Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak czytam to psycholi tutaj ma trochę opiekunek,,,dziewczyny musimy opracować jakieś ładne ubranko na śliczne pyszczki psycholi,,,jakaś może maseczka karnawałowa ,,też by pasowała nie jednemu,, chciało mi się nieraz do faceta jechac ale teraz zaczynam się zastanawiać ,,chyba ,że do rany przyłóż taki grzeczny jest to tak:płacz::hahaha: ale mi się marzy facet PDP co?  ale mi to główce cuda chodzą ,,wczoraj wyjazd na wczasy z PDP a dzisiaj grzeczny facet:hahaha: a co jutro ? lot w kosmos co noc z PDP-hahhaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Betty ja rowniez współczuję i wiadomo, ze taki wariat kazdemu z nas może sie trafić .życzę ci 4 szybkiej zmiany szteli, boTy sobie poprostuniszczysz zdrowie i to nie na zarty.

    Nie rozumiem tylko coTy piszeszo karach? Kara dla opiekunki Aa to ze podopieczny jest agresywny i ona rezygnuje? I @Blondi potwierdza, ze takie kary istnieją ? Czy ja to dobrze rozumiem ? Szok...

    Wiem, ze pracujac na niby-działalności pewnych rzeczy sie nie wyegzekwuje np godzin pracy, bo mnie wysmiano w niemieckiej agencji kidy o to zapytalam, aleprzeciez kazdy jest czlowiekiem i musi miec pewne niezbywalne prawa. ? Np do minimum biologicznego odpoczynku jakim jest sen.

    Tak jak tu pisze gosc Tosia to czlowiek i tak po 3 dniach zapafa w sen i juz malo co kojarzy, chocby nie wiem jakimi karami go straszyly agencje !

    Mialam dotąd jedną sytuacje bez snu i z agresja pdp, ale zjezdzalam po 4 dniach.zaplacono mi za bilety i za te 3 dni i potem proponowano grzecznie inna prace. Zreszta zzaraz.miproponowano przejazd, ale bylam niezdolna do pracy. Prawda, ze mialam tam krwotok znosa i zrobilam zdjecia, ale gdziby by jeszcze karemi mieli wlepic ? To ja napisalam i przeslalam wypowiedzenie natychmiastowe z uwagi na zagrozenie zdrowia, maltretowanie psychiczne inadmiar godzin pracy ! Wsystko zgodnie z prawem. Sama kupilam bilet do Polski, ale zwrocono mi ta sume. Mialam tylko umowe zlecenie, ale i w tym przypadku obowiazuja pewne zasady. Co jeszcze kare Ja bym miala placic ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w umowie mam karę za każdy przypadek wcześniejszego zjazdu to mnie przeraża i rozstaniemy się już niedługo kończy się moje zlecenie,kwota za zjazd jest określona i nie jest ona niska,Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Blondi napisał:

@Lucyna121 dzięki ,że i Ty się dobrze z nami bawisz,,wiem,że to jest ratunek radosci  na tym forum ,,,,i muzyczka dla Ciebie,,ciesz się,,za chwilę będziesz w raju wolności,,:hahaha: 

 

dziekuje , odpowiednia do sytuacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Serenity nie możemy zjechac kiedy nam się podoba,,,pakujemy walizkę i fruuu,,,jak sobie to wyobrażasz,,,musi być to skonsultowane z agnecją,,nie zostawisz PDP samego,,dlatego agencje się zabezpieczają,,i jak sam zjedziesz bez porozumienia z agencją to kara,,,jedna chciala zjechac i od razu jak uslyszała ,że kara będzie do zapłaty i zero wynagrodzenia za pobyt to cierpliwie czekała na zmienniczkę i dopiero zjechała,,nie wiem nawet czy mam cos w swojej umowie zapisanego na ten temat ,,ale chyba tak,,chodzilo mi o to ,,że są kary za samowolne opuszczenie miejsca pracy,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzasadnione porzucenie obowiazkow moze byc karane, bo naraza tez klientow i firme na straty, aleprawo chroni pracownika, nawet na smieciowej umowie i kazdy ma prawo do nawet natychmiastowego wypowiedenia, tylko to wypowiedzenie trzeba przeslac i uzasadnic np żądania nadgodzin, maltretowanie, nadmierne fizyczne obciazenia itd.

   Umowy, ktore daja nam podpisac nie stoja ponad prawem i agencje dobrze o tym wiedzą, alejak dorwa nieswiadoma osobe, to mają zysk i sie śmieją.

@Blondi nie mozna pozbawic pracownika prawa do natychmiastowego wypowiedzenia umowy z isotnych przyczyn. Pracownika - podkreslam- a niefirme. Jesli watpisz zasiegnij porady prawnej. 

Agencje zyskuja na na niewiedzy opiekunek, a opiekunki traca na fatalnych sztelach zdrowie, czas i szacunek dla siebie. Mozna zjezdzac majac konkretny powod i nic agencji nie placic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a za niedojechanie z przyczyn zdrowia,psychiki chorej w czasie podróży,braku sił do dalszej podróży-mimo iż cwaniacka ,złodziejska agencja wymusiła podstępnie wręcz podpisanie i odesłanie jej umowy??? Poprzednio z kolei dopiero po tygodniu na miejsce Stelli przysłała podstępna umowę,zaskoczyła mnie skandalicznie,kiedy juz byłem po trudach przyjazdu do seniora,pracy ciężkiej! Co za kanalie ..złodziejstwo...czy inspekcja pracy coś robi ,polska lub w De by to ukrócić,karać ,zamykać takich złodziei,zakaz działalności??? Opinia musi pójść ogólna o agencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Gość napisał:

Pewnie znowu jesteś niegrzeczna:d  w sierpniu zostałaś usunięta Bara... w listopadzie ponownie się pojawiłaś ale już jako DaGa :hahaha: 

Jestem zawsze grzeczna i staram sie byc mila ale jak czytam takie pierdoly, to nawet szczegolnie sie staram ,  chociaz tak w sumie  to mam  w glebokim powazaniu takie bzdury. Zanim napiszesz  nie majace z prawda nic wspolnego brednie to moze poczytaj forum. Bara....to jesli  ci chodzi jak mysle o Barrakude , konto usunela w listopadzie . W ogole  to nie musze sie tlumaczyc , moge sobie pisac jako  DaGa albo gosc  albo jeszcze ktos tam a tobie g...zik do tego , tym bardziej, ze bardziej uczestnicze  na innym forum  ale  jesli bede chciala cos tu napisac to  tak zrobie  "detektywie":hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kris66 napisał:

a za niedojechanie z przyczyn zdrowia,psychiki chorej w czasie podróży,braku sił do dalszej podróży-mimo iż cwaniacka ,złodziejska agencja wymusiła podstępnie wręcz podpisanie i odesłanie jej umowy???  

Potrzebne ci bylo tylko zwolnienie lekarskie, a umowy nie mogą wymuszac.

 

 

@DaGa a Barrakuda nie byla usunieta, sama zrezygnowala, niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mogłem zwolnienie lekarskie uzyskać podczas podróży nocnej,ledwo fizycznie dałem radę wrócić,i psych., miałem ubezpieczenie,ale w nocy nie byłem w stanie tam na pogotowie trafić,a w Pl za poprzednie 2 dni podrózy jak mieli wydać zwoln? Poza tym czeka się na wizyte do lekarza rozdinnego 2tyg u nas!1 Masakra,co za dziadostwo...nęka mnie ta oszustka ...z agencji. Kara 500eu żąda ,bo nie dojechałem . Umowę  psychicznie wymogła 2 dni przed odjazdem,a mogłem odesłać dopiero po przyjechaniu ,tak jak poprzednio...wariactwo. Wysiadam już!! Na sądy nie pojadę żadne,mam zaświadczenia o leczeniu...sprawę do Berlina skierowałem-odpowiednia kancelaria pomagająca oszukiwanym,i może do inspekcji pracy wyślę. Ostatecznie te 500euro dam na Caritas ,nie dla złodziejki cwaniary!! Tyrałem jak~wół, podziękowała ,a rodzina pryw.jakoś nie chce zatrudnić mnie-tylko przez tę oszustkę,dziwne. Taniej bym pracował.!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kris66 Ty musisz najpierw się uspokoić,,to raz ,,drugie to masz zaświadczenie o leczeniu,,to spokojnie się teraz lecz,,czekaj na odpowiedz z Berlina ,,ale spokojnie ,,widzę ,że Ciebie aż roznosi,,,a to bardzo nie wskazane opiekunom,,,piszesz ,że byś taniej pracował,,do czego dążysz ? do obniżania stawek dla innych opiekunów? nie możesz tak pisac i robić,,bo wtedy Niemcy Ciebie zgnoją jeszcze,,, jak ktoś dobrze wykonuje swoją prace to dąży do odpowiedniego wynagrodzenia,,,każdy z nas walczy o wyższą stawkę,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anonim  nie  doczyta , nie zrozumie ale wpada z sensacyja. :o Poza tym  czesto na forach  sa sytuacje, ze komus znudzi sie juz forum, czy sie wkurzy i  usuwa konto. Czasem wraca pod tym nickiem lub innym  albo tylko czyta...albo nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jolantapl. gdzieś dzisiaj zaginęła? zagubiła się :płacz:,,coś te,, goscie ""ostatnio rządzą na tym forum,denerwują nicki,,,, ale grunt się nie przejmowac jednym czy drugim gosciem,,może mają kiepski dzien ? może mucha siedzi im na nosie?:hahaha: 

Takich z sensacją gości jest sporo,,wpada i namiesza jak PDP w garnku i wypad ,,a potem kuken luken po cichaczu,,co kto napisał,,no taka zabawa w ciuciubabkę,,,,,ale każdemu wolno ,,wolno !!! wolna amerykanka:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalogowałam sie juz jest ok:)

@kris66 tak inspekcja pracy może zająć sie sprawą jak dochodzi do łamania zapisów umowy przez pracodawcę nawet w przypadku umów zleceń..Jezeli czujesz sie poszkodowany mozesz to zgłosić do PIP.Kara 500 euro jest i tak jeszcze nie wysoka bo nie stawienie sie w miejscu pracy wiąze się z poważniejszymi konsekwencjami mogłes narazic się nawet na proces cywilny ze strony rodziny podopiecznego i oczywiscie agencji tez jezeli udowodnia Ci ,ze ponieśli przez Ciebie jakieś szkody bedziesz to musiał zapłacić niestety:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@A.NN.A moze chodzi o to ,ze masz zmienic inna opiekunkę albo praca jest dla jednej opiekunki w dzień dla drugiej w nocy taką ofertę kiedyś widziałam albo jeszcze,że potrzebowali 2 opiekunki 1 pracowała 4 dni a potem druga 4 dni ale był to cięzki stan chorego nic innego nie przychodzi mi do głowy chyba musisz dopytac agencji a moze ktos z forum wie dokładniej co znaczy KN bo ja się z takim skrótem nie spotkałam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...