Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hallo ludziki,,Wszystkich witam buziakami,,:love:  wrócilam właśnie z Weihnachtsmarkt,,opiłam się grzańca gorącego i zjadłam langusta,,:p jestem pełna,,bardzo podoba mi sie nastrój jaki panuje w takich miejscach,,oświetlenie śliczne,,miasteczko przepięknie oświetlone ,,ludzie pija i jedzą,,a sprzedają to tak prawdę powiedziawszy byle co..ale to początek dla mnie Weihnachtsmarkt,,bo jutro i pojutrze następne mnie czekają miejscowości i żwiedzanie,,,auto było w serwisie i dwa dni mamy do tyłu,,ale nadrobi mój słodziak,, :oklaski: co ja mam za jakies szczęscie do psucia,,co nie rusze to się zaraz popsuje,,poszlam tylko pralke włączyc i juz pralka wola serwis,,wyskakuje błąd i zero prania, wiecie co bylo od razu,,trzeba kupic nową pralkę,,ale wytłumaczylam mu ,że może cos lekkiego poszlo itd, zaciągnęłam do laptopa i mu pokazałam gdzie błąd ,,i  słodziak ją rozgryzł i naprawił,,hahhaha już nic nie ruszam ,,urlop jest piękny,,dookoła dużo sniegu a ja jestem w dole i mnie omija,,nas omija,,narazie zima śnieżna,,

Pracujcie pracusie ,,odliczajcie dni  ,,niech Wam tak szybko leci czas jak mi,,urlopowicze niech się urlopują,,nie narzekać bo to nic nie da,fochy wyganiac i cieszyć się każdym dniem,,a radocha nachodzi jak sobie pomyslicie ,że już niedługo tez będziecie na wolności:oklaski: pa Dobranoc ,,jutro wpadnę do Was,,:spioch::love::serce:

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykulałam się na dobranoc :haha: Jakoś ode mnie odbierają telefony, bo na plotach ponad 2 godziny spędziłam :oklaski: Fajnie było i już zaplanowane mamy na po świętach karaoke i parę imprezek :oklaski:A teraz pożegnam się z wami i jak co wieczór powiem, że do jutra będę tęsknić za Wami :cmok: Dobranoc Opiekunkowo :1007_hearts: I wszystkim życzęimage.png.46699161dc0fc4e1a48354f51f8e9587.png Pa, pa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@franceska Pozdrawiam serdecznie koleżankę z Wielkopolski. I doczytałam co do tego Stippgrueze, którego to nigdy nie jadłam, że tłustość to wielka i bez niczego się smaży a można też ogórkiem zagryżć, żeby wątroba nie wysiadła. To jest dla starszej osoby ? to musi być w miarę zdrowy (a) Pdp.

https://de.wikipedia.org/wiki/Stippgrütze

@lucyna.beata i @LENA_57 ja uważam, że anonimowość  na takim portalu jak nasz i podobne jest absolutnie niezbędna i nie chodzi tu o ewentualną złośliwość kogokolwiek, ale prosty fakt, że gdybyśmy mieli się tu wszyscy legitymować: kto, gdzie, jak długo ... to tu ...nikt by tu  nie pisał i forum by już  nie istniało. Taka zasada podawania swoich namiarów odstraszyła by chyba bardzo  skutecznie większość a już na pewno n owe osoby, i tak sądzę.

               I bardzo wątpię czy osoby nie-anonimowe pisałyby ciekawsze teksty dla czytających nasze forum - gdyby to  jednak ktoś się zdecydował na zupełny coming-out.

Realnym celem forum jest udzielanie sobie porad i dzielenie się doświadczeniami-  jak nazwa wskazuje, a zawieranie znajomości może być jedynie pobocznym efektem dłuższego czytania swoich postów i to można zrobić poprzez prywatne wiadomości.

       A swoją drogą marzyłby się też jakiś taki fun scan dla opiekunek - taki alarm w telefonie i wyszukiwanie polskich opiekunek w np promieniu 5 km  poprzez  nasze sieci komórkowe. Może kiedyś coś takiego się pojawi na rynku albo i coś już działa ?

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Serenity napisał:

@franceska Pozdrawiam serdecznie koleżankę z Wielkopolski. I doczytałam co do tego Stippgrueze, którego to nigdy nie jadłam, że tłustość to wielka i bez niczego się smaży a można też ogórkiem zagryżć, żeby wątroba nie wysiadła. To jest dla starszej osoby ? to musi być w miarę zdrowy (a) Pdp.

https://de.wikipedia.org/wiki/Stippgrütze

@lucyna.beata i @LENA_57 ja uważam, że anonimowość  na takim portalu jak nasz i podobne jest absolutnie niezbędna i nie chodzi tu o ewentualną złośliwość kogokolwiek, ale prosty fakt, że gdybyśmy mieli się tu wszyscy legitymować: kto, gdzie, jak długo ... to tu ...nikt by tu  nie pisał i forum by już  nie istniało. Taka zasada podawania swoich namiarów odstraszyła by chyba bardzo  skutecznie większość a już na pewno n owe osoby, i tak sądzę.

               I bardzo wątpię czy osoby nie-anonimowe pisałyby ciekawsze teksty dla czytających nasze forum - gdyby to  jednak ktoś się zdecydował na zupełny coming-out.

Realnym celem forum jest udzielanie sobie porad i dzielenie się doświadczeniami-  jak nazwa wskazuje, a zawieranie znajomości może być jedynie pobocznym efektem dłuższego czytania swoich postów i to można zrobić poprzez prywatne wiadomości.

       A swoją drogą marzyłby się też jakiś taki fun scan dla opiekunek - taki alarm w telefonie i wyszukiwanie polskich opiekunek w np promieniu 5 km  poprzez  nasze sieci komórkowe. Może kiedyś coś takiego się pojawi na rynku albo i coś już działa ?

 

 

@Serenity

mysle ze kazdy z nas czytajacych lub bioracych udzial w wirtualnych dyskusjach na forum, oczekuje od tego portalu czegos innego, osobiscie jestem zwolennikiem spotkan face to face przy kawie np, to daje bezcenną mozlwiosc poznania drugiej osoby...ale jak zaznaczylam ...to moje osobiste zdanie i nikomu nie chce go tu , zwlaszcza na tym anonimowym portalu narzucac.

spokojnej nocy zycze i milego spokojego weeknedu.

:321_crescent_moon:

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, LENA_57 napisał:

Aga, aż do momentu kiedy ich ktos porządnie skopie i to tak, że nie będa już mieli ani sił ani możliwości wierzgać.  Dostaną z pewnością, ale z innej strony, nie z tej z której się spodziewali i nie od tej którą kiedyś skopali. 

@LENA_57tylko zeby jeszcze zroumieli dlaczego to wlasnie ich spotkalo...a to juz niestety nie zawsze sie udaje...wiesz ze malo kto wyciaga wnioski...idzie dalej i dalej i dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jolantapl. napisał:

A ja bez problemu podałam nazwę miejscowości gdzie pracowałam gdzie pracuję obecnie i gdzie będę pracowała na Święta też mogę napisać i jakoś nie boję się,że na forum zajrzy któraś z moich zmienniczek i napisze o mnie coś złego ;)

@jolantapl.no widzisz...jezeli my sobie odrobine nie zaufamy nawet tu w takim miejscu jak to forum, ktore dla wielu,,,naprawde wielu dziewczyn i facetow jest pomoca, wskazowka itd...to kto nam pomoze??? przeciez...teoretycznie nasza branza powinna siebie wspierac a nie...wypierac co nie???

dosyc smecenia:oklaski:

od jutra....13 dni...moje torby w koncu jada do domku..a co dalej ...czas pokaze

milej nocy moja droga:321_crescent_moon:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lucyna.beata Jasne, że spotkania osobiste to coś bezcennego i też się zgadzam,

ale nasze forum ma za mało uczestników i odległości są za duże, no i w Niemczech nieliczni z nas miewają dużo czasu, więc wątpię, żeby na większą skalę stanowiło forum zapoznawcze, albo taki miało mieć główny cel, choć i tu  niektórzy znajdują realne przyjaźnie i oby jak najczęściej.

      Miejmy nadzieje, że kiedyś powstaną jakieś kluby opiekunek w Polsce i może to będzie punkt  wyjścia  do zorganizowania stowarzyszeń opiekunek, albo odwrotnie ? Póki co sporo osób z naszej branży można spotkać na kursach językowych i z opieki.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Serenity napisał:

@lucyna.beata Jasne, że spotkania osobiste to coś bezcennego i też się zgadzam,

ale nasze forum ma za mało uczestników i odległości są za duże, no i w Niemczech nieliczni z nas miewają dużo czasu, więc wątpię, żeby na większą skalę stanowiło forum zapoznawcze, albo taki miało mieć główny cel, choć i tu  niektórzy znajdują realne przyjaźnie i oby jak najczęściej.

      Miejmy nadzieje, że kiedyś powstaną jakieś kluby opiekunek w Polsce i może to będzie punkt  wyjścia  do zorganizowania stowarzyszeń opiekunek, albo odwrotnie ? Póki co sporo osób z naszej branży można spotkać na kursach językowych i z opieki.

@Serenity

a mi a w zasadzie nam...mi i jeszcze jednej dziewczynie udalo sie cos takiego stworzyc...byla to niesamowita pomoc i psychiczne wsparcie ..bylo nas kilka ale ten wspolny czas na kawie itd byl odskocznia i mozliwoscia poznania ...czasami innego swiata...

wiesz...ten nasz swiat jest wbrew pozorom naprawde malutki...i ludzie potrafia sie spotkac w niespodziewanych miejscach

ide legnac bo wstaje skor swit..musze kawe zaparzyc dla reszt opiekunkowaxd

dobranoc

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Serenity napisał:

@franceska Pozdrawiam serdecznie koleżankę z Wielkopolski. I doczytałam co do tego Stippgrueze, którego to nigdy nie jadłam, że tłustość to wielka i bez niczego się smaży a można też ogórkiem zagryżć, żeby wątroba nie wysiadła. To jest dla starszej osoby ? to musi być w miarę zdrowy (a) Pdp.

https://de.wikipedia.org/wiki/Stippgrütze

@lucyna.beata i @LENA_57 ja uważam, że anonimowość  na takim portalu jak nasz i podobne jest absolutnie niezbędna i nie chodzi tu o ewentualną złośliwość kogokolwiek, ale prosty fakt, że gdybyśmy mieli się tu wszyscy legitymować: kto, gdzie, jak długo ... to tu ...nikt by tu  nie pisał i forum by już  nie istniało. Taka zasada podawania swoich namiarów odstraszyła by chyba bardzo  skutecznie większość a już na pewno n owe osoby, i tak sądzę.

               I bardzo wątpię czy osoby nie-anonimowe pisałyby ciekawsze teksty dla czytających nasze forum - gdyby to  jednak ktoś się zdecydował na zupełny coming-out.

Realnym celem forum jest udzielanie sobie porad i dzielenie się doświadczeniami-  jak nazwa wskazuje, a zawieranie znajomości może być jedynie pobocznym efektem dłuższego czytania swoich postów i to można zrobić poprzez prywatne wiadomości.

       A swoją drogą marzyłby się też jakiś taki fun scan dla opiekunek - taki alarm w telefonie i wyszukiwanie polskich opiekunek w np promieniu 5 km  poprzez  nasze sieci komórkowe. Może kiedyś coś takiego się pojawi na rynku albo i coś już działa ?

 

 

Fun scan to by była już, totalna ingwilacja i chyba nie o to chodzi. Lepiej by ludzie sobie ufali. Ale trudno o to gdy tak wiele osób postępuje nieuczciwie.  Obawiam się, że czekają nas czasy kiedy wszyscy z chipami będziemy chodzić.  

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lucyna.beata napisał:

@Serenity

mysle ze kazdy z nas czytajacych lub bioracych udzial w wirtualnych dyskusjach na forum, oczekuje od tego portalu czegos innego, osobiscie jestem zwolennikiem spotkan face to face przy kawie np, to daje bezcenną mozlwiosc poznania drugiej osoby...ale jak zaznaczylam ...to moje osobiste zdanie i nikomu nie chce go tu , zwlaszcza na tym anonimowym portalu narzucac.

spokojnej nocy zycze i milego spokojego weeknedu.

:321_crescent_moon:

Zgadzam sie w pełnej rozciągłości :) . Tylko osoby, ktore kłamią ukrywaja fakty z prostego powodu , boja sie, że ktos odkryje ich niecne postepki. Takiej  nieufnej grupy jeszcze nie widziałam. Chociaż też wolę spotkania w realu to jednak z powodu specyfiki nasze pracy, lubię poznawać wirtualnie kolezanki po fachu. To tyle jesli chodzi o sprawy dotyczące pracy. Innego zdania jestem na temat opisywania życia prywatnego, wstawiania zdjęć dzieci czy wnuków. Tu trzeba wyważyć, żeby później nie żałować.

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam porannie. :d

Wczoraj nie miałam czasu bo podopieczna znów chora. Biedniutka taka wczoraj była, bez sił i od razu dziesięć lat jej przybyło. Na szczęście z godziny na godzinę troszkę lepiej było. Więc nici z dzisiejszego wypadu do miasta, może za tydzień się uda ?

 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieeeeń doooobry Opiekunkowo :1007_hearts: Siorbię :kawa: , czytam co tu nabazgrałyście od wczoraj i pozwolę sobie wtrącić trzy grosze....mianowicie...Nie zawsze obawa przed podaniem miejsca gdzie jesteśmy, wynika ze strachu przed wykopaniem/podkopaniem....Czasami to zwykła obawa przed realiami swojego wyglądu, kompleksów, wyobrażeń drugiej osoby, itp.....Anonimowość daje duże pole do popisu, na forum jesteśmy piękniejsi, mądrzejsi, i po prostu czasami nie chcemy burzyć tego wizerunku. Ja, podobnie jak @lucyna.beata jestem zwolennikiem picia kawy w realu, gdy jest taka możliwość. I choć w oczach niektórych wydawać by się mogło to bzdurą, jest to fajna sprawa. Jak pewnie zauważyliście, znamy się z @lucyna.beata prywatnie. I znamy się od lat. Udało nam się nawet przez ponad trzy lata pracować w tej samej okolicy. I chociaż była to wioska, znalazłyśmy grono dziewczyn z naszej profesji i nie tylko. Stworzyłyśmy "klub", spotykałyśmy się raz w tygodniu na kawie w Rewe, cała wioska nas znała, uprzejmościom tubylców nie było końca, a znajomości które wtedy nawiązałyśmy trwają do dzisiaj. Zawsze mnie dziwiło określenie, że Polak Polakowi wilkiem....tak jest tylko wtedy, gdy na to pozwolimy. Jeśli akceptujemy siebie, nie patrząc na to, czy ktoś ma kilogramów więcej, czy mniej, nie patrząc na to, czy włoski farbowane, czy siwe, nie interesować nas powinno jakie kto ma wykształcenie i skąd pochodzi, gdy spotkania nie zamieniają się w obgadywanie innych, a takie zwykłe kobiece ploteczki okraszone śmiechem i radością, wtedy można stworzyć coś fajnego, co sprawia radość i satysfakcję, wypełnia wolny czas i zapełnia w jakiś sposób pustkę. Dlaczego nie spotkać się zatem w realu? Ja jestem za...I będę za każdym razem podawała miejscowość do której trafię. Ukrywa coś tylko ten, co ma coś do ukrycia. Ja nie mam :tak2: I jeśli zawita ktoś do Gdyni, to zapraszam serdecznie do siebie na kawkę z dodatkami....:witam: Drzwi dla LUDZI zawsze stoją u mnie otworem....a telefonu nie podam tu, tylko na priv, bo całe forum by się zaczęło pchać nad morze :haha:

Zatem witajcie kochani, cieszę się, że jestem znowu z Wami  :dyskusja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że wczoraj wywiązał się temat kontaktów realnych i wirtualnych.

W obydwu przypadkach widzę plusy i minusy. Podstawowym plusem kontaktów wirtualnych jest wygoda i możliwość poznania osób których w inny sposób nie mogłabym poznać. Wygoda bo piszę i czytam kiedy mi to odpowiada albo mam czas i ochotę. Mogę na to poświęcić trzy minuty albo godzinę. Możliwość poznania innych osób tu chyba nie muszę wiele wyjaśniać. Każde forum, jakie by nie było skupia ludzi o podobnych zainteresowaniach albo problemach. realnie szanse na spotkanie tylu osób są bliskie zera.

I realnie i wirtualnie jestem ostrożna. Jeśli coś czytam albo słyszę to nie zakładam z góry że to nieprawda ale też nie przyjmuję tego jako pewnik. W końcu każdy może się mylić albo po prostu ubarwiać rzeczywistość. Nie obawiam się zmienić świata wirtualnego na realny bo tak jakoś się składa że w sumie jest mi to obojętne. Jestem jaka jestem i innych ludzi biorę też takimi jakimi są a nie jakimi ja chciałabym ich widzieć. Ale spotkanie realne w naszym przypadku jest niezwykle mało prawdopodobne. :)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

Dzieeeeń doooobry Opiekunkowo :1007_hearts: Siorbię :kawa: , czytam co tu nabazgrałyście od wczoraj i pozwolę sobie wtrącić trzy grosze....mianowicie...Nie zawsze obawa przed podaniem miejsca gdzie jesteśmy, wynika ze strachu przed wykopaniem/podkopaniem....Czasami to zwykła obawa przed realiami swojego wyglądu, kompleksów, wyobrażeń drugiej osoby, itp.....Anonimowość daje duże pole do popisu, na forum jesteśmy piękniejsi, mądrzejsi, i po prostu czasami nie chcemy burzyć tego wizerunku. Ja, podobnie jak @lucyna.beata jestem zwolennikiem picia kawy w realu, gdy jest taka możliwość. I choć w oczach niektórych wydawać by się mogło to bzdurą, jest to fajna sprawa. Jak pewnie zauważyliście, znamy się z @lucyna.beata prywatnie. I znamy się od lat. Udało nam się nawet przez ponad trzy lata pracować w tej samej okolicy. I chociaż była to wioska, znalazłyśmy grono dziewczyn z naszej profesji i nie tylko. Stworzyłyśmy "klub", spotykałyśmy się raz w tygodniu na kawie w Rewe, cała wioska nas znała, uprzejmościom tubylców nie było końca, a znajomości które wtedy nawiązałyśmy trwają do dzisiaj. Zawsze mnie dziwiło określenie, że Polak Polakowi wilkiem....tak jest tylko wtedy, gdy na to pozwolimy. Jeśli akceptujemy siebie, nie patrząc na to, czy ktoś ma kilogramów więcej, czy mniej, nie patrząc na to, czy włoski farbowane, czy siwe, nie interesować nas powinno jakie kto ma wykształcenie i skąd pochodzi, gdy spotkania nie zamieniają się w obgadywanie innych, a takie zwykłe kobiece ploteczki okraszone śmiechem i radością, wtedy można stworzyć coś fajnego, co sprawia radość i satysfakcję, wypełnia wolny czas i zapełnia w jakiś sposób pustkę. Dlaczego nie spotkać się zatem w realu? Ja jestem za...I będę za każdym razem podawała miejscowość do której trafię. Ukrywa coś tylko ten, co ma coś do ukrycia. Ja nie mam :tak2: I jeśli zawita ktoś do Gdyni, to zapraszam serdecznie do siebie na kawkę z dodatkami....:witam: Drzwi dla LUDZI zawsze stoją u mnie otworem....a telefonu nie podam tu, tylko na priv, bo całe forum by się zaczęło pchać nad morze :haha:

Zatem witajcie kochani, cieszę się, że jestem znowu z Wami  :dyskusja:

@Mirelka1965

jak zajedziecie do Gdyni to do Gdańska wpadnijcie to raptem 30km  a po drodze Sopot:oklaski:

i zgadzam sie w calej rozciaglosci...ten kto ma cos do ukrycia to sie "ukrywa".. 

pytałam juz kilkarkrotnie na forum czy jest ktos z okolic berlina ale bez odzewu...oki...pozostaje mi to tylko zaakceptowac..a szkoda...bo mozna naprawde fajnie spedzac czas plotkujac o babskich sprawach i dac ujscie frustracji i innym negatywom

i podobnie jak @mirelka1965 nie dlatego, ze znamy sie prywatnie ale dlatego, ze w duzej mierze myslimy podobnie ...zapraszam ...moze nie cala gromada bo nie mam az tak duzo miejsc:smutek: do spania ale co tam...poradzimy sobie:oklaski:

mielgo dnia

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...