Skocz do zawartości

[...] Polityka


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, adamos1 napisał:

może jestem ,ale nie będę klaskać jak oni chcą!Jestem sobą.Pozdrawiam:)

wiem ,że nie zyskam tu u wielu aplauzu -trudno ,nie jestem marionetką jak większość Polaków   był komunizm przyklaskiwali ZSRR teraz są pod wpływami USA  przyklaskują im  -to nie ja.

I ja też nie klaskałam i nie klaszczę, na takich niby-polityków szkoda zdrowia i czasu. Pewnie masz rację, kiedyś może dojść do tego, że taka pseudo-polityka osiągnie swój zenit i może być niewesoło. Nie angażuję się tam, gdzie praktycznie na nic nie mam wpływu, ale śledzę wydarzenia.  Pozdrawiam;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, adamos1 napisał:

Pozytywny komentarz  ...mnie polityka w zasadzie nie interesuje ,ale musiałbym być ze stali by to "olewać",nigdzie tego nie napisałem ,że PO  czy inni byli dobrzy ,wszyscy kradli i sprzedawali Polske,włącznie z PiS-em  ,tylko ,że część ma klapy na oczach i tego nie widzą lub nie chcą widzieć.Zbyt jest wielka zachłanność na pieniądze,dlatego tak wygląda ta sytuacja. Zresztą nie tylko u nas w Polsce ,ale we wszystkich krajach postkomunistycznych.Po tylu latach nie jeden sobie pluje w twarz ,że trzeba było nie zaczynać.W Polsce demokracja dała nam tylko wolność słowa i nic po za tym.Zmieniły się tylko szyldy.Obecnie  szykuje się polowanie na" czarownice" co może skończyć  sie dla wielu tragicznie.Wyobraż sobie,że Niemcy  nie teraz a wcześniej chcieliby sie rozliczyć z przeszłości,widzisz to ?,bo ja nie!Jeżeli 80% społeczeństwa popierało Hitlera.! Czy nie lepiej by było zrobić grubą kreskę i zacząć wszystko od nowa.?  Rząd PiS  ma ku temu wielką szanse ,ale zaprzepaszcza to! i tu popełniają tragiczny błąd ,bo z miłości katolickiej najlepiej wszystkich swoich wrogów załatwili by jak Stalin,który wymordował 40 mln ludzi i to swoich..Dlatego  jeszcze raz na koniec ,bo napisałem ,że zamykam temat,piszę ,że finał bedzie chyba tragiczny  ,chyba ,że się opamietają,ale z tego co obserwują  chyba nie ,bo nawet w nocy pracują bo wiedzą ,że czas nie gra na ich korzyść      tzn.      powolne tzw." reformowanie systemu". .Pozdrawiam

Nie drecz sie Adamie z takim masochizmem  ta nasza polska rzekoma nizszoscia, My  i te nasze polskie rzady  nie jestesmy glupsi, gorsi czy chciwsi niz ludzie Zachodu. Nasz system kontroli panstwowej( podatki)  i swiadomosc polityczna i ekonomiczna spoleczenstwa sa jeszcze za slabe, zeby efektywnie poprawic sytuacje, ale to bedzie sie zmieniac. 

              A narzucony Europie Wschodniej komunizm sie sam  zreszta  wywrocil, bo z przyczyn ekonomicznych nie mogl juz dalej funkcjonowac, przejedli kapitaly i kredyty i oddali wladze.  Teraz mamy dziki kapitalizm i widzimy jego skutki.....

               ale  oto obserwujemy pierwsze proby jego uczlowieczenia w Polsce: opodatkowanie wlosko-niemieckich bankow objedzonych na naiwnosci i biedzie  Polakow( franki, chwilowki) i opodatkowanie zagranicznych  supermarketow, Rzad chce  zeby jednak starczylo na zasilki  i co ?  Europa juz huknela w stol straszac , a nie powinni bic na alarm w Brukseli, ze w Polsce nie ma pomocy spolecznej? Ale maja swoje problemy i moze sie uda obecnemu Rzadowi cos zreformowac.

           Nienawidze religijnego belkotu spod znaku Rydzyka, ale Tuska na kolanach przed zachodnim kapitalem tez nie znosze, nawet bardziej...

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

IPN ma podobno teczkę ojca kaczyńskich. I tak Jarosław Polskę Zbaw chciał utopić Wałęsę a teraz będzie gorąco z innych powodów. Czekam na publikację, oj czekam! Mam nadzieję, że wreszcie zrozumieją, że teczki kiszczaka i ub są tyle warte co nic.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą podali, że dokumenty są podpisane odręcznie Lech Wałęsa 'Bolek' i jeżeli to podpis autentyczny to zamyka sprawę i jest pierwszym niepodważalnym dowodem na współpracę Wałęsy. NIESTETY!!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żadne niestety...Ci co cicho siedzieli jak Kaczor i inni teraz wielcy bohaterzy,Wałęsa "grał " z godnie z duchem czasu,bez rozlewu krwi a Ci gotowi są iść na całość(PiS) ,pamięta co piszę ,bo wiem co piszę ,byłem działaczem Solidarność a nawet byłem przewodniczącym i wiem co było grane  a teraz wielcy bohaterzy  co nawet palcem nie kiwneli --ohyda .

Dlatego ,że kler maczał w tym wszystkim palce 2 m-ce przed Stanem Wojennym zrezygnowałem z funkcji przewodniczącego  i dzieki temu nie byłem internowany.,bo znali moje poglądy.,ale mimo to byłem 13 grudnia przesłuchiwany a potem raz w tyg. miałem obowiązek się zgłaszać na MO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Florcia napisał:

PiS stworzył piekło polityczne w kraju, bo to jest ich środowisko naturalne, w takim chaosie mają duże możliwości  do odwracania uwagi od ważnych spraw. Mam nadzieję, że sami się w nim ugotują.

oby....teraz przez kolejną kadencje ,będą szukać"Bolka"  i  zamachowców!To wszystko skończy się żle.Tamci wysprzedali wszystko a Ci doprowadzą do ruiny.Tak jak piszę zgubi ich fanatyzm religijny i polityczny.Ta "gra" zaczeła się już 26 lat temu i trwa do dzisiaj.Czy nie lepiej by było zacząć wszystko od początku?Zrobić grubą linie  a PiS ma teraz dobrą okazje ,bo nikt im nie przeszkadza w Parlamencie ,bo mają większość ,ale nie lepiej się mścić i robić polowania na" czarownice".Przecież oni tak samo  mają rece umoczone w tym bagnie jak inne Partie.Głupota nie zna granic.Pisałem to ,tak samo Niemcy jakby chcieli rozliczyć się z przeszłości,czy jest możliwe?NIE!,bo 80% poparło Hitlera.,tak samo było w Polsce.Koszmar!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ostatecznie zostanie w pełni zdekonspirowany Bolek. Ciekawe, czy mają też coś na Lolka? Nadal, niestety, pozostaje nie wyjaśnione dla kogo pracowała Tola? Z jakimi jeszcze problemami w przyszłości przyjdzie zmierzyć się rządzącym?!!

No cóż...czas (PiS) pokaże, teczki zostały rozdane!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Honorata

Czy ktoś z was wie jak to jest z tymi aktami IPN? Chodzi mi o to, że co jakiś czas coś wypływa. Oni nie mogą tych nazwisk podać raz a porządnie. Teraz słyszę, że Cezary Gmyz bada teczkę Zelnka. Dlaczego Gmyz? A co gdyby Gmyz udał że nie widzi. Nie rozumiem tego. Myślałam, że już nic nie utrze nosa Kaczyńskiemu a tu Zelnik okazuje się TW i mówi, że stanie w prawdzie. Panie Zelnik w prawdzie to trzeba było stanąć przed ujawnieniem akt. Wkurza mnie to,że zelnika poinformowali i przed publikacją akt pojawi się z nim wywiad. Szkoda, że nikt tak tego nie załatwił z Wałęsą. Jestem wierząca, ale to co wyprawia prawica jest obrzydliwe!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honorato---powiem krótko ,szkoda nerwów ,życie jest krótkie by takim ścierwem sobie zaprzątać uwagę...obecna Polska przypomina mi z historii Polske sanacyjną  ,był ten sam bałagan co obecnie  a Wałęsa "tańczył" w rytm muzyki  -z duchem czasu,bo inaczej nie mógł ,On ich wykiwał a nie oni Jego,ale i tak wyszło na Jego!.Wiem coś na ten temat bo sam byłem działaczem w Toruniu i jeżdziłem do Gdańska.Tylko jedno napiszę ,mamy Wolność słowa i nic po za tym a jest jeszcze gorzej jak było.Komuniści mieli wiecej kultury jak oni wszyscy obecnie.Jezeli idzie o teczki Wałęsy ,kiedy widziałem te pisma ,zaraz rzuciło mi się w oczy ,że to nie Jego pismo ( nie Jego charakter),wszystko jest z prefabrykowane.,owszem w latach 70-tych prawdopodobnie przycisneli go do podpisania lojalki ,ale nic po za tym.Mnie też wzywali w Stanie Wojennym na początku raz w tyg. na MO  i namawiano mnie do podpisania lojalki itd.nie internowano mnie tylko dlatego bo nie było mnie w domu a byłem 13 grudnia na Śląsku  i 13 dokładnie wracałem.Dwa m-ce przed Stanem Wojennym zrezygnowałem z funkcji ,bo widziałem co się dzieje,że szykuje się na zamach.Były już gotowe listy  do Rządu itd.Jaruzelski uratował kraj przed rozlewem  krwi.Obecnie jest to samo,już z PiS-u mówią ,że nie popuszczą  ,stąd nawet w nocy obradowali by wszystko pozmieniać i obstawić się swoimi  a dzieje się to wszystko z błogosłwieństwem Episkopatu.Obrzydzenie!

Edytowane przez adamos1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 18.02.2016 at 11:05, Gość Mała napisał:

Przed chwilą podali, że dokumenty są podpisane odręcznie Lech Wałęsa 'Bolek' i jeżeli to podpis autentyczny to zamyka sprawę i jest pierwszym niepodważalnym dowodem na współpracę Wałęsy. NIESTETY!!! 

kochana ,nie jest tak jak piszesz,dość obszernie na ten temat się wypowiedziałem i nie będę się powtarzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to historia i znów się powtarza i o ironio Ci co powinni bronić demokracji ,ją teraz" mulą"  a wprowadzają  myslenie nacjonalistyczne -przykre to! Ci co stali w Gdańsku przed pomnikiem Solidarności,teraz dławią ją..26 lat Polski Wolnej to Gehenna  hipokryzja,fanatyzm  zgubiła rządzących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mi wystarczy jak tylko tytuł ,nagłówek przeczytam na stronach wp.pl i już wiem co się w tym naszym wariatkowie dzieje,,,nie zaczynam rozmów na temat polityki bo nie cierpię tego tematu,,są ciekawsze rzeczy które lubię czytać  lub ciekawsze tematy od polityki,,,,ale to tylko ja ,inni mogą dyskutowac do woli,,,,

też umrę nie w tej Polsce co się urodziłam,,,niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm? czy nie powinien ,nie znam go dobrze ,ale z biografii   wynika ,że to osobowość kontrowersyjna ,zresztą jak Wałęsy ,ale Ci panowie "grali"  z duchem czasu ,ale swoje robili.Nikogo nie oskarżam jedynie morderców a  oni byli po obu stronach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 5.07.2016 at 14:47, Blondi napisał:

Mi wystarczy jak tylko tytuł ,nagłówek przeczytam na stronach wp.pl i już wiem co się w tym naszym wariatkowie dzieje,,,nie zaczynam rozmów na temat polityki bo nie cierpię tego tematu,,są ciekawsze rzeczy które lubię czytać  lub ciekawsze tematy od polityki,,,,ale to tylko ja ,inni mogą dyskutowac do woli,,,,

też umrę nie w tej Polsce co się urodziłam,,,niestety

Masz racje Blondii,zadaje sobie tylko pytanie,czy o taką Polske walczyłem ? nie byłem nigdy politykiem,działałem w Solidarnosci,byłem też na etacie zwiazkowym,no i co? Przyszedł  Pażdziernik  1981 rok ,sytuacja w kraju staje sie coraz  bardziej napięta .Kler w tym czasie był cały w Happy  ,widziałem to i obserwowałem.Doszedłem do wniosku ,że grozi to konfrontacją ,Rząd  a Solidarność ,bo nie był to już ruch zwiazkowy a polityczny.W m-cu  tym doprowadziłem do wyborów  i zrezygnowałem z funkcji a nie z członkostwa.Konsternacja ,pytania ,dlaczego ,po co itp.,ze strony pracowników.Przyszedł   13  Grudzień  1981 rok.Potem odpowiadałem,macie odpowiedż.Byłem nekany przez SB ,proponowano mi współprace  itd.Odpowiadałem ,chyba żartujecie ,przecież Wy wszystko lepiej wiecie jak ja i po co Wam moja współpraca.?Kiedy byłem przesłuchiwany ,padały nieraz takie szczegóły ,że aż oczy otwierałem,skąd o wszystkim wiedzieli?Tak jest do dzisiaj.Jeżeli nawet kleryki mieli czerwone książeczki to co dopiero dziwić się przeciętnemu Kowalskiemu?Całe szczęście ,nie byłem fanatykiem  a uważnie obserwującym sytuacje.Panowie z SB też to zauważyli  i w końcu dali mi spokój.Dano mi  do podpisania pismo ,mówiace o tym ,że  nie bede szkodził interesom Państwa  i takie inne bzdury.Powiedziałem ,że w tej postaci tego pisma -oświadczenia nie podpiszę,podpiszę ,ale dodam swoją opinie na ten temat,we złości ,ale się zgodził.Napisałem ,że nigdy nie byłem wrogiem tego ustroju,ale mam swoje zdanie na ten temat  a byłem tylko działaczem zwiazkowym a nie politycznym,który pragnął polepszenia warunków pracy w zakładzie pracy.,itd. Obecnie historie tą zmienia się na naszych oczach,Ci co rzekomo bronili demokracji ją "gwałcą"Mechanizmy istnie komunistyczne-dyktatorskie!Nie o taką Polske walczyliśmy(łem),żeby teraz miliony Polaków tułało się za chlebem  po świecie.Nie o taką.!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tułaczka wpisana jest w życie Polaków już od czasów zaborów. Potem po odzyskaniu niepodległości o Polskę walczyli Polacy z Sowietami już w 1920...i na szczęście wygrali, tyle, że bardzo krótko cieszyli się wolnością, niestety.

Dzisiaj można powiedzieć, że jak upłynie mniej więcej 60 - 65 lat, licząc nawet od 1980, to będzie dostrzegalna zmiana w mentalności a dokładnie w świadomości Polaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm? jeżeli patrzy to i widzi ,tylko nie ocenia i tu jest problem,lub ocenia wg.własnych kryteriów myślowych.Historia jest ciekawą nauką ,ale dla ludzi myślących ,myślących globalnie a nie zaściankowych,którzy tylko widzą własne podwórko i własne interesy .Wracamy ,tzn.nie ja a niektóre kregi polityczne do żródeł ,czy były one dobre ? w epoce epoki "kamienia łupanego" może?,ale nie we współczesnych czasach.Dopóki nasze ego bedzie tylko myśleć o sobie ,dopóty bedzie żle na Ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...