Skocz do zawartości

Dla stawiających pierwsze kroki...


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wieczorem musiałam wezwać córkę bo PDP nawet nie chciała słyszeć o pójściu spać. Poszła do pokoju ja potem poszłam się myć, wychodzę z łazienki a babcia ubrana przy stole siedzi i mówi że musi czekać a ja mam iśc spać, tłumaczenie, że jestem jej opiekunką i że nie mogę jej zostawić takiej zmęczonej przy stole (kiedyś znajdowali ją śpiącą na ławce przy stole) i że jak nie pójdzie się położyć do łózka ja też nie mogę nie pomagało więc zadzwoniłam do córki, przyszła wytłumaczyła że jest zmęczona i musi iść spać i dopiero po pół godz tłumaczenia babcia się położyła. Rano wściekła jak osa haha ale wzięłam ją na przetrzymanie, chciała sprzątać ok, zmeczyła się i spadł jej cukier ok, dałam ciacho usiadła i nic nie gadałam az sama się odezwała że pada i jest brzydko. Wtedy pokazałam zdjęcie małego Leosia z dzisiaj bo urodził się 3 dni temu i zapytałam czy ma zdjęcia rodzinne no i pokazała jeden album i już było ok ale teraz pytam czy chciałaby się położyć i odpocząć godzinkę i już widzę po minie agresję i NIE no to ok, chodzi sobie po domu to niech chodzi. Najedzona jest a ja obejrze sobie film :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, AnnaAgata napisał:

ale teraz pytam czy chciałaby się położyć i odpocząć godzinkę i już widzę po minie agresję

Dobrze postępujesz, odwracając jej uwagę, to prawie zawsze jest skuteczne. Potrafisz w porę wycofać się a to też jest zaletą. Nie zadawaj jej takich pytań, bo ona nie zna odpowiedzi na Twoje pytania, dlatego staje się agresywna. Spróbuj powiedzieć, że, jak w tym przypadku coś typu: teraz odpoczniemy sobie po obiedzie tak tylko jedną godzinę, albo warto położyć się i poleżeć po obiedzie i nabrać sił na resztę dnia, albo teraz Pani położy się na godzinę a potem zrobię kawę i razem ją wypijemy, czy coś podobnego. Z pewnością sobie poradzisz, działaj pewnie, ale bez narzucania swojej woli, pomoże Ci w tym intuicja.

Jak chce posiedzieć, to powiedz, że posiedzimy chwilę razem a później pójdziemy spać. PDP nie ma poczucia czasu i Ty musisz podpowiedzieć jej, że już czas, że jutro posiedzimy sobie dłużej, bo coś tam itd.

Edytowane przez Florcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AnnaAgata Podobnie to widzę jak @Florcia : niczego Pdp nie narzucać, niech śpi czy nie śpi kiedy uważa ( ale w dzień przerwać jej drzemkę po godzinie, żeby sen w nocy był głębszy ). Plan to musimy mieć, ale na swój użytek i tak np skoro idę do siebie o 21ej to idę - nigdy nie powiedziałam Pdp, że ja mogę się położyć tylko jeśli ona już leży ! Wręcz przeciwnie zawsze podkreślałam zakończenie mojej pracy i ..pewną niezależność. Została bym dłużej  jedynie gdyby zachowanie Pdp było niezwykłe, ale odstąpienie od reguły musi być wyjątkowe. Jesteś krótko, więc oczywiście nie możesz jeszcze ocenić co jest u twojej Pdp wyjątkowe,ale to że siedzi przy stole to nic takiego. Przecież każda nasza Pdp może w nocy wstać i np chodzić po mieszkaniu, a co my wtedy mielibyśmy zrobić ? nie spać na wszelki wypadek całą noc ? Każdą noc ?

@AnnaAgatatwoje doświadczenia są bardzo ciekawe i uczysz się bardzo szybko - godne pochwały jak rozważasz ten temat

i może chciałabyś, żeby @Moderator naszą rozmowę jako

Pierwsze spotkanie z demencją ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Serenity napisał:

@AnnaAgatatwoje doświadczenia są bardzo ciekawe i uczysz się bardzo szybko - godne pochwały jak rozważasz ten temat

i może chciałabyś, żeby @Moderator naszą rozmowę jako

Pierwsze spotkanie z demencją ?

Czemu nie, może inne opiekunki podzielą się swoimi doświadczeniami jak zaczynały spotkanie z demencją, jakie sposoby miały... Dziś czytałam sobie książkę a PDP sobie chodziła, siedziała, potem sprzątała...mogę ją łatwo podglądać przez drzwiczki pieca z korytarza i nie wie że widzę :P, ale słyszałam że coś tam robi to znaczy że "żyje" :d więc nie zerkałam specjalnie tym bardziej że się w miarę uspokoiła a jak przyszłam po przerwie była nawet wesoła, potem była córka na chwilę i pośmiałyśmy się, kawka i ciasto, potem malowanie i była druga córka...przed chwilą była znów ta córka z góry i babcia grzecznie o 19:45 powiedziała dziś dobrej nocy hehe. Tak to już jest z tą chorobą, chwilę jest dobrze, a nagle na pstryknięcie nie wie gdzie jest, co się dzieje wokół, u niej myślę, że ta demencja nie jest wcale taka początkowa tylko niestety poprzedniczka przed agencją też inaczej to przedstawiła bo wg niej babcia raz na kilka dni traci poczucie czasu i miejsca...to ma miejsce codziennie...trzeba jej przypominać wciąż że to jest jej dom, że dziś jest poniedziałek etc ale jest ok, mnie nie rusza to, że się denerwuje, to że traci poczucie rzeczywistości...nastawiałam się przed wyjazdem na to, że każda złośc, agresja czy cokolwiek innego u PDP to choroba i tyle, teraz może się złościć na mnie ale za chwilę  nie pamięta, że była zła więc z takim podejściem i nastawieniem zaczęłam pracę opiekunki i myślę, że mi to pomaga gdyż nie biorę do siebie tego co mówi, że się złości i może zrobiłam cos nie tak....No to się nagadałam :d Pozdrawiam Wszystkich

1 godzinę temu, Łukasz napisał:

 

AnnaAgata podziwiam Cię. Ja z demencyjnymi pracuję często, mam swoje sprawdzone metody. Niemniej Cię podziwiam Cię, szacun dla Ciebie. Pozdrówka:)

Dziękuję, staram się ją obserwować i jak już ktoś wspomniał w porę wycofywać i zawsze ale to zawsze mówię spokojnym i opanowanym głosem i chyba toteż działa na nią a z czasem obserwując ją będę umiała sobie z nią radzić coraz bardziej :). Dziś właśnie mija tydzień od mojego przyjazdu, jutro pierwszy tydzień pracy i czuję się całkiem dobrze w tej roli :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

@tojaadriank przeczytałam Twoj post w poszukiwaniu pracy i poczytaj sobie trochę może ten temat,,jak zaczynasz pracę jako opiekun i chcesz wyjechać do pracy za granicę,,,a tak od siebie dodam,że

mogą Ciebie tutaj agencje nie znalesc ,,sam wybierz agencję i dzwon i pytaj ,,pracy jest sporo,,ale sam musisz działac,,nie czekaj aż ktoś zadzwoni bo możesz się nie doczekać,,tutaj trzeba samemu glówkować,,wyszukaj np, sobie ofertę i dzwon od razu do agencji,,nawet do kilku od razu i która ci szybciej coś zaproponuje to ją wybierzesz-powodzenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tojaadriank napisał:

Poproszę o namiary jakieś , ja szukam obecnie albo na zastępstwo ewentualnie na dłuższy okres pracy od zaraz . Także chętnie z kimś na zastępstwo się zmienię .

Marcin napisz do niego na priv bo nie pamietam w jakim to było temacie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tojaadriank napisał:

Poproszę o namiary jakieś , ja szukam obecnie albo na zastępstwo ewentualnie na dłuższy okres pracy od zaraz . Także chętnie z kimś na zastępstwo się zmienię .

Ja was zaraz połączę  tu @tojaadriank chcę się skontaktowac z @Marcin,,,w sprawie zastępstwa,,,powodzenia chłopcy:hahaha:

jeden i drugi odczyta-chyba ,,mam nadzieję,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Blondi napisał:

Ja was zaraz połączę  tu @tojaadriank chcę się skontaktowac z @Marcin,,,w sprawie zastępstwa,,,powodzenia chłopcy:hahaha:

jeden i drugi odczyta-chyba ,,mam nadzieję,,

To TY  agencję matrymonialną tu prowadzisz? moze mnie tak z kimś połączysz ?:płacz::hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tojaadriank napisał:

Nie napisałem, że w sprawie zastępstwa chcę się skontaktować - czytaj uważnie i szczegółowo .

 

Wyraźnie napisałem że szukam pracy w zakresie zastępstwa ewentualnie na dłuższy okres - Pozdrawiam.

A jaka jest różnica miedzy w sprawie zastępstwa a w zakresie zastepstwa bo ja nie widze nie mniej starałyśmy się z @Blondi pomóc ale przeczytawszy to co napisałeś dobre wrazenie jaki zrobiłeś swoim pierwszym wpisem prysło jak bańka mydlana i pozostał lekki niesmak .Język niemiecki znasz słabiutko ale polski też chyba nie za bardzo .Ja bym Cię nie zatrudniła .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tojaadriank napisał:

Nie napisałem, że w sprawie zastępstwa chcę się skontaktować - czytaj uważnie i szczegółowo .

 

Wyraźnie napisałem że szukam pracy w zakresie zastępstwa ewentualnie na dłuższy okres - Pozdrawiam.

Ja Ty się bedziesz o takie pierdolety filozofował? kto co i jak napisał to :płacz:,,

cyt,,Także chętnie z kimś na zastępstwo się zmienię "

więc wiem kto obecnie szukał faceta na zmiennika i chciałam was jakoś skontaktować ale?:płacz: czy warto nieraz komuś pomagać? pytam! ale już taka jestem ,że jak coś wiem i mogę pomóc to się wyrywam ,,jakieś hamulce sobie muszę modne kupić na rok 2017:hahaha:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Serenity napisał:

@Blondi polecanie kogos to trudna sprawa, chyba ze juz znamy kogos osobiscie. Polecalam np swoje zmienniczki. Sprawa warta. chyba osobnego tematu.

Może nie polecałam,ale dalam namiary na osobę ,która szukała zmiennika,,,a reszta już zależy od nich samych ,,:płacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...