Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Serenity napisał:

@lucyna.beata Komu by normalnemu  się  to chciało na 10 dni przyjeżdżać i to na Święta ?!!

          W jednej firmie jeździłam ( parę razy ) jako awaryjna osoba i za dobre pieniądze, ale to i tak nie był żaden interes. Niemniej nigdy w Święta, ani w zimie.

moja droga @Serenity

dziewczyna przyjechala tu na trzy tygodnie wiec nie byl to jakis krotki bardzo kurs..tyle tylko ze zapomniała ze miedzy innymi poza kasa ma tez inne rzeczy do zrobienia...mnie nie bylo tu 10 dni ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Serenity napisał:

       Mam nadzieję, że stawkę dostajesz za to  dobrą. ale szczerze gdzie tu kalkulacja ? 10 dni wyjazd w zimie na Święta na nowe miejsce ? przecież cały ten niezbędny wysiłek, żeby się gdzieś odnależć idzie i tak na marne plus droga do klienta minus odpoczynek w domu.  A klient Pdp w tej sytuacji zakręcony na max....Trzeba mieć bardzo dużo sił na takie krótkie wyjazdy.  A niestety, agencje rzadko zapłacą odpowiednio za taki wyjazd.

@Serenity

dziewczyna przyjechala na tej samej stawce co ja z tego co wiem ale dostala za swieta jakies tam pieniazki ...nie pytałam...

odnosnie krotkich wyjadow....nie lubie skokow bo nie daje mi to mozliwosci poznac relacje rodzinie i pdp....ale wiem ze dziewczyn tak jezdza...

ja mam to szczescie ze ponownie znalazlam ludzi ktorzy szanuja prace opiekuna i potrafia to docenic...nie tylko pienazkiem ale zwyklym dobry slowe...to tez motywuje...no i jestem w maire blisko domu...500km

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, lucyna.beata napisał:

moja droga @Serenity

dziewczyna przyjechala tu na trzy tygodnie wiec nie byl to jakis krotki bardzo kurs..tyle tylko ze zapomniała ze miedzy innymi poza kasa ma tez inne rzeczy do zrobienia...mnie nie bylo tu 10 dni ...

Ale jaka to organizacja waszej pracy ? Najpierw byłyście razem na jednej szteli 11 dni, a potem wyjechałaś na 10 dni i zmienniczka została sama ? Przyznam, że nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Serenity napisał:

@lucyna.beata Komu by normalnemu  się  to chciało na 10 dni przyjeżdżać i to na Święta ?!!

          W jednej firmie jeździłam ( parę razy ) jako awaryjna osoba i za dobre pieniądze, ale to i tak nie był żaden interes. Niemniej nigdy w Święta, ani w zimie.

Taki prawdziwy skoczek pracujący w firmie ma pewne obowiązki . Musi jechać na tyle, na ile jest zapotrzebowanie w firmie. Może to byc nawet tydzień . 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Serenity napisał:

Ale jaka to organizacja waszej pracy ? Najpierw byłyście razem na jednej szteli 11 dni, a potem wyjechałaś na 10 dni i zmienniczka została sama ? Przyznam, że nie rozumiem.

A ja rozumiem. Dziadek wyjechał a to on w nocy zajmował się babcią, więc nagle jedna osoba i w dzień i w noc nie dałaby rady. Uczciwie postawiona sprawa bo przez te kilka dni były obie, jedna w dzień a druga w nocy.

 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Maria Jolanta napisał:

A ja rozumiem. Dziadek wyjechał a to on w nocy zajmował się babcią, więc nagle jedna osoba i w dzień i w noc nie dałaby rady. Uczciwie postawiona sprawa bo przez te kilka dni były obie, jedna w dzień a druga w nocy.

 

Dzięki, teraz rozumiem. To rzeczywiście uczciwe rozwiązanie jeśli chodzi o wstawanie nocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lucyna.beata napisał:

moja droga @Serenity

dziewczyna przyjechala tu na trzy tygodnie wiec nie byl to jakis krotki bardzo kurs..tyle tylko ze zapomniała ze miedzy innymi poza kasa ma tez inne rzeczy do zrobienia...mnie nie bylo tu 10 dni ...

Nie zdąrzyła się rozkręcić. Niektore potrzebuja 2-ch miesięcy, żeby załapać o co chodzi. I dlatego nie zdąrzą posprzatać :):):)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, aga1 napisał:

Nie zdąrzyła się rozkręcić. Niektore potrzebuja 2-ch miesięcy, żeby załapać o co chodzi. I dlatego nie zdąrzą posprzatać :):):)

Czesto bylam świadkiem ze jedna opiekunka na drugą nadaje bo cos tam sie jej nie podobało.Ze za mało i niedokładnie sprząta albo nie tak gotuje zle sie odzywa ....i tak w kółko.Przeciez za zle zrobioną prace rodziny skarżą sie do agencji i opiekunka ma za swoje.Bardzo nie podoba mi sie takie naskakiwanie na kogoś.Ze pojechal ktoś za 1000 to jego sprawa.Ze coscwiecej pomoze to tez jego sprawa i ze tak powiem gajowego.Ze trodzina bardziej lubi jedna a nie drugą to tez miłe ibgodne zastanowienia co ona ma w sobie.

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, 1bozka napisał:

.Ze trodzina bardziej lubi jedna a nie drugą to tez miłe ibgodne zastanowienia co ona ma w sobie.

taki zaszczyt mnie też spotkał,do mnie traalaa,a jak wyjechałam to do  zmienniczki. Ja osobiście nie zwracam na to uwagi. Włazi d.pą nie jestem i czuję się z tym świetnie.  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dzionek mija, u mnie zakończył się spacerkiem do Rewe..wieczorami jest luz w sklepie...lubię też wieczorami spacerować (może jest ktoś w mojej miejscowości, podam kod:szydera: ). Ale teraz na serio...u nas jest ośrodek dla azylantów i wieczorami młodzież azylancka spotyka się przed sklepem. Jest spokój.

 A Maria Jolanta....mów, czy gangrenka Cię poznała

Edytowane przez Łukasz
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Serenity napisał:

Ale jaka to organizacja waszej pracy ? Najpierw byłyście razem na jednej szteli 11 dni, a potem wyjechałaś na 10 dni i zmienniczka została sama ? Przyznam, że nie rozumiem.

@Serenity

ja poprostu umowiłam sie dziadkiem ze jade na trzy tygodnie do domu i on znalazl a w zasadzie polecono mu babeczke na krotko stad caly ten galimatias...problemem jest to ze w pojedynke nie dasz rady ogarnac pdp i zabiegow jakie musi miec., musi byc ktos jeszcze ..opiekunka i jej maz

ona byla tydzien szybciej zeby ogarnac temat a potem przejac moje obowiazki na czas mojego powrotu...no i nie dala rady...

no ale i tak bywa...bylo minelo...

nastepnym razem dziadek musi kogos poszukac z jezykiem i checia nauki...

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 1bozka napisał:

Czesto bylam świadkiem ze jedna opiekunka na drugą nadaje bo cos tam sie jej nie podobało.Ze za mało i niedokładnie sprząta albo nie tak gotuje zle sie odzywa ....i tak w kółko.Przeciez za zle zrobioną prace rodziny skarżą sie do agencji i opiekunka ma za swoje.Bardzo nie podoba mi sie takie naskakiwanie na kogoś.Ze pojechal ktoś za 1000 to jego sprawa.Ze coscwiecej pomoze to tez jego sprawa i ze tak powiem gajowego.Ze trodzina bardziej lubi jedna a nie drugą to tez miłe ibgodne zastanowienia co ona ma w sobie.

@1bozka

jestem daleka od nadawania na dziewczyne bo i wiek i zero doswiadczenia i stres robia swoje...ale jak zobaczylam w jakim stanie zostawiono mi nasza toalete to mnie zatkalo...

koniec tematu ...

do tej  pory a jestem w tym miejscu bodajze 5ta nie slyszalam komentarzy i tym razem tez tak bylo...ale prawda jest taka...ze staram sie pracowac jak bym sobie zyczyla gdbym to ja potrzebowala kogos do pomocy...moze za duzo moze za bardzo sie przykladalam ale nie umie robic na 50%...taki genetyczny feler...i to nie tylko w tej pracy

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Serenity napisał:

@lucyna.beata Czy to chodziło o dokonanie wymiany dwóch par  opiekunów ?

Już coraz mniej rozumiem. Ale historia ciekawa.

a ciekawa bo i ja z taka organizacja spotkalam sie pierwszy raz...dzien to moje obowiazki przy babce a noce sa dziadka....mam mycie leki razy 4 dziennie  ale to przychodza siostry wieczorna toaleta to jestem ja i maz mojej pdp...ale zostaja zakupy gotowanie itd....natomiast kiedy on chcial zrobic sobie kilka dni wolnego to wpadl na pomysl zeby moja zmiennicza przujechala tydzien wczesniej zebym ja nauczyla a on w tym czasie jak bedziemy dwie wyjedzie na tydzien na urlop..ale placi uczciwie 

dziewczyna byla w sumie 3 tygodnie

i tak ta ktora przyjechala zajmowala sie babka a ja czuwlalam w nocy...ale koniec koncow w sumie i tak w ciagu dnia bylam na standbay...bo jej to ciezko szlo...

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Łukasz napisał:

I dzionek mija, u mnie zakończył się spacerkiem do Rewe..wieczorami jest luz w sklepie...lubię też wieczorami spacerować (może jest ktoś w mojej miejscowości, podam kod:szydera: ). Ale teraz na serio...u nas jest ośrodek dla azylantów i wieczorami młodzież azylancka spotyka się przed sklepem. Jest spokój.

 A Maria Jolanta....mów, czy gangrenka Cię poznała

No to podaj ten kod :) tylko tak na serio sprawdzę moze jesteś gdzieś blisko bo ja też lubię wieczorne spacerowanie nie koniecznie do Rewe :haha:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Serenity napisał:

@lucyna.beata sytuację w której w nocy czuwa mąż czy żona Pdp nie są takie  rzadkie, na szczęście dla nas.

 

 

wiesz...ja tez to znam ale skoro tu jest to tak zorganizowane to niech tak fukcjonuje ...tak czy inaczej on tzn dziadek ma prawo tak to ulozyc zeby dla jego zony bylo jak najlepiej a ze doskonale rozumie ze opiekun nie jest maszyna i moze tez czuc sie zmeczony obowiazek nocnego czuwania a jak go nie ma to te dyzury przejmuje jedna z opiekunek i tyle. temacie 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziadki pewnie będą spać, a ja małego szampana gulnę sobie, takiego z Rewe...Oczywiście zgodnie z tradycją. Dużego nawet nie otwieram, bo jestem wszak na zleceniu. A potem o pierwszej spać. Mieszkam w domku w krainie domków, haha. Więc powinno być spokojnie.

Życzę miłego dnia :love:  a Lucynie dziękuję za pyszną kawę:)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja o Sylwestrze nie myślę bo dzisiaj są urodziny podopiecznej więc wszystko przygotowane sama nie wiem od kiedy. :d Jak przeżyję dzisiejszy nalot gości to w Sylwestra planuję spać. :d:d:d

Ekspres się zepsuł i w kuchni stoi jakiś zabytek wyciągnięty z piwnicy. Na szczęście ciasta i wszystko zamawiane jest przez katering i tylko naczynia będę musiała pozmywać i posprzątać ale to pryszcz. :d

A Ty @lucyna.beata to następnym razem jak będziesz chciała się urlopować to nas zapytaj o pozwolenie bo może akurat ktoś Cię zmieni na te kilka dni ? :trele:

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Ja o Sylwestrze nie myślę bo dzisiaj są urodziny podopiecznej więc wszystko przygotowane sama nie wiem od kiedy. :d Jak przeżyję dzisiejszy nalot gości to w Sylwestra planuję spać. :d:d:d

Ekspres się zepsuł i w kuchni stoi jakiś zabytek wyciągnięty z piwnicy. Na szczęście ciasta i wszystko zamawiane jest przez katering i tylko naczynia będę musiała pozmywać i posprzątać ale to pryszcz. :d

A Ty @lucyna.beata to następnym razem jak będziesz chciała się urlopować to nas zapytaj o pozwolenie bo może akurat ktoś Cię zmieni na te kilka dni ? :trele:

 

 

a jezeli bedziesz zainteresowana pisz na priv...bo faktycznie bedzie sie szykowac podmiana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, lucyna.beata napisał:

a jezeli bedziesz zainteresowana pisz na priv...bo faktycznie bedzie sie szykowac podmiana

Ja nie wybiegam myślami w jakąś przyszłość. Mam pewne pomysły i chciałabym spróbować pracy na etacie ale nie wiem... Na razie wiem co będę robiła do marca a potem ? Któż to wie ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...