Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Takiego bobasa bym wysciskała ,,już się nie mogę doczekać swoich bobasów,,może nie takich malutkich ale tęsknię już bardzo za wnuczkami,,aby przytulić i wysciskać i pocieszyć się nimi,,,tęskno się zrobiło:płacz: na takie maluchy mówię,,pachnące dzidziusie" mięciutkie i cieplutkie i takie niewinne ,:serce::love::hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrczę Blondi przypomniałaś mi że jakoś muszę zaplanować wakacje bo przecież mam trójkę wnucząt a to albo wakacje w szkole albo żłobek czy przedszkole ma miesiąc wolnego. Muszę podpytać żeby nie okazało się że będę na wyjeździe.

Na szczęście młodsza córka mieszka w Gdańsku więc niema problemu z kosztami wyjazdu. :d

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi Witaj, tak jestem szczesciara, mam blisko na takie szalenstwa parkietowe, i mam z kim poszalec, poczucie humoru tez wszystkim dopisuje,jest naprawde super. A teraz pora popracowac i zarobic na to wszystko, pieniadze szybko sie koncza jak nie dokladasz do kupki. Napisze jak jest. Milego dnia wszystkim i duzo empatii zycze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lucyna121 kupki się rozlatują w mig:hahaha: nic nie kupisz i kupki ni ma:płacz:  trza arbeitowac bo bez pracy to też cholernie nudno ,,

@Maria Jolanta to tak trochę w myślach sobie posciskałyśmy maleństwa,,:hahaha: 

:hahaha:@erika a Ty już skończyłaś ten remoncik? Tobie się trafił  długi urlopik ,

Co tu robić ? tak myślę ,za co się wziąśc,i na nic tak naprawdę nie mam ochoty,,do obiadu tylko polatam trochę,aby się poruszać,wszystko już zrobiłam,:płacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maria Jolanta napisał:

Zobaczyłam i nie mogłam się powstrzymać. :d

 

 

17424689_194237144406182_2896320424203899879_n.jpg

Sliczne Baby....Tak patrze i mysle, jak ten czas leci, wydaje mi sie, ze jeszcze nie tak dawno moje wlasne bylo takie. A dzis przed godzina dowiedzialam sie , ze moje dziecie szczesliwie wyladowalo w Paryzu,  uff ...do tego czasu o niczym innym nie moglam myslec i tak sie bede denerwowac caly tydzien, ale juz jeden trudny poranek minal.

Takie juz jest :serce: serce matki , nic sie wtedy nie liczy, zadne tam inne serducha, wszystko jest wtedy niewazne , co moze byc wazniejsze niz  milosc najblizszych? 

Sloneczko swieci,, wszystko ok i piosenka  -"Nie martw sie, badz szczesliwy"..:serce::love::d

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Moderator napisał:

@Łukasz to, że dajemy naszej Społeczności wolną rękę i nie monitorujemy każdej dyskusji, nie oznacza, że można w ten sposób się do siebie zwracać. Jesteście przecież dorosłymi i odpowiedzialnymi ludźmi i nie potrzebujecie chyba ciągłej ingerencji. To Wasze miejsce i sami powinniście o niego dbać.

Uznajmy, że wpis w tym tonie jest ostatnim przed reakcją moderatora. 

A co do punktów - usunęliśmy głosy w dół. Tego typu wyścigu tu nie będzie, bo i nie taka jest rola rankingu.

Otrzymujemy coraz więcej zgłoszeń o przekroczeniach zapisów regulaminu. Doceniamy wkład wszystkich w rozwój forum, ale nie będziemy tego faktu brać pod uwagę przy banach. Nie zgadzajcie się ze sobą, ale róbcie to tak jak na dorosłych ludzi przystało.

Miłego tygodnia.

Moderator 

 

 

Dzieki Moderatorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szykuje się ,,wojna forumowa?  A co by było,gdyby tutaj nie było Moderatora? nic:płacz:,pisałby każdy może odważniej ,:hahaha:nie rozumiem tylko po co na wszyskich tematach ciągnąc w nieskonczonośc  jeden i ten sam temat zlośliwca,,jest jakiś szkodnik i olac go,,niech się raduje minusikami,,po co w ogóle jest ten ranking,,po co latać na skarżenia i z byle gównem jak w przdszkolu lecieć do pani na skargę,,jesteśmy dorosli i powinniśmy miec trochę w sobie dobra a jeszcze jesteśmy opiekunami,,cechą dobrego opiekuna jest też życzliwośc,,,,Stop !!!!i niech każdy pomyśli o tym,że życie jest naprawdę krótkie i szkoda je przechodzić w kłótniach i w nienawiści,,

Jeszcze co? uważam ,że to forum wcale nie jest martwe ,,są jeszcze i to duże fora cmentarzyska,,to forum żyje,nieraz bardziej hucznie a nieraz mniej ale jest tu życie,,

Rozchmuszcie się Wszyscy i zmienić nastawienie na życie i uśmiechnąc się,:hahaha: nie latać do ,,Wielkiego Brata" bo i tak wszystko widzi,co się tutaj wyprawia! pa kochani 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi ja uważam, że doskonale, że @Moderator własciwie zareagował na zwykły brak kultury ze strony @Łukasza. Takie wpisy jak jego odstraszają innych i mogą budzić nadmierne nawet reakcje.

         Nawoływanie do miłej zgody wygląda ładnie, ale jest zupełnie nierealistryczne.

      My wszyscy powinniśmy reagować kiedy ktoś wpisuje niewłaściwe rzeczy, konkretnie i od razu i pod właściwym adresem,

ale głównie to zadanie winien spełniać @Moderator lub @Redakcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś porobiłem wszystkie badania ... te, które musiałem... lekarz powiedział, że jest wszystko ok...Dlaczego o tym piszę?  Często spotykam osoby, które mówią, że nie chodzą do lekarza, bo po co, skoro nic mi nie dolega, tak argumentując brak systematycznych badań i wizyt u lekarza...Niedawno zmarła mi znajoma... która stwierdzała zawsze, po co chodzić do lekarza, skoro nic mi nie dolega...potem zjadł ją rak i to koniec opowieści. Zawsze staram się namawiać ludzi do odwiedzin u lekarza i systematycznych badań, co niniejszym i teraz czynię. W ramach profilaktyki zdrowotnej, zresztą te pomysły nie są mojego autorstwa, a lekarzy ...

A wracając do postów wczorajszych...

 

O 26.03.2017 at 08:50, DaGa napisał:

Jedna z ich piosenek  na dzisiejszy dzien, moze rozchmurzy sie forumowy zgryzliwiec ? Tak jak  ktos pisal , nie koniecznie trzeba czytac czyjes posty, po co psuc sobie i tak marny humor? No, ale tu chyba nie tyle chodzilo o tresc co o ilosc haha..tak mysle., bo prawie w kazdym temacie  czerwono, widac tylko o gownach mozna z ta osoba gadac do woli. Milego dnia!

 i następny

Na pocieszenie zgryzliwca dodam , ze nie czesto sie tu udzielam, czasem jest ciekawy temat albo chce odpowiedziec na konkretne pytanie i tyle., nie zbieram namietnie plusikow , napisze jak cos mnie zainteresuje,  Zreszta forum i tak od  jakiegos czasu jakies dretwe, i  nawet mnie to nie dziwi

 

Szanowny Moderatorze.

Nie uważam, żebym się niewłaściwie zachował w stosunku do Dagi... Wyraziłem swoje zdanie w tej kwestii, prosząc o spersyfikowanie osoby, czyli nazwanie nickiem osoby, o której pisze... a pisała o Blondi. Uważam, że nieładnie jest tak pisząc o kimś pomijając nazwę nicka... W ogóle niezależnie, czy to jest Blondi, czy jakaś mania, zosia, kasia, basia ...tak Daga pisać nie powinna.  Smutne, że aż taką wagę w dalszym ciągu przywiązuje do kwestii punkcików i rekomendacji (dzisiejszy wpis w innym temacie, o punkcikach, echhhhhhhhhhh.... :()  A że napisałem o tym...menstruacja,przekwitanie... czy miałbym to napisać facetowi? chyba nie. Że jest wredna? tak, bo to wiem nie od dziś, że jest wredna. Czy to słowo jednym z obraźliwych , uwłaczających czyjejś godności? nie. To jeden z przymiotów charakteryzujących nasz charakter, naszą osobowość. Dziwię się w tym momencie Serenity, nie po raz pierwszy zresztą,...w poście, określa moje zachowanie jako niekulturalne. Serenity, a myślałem, że wreszcie poszłaś po rozum do głowy po zamieszaniu jesiennym..

Szanowny Moderatorze... swego czasu, kilkanaście lat temu, bardzo długo udzielałem się na jednym z czatów, zaproponowano mi później funkcję Admina, a wiadomo, kto może zostać adminem....Byłem nim do końca mojej bytności na owym czacie...Tam nikt się nie obrażał na takie stwierdzenia, a jeżeli miałem jakieś problemy z osobami czatującymi, to miałem takie narzędzie, jak ban... Godzinny, jednodniowy, tygodniowy, dożywotni. Starałem się jednak w inny sposób rozwiązać problem, uspokoić atmosferę na czacie, w większości przynosiło to dobre rezultaty. Wyjątkowo banowałem, ale jedynie za nadmierne używanie wulgaryzmów, bądź też za zachowania będące uwłaczaniem czyjejś godności .. Ciekawe, w którym miejscu ja przekroczyłem jakieś granice... Znam dobrze zasady netykiety.

Na czacie nie było plusików, minusików itd....U nas są tzw rekomendacje, no i niestety jedna osoba jest tak sfrustrowana problemem plusików, minusików itd etc...Może faktycznie zaniechać tzw rekomendancji? Bo z natury rzeczy brak tu jest także obiektywizmu...chyba Moderator jest na tyle inteligentny i zrozumiał to.  Zawsze mogę więcej napisać o swoich spostrzeżeniach na priv. Pozdrawiam:)

Życzę miłego dnia, czas na rowerek...korzystać trzeba z uroków pięknej pogody na Śląsku.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Serenity nie przesadzaj już  czytając Ciebie uważam ,że tutaj wszystko jest nierealistyczne w/g Ciebie,,co takiego wielkiego i złego napisał @Łukasz , że uważa ,że ktos jest wredny to od razu hallo krzyk na sali,,jakies tabu ? przekwitanie ? samo życie, śmiać się z tego tylko,ze uważasz ,że to obrazliwe-hahhaha 

Najlepiej zróbcie sąd i osądzcie wszystkich ,,,daj już spokoj z Moderatorem i Redakcją ,,bo oni nie powinni się nawet zajmować takimi pierdoletami,,dziecinnada jakich mało,,dążysz do tego aby ktoś wychowywał ludzi wiekowych? albo ja pisząc cokolwiek napiszę ,że ten ktoś trochę świr to już pod sąd pójdę do Moderatora? co tu się porobiło,naprawdę,,,:płacz: zrób listę ,kto powinien wypasc z tego forum !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Łukasz napisał:

DaGa...niech chwal dnia przed zachodem słońca.. jeszcze raz Twój nick się potem tu pojawi. Wiesz, byłem kiedyś w wojsku, wiesz, jak nazywaliśmy takich lizusów? Podliżdupy, kapusiami..ech,Barakudo

A ja myslałam,że to tylko ja odszyfrowałam  Ba...:hahaha: Brawo @Łukasz ku :love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie naprawdę najbardziej podoba się nastawienie do życia Blondi.

Tak powinniśmy wszyscy podchodzić do życia. Ja się staram i staram i staram..... Inni też powinni. O wiele lepiej się żyje z uśmiechem na twarzy. Już chyba pisałam że jestem na pierwszej szteli i to z niemieckim "pożalsięboże", ale uśmiechem a czasem śmiechem nadrabiam swoje niedoskonałości. Potrafię gdy kompletnie nic nie rozumiem złapać się za głowę, potem serce i udawać teatralnie zawał. Podopieczna zaczyna się śmiać i mówi już jak dla idioty czyli krótko i w prostych słowach, bo czasem się zapomina i mówi gwarą i to niewyraźnie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, erika napisał:

A ja myslałam,że to tylko ja odszyfrowałam  Ba...:hahaha: Brawo @Łukasz ku :love:

Ooooooch! Niesamowite!!!! Naprawde? To moze tez ty jestes autorka odkrywczego postu, ze niby w sierpniu mnie wyrzucono z forum? A ja sie wcale nie ukrywalam hahaha..dalam nawet do zrozumienia , ze to ja piosenka Barracuda. i postem, ze czasam zdarza sie, ze ktos wraca na forum. Nie moglam po prostu zalogowac sie pod starym nickiem, a styl pisania latwo poznac i niektore szczegoly mozna latwo poznac Wiedzialam ze  stali bywalcy forum mnie rozpoznaja, nie trzeba blyskac szczegolna inteligencja. Tak to ja i co z tego. Czyzby poszukiwali mnie listem gonczym ? No brawo, brawo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, erika napisał:

A ja myslałam,że to tylko ja odszyfrowałam  Ba...:hahaha: Brawo @Łukasz ku :love:

zapewne pamiętacie "awanturę " @Łukasz @Blondi i inni "starzy"forumowicze  jaką walkę toczyła barakuda o "miłość okazywana pdp"  stała przy swoim .. tak musiało i powinno być !   .. aż "zniknęła " .. a następnie pojawiła się ponownie ..ale pod innym nick .  Nie trudno ją rozpoznać nawet na innych forach .Szczerze ,to ja nie lubię czytać jej  komentarzy pod moim komentarzem , bo zawsze jej się coś nie podoba , ostatnio oceniła i skomentowała mój język niemiecki :hahaha: oczywiście negatywnie .  ale to mnie zmobilizowało do nauki :love: żeby jej dorównać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Z całej naszej dyskusji najbardziej podoba nam się puenta @Łukasza :)

Godzinę temu, Łukasz napisał:

Zawsze staram się namawiać ludzi do odwiedzin u lekarza i systematycznych badań, co niniejszym i teraz czynię. W ramach profilaktyki zdrowotnej, zresztą te pomysły nie są mojego autorstwa, a lekarzy ...

Dziewczyny, chłopaki, badajcie się! Dbać trzeba nie tylko o podopiecznych, ale też a raczej przede wszystkim o siebie.

Co do reszty. Nie ingerujemy zazwyczaj w dyskusje. Reagujemy na zgłoszenia. Zwrot Łukasza mi się nie podoba tym bardziej, że to napisał mężczyzna do kobiety.

Minusy załatwione, nie ma.

@Łukasz piszcie, dzielcie się pomysłami. To my jesteśmy dla Was.

Nasz problem polega na tym, że zdajemy sobie sprawę z obciążeń towarzyszącym Wam w pracy i chcielibyśmy, żeby tu była grupa wspierająca się, spierająca się, ale życzliwa bez względu na stanowiska i przekonania. Ale i tak sobie świetnie radzicie :)

Miłego dnia!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, erika napisał:

zapewne pamiętacie "awanturę " @Łukasz @Blondi i inni "starzy"forumowicze  jaką walkę toczyła barakuda o "miłość okazywana pdp"  stała przy swoim .. tak musiało i powinno być !   .. aż "zniknęła " .. a następnie pojawiła się ponownie ..ale pod innym nick .  Nie trudno ją rozpoznać nawet na innych forach .Szczerze ,to ja nie lubię czytać jej  komentarzy pod moim komentarzem , bo zawsze jej się coś nie podoba , ostatnio oceniła i skomentowała mój język niemiecki :hahaha: oczywiście negatywnie .  ale to mnie zmobilizowało do nauki :love: żeby jej dorównać.

 

No nie przesadzaj , ale chociaz tyle dobrego dzieki mnie .  W takim razie powodzenia, moze jeszcze mnie w niemieckim przegonisz?:d

Godzinę temu, Łukasz napisał:

dziś porobiłem wszystkie badania ... te, które musiałem... lekarz powiedział, że jest wszystko ok...Dlaczego o tym piszę?  Często spotykam osoby, które mówią, że nie chodzą do lekarza, bo po co, skoro nic mi nie dolega, tak argumentując brak systematycznych badań i wizyt u lekarza...Niedawno zmarła mi znajoma... która stwierdzała zawsze, po co chodzić do lekarza, skoro nic mi nie dolega...potem zjadł ją rak i to koniec opowieści. Zawsze staram się namawiać ludzi do odwiedzin u lekarza i systematycznych badań, co niniejszym i teraz czynię. W ramach profilaktyki zdrowotnej, zresztą te pomysły nie są mojego autorstwa, a lekarzy ...

A wracając do postów wczorajszych...

 

 i następny

Na pocieszenie zgryzliwca dodam , ze nie czesto sie tu udzielam, czasem jest ciekawy temat albo chce odpowiedziec na konkretne pytanie i tyle., nie zbieram namietnie plusikow , napisze jak cos mnie zainteresuje,  Zreszta forum i tak od  jakiegos czasu jakies dretwe, i  nawet mnie to nie dziwi

 

Szanowny Moderatorze.

Nie uważam, żebym się niewłaściwie zachował w stosunku do Dagi... Wyraziłem swoje zdanie w tej kwestii, prosząc o spersyfikowanie osoby, czyli nazwanie nickiem osoby, o której pisze... a pisała o Blondi. Uważam, że nieładnie jest tak pisząc o kimś pomijając nazwę nicka... W ogóle niezależnie, czy to jest Blondi, czy jakaś mania, zosia, kasia, basia ...tak Daga pisać nie powinna.  Smutne, że aż taką wagę w dalszym ciągu przywiązuje do kwestii punkcików i rekomendacji (dzisiejszy wpis w innym temacie, o punkcikach, echhhhhhhhhhh.... :()  A że napisałem o tym...menstruacja,przekwitanie... czy miałbym to napisać facetowi? chyba nie. Że jest wredna? tak, bo to wiem nie od dziś, że jest wredna. Czy to słowo jednym z obraźliwych , uwłaczających czyjejś godności? nie. To jeden z przymiotów charakteryzujących nasz charakter, naszą osobowość. Dziwię się w tym momencie Serenity, nie po raz pierwszy zresztą,...w poście, określa moje zachowanie jako niekulturalne. Serenity, a myślałem, że wreszcie poszłaś po rozum do głowy po zamieszaniu jesiennym..

Szanowny Moderatorze... swego czasu, kilkanaście lat temu, bardzo długo udzielałem się na jednym z czatów, zaproponowano mi później funkcję Admina, a wiadomo, kto może zostać adminem....Byłem nim do końca mojej bytności na owym czacie...Tam nikt się nie obrażał na takie stwierdzenia, a jeżeli miałem jakieś problemy z osobami czatującymi, to miałem takie narzędzie, jak ban... Godzinny, jednodniowy, tygodniowy, dożywotni. Starałem się jednak w inny sposób rozwiązać problem, uspokoić atmosferę na czacie, w większości przynosiło to dobre rezultaty. Wyjątkowo banowałem, ale jedynie za nadmierne używanie wulgaryzmów, bądź też za zachowania będące uwłaczaniem czyjejś godności .. Ciekawe, w którym miejscu ja przekroczyłem jakieś granice... Znam dobrze zasady netykiety.

Na czacie nie było plusików, minusików itd....U nas są tzw rekomendacje, no i niestety jedna osoba jest tak sfrustrowana problemem plusików, minusików itd etc...Może faktycznie zaniechać tzw rekomendancji? Bo z natury rzeczy brak tu jest także obiektywizmu...chyba Moderator jest na tyle inteligentny i zrozumiał to.  Zawsze mogę więcej napisać o swoich spostrzeżeniach na priv. Pozdrawiam:)

Życzę miłego dnia, czas na rowerek...korzystać trzeba z uroków pięknej pogody na Śląsku.

 

 

sorry, ale glupie tlumaczenie , ty lepiej wiesz co a wlasciwie kogo mialam na mysli? No bardzo ciekawe, bo ja domyslam sie ale....niewazne. Nieladnie a nawet chamsko byloby gdybym zaatakowala Blondi, ze to ona nie majac na to dowodow., jesliby tak bylo to rzeczywiscie wypadaloby zwrocic mi uwage.  Mimo, ze  napisales  o mnie wredna i tak dalej ,nie odwzajemnilam sie tym samym, ale teraz skoro uwazasz, ze to nic takiego no to wg mnie ty jestes wredny, moze to juz andropauza? Papa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...