Skocz do zawartości

Poskarżyjki.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiadomo jak postąpić w sytuacji gdy ktoś nas obraża. Chyba najlepiej po prostu prosić o powtórzenie. Może to coś pomoże a jak nie to przypomnieć że jesteśmy normalnymi ludźmi a to jest nasza praca. 

W sumie idealnej recepty nie ma bo każda sytuacja jest inna. Ale jeśli ktoś by mnie celowo obrażał to bym pyskowała. 

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, BabaJagusia napisał:

No co Ty nie powiesz:szydera:. Nie znasz mnie-więc nie pisz, że udaję-to po pierwsze. Powiedzieć co o nich myślę-to każdy "głupi" potrafi.Po drugie- można niewerbalnie przekazać wszystkie emocje. Tylko to jest "wyższa szkoła jazdy". I po trzecie-najważniejsze- musiałaby córuś dorosnąć do mojego poziomu, aby mnie obrazić. 

    

Co  udajesz? Pracowałam    przez wiele  lat w Hiszpanii , teraz w Niemczech i powiem Ci że nigdy  nikt mnie  nie  poniżał. Nie  pozwalam na to. Nie  pozwalam nikogo  obrażać w mojej obecności. Nie mówię   źle o nikim a co myślę  to  moja sprawa. Pewnie to  czują od  samego początku i nikt nie śmie  obrażać  moich rodaków i mnie samej.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bratek napisał:

Co  udajesz? Pracowałam    przez wiele  lat w Hiszpanii , teraz w Niemczech i powiem Ci że nigdy  nikt mnie  nie  poniżał. Nie  pozwalam na to. Nie  pozwalam nikogo  obrażać w mojej obecności. Nie mówię   źle o nikim a co myślę  to  moja sprawa. Pewnie to  czują od  samego początku i nikt nie śmie  obrażać  moich rodaków i mnie samej.

Baba.Jagusia da radę... znam osobiście :tak2: Głównie z tego że ze wszystkiego umie sedno wyciągnąć xd nawet z moich mądrości :d Lepiej puentuje moje wynurzenia niż ja sama .., dosłownie szok :o Jak mówi, że nie będzie się zniżać do takiego poziomu to nie będzie i chwała jej za to.

A tak z przeczytanego gdzieś : zadaniem psów jest zatrzymania karawany i może by to zrobiły gdyby nie szczekały .., czy odszczekiwały O.o

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, NNNdanuta napisał:

Baba.Jagusia da radę... znam osobiście :tak2: Głównie z tego że ze wszystkiego umie sedno wyciągnąć xd nawet z moich mądrości :d Lepiej puentuje moje wynurzenia niż ja sama .., dosłownie szok :o Jak mówi, że nie będzie się zniżać do takiego poziomu to nie będzie i chwała jej za to.

A tak z przeczytanego gdzieś : zadaniem psów jest zatrzymania karawany i może by to zrobiły gdyby nie szczekały .., czy odszczekiwały O.o

@NNNdanuta Ooooo kochana, tym przytoczeniem przecztanego gdzieś to respect!!! 

Jest jeszcze takie: podczas pewnego nieporozumienia dwóch osób jedna z nich mówi-głupim nie ustępuje a druga osoba na to-a ja zawsze to czynię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krista Zdaje mi się że mówimy w różnych językach. Chamy i prostaki   pozwalają sobie  na  skandaliczne zachowanie   w stosunku do  ludzi którzy zwyczajnie   , uczciwie  pracują. Sorry  ale dla mnie nie ma  na to żadnego przysłowia  o psach i głupcach  Nie pojmuję zgody na  takie poniżające  traktowanie. Tu nie chodzi przecież o  kłótnie  się w rozmowie , ale o odbieranie  człowiekowi   godności.

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, NNNdanuta napisał:

A tak z przeczytanego gdzieś : zadaniem psów jest zatrzymania karawany i może by to zrobiły gdyby nie szczekały .., czy odszczekiwały O.o

Psy szczekają, karawana idzie dalej - znaczy to że mimo różnych wydarzeń i prób wpłynięcia na zmianę sytuacji, życie toczy się swoim biegiem. I tyle...:p

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minut temu, kris napisał:

Pluj kur.ie (świni) w oczy to powie że deszcz pada... Jaki to ma związek z opieką?;)

Nie z  opieką  jako praca. Nie  atakuj,ę tu nikogo. to w nawiązaniu do poprzednich cyt. Wyżej  hahahahah  eh  dziewczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, kris napisał:

Pluj kur.ie (świni) w oczy to powie że deszcz pada... Jaki to ma związek z opieką?;)

Ja ze swoją pdp nie próbuję nawet dyskutować... Jutro będzie miesiąc jak tu jestem i nie znalazłam metody na wzajemne współistnienie.., za cieńki Bolek jestem do tego przypadku. Dobrze choć, że potrafię nie wchodzić w kolizję... Odbębnię swoje i tu nie wracam :|

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się ustosunkuje do przytoczonych przykładów, przysłów itp.

@Bratek Tak, nie mówimy o tym samym konkretnym przypadku czy postępowaniu bo każdy ma zawsze inny wydźwięk. O tym, że o godność walczy się pyskówka i odpłacaniem nie zgodzę się. Jeśli ktoś nie umie szanować drugiego człowieka to i tak odpłacaniem się pięknym za nadobne nic nie da. Myślę, że o takim poziomie mówiła @baba.jagusia. To miałoby sens z kimś o podobnym usposobieniu ale ten ktoś wtedy nie reprezentował by chamstwa. To jakby walka z wiatrakami. 

Przysłowia niekiedy pasujące do sytuacji nie są uniwersalne ale przy dobrej woli i odpowiedniej interpretacji nie odstaja jakoś od naszej oceny przypadku.

@kris masz rację w swojej analizie przyslowia o karawanie ale i do tej opisanej przez @NNNdanuta wg mnie pasują. 

Podsuma: godność jest w nas, my ją sobie wypracowujemy a wymuszać jej nie musimy, jesli jedna osoba w nas tej godności nie widzi to nie tragedia. Tragedią jest gdyby nikt nas nie szanował bo oznaczałoby, że jesteśmy sami sprawcami tego poprzez złe postępowanie. Dałoby się więcej rozprawiać na ten temat ale jest zbyt szeroki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godzin temu, BabaJagusia napisał:

No co Ty nie powiesz:szydera:. Nie znasz mnie-więc nie pisz, że udaję-to po pierwsze. Powiedzieć co o nich myślę-to każdy "głupi" potrafi.Po drugie- można niewerbalnie przekazać wszystkie emocje. Tylko to jest "wyższa szkoła jazdy". I po trzecie-najważniejsze- musiałaby córuś dorosnąć do mojego poziomu, aby mnie obrazić. 

    

:dobrze:

trzymaj swoj poziomi i nie trac szacunku dla siebie samej a oni.niech sie taplaja dalej...

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a teraz musze sobie ulzyc:przekleństwa:

- primo..lapek wariuje...wydaje dzwieki niczym stara pila.....warczy......

uparcie odmawia czytania sygnalu wi-fi mimo dzinksa w dooopie z malenka antenka:mur:....

widac nowy trza zakupic ...qwa...:$

- duo...jak powiedziec wampirowi energetycznemu i poniekad psychicznemu terroscie ze ma sie skupic na swoich bardzo waznych i istotnych sprawach a nie wyglaszac elaboraty z pretensjami??O.o

-tertio...czemu nazbieralam az tyle maneli ze strach do auta pakowac ...bo moze sie nie pomieszcza???przyczepa???:sos:

uffff...no teraz ide zrobic sobie kawe na druga noge :kawa: i zaciagne sie swiezutkim powietrzem :papieros:

 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poskarżę się i ja. Od pewnego czasu z powodu ogromnego stresu na stelli mam problemy z sercem. Mam bardzo wysoki puls przy relatywnie niskim ciśnieniu, do tego ostatnio co jakiś czas oblewa mnie gorąc w okolicach serca i za chwilę ustaje. Czy ktos może miał podobne problemy i może mi podpowiedzieć, co to może być?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ewal8 napisał:

Poskarżę się i ja. Od pewnego czasu z powodu ogromnego stresu na stelli mam problemy z sercem. Mam bardzo wysoki puls przy relatywnie niskim ciśnieniu, do tego ostatnio co jakiś czas oblewa mnie gorąc w okolicach serca i za chwilę ustaje. Czy ktos może miał podobne problemy i może mi podpowiedzieć, co to może być?

To może być powód, żeby nie pytać głupio na forum, nawet przychylnych sobie osób, tylko biegusiem udać się do lekarza.

Dzień dobry.

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, ewal8 napisał:

Poskarżę się i ja. Od pewnego czasu z powodu ogromnego stresu na stelli mam problemy z sercem. Mam bardzo wysoki puls przy relatywnie niskim ciśnieniu, do tego ostatnio co jakiś czas oblewa mnie gorąc w okolicach serca i za chwilę ustaje. Czy ktos może miał podobne problemy i może mi podpowiedzieć, co to może być?

Może to być właśnie reakcja na stres + na pogodę.

Ale to musi ocenić lekarz, z czego zdajesz sobie oczywiście sprawę.

Ja bardzo wysoki puls mam przy zdiagnozowanym częstoskurczu, ale ciśnienie mam przy tym w normie.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ewal8 Mam coś podobnego ,ale bez oblewania gorącem,RR ksiązkowe a puls powyżej setki.U Ciebie to prawdopodobnie wynik dużego stresu.Po powrocie do dr i przynajmniej EKG a najlepiej USG serca.ale nie od razu,po jakichś 2-3 tygodniach,jak "okrzepniesz" po cieżkiej szteli.A póki co to jedynie wyciszająco herbatka melisowa,pomóc nie musi ale i nie zaszkodzi.I wychodźz domu na przerwie jeśli to możliwe.Oderwij się od PDP chociaż na te 2 krótkie godziny.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomas1965  właśnie jutro wybieram się do tutejszego lekarza, chciałam tylko po prostu zapytać i to wcale nie głupio, bo jak się okazuje, dziewczyny mają podobne dolegliwości. Poza tym dobrze wiesz, że głównym doktorem jest doktor Google, a w naszym przypadku gdy się jest po ciemnej stronie mocy, pomagają doświadczenia innych.

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NNNdanuta @lucinda @Krista  dziękuję za właściwy odbiór:cmok:

No i wczoraj nastąpiło nieuniknione: poczekałam aż cała famuła zasiądzie do stołu i z pewną finezją :tak2:-sprowokowałam "występ" córuni. Jaka ona jest przewidywalna:haha:

Kiedy wróciłam z krótkiej przerwy-nastąpiła "cudowna" zmiana. Będąc na dole słyszałam tylko głośny rejwach. 

Oby zmiana była trwała. A przynajmniej do końca turnusu. Amen:kawa2:

 

 

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...