Skocz do zawartości

Na czarno płaci się za pracę haracz?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Znalazłam tutaj ogłoszenie, w którym Wiesia napisała że wybierze osobę, która za pracę u jej podopiecznej zaproponuje jej największą kwotę odstępnego. Jestem zdziwiona koniecznością płacenia za pracę. Tak się praktykuje na czarno? A jeżeli tak to ile się płaci i jak przed czy po 1 miesiącu? Pytam z ciekawości bo i tak na czarno bym nie pojechała.

Julia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarza się, że trzeba płacić nawet kilkaset euro, ale ta pani robi sobie licytację co już jest śmieszne. Mogła podać kwotę i koniec, ale chce się jeszcze obłowić na do widzenia i to jest nie fer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Farbowana Niemka napisał:

I będzie miała sporo chętnych, bo nie jest potrzebny język, więc ona wie co robi.

 

27 minut temu, Farbowana Niemka napisał:

I będzie miała sporo chętnych, bo nie jest potrzebny język, więc ona wie co robi.

Nie wiadomo czy to nie jakieś oszustwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu tego ogłoszenia to od razu pomyślałam no tak ,polak polakowi,,,jak może być inaczej,

Bardzo nie podoba mi się to ogłoszenie ,oj bardzo 

pani Wiesia może chce 1200 euro odstępnego i tak sobie beż roboty uzbiera troszkę, dla mnie to jest niezrozumiałe.Chamstwo i tyle. Nie wiesz w jakie warunki jedziesz i co Cię czeka tak naprawdę.Dla Wiesi kasa a potem to twój problem opiekunko,ale na czarno i tylko 1200 euro?

Uważajcie dziewczyny, szuka,bez języka może w gębie ? aby w ogóle nie dyskutowac na żaden temat?  nie znać języka i jechac do pracy to jeden największy problem, bo nawet  o najdrobniejszą rzecz spytać ,a tu ani me ani be?

Opisac można cudnie stele ,ale jak jest faktycznie? Wiesia sobie wybierze taką co najwięcej da i nie ważne ,czy się nadaje taka osoba czy nie, może miec nawet 80 lat aby Wiesi kasa się zgadzała.

Dla mnie to komedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny nie rzucajcie kamieniami. Czy jak wy pracujecie przez agencję to nie macie wrażenia że to mafia? Że ktoś na was zarabia? Że połowa idzie na konto agencji? Obudźcie się.  Wybrałam panią która mi zaoferowała najwyższą stawkę i będzie zadowolona bo bez języka będzie szukała miesiącami a tu ma na tacy spokojną ofertę. Ja wracam, bo mam raka i przykro mi, ale w tym przypadku nie interesuje mnie to czy żeruję czy nie. Jadę walczyć o życie i każdy grosz jest teraz na wagę złota. W innych okolicznościach zrobiłabym chyba to samo bo i ja płaciłam za to miejsce i wiem, że zostawiam fajną babcię. Trzymajcie się i zdrowia życzę.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze na czarno bo to jest niebezpieczne . I ta kwota jest za mała1200e. A ryzyko wielkie ,poniewaz rodzina podopiecznych moze nie wypłacić i co dalej ? Gdzie pojdziesz bez jezyka w dodatku...  Moja siostra tak miala ,ale dobrze ze nauczyła sie troszke mówic po niemiecku i nastraszyła policją  ze nie wyjedzie z tad dopóki jej nie zapłacą; A co do haraczu to wiec w dzisiejszych czasach .-  KAZDY ORZE JAK MOZE - I dobrze ... A kto niechce to niech nie korzysta... .Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dużo osób nie patrzy czy na czarno czy na biało,nie znając języka niemieckiego chętnie wyjedzie nie jedna do pracy do Niemiec aby zarobić,zmusza je bieda i  braku  pracy w Polsce.Już nie patrzy się wtedy, czy rodzina zapłaci czy nie ,liczy się tylko wyjazd i perspektywa lepszego zarobku.Wiem jedno ,że wtedy taka dziewczyna nie znając języka może być bardzo wykorzystana i może być poniżana,ale na pewno ,nie we wszystkich stelach bo nie wszyscy są chamscy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja siedzę w domu od 20 listopada i już nie mam siły. Gdzie nie zadzwonię, to albo już nie ma, albo ogłoszenie nieaktualne. Często zdarza się, że jest 200, 300 odstępnego. Ja nienawidzę tego osobiście. Wielu dziewczynom załatwiłam pracę, nawet przez głowę mi nie przeszło, aby brać jakieś odstępne. Teraz jestem w takiej sytuacji, że nie wiem, czy sama nie będę musiała zapłacić za prywatną ofertę. Nie, nie mam komornika, czy jakiegoś wierzyciela, który lata za mną z siekierą. Jeżeli mam, to kredyt w banku który spłacam regularnie. Niestety z innych powodów jak każdy potrzebuję pracy. 

A` propos tematu: co sądzicie o ogłoszeniach"... dam pracę prywatnie..." tutaj na tym portalu? Ja już pisałam odpowiedź na kilka ogłoszeń i nic. Spodziewałam się, że jeżeli nie leżę nikomu, to choćby powinien skrobnąć słówko, choćby że już kogoś wybrano. A tu cisza. Ba, pokazuje mi, że w ciągu doby "nie odczytano" jeszczce mojej odpowiedzi na ofertę. Inna sprawa, że śledzę to dorum i widać w ofertach prywatnych, że pojawiają się "stadami" danego dnia i znowu cisza. 

Kiedyś koleżanka, która załatwiła mi pracę powiedziała do mnie: "od ciebie nie biorę, ale od obcych tak. Zobaczysz, Ty też kiedyś będziesz brała". Mam nadzieję, że nigdy tego nie zrobię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę powiedziawszy też ,zauważyłam ,że coś raptem przybyło sporo prywatnych ogłoszen z wysokim wynagrodzeniem -czy to nie jakiś wabik? coś to wszystko za pięknie wygląda a jak jest naprawdę? Chyba tak jak ida 64 pisze -post wyżej , grobowa cisza .,zero reakcji.

czyżby chodziło o zwiększenie forumowiczów na tym portalu? a nic nie wiadomo-cisza sza,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha ha ha ....coś w tym  jest  a ten portal  ma rózne ogłoszenia a więc ,może i nam się przygladają ha ha  Blondi -głowa do góry  oglądałaś ten film francuski z opiekunem----dobry!Tacy bądzmy!

zapomniałem tytuł

Edytowane przez adamos1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie oferta odstepnego wcale nie dziwi ani nie gorszy w najmniejszym stopniu

Dziwi mnie tylko wciaz jak malo zarabiaja osoby na czarno, nie rozumiem tego zupelnie. Oferty za 1500 bardzo dobre? a ryzyko takiej pracy na czarno i brak ubezpieczenia to guzik?  Widzimy przeciez w tym przypadku, ze opiekunka sie rozchorowala. Co dalej? Zapracowala na chorobowe, na  rente? w tej pracy nie... Warto sie zastanowic na tym wszystkim

                 W mojej firmie placa mi 1200, zus: ubezpieczenie zdrowotne, rentowe, emerytalne ( jakies 300euro) plus podatek, a za dojazd czy Internet nic nie place. Znam jednak jezyk, mam sporo pozytywnych doswiadczen, referencje.... pracowalam na to lata ale  zrobie wszystko co zrobic mozna, za wyjatkiem wspolobslugi sztucznej pochwy z PDP i niespania przez kolejne 2 miesiace...ale tego nikt nie powinien wymagac...

          Moze szukajcie lepszych agencji? Sama nie wiem. Nie rozumiem.

 

             

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Serenity napisał:

Mnie oferta odstepnego wcale nie dziwi ani nie gorszy w najmniejszym stopniu

Dziwi mnie tylko wciaz jak malo zarabiaja osoby na czarno, nie rozumiem tego zupelnie. Oferty za 1500 bardzo dobre? a ryzyko takiej pracy na czarno i brak ubezpieczenia to guzik?  Widzimy przeciez w tym przypadku, ze opiekunka sie rozchorowala. Co dalej? Zapracowala na chorobowe, na  rente? w tej pracy nie... Warto sie zastanowic na tym wszystkim

                 W mojej firmie placa mi 1200, zus: ubezpieczenie zdrowotne, rentowe, emerytalne ( jakies 300euro) plus podatek, a za dojazd czy Internet nic nie place. Znam jednak jezyk, mam sporo pozytywnych doswiadczen, referencje.... pracowalam na to lata ale  zrobie wszystko co zrobic mozna, za wyjatkiem wspolobslugi sztucznej pochwy z PDP i niespania przez kolejne 2 miesiace...ale tego nikt nie powinien wymagac...

          Moze szukajcie lepszych agencji? Sama nie wiem. Nie rozumiem.

 

             

Dokładnie! Wszędzie słyszę, że za mało zarabiamy, bo na czarno to 1500-1600 i nie wierzę w to co czytam, bo zrozumiałabym gdyby na czarno było 1800-2000. Mam podejrzenia, że za tym stoją agencje oferujące gewerbe albo dziewczyny dowartościowują się. Możemy psioczyć na agencje i mówicie co chcecie, ale jednak to mimo wszystko komfort i dla mnie warty te 200-300 euro mniej, ale mam ubezpieczenie i wszystko załatwione od księgowości po delegacje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Gość Regina napisał:

Dokładnie! Wszędzie słyszę, że za mało zarabiamy, bo na czarno to 1500-1600 i nie wierzę w to co czytam, bo zrozumiałabym gdyby na czarno było 1800-2000. Mam podejrzenia, że za tym stoją agencje oferujące gewerbe albo dziewczyny dowartościowują się. Możemy psioczyć na agencje i mówicie co chcecie, ale jednak to mimo wszystko komfort i dla mnie warty te 200-300 euro mniej, ale mam ubezpieczenie i wszystko załatwione od księgowości po delegacje. 

jeżeli to prawda co piszesz to tylko pozazdrościć .Rzecz jasna ,że nie wszystkie Agencje są takie same.,ale trzeba uczciwie przyznać ,że jest ich mniej -tych dobrych.No to co -powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...