Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, salazar napisał:

To na pewno się zmieniło w ostatnich latach, więc rzeczywiście Twoja wiedza na ten temat może być przeterminowana ;).

Co gotujesz, że taka skupiona jesteś?

oswieccie mnie...skoro moja pdp lezy bez ruchu ja ja myje itd w lozku potem musze na moment wyjsc zeby wody przyniesc a ona dostanie tzw spastyki niekontrolowanej i mi sie mimowolnie przesunie w strone brzegu lozka  a nie daj boze noga a potem reka a pociagnie ja na podloge to kto wtedy bedzie odpowiedzialny??

tu jest tak ze barierki sa caly czas w gorze i nikt nikogo nie pyta czy moze itd ja zreszta tez nie pytam robie to co mi moje doswiadczenie intuicja itd podpowida...jak to jest?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, fioletowa.mysz napisał:

No to faktycznie same troskliwe opiekunki sie nia zajmowaly. Nie naleze do tej grupy co to sie przed szereg wysuwaja, ale zeby nie zachowac podstawowych zasad higieny? Podle. Przeciez to bezbronny, stary czlowiek. Ja piernicze. Troche mi szczena opadla bo z czyms takim sie jeszcze nie spotkalam.

ja jestem tu w ciagu 6 lat choroby chyba 25ta..nie oceniam tych dziewczyn..nie chce..ale k..wa zwilzyc usta nakremowac usta zadbac jako tako chociaz o jame ustna i tamponiem np zdezynfekowac jame woda z sokiem z cytryny umyc oczy herbatka rumiankowa...to przeciez nie jest duzo co??

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jeszcze jestem w PL i dobrze mi tak. Za oknem prawie lato :szydera: się zrobiło, bo większość ludzi biega w krótkich rękawkach. Korzystam z tego słońca i staram się jak najwięcej poza mieszkaniem być a jak już muszę to wiosenne porządki się upominają. Okna na święta były brudne więc teraz mogę je wypucować. Zmieniam trochę wystrój mieszkania więc trochę czasu na przestawianie i przepakowywanie też trzeba poświęcić. A tu wyjazd się wyklarował i lżejsze ciuchy też trzeba przygotować. Ehhh ...i tak w koło Macieju. Nie mam za bardzo czasu i ochoty zaglądać na forum ale tak to jest jak się w domciu siedzi :)  Trzeba się nachapać tych ścian, na zapas. 

Miłego dnia wam życzę.

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, lucyna.beata napisał:

fioletowa ona nic nie moze, to roslina, nie wiem z jakiego powodu zadna z pan poprzedniczek nie zaordynowala zwyklej kapieli chociaz raz na na miesiac....tak czy inaczej pierwszym krokiem bylo mycie glowy co dwa tygodnie jak bog przykazal woda szampone itd w lozku wprawdzie ale...jednka,  a teraz powiedzialam ze zycze sobie zeby moja pdp byla kapana raz w miesiacu dokladnie bo sie to jej nalezy i kropka...a czy to zatrybi?? zadnej gwarancji nie mam ale wiesz...czuje sie z tym lepiej ot ta...wprawdzie moja przerwa pewnie przejdzie mi kolo nosa bo to pelny transfer z wozkiem i winda plus wanna ale co tam..odbije sobie:d

babka glowy miala nie mytej prawie miesiac podczas mojego ostatniego urlopu...a nie powie ze sa swedzi itd tyko skora to byl lupiez lupiez luiez...nie wiem czy czesana byla...z uszu z woskowiny to swiecie moglam robic:przekleństwa:

Zaraz,zaraz.

Rozumiem,że nie masz pomocy zewnetrznej.Rozumiem też że Pdp jest miła.Mogę nawet zrozumieć że poprzedniczka nie zadbała o higienę,chociaż to bardziej świadczy o niej niż o Pdp.

Tylko nie rozumiem dlaczego czyścisz jej uszy ? Takie wkładanie patyczka do ucha w De jest zabronione.

Mam dziwne wrażenie że rodzina bądz opiekun prawny tej Twojej babci to też ma wyje....... Przykre.

Przecież jak ona jest do transferu,bezwładna to kąpiel raz w tygodniu opłaca kasa chorych.Ty byś pomogła i babcia byla by czysta i zadowolona 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Mycha napisał:

Witam wszystkich. Jeszcze jestem w PL i dobrze mi tak. Za oknem prawie lato :szydera: się zrobiło, bo większość ludzi biega w krótkich rękawkach. Korzystam z tego słońca i staram się jak najwięcej poza mieszkaniem być a jak już muszę to wiosenne porządki się upominają. Okna na święta były brudne więc teraz mogę je wypucować. Zmieniam trochę wystrój mieszkania więc trochę czasu na przestawianie i przepakowywanie też trzeba poświęcić. A tu wyjazd się wyklarował i lżejsze ciuchy też trzeba przygotować. Ehhh ...i tak w koło Macieju. Nie mam za bardzo czasu i ochoty zaglądać na forum ale tak to jest jak się w domciu siedzi :)  Trzeba się nachapać tych ścian, na zapas. 

Miłego dnia wam życzę.

Witaj Myszko! Też jestem w domu i dobrze mi z tym i w nim. Wcale, ale  to wcale nie tęsknię za de choć podobno mój dziadek bardzo tęskni za mną. W przeciwieństwie do Ciebie pierwszy tydzień leniuchowałam i biegałam od lekarza do lekarza . Dopiero teraz, wraz ze zmianą pogody wstąpił we mnie jakiś radosny duch, który nie pozwala mi zbyt długo siedzieć na jednym miejscu. Poza tym na pewno mój optymizm poprawia się w miarę zbliżania się  terminu wylotu do Turcji. Tak, lecę na prawdziwe wakacje, a potem jeszcze miesiąc spędzę w pl. Jest to mój pierwszy tak długi pobyt w kraju od czasu gdy rozpoczęłam pracę w de, A później jeśli nic się nie zmieni 27.05 wracam do dziadka.

Edytowane przez Alina 1
ciąg dalszy
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ORIM napisał:

Zaraz,zaraz.

Rozumiem,że nie masz pomocy zewnetrznej.Rozumiem też że Pdp jest miła.Mogę nawet zrozumieć że poprzedniczka nie zadbała o higienę,chociaż to bardziej świadczy o niej niż o Pdp.

Tylko nie rozumiem dlaczego czyścisz jej uszy ? Takie wkładanie patyczka do ucha w De jest zabronione.

Mam dziwne wrażenie że rodzina bądz opiekun prawny tej Twojej babci to też ma wyje....... Przykre.

Przecież jak ona jest do transferu,bezwładna to kąpiel raz w tygodniu opłaca kasa chorych.Ty byś pomogła i babcia byla by czysta i zadowolona 

A skad ten patyczek wziales? (Nie jest on wcale zabroniony, po prostu nie sluzy do czyszczenia dziur w uszach a malzowiny). Ja wyczytalam tylko o woskowinie w ilosciach ogromnych ;) Poza tym zawsze sie mowi, ze rodzina, ze opiekun, a jak babka niedoszorowana to nikt nie patrzy na nich, tylko na nas. Taka jest prawda. O ile podopieczni sa swiadomi tego co robia, i sami podejmuja decyzje czy sie umyc czy nie, to taki bezwladny czlowiek nic nie powie. W tym przypadku temat kazdy zlewal, to widac, @lucyna.beata dopiero sie zainteresowala i pewnie uruchomila odpowiednie diensty. Ciut cos nadinterpretowales:haha:.

Edytowane przez fioletowa.mysz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, fioletowa.mysz napisał:

A skad ten patyczek wziales? (Nie jest on wcale zabroniony, po prostu nie sluzy do czyszczenia dziur w uszach a malzowiny). Ja wyczytalam tylko o woskowinie w ilosciach ogromnych ;) Poza tym zawsze sie mowi, ze rodzina, ze opiekun, a jak babka niedoszorowana to nikt nie patrzy na nich, tylko na nas. Taka jest prawda. O ile podopieczni sa swiadomi tego co robia, i sami podejmuja decyzje czy sie umyc czy nie, to taki bezwladny czlowiek nic nie powie. W tym przypadku temat kazdy zlewal, to widac, @lucyna.beata dopiero sie zainteresowala i pewnie uruchomila odpowiednie diensty. Ciut cos nadinterpretowales:haha:.

Dobrze że sie tym zainteresowała.Jeszcze lepiej jak by poprosiła o pomoc Pflege. 

I dam sobie rękę ....a nic sobie nie dam obciąć,ale na 100 % użyła patyczka do wyczyszczenia ucha w środku,bo jeśli jej nawet nie kąpali to nie wierzę ze ktoś zatroszczył się o środki do higieny uszu

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ORIM napisał:

Dobrze że sie tym zainteresowała.Jeszcze lepiej jak by poprosiła o pomoc Pflege. 

I dam sobie rękę ....a nic sobie nie dam obciąć,ale na 100 % użyła patyczka do wyczyszczenia ucha w środku,bo jeśli jej nawet nie kąpali to nie wierzę ze ktoś zatroszczył się o środki do higieny uszu

@lucyna.beata napisala "a teraz powiedzialam ze zycze sobie zeby moja pdp byla kapana raz w miesiacu dokladnie bo sie to jej nalezy i kropka.."

Z tego zrozumialam, ze kogos o ta pomoc poprosila. Co do uszu tez nie sadze, aby ktos dlubal paliatywnej podopiecznej, patykiem w uchu. Nie ma co oceniac jak sie nie zna faktow. Pogon ta ose co Cie w nosa gryzie:cmok::haha:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, fioletowa.mysz napisał:

@lucyna.beata napisala "a teraz powiedzialam ze zycze sobie zeby moja pdp byla kapana raz w miesiacu dokladnie bo sie to jej nalezy i kropka.."

Z tego zrozumialam, ze kogos o ta pomoc poprosila. Co do uszu tez nie sadze, aby ktos dlubal paliatywnej podopiecznej, patykiem w uchu. Nie ma co oceniac jak sie nie zna faktow. Pogon ta ose co Cie w nosa gryzie:cmok::haha:

na ja :d słońce świeci to i osy,muszki i inne "baranki Boże" lataja :trele:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ORIM napisał:

Zaraz,zaraz.

Rozumiem,że nie masz pomocy zewnetrznej.Rozumiem też że Pdp jest miła.Mogę nawet zrozumieć że poprzedniczka nie zadbała o higienę,chociaż to bardziej świadczy o niej niż o Pdp.

Tylko nie rozumiem dlaczego czyścisz jej uszy ? Takie wkładanie patyczka do ucha w De jest zabronione.

Mam dziwne wrażenie że rodzina bądz opiekun prawny tej Twojej babci to też ma wyje....... Przykre.

Przecież jak ona jest do transferu,bezwładna to kąpiel raz w tygodniu opłaca kasa chorych.Ty byś pomogła i babcia byla by czysta i zadowolona 

Racja .Ja swoją Pdp pierwsze tygodnie myłam na łóżku,łącznie z włosami ,zanim Caritas przejął kąpiel raz w tygodniu.Pdp sparaliżowana ,więc lift był do współpracy ,na toaletenstuhl i do kąpania jechała.Z tym że rodzina przerobiła prysznic do jej użytkowania.Czyli można jak się chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Alina 1 napisał:

Witaj Myszko! Też jestem w domu i dobrze mi z tym i w nim. Wcale, ale  to wcale nie tęsknię za de choć podobno mój dziadek bardzo tęskni za mną. W przeciwieństwie do Ciebie pierwszy tydzień leniuchowałam i biegałam od lekarza do lekarza . Dopiero teraz, wraz ze zmianą pogody wstąpił we mnie jakiś radosny duch, który nie pozwala mi zbyt długo siedzieć na jednym miejscu. Poza tym na pewno mój optymizm poprawia się w miarę zbliżania się  terminu wylotu do Turcji. Tak, lecę na prawdziwe wakacje, a potem jeszcze miesiąc spędzę w pl. Jest to mój pierwszy tak długi pobyt w kraju od czasu gdy rozpoczęłam pracę w de, A później jeśli nic się nie zmieni 27.05 wracam do dziadka.

Alina  przede wszystkim cieszę się, że Ci dobrze z dziadkiem :) Należy Ci się dłuuugi urlop po tej czarownicy. Ja bym z nią nie wytrzymała, mowy nie ma.  Czasami trzeba zrobić sobie dłuższą przerwę od babć i dziadków, bo inaczej to się wykończymy. Ja robię. Polatasz trochę po lekarzach, podciągniesz zdrówko, nerwy odsapną i wszystko wróci na właściwe tory. No i ta świadomość, że wybyczona po urlopie wracasz do kogoś normalnego, czyli do dziadka a nie do czarownicy :d A nie przyplątał się przypadkiem tam jakiś kot ??

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ORIM napisał:

Zaraz,zaraz.

Rozumiem,że nie masz pomocy zewnetrznej.Rozumiem też że Pdp jest miła.Mogę nawet zrozumieć że poprzedniczka nie zadbała o higienę,chociaż to bardziej świadczy o niej niż o Pdp.

Tylko nie rozumiem dlaczego czyścisz jej uszy ? Takie wkładanie patyczka do ucha w De jest zabronione.

Mam dziwne wrażenie że rodzina bądz opiekun prawny tej Twojej babci to też ma wyje....... Przykre.

Przecież jak ona jest do transferu,bezwładna to kąpiel raz w tygodniu opłaca kasa chorych.Ty byś pomogła i babcia byla by czysta i zadowolona 

nie wkladam paytczka do uszu ale czyszcze malzowiny dalej nie,maz pdp jest szczegolantem i bardzo patrzy narece paniom z caritasu i pflegedienst ale zdarza sie ze ja wylapuje pewne niedociagiagniecia ktore wspolne korygujemy, odnosnie jego umowy jak i za co placi..ie wiem wiemtylko ze babka dwa lata nie byla w wannie...jej wyraz twrazy teraz po kapieli jest nie do opisania

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, salazar napisał:

Nie wiem Myszko, wiesz, że ja tylko Bawarię zwiedzam, normalnie skórzane portki i Mass piwa mi do różnych części ciała przyrosły :D.

Pan Ciasteczkowy pracuje w szpitalu, więc wiem to prawie z pierwszej ręki, zresztą tak samo było z Pflegedienstem, jak jeszcze pdp żyła. Szef prawdziwe wojny z nimi toczył, bo chciał, żeby podnosili barierki i oni za cholerę nie chcieli tego robić.

W Bawarii na 100 % jest taki przepis, czy wszyscy go respektują, to inna sprawa. W szpitalach obok łóżka kładą matę i maksymalnie opuszczają łóżko.

O  innych landach się nie wypowiadam, bo po prostu nie wiem.

Poszukaj w necie, na pewno coś znajdziesz :).

odnosnie barieirek dowiedzialalam sie ze takie ostalenia wydaje lekarz i  kuratr lub opiekun prawny musi sie do nich zastosowac ...tak ponoc stanowi niemckie prawo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fioletowa.mysz napisał:

A skad ten patyczek wziales? (Nie jest on wcale zabroniony, po prostu nie sluzy do czyszczenia dziur w uszach a malzowiny). Ja wyczytalam tylko o woskowinie w ilosciach ogromnych ;) Poza tym zawsze sie mowi, ze rodzina, ze opiekun, a jak babka niedoszorowana to nikt nie patrzy na nich, tylko na nas. Taka jest prawda. O ile podopieczni sa swiadomi tego co robia, i sami podejmuja decyzje czy sie umyc czy nie, to taki bezwladny czlowiek nic nie powie. W tym przypadku temat kazdy zlewal, to widac, @lucyna.beata dopiero sie zainteresowala i pewnie uruchomila odpowiednie diensty. Ciut cos nadinterpretowales:haha:.

ja juz nauczylam sie na zleceniach tej niemieckiej dokladnosci zal du..e sciska...dlatego patrze jak i co robia...podejrzewam ze maz pdp nie mial pojecia ile niedociagnieci panie robia chociazby wywalanie tabletek wprost na blat roboczy w kuchni tylko po to zeby potem wkladac je do mozdzierza..dzisiaj az mnie ponioslo bo widze co dziewczyna chce zorbic znow a ja jej ze blat zostal wyczyszczony i nie jest sterylny dla tabletek ona patrzy a ja na to..i co sie patrzysz? masz serwtke wiec a nia wyloz ja musisz proszki a bifilateral prosze wlac do kieliszka a potem do strzykawki zeby mi si tu nie kleilo wszystko bo czyszczenie ich miejsca pracy nie nalezy do moich obowiazkow poooooszzla jak zmyta

Edytowane przez lucinda
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja. Mam zupełnie inne odczucia gdy myślę o dziadku. Nie ma nawet porównania. Moje życie pozbawione kotów byłoby nudne więc oczywiście kot jest. Co prawda nie dziadkowy tylko po sąsiedzku.  Jest piękny, cały czarny i taki dostojny. Nie ma jednak wdzięku mojej kochanej Schmusi. Ją będę zawsze wspominać z łezką w oku. Możesz wierzyć albo nie ale była naprawdę wyjątkowa. Gdyby ta moja jędza była choć trochę mniej wredna to pracowałabym tam do dziś. Jest dla mnie rzeczą absolutnie niezrozumiałą jak osoba o tak paskudnym charakterze i zachowaniu w stosunku do nas mogła kochać przyrodę. Ale to pewnie jest zadanie dla psychiatry. "Mój" dziadek jest absolutnym jej przeciwieństwem; miły, inteligentny, kulturalny. Klasa sama w sobie. Oczywiście ma też wady ale w porównaniu z jędzą to w ogóle nie ma porównania. Do tego jeszcze ten piękny Coburg z jego wspaniałymi zabytkami. To chyba jest nagroda za te prawie trzy lata poniewierki.

 

014.JPG

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...