Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja pierdziele... chcecie pasc trupem? chcecie?

to posluchajcie, raczej poczytajcie: jak dziadek dostal wtedy wieczorem i w nocy swira, co nie moglam go opanowac to siedzialam obok i gadalam po polsku z mezem i mowie mu, ze jak mnie jeszcze raz dziad uderzy, czy odepchnie to nie recze za siebie... ze zabilabym dziada... potem jak przyszla ta opiekunka  z rodziny, ta Renate to mowi do niej, ze on sie mnie boi, ze ja moge go otruc i takie tam... a dzis przy sniadaniu chcial chleb... ok, ide ukroic, a ten dziad do mnie: CHLEB CHCE! CHLEB.... kuzwa..... nogi sie pode mna ugiely... po polsku powiedzial.... kurcze, czyli mogl rozumiec.... ale co to znaczy.... zna jezyk polski, czy jaka cholera... moze tylko pare slow, co? az mnie strach oblecial... bo jak 2 godziny jak nie spal wtedy to nadawalam na niego mezowi na maksa i nie byly to mile rzeczy jak sie domyslacie :)

teraz jak rozmawiam po polsku to wychodze do lazienki jak chce cos konkretnego powiedziec i z rozmow przeszlam na pisanie informacji mailowo, czy na czacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Betty, bo tak to jest, my idziemy opiekować się staruszkami. A my nie wiemy kim byli i co robili za nim się  pochorowali lub starość ich dopadła. Dlatego zawsze używam do higieny, przebierania nawet, mycia ich  ( podop) rękawiczek gumowych. Nic bez rękawic przy nich nie robię. Przecież ta "sympatyczna, starsza pani" np. za młodu mogła być super seksi prostytutką. Itd., itp.

A znajomość języków obcych to i nam służy?

Oni od dawna poruszają się swobodnie po europie a nawet dalej jeździli na wakacje. A naszych kochanych rodaków wszędzie można spotkać. W różnych zawodach i profesji.

Ostrożność nie zawadzi. Ja też już lubię wykorzystywać znajomość innego  języka, nie przyznając się że rozumiem, nie to że celowo słucham, ale się słyszy i rozumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Betty u Ciebie lekki kabaret -coś się dzieje,,zadaj dziadowi pytanie jakieś po polsku,,,przeczytalam Twój post i śmiać mi się chciało,,,i smutno się zrobiło,,,ale powiem Ci ,że bardzo dobrze ,że uslyszał i może coś dojdzie do jego mózgownicy,,,nie ma to, czy tamto-jesteśmy też ludzmi i chcemy być szanowani tak jak szanujemy naszych PDP,,,najgorsza jest tylko praca w takiej atmosferze ,,ale jesteś fajna i za dwa czy 3 dni może dziad Ciebie polubi a Ty dziada,,narazie się temperujecie ,,,narazie się poznajecie,,daj jeszcze tydzien a wtedy już będzie wiadomo czy jest szansa na lepszy byt tam czy nie -trzymaj się mocno i nie daj się,,,:hahaha:

@AnnaAgata i już po pierwszym zleceniu i już jesteś w domku,,,napewno nie żałujesz podjętej decyzji i napewno jesteś zadowolona ,,,tak myślę,,poradzilaś sobie i to jest najważniejsze,,,doświadczenie już masz a teraz odpoczynek i odpoczywaj najlepiej jak potrafisz:hahaha:

@[email protected] witaj na naszym forum,,,piszesz ,że chcesz pojechać na zastęspstwo ,,chodzi tutaj o agencję? czy szukasz prywatnie,,,pracy jest full,,,:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@A.NN.A siedz gdzie siedzisz,,nie szukaj sobie problemów,,najlepiej jest tam gdzie nas nie ma,,ja prywatnie chyba nigdy bym nie przeszła ,,kasa prawie ta sama i jeszcze strach z wielkimi oczamiO.o

nie jedna każe zapindalać non stop bo ona płaci i prywatnie itd,,,

 

4 minuty temu, Łukasz napisał:

Blondi, fajnie że masz już bilet , więc nic, tylko powolutku się pakować:love: a potem ja zmienię Ciebie, pójdziemy na kebaba, taka randka w ciemno, haha, oj, działoby się, działo:hahaha:

Będę od Ciebie tylko 30 km -to jest dopiero rzut beretem:hahaha: zrobimy sobie randewu wieczorową porą,,,nic się nie będzie działo ,modne sa teraz antygwałty:hahaha: ale motyle może będą:love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, A.NN.A napisał:

@Blondi. Ty chcesz mnie chyba zniechęcić. A przecież już czytałyśmy tutaj o tych " sprawdzonych" stellach. Poczytaj co pisze @Betty. Legalnie. I jak czasami jest? Tutaj w tym fachu to nie ma nic pewnego, kochaniutka moja,  a tak Cie lubię czytać. :serce:

Ja chcę abyś została w agencji,,jakie ,,zniechęcić" chyba ,że do pracy na czarno ,,to tak,,,u @Betty są inne stawki i tam w Austrii sama widzisz jak olewają  agencje -opiekunki,,mimo wszystko nasze agencje inaczej wiele spraw zalatwiają,nawet wyjazd nasz ,,nie czekamy 2 miesiące a wyjeżdzamy wcześniej jak mamy taką potrzebę,,,uśmiechnij się :hahaha::serce:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@erika, no właśnie , a moja agencja po moim natychmiastowy zjeździe nie wie jak mi to wynagrodzić. Dzwonią i nie wierzą , że ja chcę rekompensaty za " feralny wyjazd", przecież wszystko było sprawdzone przez koordynatora niemieckiego. A teraz sami mówią, tak ona koordynatorka  polegała na opinii rodziny, że wszystko gotowe na przyjęcie opiekunki do staruszka:hahaha:

@Blondi, przecież ja dzięki temu żyję i funkcjonuję.:d:d:d

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@A.NN.Aok! a pić możesz to stawiam Lecha zielonego:piwo: i znowu żarcie,,,,!!! !przecież ja teraz nic nie robię tylko jem,,,śledzie mogą być,,schabowe też mam,,bez kostki,,ujdzie w tłoku,,,ale smaczny jest,,na zdrowie:piwo: , kto jeszcze chętny na :piwo::piwo::piwo::piwo: -cudowny napój ,poprawia trawienie-tak,tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, A.NN.A napisał:

@Blondi i to mi się podoba.

Kto biednemu zabroni bogato żyć?

oto właśnie chodzi,,na bogato" to jeszcze sobie zrobimy ,,świniaka na rożnie'' aby było trochę po krolewsku,,hahhaha

Podłaczyłam sobie internet z telefonu ,mam 4 GB na telefonie,,wiecie ,że te 4 GB przez 9 dni wykorzystałam? więc teraz nie ma się co dziwić ,że 3 Gb przez 5 dni miałam w De u dziadków,,,na telefon 4 GB ok! mi starcza w zupełności,ale nie na laptopa,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minut temu, A.NN.A napisał:

no właśnie , a moja agencja po moim natychmiastowy zjeździe nie wie jak mi to wynagrodzić. Dzwonią i nie wierzą , że ja chcę rekompensaty za " feralny wyjazd", przecież wszystko było sprawdzone przez koordynatora niemieckiego. A teraz sami mówią, tak ona koordynatorka  polegała na opinii rodziny, że wszystko gotowe na przyjęcie opiekunki do staruszka:hahaha:

a moja Agencja naskoczyła na mnie ,że przecież stan pdp może się w każdej chwili zmienić:( no kuźwa ale przecież jak pdp przebywał w szpitalu ze względu na pogorszenie stanu zdrowia ! to należy zbadać sytuacje! a nie wysyłać mnie w ciemno! a ja z kolei powinnam się domagać wszystkiego na piśmie / w umowie/ ale chyba za bardzo sama siebie przeceniłam :( Teraz mam dobra szkołę na przyszłość! PRZESTROGA DLA WSZYSTKICH "PEWNIAKÓW"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...