Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Mój hoboczek jest duży, jakieś pół litra, ale tego nie dałabym rady wysiorbać, bo cały magnez z organizmu by mi wypłukało :haha: Jedną chochelkę tylko podebrałam :oops:

To ja drugą CHOCHLE bym podebrała z tej filiżaneczki:d po poranna kawusia już przestała działać,a dzis mam aż  4 godziny wolne,za wczorajszy dzien na straży u babci.Mam zamiar iść na wielkie zakupy .Mam zamiar wyszlajac sie :d na tych zakupach.az zamarzę o następnej kawusi ,:cool:moze  cos na dnie zostanie w tej filizaneczce dla mnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Mirelka1965 napisał:

No widzisz...co region, to nazwa. W Dolnej Saksonii tak właśnie się nazywa i w Hesii też, a już w Brandenburgii inaczej. To samo z bułkami...różne nazwy mają. Na północy i południu Semmeln a w środkowych Niemczech Brötchen. A jak w Brunszwiku?

Brötchen .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, 1bozka napisał:

To ja drugą CHOCHLE bym podebrała z tej filiżaneczki:d po poranna kawusia już przestała działać,a dzis mam aż  4 godziny wolne,za wczorajszy dzien na straży u babci.Mam zamiar iść na wielkie zakupy .Mam zamiar wyszlajac sie :d na tych zakupach.az zamarzę o następnej kawusi ,:cool:moze  cos na dnie zostanie w tej filizaneczce dla mnie 

Zanim wrócisz, to nowa porcja napoju bogów się pojawi...ktoś przygotuje...może w termosie zostawi? :tak2: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moje dwie skromne torby się pakują powoli, haha.Nawet ciut lżejsze będą, bo uszczuplone będą o rzeczy, których już nie będę używał. Zwłaszcza zimowe. A będzie potrzeba, to kupię sobie nowe w kraju... Rozliczenia za 2017 już wszystkie dostałem, to jeszcze sobie w kraju "zaliczę" skarbówkę, by za niedługo cieszyć się zwrotem nadpłaty.

Spokojnego dnia :)

Edytowane przez Łukasz
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Łukasz napisał:

a moje dwie skromne torby się pakują powoli, haha.Nawet ciut lżejsze będą, bo uszczuplone będą o rzeczy, których już nie będę używał. Zwłaszcza zimowe. A będzie potrzeba, to kupię sobie nowe w kraju... Rozliczenia za 2017 już wszystkie dostałem, to jeszcze sobie w kraju "zaliczę" skarbówkę, by za niedługo cieszyć się zwrotem nadpłaty.

Spokojnego dnia :)

Z tą skarbówka :( to trzeba się rozliczyć i dopilnować. Ja też zjadę specjalnie na kilka dni, żeby mieć problem z głowy. Niestety nadpłaty to ja nie mam . A szkoda . Kawę bym wszystkim postawiła .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny @Moderator prosiłam w wiadomości prywatnej o usunięcie mojego konta z tego forum i nie wiem czy moja wiadomość nie została dostarczona czy jest inny powód dla ,którego nie zastosowano się do mojej prośby .Nie jestem zainteresowana w braniu udziału w jakiejkolwiek dyskusji w jakimkolwiek temacie na tym forum .Pozdrawiam.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dowiedziałem się, że moderator wysłał w kosmos dość ciekawy wątek. Zdążyłem przeczytać tylko kilka pierwszych wypowiedzi. Musiało być ciekawie, skoro nawet moderatorowi nie udało się posprzątać.:p. Czy ktoś może mi przysłać na priva kilka słów o dalszej dyskusji? O co się aż tak pokłóciliście?:d

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
55 minut temu, j........ napisał:

Szanowny @Moderator prosiłam w wiadomości prywatnej o usunięcie mojego konta z tego forum i nie wiem czy moja wiadomość nie została dostarczona czy jest inny powód dla ,którego nie zastosowano się do mojej prośby .Nie jestem zainteresowana w braniu udziału w jakiejkolwiek dyskusji w jakimkolwiek temacie na tym forum .Pozdrawiam.

Moderator nie jest dostępny przez całą dobę. Dyspozycja została wykonana. 

Przypominam przy okazji wszystkim, że publikowanie na forum treści z wiadomości prywatnych będzie kończyło się natychmiastowym usunięciem z forum i nie jak w tym przypadku na prośbę użytkownika. Prywatne wiadomości, jak sama nazwa wskazuje, są prywatne i nie mogą być upubliczniane bez zgody ich autorów. Pozdrawiam.

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałam świetną wiadomość.

Zadzwonili z agencji pytając czy zgodzę się na skrócenie pobytu bo zmienniczka chce przyjechać wcześniej. Jeszcze 10 dni temu bym się nie zgodziła ale po tym jak podopieczna doprowadziła mnie do łez zgodziłam się z chęcią.

Dwa tygodnie krócej. :oklaski:

Czyli niecałe 3 tygodnie mi zostało. :d

 

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Mirelka1965 napisał:

Witajcie w ten mroźny biały poranek :cmok: Naliczniku -8 i biało :szok: Kalendarz nie kłamie...zima...a jak zimno, to trzeba gorącej :kawa: posiorbać, wełniane skarpety przyodziać i ku pokrzepieniu serc :dyskusja: Zatem dla wieluimage.png.94f459f7a7892faf37407db128833ea7.png a dla @Heidi gorące kakao image.png.ea2b16f779beda8594cd27e99988bbee.png

Wreee....eeszcie, Ktoś pomyślał i o mnie. Smacznie, pożywnie, energetycznie. Dzię.........ku.......ję  :dobrze:. Chyba nie grzeszę tym, że z rana lubię wypić szklankę kakao jak dziecko ? Nie wypędzicie mnie za to, że nie piję kawy. Plissss... nie wypędzajcie mnie stąd . Naprawdę nie jestem małym dzieckiem, tylko dużym owadem :d - pszczołą i uwielbiam zaraz z rana komuś igłę zadać . @Mirelka1965 postawiła mi kawę , więc ją dzisiaj ominę wielkim łukiem. :dSądzę /spodziewam się , że jutro będzie tu stać więcej filiżanek kawy, a Wy kochani wrzucicie kawę do lamusa na rzecz picia kakao . No  ....>:( (jak mawiał Dyzma)

pszczoła.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maria Jolanta napisał:

Dostałam świetną wiadomość.

Zadzwonili z agencji pytając czy zgodzę się na skrócenie pobytu bo zmienniczka chce przyjechać wcześniej. Jeszcze 10 dni temu bym się nie zgodziła ale po tym jak podopieczna doprowadziła mnie do łez zgodziłam się z chęcią.

Dwa tygodnie krócej. :oklaski:

Czyli niecałe 3 tygodnie mi zostało. :d

 

to gratuluje...ja tez mam jeszcze...24 dni i zjazd!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Heidi napisał:

Wreee....eeszcie, Ktoś pomyślał i o mnie. Smacznie, pożywnie, energetycznie. Dzię.........ku.......ję  :dobrze:. Chyba nie grzeszę tym, że z rana lubię wypić szklankę kakao jak dziecko ? Nie wypędzicie mnie za to, że nie piję kawy. Plissss... nie wypędzajcie mnie stąd . Naprawdę nie jestem małym dzieckiem, tylko dużym owadem :d - pszczołą i uwielbiam zaraz z rana komuś igłę zadać . @Mirelka1965 postawiła mi kawę , więc ją dzisiaj ominę wielkim łukiem. :dSądzę /spodziewam się , że jutro będzie tu stać więcej filiżanek kawy, a Wy kochani wrzucicie kawę do lamusa na rzecz picia kakao . No  ....>:( (jak mawiał Dyzma)

pszczoła.jpg

@Heidi

twoje zadlo mnie przerazaO.o

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...