Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry! Zaczyna sie po malutku rozjasniac.Moze bedzie cieply dzien.Na tyle cieply , ze bede mogla jeszcze wyjsc w mojej cienkiej kurtce,Oczywiscie nie zabralam ,zadnej grubszej kurtki.Jedynie wzielam dlugi kozuch z kapturem.Jednak on nie za bardzo sie nadaje na obecne temperatury.

W pracy jest ok.Daje rade.Podopieczna ma hustawki nastroju.Czesto poplakuje ale sa dni ,ze jest spokojniutka i zadowolona.Biedna ,chora kobieta.

Wstalam dzisiaj wczesnie , bo juz o g.6.30.Zrobilam sobie kawe i zaraz czeka mnie druga przyjemnosc -papieros.Wprawdzie troche zimno na tym oszklonym tarasie , ale uwielbiam poranna kawe z papierosem.Bez pospiechu , spokojnie.

Czy ktoras z Was szydelkuje?Ja dopiero zaczynam.Kiedys ,dawno temu robilam jakies serwetki - bardzo koslawe , bo z moich pomyslow i bez tej tajemnej wiedzy po ile oczek ma byc w kolejnych rzedach.:d.teraz cos znalazlam na yt i staram sie cos robic.

Milego dnia dla wszystkich.To juz piatek , kolejny tydzien zlecial!

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry ....

Nie dospałam do budzikowego dzwonka ....trudno , taki dzień . Państwo na dolinach dopakowują walizy do auta i za godzinę wyruszają w drogę ....długo będą jechać ...płynąć promem ... Jerzyk  nienawidzi samolotów ....Hela wróci za tydzień , ale już samolotem ....odważniejsza gadzina :haha:Noo...a my  z Jadziutką będziemy se urlopować ....opiekę nad nami , kalectwami przejmą wnuczki...wpadną dziewczynki na kilka minut , zapytają jak leci i sruuuu...do siebie . Bardzo to lubię ...Jadzia niekoniecznie , bo nowinek od wnuczek wyciągnąć nie zdąży i jak tu żyć , kiedy nie ma się co poopowiadać przez telefon psiapsiółkom ? Przynajmniej se ponarzeka , że za krótko ją odwiedzają ...też dobry temat do rozmów   :szydera:

Miłego dnia ....Wszystkim .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@helena1957 ja szydełkuję i kilka innych osób też więc możesz pytać. Najlepiej nauczyć się czytać schematy bo wzorow mnóstwo i nie musisz się cały czas wgapiać w monitor. 

@lucinda nie wygląda to źle. Przynajmniej coś się będzie działo a najważniejszy jest ten dzień wolny na podladowanie akumulatorów i reset. 

@aniao współczuję i podziwiam. Raz tak długo jechałam ale do Hiszpanii. :haha:

 

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Maria Jolanta napisał:

@helena1957 ja szydełkuję i kilka innych osób też więc możesz pytać. Najlepiej nauczyć się czytać schematy bo wzorow mnóstwo i nie musisz się cały czas wgapiać w monitor. 

@lucinda nie wygląda to źle. Przynajmniej coś się będzie działo a najważniejszy jest ten dzień wolny na podladowanie akumulatorów i reset. 

@aniao współczuję i podziwiam. Raz tak długo jechałam ale do Hiszpanii. :haha:

 

Dokładnie 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam... Kto wie jak się prawidłowo po. niemiecku  jarmuz przyrządza?. POD poprosił na niedzielę a ja za cholery nie wiem które te kiełbaski wybrać bo podobno muszą być jakieś specjalne. Dodam że kupiłam Jarmuz mrozony żeby był smaczniejszy i mam ambicję sama go ugotować 

Edytowane przez elf
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, elf napisał:

Witam... Kto wie jak się prawidłowo po. niemiecku  jarmuz przyrządza?. POD poprosił na niedzielę a ja za cholery nie wiem które te kiełbaski wybrać bo podobno muszą być jakieś specjalne. Dodam że kupiłam Jarmuz mrozony żeby był smaczniejszy i mam ambicję sama go ugotować 

Na przykład :

https://www.kuechengoetter.de/rezepte/gruenkohleintopf-mit-mettwuerstchen-89420

Grünkohl możesz kupić gotowy, w słoiku. 

Edytowane przez MisiekFfm
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MisiekFfm napisał:

Na przykład :

https://www.kuechengoetter.de/rezepte/gruenkohleintopf-mit-mettwuerstchen-89420

Grünkohl możesz kupić gotowy, w słoiku. 

Pfff tyle to i ja potrafię.  A może by tak w Rewe pokazać która to ta właściwą kiełbasa bo żadna tak się nie nazywa jak w przepisie. Pozatym kupiłam mrozony i przy nim zostanę. Amen 

Edytowane przez elf
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, elf napisał:

Pfff tyle to i ja potrafię.  A może by tak w Rewe pokazać która to ta właściwą kiełbasa bo żadna tak się nie nazywa jak w przepisie. Pozatym kupiłam mrozony i przy nim zostanę. Amen 

Sie uparła ...a kto ma czas , żeby z Tobą po Rewe śmigać ? :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, elf napisał:

Byłam przekonana że teraz każdy telefon ma już aparat fotograficzny. Cóż możliwe że jestem w błędzie 

Ano tak ...masz rację ( w błędzie nie jesteś ) , tyle , że tak na pstryknięcie palcami mało kto do Rewe pobiegnie , żeby Ci zdjęcie machnąć ....kielbasków tych :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aniao napisał:

Dzień dobry. Jadę sobie od wczoraj od 12  w południe. Mogę anatomię wykładać. Każda kostka mnie boli.

Miłego dnia .

Po 24h jazdy nadawałam się tylko do trumny..

Przewoźnik-debil- wymyślił, że wszystkich po Niemczech porozwozi. 

Byłam zatem pod Bremą,  a na końcu Düsseldorf. 

Babki,.które do Belgii jechały zazwyczaj 13-14 h, awanturę zrobiły. 

Ale.to nic nie da,  bo kasa się liczy,  a nie człowiek. 

Kawa wypita,. idę się odświeżyć. 

Paaa!

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, elf napisał:

Pfff tyle to i ja potrafię.  A może by tak w Rewe pokazać która to ta właściwą kiełbasa bo rząd a tak się nie nazywa jak w przepisie. Pozatym kupiłam mrozony i przy nim zostanę. Amen 

O k...a!  Jakże subtelnie potrafisz wyrażać wdzięczność...

  • Lubię to 6
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@helena1957 Szydełkuję,ale u mnie to zasadniczo dywaniki są...Choć kapę na łóżko ze sznurka wędliniarskiego też poczyniłam.Ponad rok temu to było ale do dziś się zastanawiam jak ja to cholerstwo wypiorę.Na sucho ciężja i wielka to co będzie jak wodą nasiąknie?

A tak poza tym to dzień dobry

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tomas1965 napisał:

O k...a!  Jakże subtelnie potrafisz wyrażać wdzięczność..

Rozumiem że oczekiwałes wdzięczności a nie poprostu chciałeś mi pomóc z dobrego serca. Przykro mi że nie spełniam twoich oczekiwań.  Przepraszam mam nadzieję że wybaczysz mi taką gburowatosc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@elf obawiam się ,że to danie jest mało ambitne i takie właśnie najbardziej Niemcom smakuje! Kiełbaski wyglądają tak jak na zdjęciu w przepisie i można je kupić w Rewe przy ladzie na sztuki . Pisze po prostu meetwurst. Wyjdź na stronę Rewe. A tak wgóle to dzień  dobry dla wszystkich bywalców

  • Lubię to 6
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...