Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Straszne zdarzenie w Berlinie:(

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Ciezarowka-wjechala-w-tlum-na-jarmarku-w-Berlinie,wid,18646406,wiadomosc.html?ticaid=1184ae&_ticrsn=3#

Według CNN i BBC polski kierowca, któremu tę ciężarówkę ukradziono nie żyje, był w ciężarówce nieżywy. Ciężarówka była wypełniona jakimś materiałem stalowym i ważyła 20 ton!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Florcia Tematem  dnia jest oczywiście zamach w Berlinie.

      Wieczny Odpoczynek dla polskiego kierowcy, którego droga do kraju na Święta zakończyła się tak tragicznie i absurdalnie - strzałem terrorysty.

         Ta ciężka praca za kółkiem  stanie się teraz dla wielu naszych rodaków  jeszcze cięższa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz o, widzę że wpisałam się w jakimś nieodpowiednim momencie - po twoim zabawowym wątku ale takie jest Życie : czasem śmiech a nagle tragedia. Jak wczoraj - śmierć czyhała na wielu  na jarmarku wśród błyszczących lampek, które dziś są już inne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz myślę, że wszyscy tu powinniśmy się dobrze rozglądać co się dzieje, bo widać, że służby bezpieczeństwa kiepsko tu pracują : brak monitoringu na jarmarku, ucieczka sprawcy, ale i porwanie ciężarówki przed wielką firmą w Berlinie  musi dziwić i przerażać.

    A o naszym zamordowanym rodaku więcej już piszą nawet w Niemczech:

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Zamach-w-Berlinie-Bild-polski-kierowca-Artur-U-stoczyl-walke-z-terrorysta-w-kabinie-ciezarowki,wid,18648471,wiadomosc.html?ticaid=1184d3

   

           Tzn w Niemczech piszą o nim ogólnikowo - teraz już podkreślają, że nie Polak był sprawcą, ale ofiarą, , ale wiadomo, że terrorystę zdołał ugodzić w walce wręcz i być może dlatego znajdą sprawcę.  Może otrzymał cios w głowę i później ocknął się z ogłuszenia  w szoferce a  gdyby udawał martwego przeżyłby, ale rzucił się do kierownicy i ..został zastrzelony. Wygląda tak jakby terrorysta niekoniecznie chciał go zabić, tylko ogłuszyć ? Pytań tu sporo.

http://www.rbb-online.de/politik/beitrag/2016/12/lkw-anschlag-berlin-breitscheidplatz-fahndung-nach-taeter.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Kochani:serce:, świat staje się w ostatnim czasie coraz bardziej niebezpieczny:( a największym paradoksem i największym nieszczęściem w Europie jest obecnie fakt, że Niemcy, którzy okazali i nadal okazują najwięcej troski uchodźcom stali się obiektem ataku z ich strony. Prawdopodobnie uchodźcy nie uważają Europy za swój dom, nie odnajdują się tutaj a my przeżywamy w tym roku najkrwawsze miesiące od wielu, wielu lat. Wśród ofiar są również Polacy. To jest najbardziej destabilizujący rok w jakim przyszło nam żyć.

Powszechnie wiadomo, że największe problemy mają dzisiaj Francuzi i Belgowie, gdzie funkcjonują getta dla muzułmanów w których imigranci skazani są na takie życie w separacji, co też jest powodem ogromnej frustracji i są łatwym "materiałem" do pozyskania przez wojujące tzw. Państwo Islamskie.

Ale dość już na ten temat:), tu każdy z nas ma świadomość tego, co się dzieje. Wkrótce Wigilia, która jest tylko jeden raz w roku, przygotujmy się więc do tego wyjątkowego dnia, którego sens i wartość jest znana tylko nam Polakom.

DOBREGO I MIŁEGO DNIA:serce::love::serce:

Edytowane przez Florcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Florcia tak, trudny temat, ale coraz bardziej uważam, że uchodźcom Europa powinna bezwzględnie pomagać, ale na miejscu - w ich obszarze kulturowym, np wspierać Liban , gdzie jest co najmniej milion Syryjczyków na 5 milionów Libańczyków !. Biedny daleko nie ucieknie. I lepiej go nie kusić niemieckim bogactwem.

http://www.caritas.pl/wsrod-uchodzcow-syryjskich-w-libanie/

    A emigracja dla pewnych osób może się zakończyć szaleństwem i nienawiścią. Zamiast siły roboczej  Europa  może dorobić się wielu  tragedii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@erika uważaj może to agencja Cię namierza ? i sprawdzają czy rzeczywiście pracujesz 24 h czy tylko oszukujesz ?

      A poważnie to niedobry sygnał. Ale jak to ze wszystkim czekajmy końca.  ja też mam takie urządzenie, ale jest do użycia w naprawdę nagłych przypadkach, a nie do poprawiania poduszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...