Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, foczka63 napisał:

Na spacerku za to najszłam kwitnący w lutym rzepak.....mhm....

To raczej nie rzepak, a gorczyca polna, jak mnie uświadomiono, gdy podobnie zdziwiona byłam, że pod koniec roku rzepak kwitnie.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Gorczyca_polna

 

 

 

 

 

 

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Basiaim  ma rację.  To gorczyca, którą sieje się na poplon . Np.  po skoszeniu jęczmienia ozimego, który wcześnie dojrzewa,  można  robiąc podorywke wsiac gorczyce.  Ona szybko rośnie, daje dużo zielonej masy. Można nią karmić zwierzęta ale głównie służy jako nawóz zielony, czyli trzeba przyorac( przykryć ziemia).

Wtedy składniki odżywcze dla roślin następnych, zawarte w liściach i lodygach gorczycy znajdą się tuż pod powierzchnią ziemi.l o to chodzi.

Przyoranie jest możliwe dopiero po mrozie , który skruszy gorczyce i jej masa będzie mniejsza . Jeśli nadal rośnie i kwitnie, to znaczy że nie zmarzla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, sayonara 52 napisał:

@Teresadd cholerka.

sie narobilo.

Spadla ze schodow?

Zoperuja, zrobi reha i akurat wrocisz .:tak:

Tylko co z tym biednym piesem?:(((

Anita przefiknęła się ściągając spodnie. A ma osteoporozę,więc gnatki krychutkie.

Pies już dzisiaj spokojny .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minut temu, sayonara 52 napisał:

@hawanamaja kroliczki norke p/atomowa?

spadek po Adolfie:haha:

:szydera: 

Króliczki mają normalną zimną piwnice i babcia na pewno nie chciałaby tam siedzieć, raczej ucieknie pod kolderke, ale dobrze, że humorek jej dopisuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, hawana napisał:

:szydera: 

Króliczki mają normalną zimną piwnice i babcia na pewno nie chciałaby tam siedzieć, raczej ucieknie pod kolderke, ale dobrze, że humorek jej dopisuje.

Dobrze, że moje Rozrabiaki nie są świadome sytuacji :haha: Choroby otępienne mają czasem swoje "zalety" :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, sayonara 52 napisał:

@Estar57 staraj sie widziec zalety.

Lzej sie zyje.

@sayonara 52  tak robię od pierwszej stelli, wyszukuję zalety i wady , zaletami staram się cieszyć, a na wady przymykam oczy . Ale dziękuję za radę. Tak poza tematem, poczytałam forum i mam pytanie czy Ty jesteś z Lublina? To byłybyśmy krajankami :) prawie

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich u których pizga i leje :oklaski: I tych, u których nie pizga i nie leje też witam :oklaski: Ja jestem z tych pierwszych, ale siebie witać nie muszę  :haha: Póki co, "...czekam na wiatr, co rozgoni czarne, skłębione zasłony...Stanę wtedy na raz, ze słońcem twarzą w twarz..." :tak2: Ale zapowiada się długi oczekiwanie :haha: Nic to...zaczynamy nowy tydzień, mój ostatni, ale na pierwszym zleceniu w nowej rzeczywistości :oklaski: Zatem....1664446910_dziedobrydeszcz.jpg.42ce972285e6b04ae74a44bffcbac5d1.jpg...amen :oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry ....

Wieczorem trochę pizgało ...teraz ucichło ...raz na jakiś czas słychać głośniejszy podmuch .Odsłoniłam rolety ...drzewa jeszcze kołyszą się i woda stoi w dojazdowej  uliczce ....musiało fest lać , ale nie słyszałam :d Mam nadzieję , że ucichnie , że Sabcia pójdzie sobie precz ....nikt jej gościć nie zechce :tak2:

Gości wczoraj nie pozbyłam się , miałam trochę przerwy , bo na kilka godzin wybyli z domu , ale nockę zaliczyli jeszcze u mnie . Jeszcze godzinka i pozbędę się ich a wtedy ....chałupę doprowadzę do stanu , jaki był przed najazdem i ....znów dookoła Macieju . Na urlopie też może być dzień świstaka i nawet tak  lepiej ...obejdzie się bez niespodzianek :szydera:

Miłego dnia i tygodnia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry milusińscy:cześć:

Witam milutko i cieplutko, u mnie też wieje:345_cloud_tornado: i leje:333_cloud_rain:, w nocy myślałam, że dach :512_airplane_small:odleci, dom stary jak moja pdp:haha:, a ja na górze mam mieszkanie.

Mimo wszystko życzę miłego poniedziałku i całego tygodnia:cmok:, ostatni poniedziałek na tym adresie:hura:

e2c7dc39-8850-4121-bd2d-62c7ddd8f61a.jpg

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...