Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, erika napisał:

@emma śliwki jemy :) ale moja pdp boi się toalety:( tak jak małe dziecko nocnika :( opanowałam ten lęk u pdp !! wiesz demencja ... teraz zawsze mówi ,ich muss itd ,potrafi nawet sama iśc do toalety w nocy czy nad ranem i mnie nie budzi:)  tym razem też zawołała ,ale sama powiedziała że już zu szpejt:( uff  

super, jak ją tego nauczyłaś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, emma napisał:

super, jak ją tego nauczyłaś?

@emma dużo i często tłumaczę ,  pdp zapomina . Jak zawoła do toalety albo sama pójdzie w nocy   to otrzymuje ode mnie wielkie pochwały a nawet uściski .Zawsze chwalę,że ma czyste łóżko , pampersy.itd. .. ale to nie znaczy ,że jutro mi nie "napsoci" ! coż choroba

19 minut temu, Łukasz napisał:

 

Dziękuję,a  już idziesz spać?

 

:love:@Łukasz nie jeszcze nie idę spać:love:za 2 godzinki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani dzis po miesiacu mialam pierwsze popoludnie wolne. Pojechalam nad morze. Zrobilam wybrzezem ze 30 kilometow rowerem, ale nic nie widzialam. Po prawej ogromny nasyp, wal przeciwpowodziowy, po lewej pola, w oddali setki wiatrakow pradotworczych. Dojechalam do malego portu a tam o dziwo malenka plaza (z pewnoscia sztucznie usypana), zapelniona koszami plazowymi i mimo pieknej pogody prawie pusta. Morza oczywiscie tez nie bylo tylko kupa blota. W oddali widoczne wyspy. Tam widac bylo plaze, ale fal takich jak na Baltyku czy morzu srodziemnym tu nie uwidzisz. Przy kazdym malym porcie gdzie sa promy na wyspy pelno hoteli, restauracji, ale nie ma plazy i tego szumu morza. Smutno nieciekawie. Nasz Baltyk jest piekny. 

Milo wspominam Bawarie, Starbergersee, Ammarsee tam bylo pieknie. Szczegolnie Starbergersee z widokiem na Zugspize.

Milego wieczoru zycze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje erika, a jeszcze w drodze powrotnej wpadlam do sklepu i kupilam sobie dwie pary spodni "Mac", swietnie leza. Bardzo jestem zadowolona z dzisiejszego popludnia. A osoba ktora mnie zastepowala wyprasowala mi cale pranie. jestem dzis naprawde happy. 

erika a ty tez masz wolne, jezdzisz na rowerze?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, LENA_57 napisał:

Dziekuje erika, a jeszcze w drodze powrotnej wpadlam do sklepu i kupilam sobie dwie pary spodni "Mac", swietnie leza. Bardzo jestem zadowolona z dzisiejszego popludnia. A osoba ktora mnie zastepowala wyprasowala mi cale pranie. jestem dzis naprawde happy. 

erika a ty tez masz wolne, jezdzisz na rowerze?

 

@LENA_57 ja mam dwa dni wolnego:) pdp jest w Tagespflega. Po zatym w tygodniu mam ustalone z rodziną 2 godziny wolnego:) A Twój pdp nie może uczęszczać Tagesplega? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, LENA_57 napisał:

erika juz rozmawialam o tym z rodzina. Pomijaja ten temat milczeniem. Pewnie wola zaplacic tu zaprzyjaznionej bylej pomocy, niz wyslac go do Tagespflege. On sam tez nie chce. Moj pdp mimo demencji jest bardzo logiczny i ma dobra orientacje. 

u mnie rodzina nie płaci za Tagespflega , ja sobie niewyobrażam nie mieć wolnego przy mojej pdp , mogę nawet posiedzieć w domu ale sama ..w spokoju ..wcześniej miałam jeden dzień ,rodzina załatwiła drugi, bo zdają sobie sprawę,że praca jest męcząca psychicznie:(ja stwierdzilam,że 5 tygodni jeszcze jako tako wytrzymuję , ale teraz już czuję,że się wypaliłam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

erika, tez tak mialam na Bawarii.

Tutaj moj pdp niby spokojny czlowiek, ale lubi by kolo niego caly czas skakac. Jak nie widzi, ze pracuje czy to w ogrodzie czy w domu to zawsze cos wymysli. Dzis przedpoludniem odpial sobie woreczek na mocz i zalal caly fotel, ale rodzinka jeszcze mi glupie pytanie zadanie. czy sie np. nie nudze. Nie mam czasu na nude, przy takim duzym domu. Jutro znow bede jablka smazyc, wczoraj z sadu przynioslam dwa kosze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LENA_57 Rozpuściłaś tych ludzi Leno. Jeszcze jabłka smażysz za głupie odzywki ?

        Ale podziwiam twoją krzepę. Ja po miesiącu siedzenia z pdp tak nagle na rowerek nie wsiądę i nie pojadę,....

        Miłej spokojnej nocy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, LENA_57 napisał:

erika, tez tak mialam na Bawarii.

Tutaj moj pdp niby spokojny czlowiek, ale lubi by kolo niego caly czas skakac. Jak nie widzi, ze pracuje czy to w ogrodzie czy w domu to zawsze cos wymysli. Dzis przedpoludniem odpial sobie woreczek na mocz i zalal caly fotel, ale rodzinka jeszcze mi glupie pytanie zadanie. czy sie np. nie nudze. Nie mam czasu na nude, przy takim duzym domu. Jutro znow bede jablka smazyc, wczoraj z sadu przynioslam dwa kosze. 

@LENA_57 no i tak mam! teraz moja pdp halo!! zaszłam do jej sypialni spłakana i nie wie gdzie jest?? czy to noc ?? musiałam jej bardzo spokojnie tłumaczyć itd nie zawsze tak jest , ale ja cały czas jestem na czuwaniu:( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serenity, fakt krzepe to mam. Wystarczy ze dwa dni nie sprzatam czy nie pracuje w ogrodzie a juz sie regeneruje. Pogoda tez sprzyja, lubie ciepelko. A kondycyjnie przeskakuje niejedna czterdziestke.

erika, co sie dziwic, demecja to straszna choroba. a tacy ludzie strasznie sie boja. Kiedys Pani z agencji zadzonila do mnie z propozycje i powiedzia , ze Pani choruje tylko na demencje. Ludzie naprawde nie zdaja sobie sprawy, ze osoba z demencja wymaga 10 razy wiecej uwagi i pracy niz jakakolwiek inna choroba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 12.09.2016 at 20:39, Serenity napisał:

@Barrakuda miłych snów w kraju ! Szkoda, że nie wiedziałam, że jedziesz wkleiłabym Ostatnią nockę Maleńczuka.

    Ale właśnie może ktoś mi napisze jak się wkleja te obrazki ?

Może @Łukasz ?

Serenity dzieki! To prawda milo sie spi i sni  w kraju . Co prawda ostatnia nocka  "na wyjezdzie"juz  szczesliwie za mna , ale nie zaszkodzi posluchac tego utworu  jako wspomnienie  haha... A ten czas na przepustce szybko leci...Milych snow.

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BarrakudaDzięki !  choć Maleńczuk nieraz lepiej zaśpiewa,

ale ta piosenka zawsze mi się włącza w głowie kiedy wracam autobusem:

Boli mnie głowa i nie mogę spać ,
chociaż dokoła wszyscy już posnęli ,
nie mogę leżeć a nie mogę wstać,
mija ostatnia nocka w mojej celi.

Tylko noc, noc, noc, płoną światła ramp
nocny reflektor teren przeczesuje,
owo światło to jak ja dobrze znam,
nigdy nie gaśnie ktoś zawsze obserwuje.
Nie wiem czy wierzę jej czy nie wierzę ,
wierzę jej czy nie wierzę.

Ostatnia doba jutro będę tam,
ale na razie ciągle jestem tutaj,
nie mogę leżeć a nie mogę spać,
"gad" po "betonce" kamaszami stuka.

(...

Gdy przyjdzie ranek stanę u twych bram,
się pożegnałem bez do widzenia,
nie wiem czy będziesz tam ,
nie ma znaczenia wychodzę z więzienia,.

Prawie wszystko jak ulał pasuje...
 

Udanego odpoczynku w kraju !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, erika napisał:

 dużo i często tłumaczę ,  pdp zapomina . Jak zawoła do toalety albo sama pójdzie w nocy   to otrzymuje ode mnie wielkie pochwały a nawet uściski .Zawsze chwalę,że ma czyste łóżko , pampersy.itd. .. ale to nie znaczy ,że jutro mi nie "napsoci" ! coż choroba

Dobra rada, może się przydać, dziękuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich! 

d77e8868f9e61bf8b830064bad3eb4bf_th2.gif

18 godzin temu, LENA_57 napisał:

No tak uroda i dobra gadka oto caly sukces. Wtedy nie trzeba ciezko pracowac. ale osoby przy kosci sa inteligentniejsze. Tluszcz sprzyja przyswajaniu wiadomosci, tylko trzeba je dobrze wykorzystac. 

@LENA_57 hahahhaha proszę nie zaliczać mnie to mniej inteligentniejszych,,,bo akurat inteligencji mam aż za dużo,,,,a wiadomości wręcz pożeram i biorę garsciami jak całe zresztą życie,, uroda -urodą ,jednemu się to podoba a innemu co innego,najważniejsze jest to co mamy w środku w sobie i to jest wielką sztuką aby to okazac z jak najlepszej strony,,jeszcze więszką sztuką jest dotrzeć do drugiego człowieka i mam tutaj na mysli naszych PDP-i te dwie sztuki mam w sobie i czy to zle? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Barrakuda napisał:

Serenity dzieki! To prawda milo sie spi i sni  w kraju . Co prawda ostatnia nocka  "na wyjezdzie"juz  szczesliwie za mna , ale nie zaszkodzi posluchac tego utworu  jako wspomnienie  haha... A ten czas na przepustce szybko leci...Milych snow.

 

Bardzo lubię Maleńczuka za jego luzacke zachowanie na scenie ,za spiewanie z taką lekkością i jego utwory są ciekawe, ma też charakterystyczny głos, jest ciekawą osobowością .,ma cos takiego  w sobie co nie jedną kobietę pociąga,,,:love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry :) Ciężko mi się dziś wstawało, mimo że wyspałam się. Nie wiem dlaczego, ale za każdym razem wydaje mi się, że powinnam o tydzień krócej być na Stelli. :) Teraz jestem tylko 6 tygodni, to musiałabym so 5 skrócić, wówczas mało zarabia się, ponieważ w kraju nie zarabiam. ;) I koło zamyka się.

2 godziny temu, Blondi napisał:

Witam Wszystkich! 

d77e8868f9e61bf8b830064bad3eb4bf_th2.gif

@LENA_57 hahahhaha proszę nie zaliczać mnie to mniej inteligentniejszych,,,bo akurat inteligencji mam aż za dużo,,,,a wiadomości wręcz pożeram i biorę garsciami jak całe zresztą życie,, uroda -urodą ,jednemu się to podoba a innemu co innego,najważniejsze jest to co mamy w środku w sobie i to jest wielką sztuką aby to okazac z jak najlepszej strony,,jeszcze więszką sztuką jest dotrzeć do drugiego człowieka i mam tutaj na mysli naszych PDP-i te dwie sztuki mam w sobie i czy to zle? 

Lena, wczoraj czytałam necie artykuł, w którym naukowcy potwierdzali, że puszyste osoby są bardziej inteligentne, ponieważ mają więcej w tłuszczu omega-3. Tłuszczyk na biodrach jest również mega ważny dla dziecka, ponieważ dziecko w brzuchu matki czerpie od niej wszelkie potrzebne mu do rozwoju składniki, w tym omega-3. Mężczyźni mają również różne gusta i potrzeby, więc wiadomo wybierają to co im pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 12.09.2016 at 16:25, LENA_57 napisał:

emma oni poprostu lubia by kolo nich caly czas skakac. Jeszcze robic im pediciure, wlosy obcinac a jak babecza to modelowac, a najlepiej na raczkach nosic i tak beda wiecznie niezadowoleni, ciagle za malo. A jak pdp sie pomyli to tobie paluszkiem pogrozi. Oni to pokazywanie paluszka maja we krwi. u siebie nie widza belki u kogos malenke zdzblo dostrzega(om). 

O jesooo, naprawde pedicure?!!!! robic

toz bez paluszkow zostana , zreszta nie podjelabym sie tego,

Robicie pdp pedicure?_

Matko kochana ja sobie nie robie, nie straszcie ,tak naprawde jest ?_

21 godzin temu, Łukasz napisał:

Celna uwaga, LENA_57. A ja czekam do 13ej,stała pora obiadu dla dziadka. Mieszkanko ogarnięte, poodkurzane,szczawiowa ugotowana, więc troszkę luzu. I tak go tu mam za dużo.:)

Lukasz napisz prosze, jest w DE szczaw?_

Jak mieszkalalm w Austrii, szukalam i nie znalazlam.

A kiedy zapytalam na Bauernmarkt ,to kobitka powiedziala, ze..

u nich konie jedza szczaw....:o:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...