i interweniujemy, gdy zaistnieje taka potrzeba

Miejsce: Heidelberg(rejencja Karlsruhe)

Termin rozpoczęcia: od 22.03.2017 na 2 miesiące

Premia 140 euro,, ,,dla mnie pomoc rodzinki by była nie potrzebna,,, jak ktoś chętny to dam namiary,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Serenity napisał:

@Blondi to może być oferta warta zaryzykowania, ale...na dwoje babka wróżyła.

Oj na dwoje ,,na dwoje ,,,cały pakiet jest ,,i dobrze płatny,,ale gdzie ten supreis? się czai? a może i się nie czai? 

2 minuty temu, jolantapl. napisał:

@Blondi .Wygląda nie najgorzej i pieniądze super próbowałabym na tą ofertę jakbym nigdzie nie wyjeżdżała:)

Jolanta Ty już jedz do tej swojej artystki,,,pakuj majtochy i pantalony i bambosze i fruuuuu:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta oferta . Też mam tu dwie godziny wolne,jak syn wraca z pracy,a w dzień też mam labę. Wszystko zależy od szteli. Co do rodziny, generalnie wolę opiekować się pdp, gdy rodzina nie mieszka za blisko i się nie wtrąca. Akurat tu mam ok, obecność syna rano i wieczorem mi nie przeszkadza:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Łukasz napisał:

Ta oferta . Też mam tu dwie godziny wolne,jak syn wraca z pracy,a w dzień też mam labę. Wszystko zależy od szteli. Co do rodziny, generalnie wolę opiekować się pdp, gdy rodzina nie mieszka za blisko i się nie wtrąca. Akurat tu mam ok, obecność syna rano i wieczorem mi nie przeszkadza:)

Ci się zawsze trafia złote jajo!!! w czepku Ciebie urodzili też!!!:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Motylek

Witam Was wszystkich,

jestem tu nowa, w opiece zresztą też. Miło Was się czyta i nie czuję się taka osamotniona bo każdy tu jedzie na podobnym wózku, jeden na lepszej, drugi gorszej jakości ale podobnym ;)  Strasznie się stresowałam przed wyjazdem bo na poprzednim zleceniu trafiłam do okropnej babci, nic jej nie pasowało, raz kazała sprzątać, drugiego nia krzyczała, że nic nie robić, nie chciała się kąpać. Do tego codziennie piła i w nocy był cyrk. Zjechałam po 4 tygodniach lunatykując bo nie miałam kiedy się wyspać. Jedyny sen to w trakcie przerwy w dzień (3h). Oczywiście ze strony agencji zero wsparcia. Tam powinny być dwie opiekunki. Zrobiłam sobie dobre dwa lata przerwy aż zmęczyły mnie zarobki w Polsce. Aktualnie od kilku dni przebywam w Bawarii. Pisaliści tu o języku, ja opiekuje się dziadkiem, nie dość, że mówi po bawarsku to jeszcze jest po wylewie więc z komunikacją bywa różnie ;) ale najważniejsze chyba są jednak chęci. Jak coś trzeba to on zamiast powiedzieć pokaże i zrozumieć się można. Ogólnie lekkie zlecenie. Mam nad głową, na piętrze syna i synową ale są bardzo sympatyczni i zaangażowani. Można też rozmawiać z nimi po angielsku co akurat mi ułatwia sprawę bo płynnie nie mówię po niemiecku. Wyjechałam przez agencję i będę szukać od początku maja zmienniczki/zmiennika. Jak coś chętnie opiszę stan podopiecznego itp. może ktoś się skusi ;)

 Pozdrawiam Was serdecznie

Anna

p/s. Przeglądając setki ofert m.in. na poloniuszu najlepsze jakie znalazłam było do seniorki z zaawansowaną demencją, agresywna, w nocy trzeba czasem wstawać, pani pali 3 paczki dziennie papierosów, w wymaganiach osoba koniecznie paląca. Wynagrodzenia nie podali. Dramat ;) Ciekawe czy ktoś pojechał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ‎2017‎-‎03‎-‎05 at 18:29, Blondi napisał:

 

 

@Serenity my to my, a nasi PDP to PDP,,my może byśmy dużo rzeczy zrobili inaczej ale to my,,nasi PDP jeszcze jak  są kumaci to rządzą sobą,,mają takie nawyki i trudno u nich zmienić te nawyki,,zawsze piszę ,że nie zmieniać nawykow u ludzi starszych,,,co takiej babci zostalo? pojesc sobie,,a ja mam szczęscie do bardzo obżerających się babć,,zabronic ? ja nie zabronię,,a po co mi potem agresja ,,po co? chce niech je,,jutro poleci musztarda i trunki ,,,a jak będzie ? zobaczymy,,,narazie babcia koło siebie robi wszystko,,  wszystkie co zabraniały jesc ,piszę o swoich PDP ,to kończylo się jedzeniem nocnym PDP, agresją i złością,,,z jednej strony wcale się nie dziwię PDP ,że tacy się stają,,bo ja sobie nie wyobrażam,,aby np, moja opiekunka mi czegoś zabroniła,,od razu by wyleciała,,od razu,,bo bym uważała,że opiekunka jest mi do pomocy a nie do rządzenia co ja mam robic ,co  jesc ,kiedy spac i czy mogę całą noc tv oglądać czy nie itd,,jestem tutaj jakiś czas i niech PDP czuje się dobrze bo jest u siebie w domu,,a ja muszę się grzecznie podporządkować ,,,bardzo dobrze na tym wychodzę,,,

a decyduje co jemy na obiad danego dnia. Zapytam na początku pdp co lubi jeść i pdp godzi się na to, bo jej smakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...