Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

A daj sobie spokój z oknami i papierami :haha:Przyjdzie deszcz, czy śnieg i znowu będą brudne :haha: A papiery rodzina po pogrzebie "uporządkuje"...kiedyś tam...więc masz czas na przyjemności :szydera:

Mirello....dobrze radzisz. :szydera: Dam se spokój....

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mirelka1965 nie Mirelko, papiery JUZ trza przygotowac,

Moja Mama wlasnie w niedziele,pokaze co przygotowala ,,nasmierc,,

I mamy zrobic liste :(((

Z jednej strony to chwalebne, bo ,,zstępni,, maja gotowe,z drugiej strony trudno bedzie tak rozmawiac,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, sayonara 52 napisał:

@Mirelka1965 nie Mirelko, papiery JUZ trza przygotowac,

Moja Mama wlasnie w niedziele,pokaze co przygotowala ,,nasmierc,,

I mamy zrobic liste :(((

Z jednej strony to chwalebne, bo ,,zstępni,, maja gotowe,z drugiej strony trudno bedzie tak rozmawiac,

Myślę, że nie o takie "papiery" @awe59 chodziło :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Myślę, że nie o takie "papiery" @awe59 chodziło :haha:

A chust wie , czy nie o " takie " . @sayonara 52 na zapisy w niedzielę idzie ...a @awe59 ma być gorsza i zostawić swoich bez zapisów ??? Nie ma bata ...Ewka to porządna , odpowiedzialna kobita ....może tylko ciutkę młodsza od Sayonarowej mamusi  :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, sayonara 52 napisał:

@Baśka powtarzająca się ciutke -brzmi dobrze....

Chorero jedna ....Tobie te zapisy , zachowki i inne gady tak przesłoniły teraz ślepka ( bardziej od tych doprawianych rzęs ! :szydera:), że nawet jak ktoś wspomni , że musi papier toaletowy zakupić pilnie to Ty przed oczami testamenty będziesz miała :szydera:

Spokojnie malutka ...Matula zapiszą coś - będziesz miała ...nie zapiszą - o zachowek do sądu zapodasz i .......sosna ! :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, sayonara 52 napisał:

@Baśka powtarzająca się eee tam

Nie przeslonily, tylko nie lubie takich rozmow z Mama,

A i tak wiem,ze potem bedzie awantura z siostra ma jedyna.

Jam ci nie pazerna jest.

Pazerna , czy nie ...to co Ci się należy masz dostać i już . Byle nie pod oko :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

A chust wie , czy nie o " takie " . @sayonara 52 na zapisy w niedzielę idzie ...a @awe59 ma być gorsza i zostawić swoich bez zapisów ??? Nie ma bata ...Ewka to porządna , odpowiedzialna kobita ....może tylko ciutkę młodsza od Sayonarowej mamusi  :szydera:

A komu mam zapisywać jak mam tylko jedną córkę ? No chyba, że mnie tak wkurzy, że na kosciół albo schronisko dla psów zapiszę :szydera:

Moja mamusia z 15 razy zmieniała testament jak tylko krzywo na Nią spojrzałam :szydera:

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, awe59 napisał:

A komu mam zapisywać jak mam tylko jedną córkę ? No chyba, że mnie tak wkurzy, że na kosciół albo schronisko dla psów zapiszę :szydera:

Moja mamusia z 15 razy zmieniała testament jak tylko krzywo na Nią spojrzałam :szydera:

Zapisać to może niee....ale tak ździebko , niechcący napomknąć o zapisie na jakieś szlachetne cele to wcale nie jest takie głupie ....a niech portkami potrzęsą trochę . Ty masz Ewcia kiepełę ...nie ma to tamto . Dzięki :cmok::szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Zapisać to może niee....ale tak ździebko , niechcący napomknąć o zapisie na jakieś szlachetne cele to wcale nie jest takie głupie ....a niech portkami potrzęsą trochę . Ty masz Ewcia kiepełę ...nie ma to tamto . Dzięki :cmok::szydera:

Nooo....wiadomo....trzeba mieć na czym czapkę nosić :szydera:

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polacy nie potrafią rozmawiać na tematy tzw.ostateczne.Najczęściej próby takich rozmów powodują niesnaski rodzinne albo ciężkiego focha niedoszłego spadkodawcy.

U mojej mamy wywołuje to ataki agresji,wyrzutów i pretensji.Ale niestety, to są takie sprawy ,o które należy zadbać za życia i kiedy jest się 100% rozumnym,bo kiedyś może być za późno.Poza tym nie każdy umiera wiekowym...

Mój ojciec zmarł niespodziewanie,3 dni po tajemnym ślubie ,nie zostawiwszy testamentu oczywiście...Majątek przypadł świeżo poślubionej żonie,mnie i siostrze tylko zachowek i wszystko zgodnie z literą prawa.Od tego czasu mam spisany testament.Zmieniałam go 3x i kto wie czy jeszzce kiedyś nie zmienię.

Uważam ,że jak ma się więcej niż jednego potencjalego spadkobiercę, to o schedę po sobie trzeba się zatroszczyć za życia.Po co po naszej śmierci rodzina ma się latami po sądach ciągać?

  • Lubię to 6
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sayonara 52 napisał:

@Baśka powtarzająca się eee tam

Nie przeslonily, tylko nie lubie takich rozmow z Mama,

A i tak wiem,ze potem bedzie awantura z siostra ma jedyna.

Jam ci nie pazerna jest.

A niby czemu nie lubisz? :szok: U nas temat "odejścia" nie jest tematem tabu. Mówimy głośno i wyraźnie, a nawet żartobliwie czasami dopytujemy, kiedy Mamusia kopytka wyciągnie :haha:Najpierw testowaliśmy na Dziadku...oswoił się i nie było mu strasznie myśleć o ostatniej godzinie. A Mamusia też już nie traktuje tematu jak czegoś strasznego. Dyspozycje wydała dawno temu, a że majątku wielkiego nie ma, to i nie będzie o co się z Bratem wykłócać :haha: I tak sobie spokoniutko doczekamy zrywania klepek parkietu...jak przyjdzie na to czas :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minut temu, Mirelka1965 napisał:

A niby czemu nie lubisz? :szok: U nas temat "odejścia" nie jest tematem tabu. Mówimy głośno i wyraźnie, a nawet żartobliwie czasami dopytujemy, kiedy Mamusia kopytka wyciągnie :haha:Najpierw testowaliśmy na Dziadku...oswoił się i nie było mu strasznie myśleć o ostatniej godzinie. A Mamusia też już nie traktuje tematu jak czegoś strasznego. Dyspozycje wydała dawno temu, a że majątku wielkiego nie ma, to i nie będzie o co się z Bratem wykłócać :haha: I tak sobie spokoniutko doczekamy zrywania klepek parkietu...jak przyjdzie na to czas :szydera:

A jak nie masz nic to też lepiej zadbać.. żeby nie trzeba tego NIC dzielic:szydera:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, lucinda napisał:

A jak nie masz nic to też lepiej zadbać.. żeby nie trzeba tego NIC dzielic:szydera:

A nawet gdyby trzeba było dzielić to zawsze to mniej niż więcej:haha:...do roboty.

Się temat rozwinąłxd jak zawsze kreatywnie:cześć3:

I witam się pogodnie, słonecznie. Słonko zawsze mnie nastraja przyjaźnie, w ogóle pobudza-ja chodzę na baterie słoneczne:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bry. Łeb mnie......dala. Ok.2 dopiero usnęłam,  a ta quu....zaraz zadzwonił. Potem zaś się przylozyłam do poduszki,  a ta szuja znów dzwni. No i jak nie zabić dziada???  No, budzika. Bo dziś zakupów dzień był. Po wczorajszym numerze,  już się tak nisko nie schylam. 

Kawkę piję,.Agrafka śpi. 

Chłodno, ale słonecznie. 

Miłego dnia dla Was!

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...