Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wreszcie w domu , zaraz bede odsypiac podroz w swoim lozku i jutro  nareszcie zadnych sniadaniowych posiedzen przy stole w pelnym rynsztunku tylko kawka w lozeczku i potem  jakies male co nieco . A to dzis chyba trzy razy slyszalam , moze byc dla relaxu. Milych snow.

 

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, AnnaAgata napisał:

Witam Wszystkich i pozdrawiam... Właśnie miałam dziś 20 godzinę niemieckiego i zaliczyłam test na poziomie A1 więc chyba nie jest tak źle :) ale największe obawy mam czy poradzę sobie z językiem w pracy... Jak radziliście sobie na początku swoich wyjazdów (bo dziś już pewnie nie macie tego problemu) w sytuacjach gdy nie rozumieliście co do Was mówi podopieczny? Wiadomo, że osoby starsze a tym bardziej chore nie będą specjalnie używały takich słów i zdań żeby opiekunka zrozumiała bo słabo zna język. Jak sobie radziliście w takich sytuacjach?

AnnaAgata to samo przyjdzie z czasem. Ja co prawda nie zaczynalam od zera, bo uczylam sie niemieckiego w szkole sredniej, co nieco pamietalam. teraz nie mam czasu sie uczyc bo pracuje, ale mowie coraz lepiej. nie wiem gdzie sie uczysz niemieckiego, ja korzystalam kiedys z takiego portalu jak www.busuu.com. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@erika jest za gorąco na takie pytania -a co mówić o odpowiedzi? :hahaha:

ale ja trzymam swoje ciało w sobie i czuje je ,że jest jeszcze bardzo ale to bardzo młodziutkie ,,,myślę ,że zaliczysz moją odpowiedz na 5+ :hahaha::love:

lecę do pożeraczy młodziutkich ciał -mam akurat takich ,,,och jakie zycie jest piękne,,,:love:ł:love:adnie rozmarzona jestem od rana co? a praca jak przyjemnie mija w takiej atmosferze ,,,:serce:

Parcuję jako opiekunka -żeby ktoś nie pomylił,,,,:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Blondi napisał:

@erika jest za gorąco na takie pytania -a co mówić o odpowiedzi? :hahaha:

ale ja trzymam swoje ciało w sobie i czuje je ,że jest jeszcze bardzo ale to bardzo młodziutkie ,,,myślę ,że zaliczysz moją odpowiedz na 5+ :hahaha::love:

lecę do pożeraczy młodziutkich ciał -mam akurat takich ,,,och jakie zycie jest piękne,,,:love:ł:love:adnie rozmarzona jestem od rana co? a praca jak przyjemnie mija w takiej atmosferze ,,,:serce:

Parcuję jako opiekunka -żeby ktoś nie pomylił,,,,:hahaha:

@Blondi oj nie kochana :love:ode mnie dostajesz +1 tak po niemiecku;)

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łukaszku , pisałeś wczesniej,że dajesz pdp gruszki i czekoladki:) oj dobrze robisz;) ja dzisiaj mojej pdp dałam gruszkę ale bez czekoladki.. uff nie zdążyłam ją zaprowadzić do toalety, a nauczyłam ja wołać! Dostała ode mnie karę:( kąpiel pod natryskiem ,czego bardzo nie lubi pdp. :love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minut temu, Łukasz napisał:

erika, lubię i filigranowe i puszyste, najistotniejszy jest charakter człowieka :)  A widzisz,mój je gruszki i jest git,ale ... ja najpierw gruszkę lekko ugotuję, może to sprawia, że nie miał do tej pory biegunki .... :love:

@Łukaszku gruszka była  mięciutka i soczysta, niczym ja:hahaha:  :święty:   /to tylko raz była biegunka uff/  ja nawet jabłek dla pdp nie obieram ze skórki , ma swoje ząbki jeszcze:) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@emma śliwki jemy :) ale moja pdp boi się toalety:( tak jak małe dziecko nocnika :( opanowałam ten lęk u pdp !! wiesz demencja ... teraz zawsze mówi ,ich muss itd ,potrafi nawet sama iśc do toalety w nocy czy nad ranem i mnie nie budzi:)  tym razem też zawołała ,ale sama powiedziała że już zu szpejt:( uff  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...