Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Spoiler
1 minutę temu, Blondi napisał:

@LENA_57 które Twoje okna? wyjrzyj  przez okno ,,,abyśmy mogli zobaczyć Twoją rezydencję ,a nie straszy tam? brrr  jakoś zimno mi się zrobiło,,smutno!!! jednak kocham słonce i lato,,,:hahaha: ale  fotki ok!  Ty lepiej napisz jak tam alkohole w barku,,czy szybko znikają,,a wieczorem mają PDP siłę jeszcze wstać i pójsc spać? jaka jestem ciekawska ,,a co! może kiedyś też na takich trafię,,,:o

Ta rezydencja na fotce to zamek.  Ja jestem niedaleko. Domu gdzie jestem, nie mogę wstawić. Na fotce nr.3 jest widok z okna gdzie jestem.  A w tym zamku porobili apartamenty i ludzie kupili. Taki apartament w tym zamku kosztuje ponad 1 mln Euro. 

Blondi, Serenity, Łukasz, dość suszenia, no chyba że ząbki.

Wyszłam dla odprężenia na krótki spacerek i cyknęłam parę fotek.

Blondi, alkohol w barku musi być, ale w normie. Problemu z tym większego nie ma. Jedni popalają drudzy popijają. Królowa Elżbieta II też lubi trunkować dlatego tak się trzyma. Moi dziadkowe tez po 90- tce,  a się trzymają. Babcia mimo wieku piękna kobieta. 

 Zdjęcia jednak nie oddają tego co widać na żywo. Wcale nie jest zimno ani strasznie. Tu jest naprawdę uroczo.  Na zdjęciu nr. 3 jest widok z domu gdzie jestem. 

W tym zamku teraz porobili apartamenty. Ludzie kupili, po 1,5 mln euro za jeden. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LENA_57 przecież alkohol jest dla ludzi,,moja babcia też sobie popija non stop,,a że lubią popić to niech piją,co innego znalesc się w melinie jakiejs i tam miec PDP to już masakra,,ale tutaj jak sobie pomalutku popijają,,to żadne alkoholiki,,,ja tez sobie lubię popić:piwo:,, niech piją i żyją,,,na zdrowie !!!

A ja nigdy czasu na sciągnięcie muzyki na telefon , nie miałam,,a teraz jak zobaczylam jak to się prosto robi i czasu kupa ,więc  telefon już brzmi samą  muzyką ,,,:hahaha:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczynki to może jeszcze jednego skoczka i lulu Dobranoc ludziki!!:love::hahaha:

ahje5a8zw8xvunwxtgj.gif

Ale zgrabne nóżki,,och ach:hahaha: a kolanka jakie zbite od mycia podłóg!!!a jakie pulchne i pełne energi,,nie ma to czy tamto,,jakie spanie ,,jak muzyka gra,,,:hahaha:lalalallalallalallalala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi dzień dobry chętnie napiję się tej :kawa: ale gdzie taką można kupić?:).Witajcie :love: .Nieuchronnie zbliża się dzień mojego wyjazdu wczoraj zaliczyłam seans filmowy,żeby się troszeczkę odstresować.Nie wiem czy dam radę na dłużej zaglądać w te dni dzielące mnie od wyjazdu ale myślami będę w moim ulubionym opiekunowie:serce:.Jak będę na miejscu to będę pisać na bieżąco bo bez was to ja już żyć chyba nie potrafię:hahaha: Miłego dnia wszystkim życzę:serce:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jolantapl. o to chodzi,,że taką :kawa: trzeba sobie samemu przyrządzić,,a to jest łatwizna,,,:hahaha: 

biegam od samego rana,,zakupy i pogawędki,,mili ludzie,,zaraz jeszcze jeden spacerek zaliczę,,no te owocki muszę kupic:hahaha::jabłko::zielone_jabłko::jabłko::zielone_jabłko:

@Łukasz zaczyna dzień na bogato,,wszystko jest do kawy,,a babci wsunie marmoladę,,:płacz: i stary chleb:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Serenity napisał:

@Betty opisujesz bardzo ciekawy przypadek : Dziad wściekałby się, bo opiekuje się nim Polka ? Kto wie ? Nigdy nie wiemy co siedzi w naszych Pdp. Takie zachowanie świadczyłoby  o bardzo niskim poziomie moralnym tego człowieka. Jest to rażący przykład dyskryminacji na tle narodowościowym.

        Zdumiewające, ale właśnie taki przypadek opisuje Ingeborg Haffert w książce o polskich opiekunkach Eine Polin fur Oma.

Sądzę, że prawie nie można sprawować opieki w takich okolicznośćiach, a agencja, która wyszukuje takie oferty - winna być pociągnięta do odpowiedzialności, bo chociaż uważam, że nasze oferty są wszystkie niesprawdzone to jednak fakt, że klient zionie nienawiścią do Polaków to dało  się przecież z łatwością sprawdzić i takich ofert agencje brać nie powinny ! Sprowokowałabym jego wypowiedzi i nagrała je, bo za dyskryminacje należy się odszkodowanie.  Ty tracisz czas i zdrowie. I takiego przypadku być nie powinno.

   Takich nędzników jak ten Dziad agencje powinny jednak odsiewać.

jeszcze tu jestem i bede do wtorku rano... sprawa ma ciag dalszy.... okazuje sie, ze to jego powtarzane w atakach szalu haslo: DAJ MI CHLEBA to glosy z czasow wojennych jak mial do czynienia z Polakami... wskazuje to troche na Konzentrationslager.... tut mir leid... ale jego inne hasla: du bist polnische Kanalie, ich werde dich toten.... ich werde schliessen.... inaczej sie nie da wytlumaczyc.... no i ci, co sie nim zajmuja zaczeli cos mowic, ale nie usprawiedliwiaja sie... oni oskarzaja, ze moje towarzystwo jako Polki wznieca w nim najgorsze wojenne przezycia jak mordowal Polakow.... no zesz *ocenzurowano* mac: hitlerowiec traume przezywa? kurcze... jak to nie wiemy z kim pracujemy....

witajcie, dziad skolowany na maksa Risperdalem... z lozka nie wstaje, spi prawie non stop.... grunt, ze nie musze go dzwigac... ale doszly pieluchy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Betty Nagrałabym dokładnie jego wypowiedzi, bo to materiał bardzo interesujący sam w sobie i mam nadzieję, że tego nie zaniechasz. To już nie tylko jako materiał - dowód w sprawie przeciw twojej agencji, ale jako wartościowy materiał historyczny.

         Podziwiam Cię ogromnie, że znajdujesz w sobie siły i odwagę dzielenia się z nami takim ciężkim przeżyciem.

        Oczywiście, że zetknęłam się z wrogością klientów, ale było to jakoś maskowane....niejasne.... Rezygnowałam nieodmiennie po miesiącu.

      Raz była akcja ! zajmowałam się staruszka, która była tzw wypędzoną, a na sumieniu niewątpliwie miała sporo, bo gryzła się że nie mogła zrobić kariery we wojnę, bo była katoliczką ! miała jakieś stanowisko wówczas, a wykluczone, żeby to jakieś czyste było, bo to nie była kucharka czy sprzątaczka, ale jakaś urzędniczka  ale temat w sumie   tabu,, Męczyła mnie już i oto przyjeżdża moja zmienniczka : osoba pewna siebie, zorganizowana, ja jej melduje co trzeba, ona przejmuje zadowolona stanowisko i wychodzi na taras w słoneczko i dzwoni do rodziny, gada i gada...po polsku... Gada...aż nagle z tyłu .... otrzymuje solidny cios lachą ...I słyszy głos : nie gadać po polsku ! Opiekunka zaraz zadzwoniła do rodziny i zażadała odszkodowania i odwiezienia jej na dworzec ! I tak też się stało. Ponoć zapłacili.  Jakiś kontakt miałyśmy. Przyznam, że ja wcześniej wyczuwałam, że lepiej o Polsce nic nie mówić i nie dzwoniłam w obecności tej pdp i nie mówiłam po polsku - intuicja.

      Potem powstała jakaś plotka na tym forum, że gdzieś Pdp zaatakowała opiekunkę nożem - wymysł, ale przecież nasi Pdp to często osoby uzbrojone i jakiś atak nienawiści z ich strony może się skończyć istotnie tragicznie.

       Dlatego uważam, że obowiązkiem agencji byłoby odsiewać zdeklarowanych hitlerowców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Betty dała przykład nienawiści do Polaków  i już agencje co pierwsze powinny w formularzach do PDP zadać podstawowe pytanie ,,Jakie jest Pana/Pani nastawienie do opiekunek polskiego pochodzenia?" -napewno by nie było potem, takich przykrych sytuacji,,,ale w to nikt sie nie bawi,,bo polskiej agencji liczy sie rodzina a potem co i jak będzie ,,nikt na to nie zwraca uwagi,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi myślę, że każdy z nas kogo to dotknie- maltretowanie z uwagi na bycie Polką?Polakiem  powinien walczyć o odszkodowanie od dobrze wytuczonych agencji to może by zaczęli sprawę badać, co jest dziecnnie łatwe. Tak w Polsce jak i Niemczech takie pogardliwe i nienawistne zachowania są karane przez prawo

     Sama macham ręką na wariatów, alzhajmerów i co tylko się niemożliwego trafi - wybywam i dobrze jak zwrócą za bilety, bo wiadomo, że żadna agencja nie zbiera istotnych w domowej opiece  informacji, a jedynie łapie klienta i zadaje wygodne, mniej ważne pytania. Nie walczę z wiatrakami i nie psuję sobie wątroby licząc na " sprawdzoną " sztelę, ale

klienci zionący pogardą do Polaków, którzy istotni są potencjalnie niebezpieczni powinni być przez agencje eliminowani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Betty ja sama miałam taki przypadek,że przyjechałam do leżącego dziadka ale było to nowe zlecenie przynajmniej z tej firmy co ja jechałam i nie było tam opiekunki na miejscu .Dziadek jak usłyszał,że ja jestem Polką to mało z tego łóżka nie wyskoczył a jak się do niego zbliżałam to takich strach miał w oczach po prostu przerażenie on się mnie bał.Na drugi dzień miałam pomagać córce przy myciu dziadka i jak weszłam do pokoje to dziadek wybałuszył z przerażenia swoje oczy i powiedział,że on się nie zgadza,żeby Polka się nim opiekowała.Jeszcze w ten sam dzień wyjechałam do domu ale dogadałam się jakoś z firmą i można powiedzieć,że zapomniałam o sprawie.Po powrocie do domu mówiłam o tym rodzinie i znajomym,że ten dziadek to jakieś uprzedzenia do Polaków miał ale wszyscy stwierdzili,że przesadzam .Pisałam o tym w temacie Przeprosiny,że minęło tak wiele lat od zakończenia wojny a niektórzy pielęgnują tą wzajemną nienawiść i przekazują ją z pokolenia na pokolenie:(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...