Skocz do zawartości

Alina 1

Społeczność
 • Liczba dodanej zawartości

  54
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

130 Zauważony

0 punktów ostrzeżenia


Nie nałożono ograniczeń

Informacje o profilu

 • Rodzaj konta
  Opiekunka
 • Praca
  Szukam przez agencje i prywatnie (proszę o oferty)

Ostatnie wizyty

86 wyświetleń profilu
 1. Miejsca w których pracujemy

  Super zdięcia i piękne miejsca.
 2. Mały instruktaż jak zapisać umlaut przy pomocy polskiej klawiatury.
 3. Poszukiwana-Poszukiwany :D

  Też o niej pomyślałam ale nie mam z nią kontaktu. A może Andreę dałoby się namówić do odwiedzin?
 4. Miejsca w których pracujemy

  Dom Rückerta
 5. Miejsca w których pracujemy

  Schloß Callenberg oraz Jezioro Goldbergsee
 6. Miejsca w których pracujemy

  Mój niesłabnący zachwyt nad Coburgiem może być denerwujący więc jak zacznę wkurzać to proszę mi powiedzieć. Szkoda, że nie wpadłam na pomysł aby otwierając ten wątek poszerzyć tematykę nie tylko o miejsca, w których pracujemy ale także o te, które przy różnych okazjach zwiedzamy. Byłoby wszystko w jednym miejscu. Gdy mam nieco więcej czasu wolnego i jest piękna pogoda to wsiadam w autobus i wyjeżdżam za miasto nad Jezioro Goldbergrsee, wokół którego rozciągają się piękne tereny spacerowe. Lubię stawać na mostku i sycić oczy widokiem. W którąkolwiek stronę bym nie spojrzała mimowolnie wzdycham " Boże! Ależ tutaj pięknie!". Patrząc w lewo, widzę majaczącą majestatycznie w oddali Veste Coburg. Po prawej stronie stoi na horyzoncie Schloss Callenberg. Z przodu i z tyłu jezioro z różnego radzaju ptactwem wodnym wokół którego rozciągają się tereny spacerowe. A za i przed jeziorem lasy będące przez wiele wieków miejscem polowań książąt Sachsen-Coburg-Gotha. Gdy już tak napatrzę się do syta skręcam w stronę lasu i stojącego w nim domku poety i orientalisty Friedricha Rückerta. Rückert nie należy do najbardziej znanych poetów niemieckich ale jego dzieła są godne uwagi. Jako pierwszy przetłumaczył część Koranu. Był geniuszem językowym. Znał i tłumaczył z ponad czterdziestu języków. Ich ilość jest sporna. Jedne źródła mówią o ponad trzydziestu, inne o ponad czterdziestu. Jest jednak rzeczą bezsprzeczną, że opracował ponad czterdzieści różnego rodzaju słowników. Jego największą zasługą było to, że tłumacząc potrafił oddać ducha danego utworu. Rückert był także samotnikiem o czym świadczy ten położony na skraju lasu domek. Jeszcze jedna ciekawostka, on i Ogórkowy Alex, o którym pisałam już kiedyś mieli wspólnego przodka. Był nim żyjący na przełomie XVII i XVIII "hochfürstliche" pastor Wolfgang Christph Weigand z Burgpreppach. Choć przodka mieli wspólnego to ich kariera nie mogła być bardziej odmienna. Widok z mostka na Veste Coburg
 7. Miejsca w których pracujemy

  Tylko pogratulować. Relaks, spokój, szczęście osobiste. Czego można więcej oczekiwać od życia?
 8. Miejsca w których pracujemy

  Trzymam Cię za słowo.
 9. Poszukiwana-Poszukiwany :D

  Mądra z niej dziewczyna. Zawsze to wiedziałam.
 10. Poszukiwana-Poszukiwany :D

  I bardzo się z tego faktu cieszę.....przecież wiesz.
 11. Poszukiwana-Poszukiwany :D

  Już parę razy w Turcji byłam. Z wodą nie miałam problemów. Tylko w Egipcie dopadła mnie zemsta Faraona ale poza tym to spoko. O dziwo czasem mam problemy w de. Niby taką wszędzie super wodę mają, a ja zaliczam "Durchwall" od tych ichnich wspaniałości.
 12. Poszukiwana-Poszukiwany :D

  Oj Andrew i Ty tutaj razem z desantem się pojawiłeś. Serdeczności ! A Elżunia pojedyncza czy dubeltowa mogłaby dać znać, że żyje. Fajnie by było gdyby i NowaDanuta się odnalazła. A może jest tylko ja jej nie widziałam. Ktoś? Coś? No i Evvex koniecznie.
 13. Miejsca w których pracujemy

  Wstępnie, z dużą dozą ostrożności zaczynam się cieszyć. Jak cieszę się za bardzo to nic nie wychodzi. Ale byłoby świetnie gdyby się udało.
 14. Miejsca w których pracujemy

  Tak. W Coburgu jest między innymi Muzeu Lalek z pierwowzorem Barbie, lalką Lilli. Pamięć Cię nie zawodzi. Jeśli z dziadkiem będzie wszystko ok to w drugiej połowie czerwca powinnam być na posterunku no chyba, że .... Lilli
 15. Miejsca w których pracujemy

  No i co mam na to powiedzieć? Super...nic więcej.
×