Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, salazar napisał:

Słoneczne dzień dobry Opiekunkowo :)!

Wczoraj jedna koleżanka pojechała, a druga pojawiła się w Monachium.

Będzie jeszcze okazja, nie teraz to kiedy indziej. Salazar jest dyskretna, za co ją zawsze ceniłam, ale śmiało mogę się przyznać,że ta, która przyjechała to ja. Spotkanie w planach. :)

Edytowane przez Lawenda vera
  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo,halo,dzień dobry późnym popołudniem ;)Mam dylemat i może coś mi Podpowiecie.Tym razem to ja muszę coś upichcić na niemiecką wersję wigilii.Kompletnie nie mam pomysłu a do tego raczej mizerny u mnie talent do gotowania.Muszę uwzględnić syna PDP jak i ją samą.Syn raczej jada mało,PDP leżąca i co czym ją nakarmią to zje.Ma być "świątecznie"ale bez spiny i wymyślnych receptur.Poratujecie propozycjami?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Jestem na nowym adresie.Tym razem z podopieczną... która nie lubi za bardzo mięsa. To spore ograniczenie w przyrządzaniu posiłków. I mam zagwostkę trochę. Obiad 2-daniowy. Z zupami jest luz, ale na drugie robiłem już placki ziemniaczane z musem jabłkowym, tortellini z podsmażoną cebulą i masłem, naleśniki z dżemem, milchreis z owocami (wszystko PDP smakowało) i w sumie mam mało pomysłów na dalej O.o A nie za bardzo wypada powtarzać tamtych w kółko ciągle. Macie jakieś pomysły jeszcze na smaczne drugie dania bez mięsa lub z minimalną jego ilością? Będę wdzięczny :)

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał845. Placki z marchewki i cukinii ( tak jak ziemniaczane, tylko bez ziemniaków) z sosem tzatziki. Przepis znajdziesz bez problemu na youtube, jest ich pełno. Kotlety wegetariańskie ( na bazie płatków owsianych sparzonych wrzątkiem, ale nie gotowanych), smażonych warzyw, pieczarek i co tam masz pod ręką, do tego jajko, obtaczać w bułce lub paniermehl i smażyć jak zwykłe kotlety mielone.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.youtube.com/watch?v=87SyPHoR-Xk.

To wersja z tzatziki.

A tu kotlety z kapusty:

https://www.youtube.com/watch?v=Ai4XxJoUkTQ

Właściwie ze wszystkiego mozna zrobić kotlety, z każdego warzywa, ale warto dodać zawsze pieczarki, one nadają jakby mięsnego smaku, nie jest to takie mdle wtedy. I sporo przypraw.

 

 

Edytowane przez Lawenda vera
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Lawenda vera napisał:

@Lawenda vera  Dzięki Lawenda :)  Właśnie zrobiłem na kolację takie kotlety, bez doświadczenia jeszcze to póki co ledwo trzymały się kupy na patelni, chyba następnym razem więcej dodam płatków owsianych. Są dobre :)  

@Patrycja- Też dzięki :)

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś moja PDP mnie znielubiła bardzo. Uzywając pantomimy powiedziała mi, że jestem mądralinska i taka w sumie to damulka  jestem  i takie tam :d :d . Powodem był fakt, iż mimo protestów rzeczonej, wyprałam jej kamizelkę polarową, ktorą jutro ma załozyć na spotkanie głuchoniemych w kosciele, czy tam przy kosciele. No nie mogłam postapić inaczej, ponieważ kamizelka miała widoczne plamy, no to jak miała się w nią wystroic? Kamizelka się suszy aktualnie na grzejniku drabinkowym, choć w sumie powinna wysuszyc się w wypasionej pralce. Niestety nie posiadłam jeszcze umiejętnosci uzywania tego diabelstwa wraz z suszeniem. Ostatnie pranie wprawdzie wyprałam i wysuszyłam, ale pranie trwało podwójnie :d . Pralka Miele, ma ktoś moze umiejętnosc obsługiwania wraz z suszarką? Chętnie się dowiem :d .

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał845 Krokiety z serem, gotowce, wystarczy wrzucić do piekarnika i podać z sałatą.

Rösti, też w dziale mrożonek, z piekarnika pycha (to już rym, albo jeszcze nie? ;)) + sos grzybowy + sałata.

Curry z soczewicy lub warzyw, milion przepisów w necie, każde może robić za Eintopf (+ ryż lub solo).

Smażone warzywa z makaronem sojowym lub ryzem.

Makaron z jakimkolwiek pesto ukręconym własnoręcznie lub gotowiec ;).

Warzywa pod beszamelem, zapiekanki wszelakie z dodatkiem żółtego sera, itd, itp :).

Naleśniki ze szpinakiem i fetą, z nadzieniem a'la ruskie.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie regulować odbiorników, to nie awaria aparatu:d ani też thriller:haha:

Może i nieprawdopodobne ale jednak możliwe skoro weszłam tu o tej (w moim mniemaniu) nieludzkiej porze przywitać z wami dzień:cześć3:

Awaria była, owszem, sen przerwał mi jakiś bliżej nie poznany system w organizmie i pewnie naprawi się sam w okolicy godzin okołopoludniowych.

Pobierzmy dzień, cieszmy się nim i dzielmy:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za jakie grzechy?! :szok: No...za jakie grzechy wstałam tak szybko?! :haha: Nie wiem....naprawdę nie wiem :haha: Może wczorajsza, popołudniowa drzemka jest winna, bo wyczerpałam limit snu na dobę? :haha: Nie będę zmuszać szarych komórek do pracy o tak wczesnej porze, tylko wezmę się za siorbanie i czytanie klepanek :szydera: Tymczasem witam was serdecznie i życzę miłego dnia :oklaski: I proszę o zastanowienie się nad trudnym pytaniem, które nurtuje mnie od chwili otwarcia oczu...1051188183_dziedobryniedzielajeyk.jpg.5b4669ab1731769fa89781ff5782f3f2.jpg , czy nie pracować?! :haha:Jak ktoś znajdzie właściwą odpowiedź, proszę o kontakt...:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Za jakie grzechy?! :szok: No...za jakie grzechy wstałam tak szybko?! :haha: Nie wiem....naprawdę nie wiem :haha: Może wczorajsza, popołudniowa drzemka jest winna, bo wyczerpałam limit snu na dobę? :haha: Nie będę zmuszać szarych komórek do pracy o tak wczesnej porze, tylko wezmę się za siorbanie i czytanie klepanek :szydera: Tymczasem witam was serdecznie i życzę miłego dnia :oklaski: I proszę o zastanowienie się nad trudnym pytaniem, które nurtuje mnie od chwili otwarcia oczu...1051188183_dziedobryniedzielajeyk.jpg.5b4669ab1731769fa89781ff5782f3f2.jpg , czy nie pracować?! :haha:Jak ktoś znajdzie właściwą odpowiedź, proszę o kontakt...:szydera:

Wydaje mi się, że znalazlam właściwa odpowiedź dla ciebie: pracować jak na dyżurze domowym-przy telefonie, lapku. No taka jest praca w domu na dyżurze, albo się co zdarzy (co nie daj pon bucek) albo dzień przeleci  zgodnie z naszą wolą.

No chyba, że nie zadowala ta :dprozaiczna propozycja to wybierz inne:d:d pewnie się posypią jak piasek za Grzesiem co to przez wieś worek niósł:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Krista napisał:

Wydaje mi się, że znalazlam właściwa odpowiedź dla ciebie: pracować jak na dyżurze domowym-przy telefonie, lapku. No taka jest praca w domu na dyżurze, albo się co zdarzy (co nie daj pon bucek) albo dzień przeleci  zgodnie z naszą wolą.

No chyba, że nie zadowala ta :dprozaiczna propozycja to wybierz inne:d:d pewnie się posypią jak piasek za Grzesiem co to przez wieś worek niósł:d

Nieeeee.....nie takiej rady szukałam :haha: Póki co jestem w DE i jak miałabym problem wytłumaczyć Divie taki system? :haha:To już lepiej udawać chorobę i w łóżku poleżeć :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry ....

Dziś mija pięć tygodni na adresie ....nawet nie obejrzałam się dobrze za siebie i już pomału z górki zacznę schodzić . Nie ma co rozkminiać , tylko delektować się trzeba  gorącym szatanem ...zakąsić dymkiem i aby do przodu ...cały czas do przodu jak mawiał Krzynówek .

Miłej , fajnej niedzieli .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

Nieeeee.....nie takiej rady szukałam :haha: Póki co jestem w DE i jak miałabym problem wytłumaczyć Divie taki system? :haha:To już lepiej udawać chorobę i w łóżku poleżeć :haha:

Aaaa no chyba, że problem z wdrożeniem systemu:haha:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...