Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

47 minut temu, sayonara 52 napisał:

@MisiekFfm szapo ba!:zwyciezca:

A Ty za co tak @MisiekFfm czapkujesz ? Phiiii...wielka mi sztuka dla żeniatego :szydera: Ręce mu chyba ze zdenerwowania  przy wykonywaniu nie drżą ....a może drżą ? To nawet byłoby fajniej , gdyby lekko drżały :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MisiekFfm napisał:

Opowiem wam, jak zdobyłem nową "sprawność opiekunową" :

W poniedziałek, przy okazji kąpieli, pielęgniarka zauważyła żółtawy nalot na majtkach mojej PDP. Stwierdziła, że to może być zakażenie grzybiczne i trzeba zastosować kurację Canestenem /to taki nasz Clotrimazol/. Zamówiła ten krem, żebym go stosował. Wiedziałem , o co chodzi, bo końcu człowiek wiekowy jestem i z kobiecym przypadłościami obeznany. 

Przedwczoraj apteka krem dostarczyła i początkowo nawet specjalnie mu się nie przyjrzałem. Dopiero wieczorem przeczytałem, że to trzydniowa kuracja z dozownikami w komplecie. 

Co było robić? 

Jako, że PDP ma założony cewnik, stwierdziłem, że ryzyko pomyłki jest małe i podjąłem przygotowania. Wszystko działo się pod okiem Pani Misiowej, która, jako siła fachowa /pflegedienst/ orzekła, że dam radę. 

Też tak pomyślałem. W końcu "grzebał" i "grzebie się" nadal w tych okolicach, to czemu nie spróbować. 

PDP, jako stara pielęgniarka podjęła współpracę i pierwsza aplikacja poszła jak z płatka. Wczoraj była druga, dzisiaj na noc trzecia. 

Efekty są, bo dzisiaj już tego żółtego nalotu nie było. 

Spodziewam się, że zaraz rozgorzeje dyskusja, a przez część was zostanę odżegnany od czci i wiary.

:cześć2::cześć3:

Aż boję się myśleć co byłoby, gdyby Pani Misiowa była neurochirurgiem i zapragnąłbyś zdobywać - jak sam nazwałeś" - nowe" umiejętności opiekuńcze" w grzebaniu. Jak byłeś łaskaw "to" nazwać:haha:

    Mam nadzieję, że zrozumiałeś żart:cześć2::kawa2:

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Baśka powtarzająca się napisał:

A Ty za co tak @MisiekFfm czapkujesz ? Phiiii...wielka mi sztuka dla żeniatego :szydera: Ręce mu chyba ze zdenerwowania  przy wykonywaniu nie drżą ....a może drżą ? To nawet byłoby fajniej , gdyby lekko drżały :szydera:

@Baśka powtarzająca się  nu co ty oczadziala?

Co innego wlasny interes pchac, we wlasna

:haha: a co innego kawal plastiku w cudza czipe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, violka napisał:

Obleciałam cały internet , Twoje linki również i tam nie ma nic na temat rajstop uciskowych . Nawet niemieckie pomoce domowe szukają odpowiedzi na ten temat w necie i otrzymują bardzo różne .https://www.finanzfrage.net/g/frage/darf-ich-als-haushaltshilfe-im-pflegedienst-zur-grundpflege-und-kompressionsstruempfe-anlegen-verpflichtet-werden

Nigdy nie zakładałam rajstop uciskowych i nie zamierzam tego robić , ponieważ nie zostałam przeszkolona i wiem czym może się skończyć nieumiejętne zakładanie rajstop . 

I dzieńdoberek Ludki :d

W tych linkach jest podane, co WOLNO robić pomocom domowym. A skoro nie ma wymienionych kolanówek uciskowych, to znaczy, że nie wolno :tak2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Mirelka1965 napisał:

W tych linkach jest podane, co WOLNO robić pomocom domowym. A skoro nie ma wymienionych kolanówek uciskowych, to znaczy, że nie wolno :tak2:

Lub,że jest to dopuszczalne.Kwestia interpretacji.

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Michał845 napisał:

Poszperałem po necie i adres jeszcze miesiąc temu był przez inną agencję.

Ogólnie to nie ma znaczenia. Moja najlepsza stella dostała się mojej agencji bo inna nie znalazła zmiennika. Początki demencji i pdp 86 lat. Jeździłam tam ponad 1,5 roku - pdp zmarła, a ja nie trafiam na nic takiego jak tamten adres :smutek:

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprzedni nick Radek50

Chciałbym ustosunkować się do postu INEZ z dnia 18 września br.(str.3506), ze względu na fakt wynikający z postanowienia Sądu, na mocy którego INEZ zamieściła przeprosiny. Właśnie na forum i właśnie w tym miejscu. Dlaczego akurat tu ? Bo prawie wszyscy aktualnie uczestniczący w życiu forum, byli wówczas tutaj i nadal są tu obecni. Czas więc zrobić zakończenie. Prokuratura nie wszczęła i nie będzie wszczynać żadnego postępowania przeciwko mnie. Nikt poza INEZ nie dopatrzył się znamion przestępstwa opisywanego przez INEZ. Reasumując...nie było żadnego szantażu, nie było żadnego stalkingu. To było wszystko w głowie INEZ. Nie było też żadnego przesyłania Jej zdjęć. Sąd nie otrzymał żadnych zdjęć, które rzekomo miałem rozsyłać. Sprawa jest definitywnie zamknięta. Pozostaje tylko pytanie, w jakim celu INEZ podjęła rok temu taką grę. Szkoda, ze musieliśmy się spotkać w Sądzie, żebym walczył ze zniesławieniem. Szkoda, że i moderacja dała wiarę słowom INEZ. I ogólna przestroga dla wszystkich, czasami napisać jedno zdanie mniej, niż jedno za dużo... A teraz uważam, że jest już tu zbędny komentarz, czego nie było, niestety, po zamieszczeniu przeprosin przez INEZ.

Trochę niektórym chyba zabrakło inteligencji i zaczęło się znów atakowanie INEZ. Fala komentarzy...Beatrix (później "zaskoczyła"), Joy i inni. Od tego jest priv itd itd...Foczka63 nawet wołała już moderatora celem ...zaprowadzenia porządku. Czy nie wiecie, nie spotkaliście się z tym, że częstą praktyką wykonania postanowień Sądu jest zamieszczenie czy to sprostowania, czy to przeproszenia pokrzywdzonego przez osobę popełniający czyn przestępny, czy to pomówienie czy to zniesławienie, na łamach prasy, w telewizji, na portalach ? Czy nie wiecie, że INEZ z własnej woli nie napisałaby tego i że widocznie musiał być jakiś istotny powód, że zamieściła taki post ? Później wszystkiemu winna INEZ i jest kolejne zamieszanie... na forum, z czego niewątpliwą radochę ma Baśka (za)czepialska, bo..."o to właśnie biega, żeby coś się działo". A wówczas przesłałem foczce63 mail z informacją, o co chodzi. Na jej adres, dostępny w sieci. A gdy foczka63 go przeczytała, po kilku dniach, to nie omieszkała uskarżać się na forum na temat otrzymanej wiadomości. Nic nie stało na przeszkodzie, by foczka63 napisała od kogo go otrzymała i podać nawet treść wiadomości. Wtedy mniej byście się stresowali.Później czyta się teorie Mirelkowe o "pianie, gównoburzy i o wciąganiu Kasi w małomiasteczkowe sprawy". Tak Was podczytując z boku, z pewnej perspektywy, zauważyłem jak często się nakręcacie na jakieś kłótnie czy awantury.

Co do hejtu...Trochę to może Was zdezorientować, że biorę w obronę INEZ. Ale biorąc kogoś w obronę, nie patrzę się , czy to jest INEZ, czy lola, tola czy agatka. Poczytajcie sobie jeszcze raz Poskarżyjki (str.131 i 132). Nie wnikam we wcześniejsze wpisy INEZ, w jakieś kłótnie itd. Odnoszę się tylko do dyskusji na tych stronach. W jednym poście INEZ stwierdza..."Mam nieraz czyściej w domu po powrocie ze zlecenia od tego co zastaje po przyjeździe na zlecenie". Odpowiedź Baśki jest błyskawiczna..."Ja mam zawsze czyściutko w domu , kiedy ze zlecenia zjeżdżam". Potem jest celna riposta INEZ..."Wolę wracam do niesterylnego domu ale za to pełnego ludzi niż do sterylnych pustych czterech ścian".

Wtedy smutną Królową forum zaczynają wspierać jej dwórki...violka, Joy, fioletowa.mysz, Afryka, foczka63, awe59, basiaim, Teresadd, a nawet ...powróciwszy chyba z zaświatów ...erika.

Królowo, czy musiałaś taką zaczepną, kąśliwą uwagę pod adresem INEZ wstawiać ? Potem płacz, szloch, bo wdowa, bo ..i tak dalej. Ja napisałbym tak samo. Ale mimo wszystko, nie obraziła niczyich uczuć. Nikogo nie zaczepiała. Na moim miejscu ktoś inny z pewnością zacierałby ręce...ale dowalili INEZ. Mimo tych moich perypetii z INEZ, dalej jest dla mnie człowiekiem, tak jak Ty, Ty i każdy z Was.

Nie musicie lubić INEZ , ale nie jest Ona dla mnie ani ...."inwalidką" (słowa Joy), "pustakiem" (słowa Violki), "pływającą jak gówno w przerębli" (słowa Afryki), ..inne już pominę. Oto "empatyczne" opiekunki...

Nie wstyd Wam ?

Królowo Barbaro pierwsza....z tej strony..."jakiś z bożej łaski niby amant"., heloł:haha: ...Lubisz właśnie, żeby ciągle się coś działo....Miałem od czasu do czasu podczytywać tutaj, czekając na realizację przez INEZ postanowienia Sądu...Niejednokrotnie czytałem , jak wygląda Twoje "dosrywanie" (Twoje słowa)....Marta B. (str.3501), Janeczka (str.3544) i jeszcze wcześniejsze, za mojej bytności tutaj. Widzę, że od lat się nie zmieniłaś, wystarczy poczytać archiwalia w Hiltonie...

Na zakończenie kilka słów do Joy. Czy sprawia Ci przyjemność obgadywania mnie i innych osób w trakcie tzw. spotkań opiekunkowych w czasie pobytu w Niemczech ? Świat jest mały, mała Joy. Nie wiesz, kiedy w drodze na zlecenie poznasz w busie osobę z forum i dowiesz się interesujących rzeczy na swój temat, które ktoś wygaduje...Jak się brzydzę plotami i obgadywaniem, o fuj...Joy.

Wracam już tam, gdzie moje miejsce.

Później jeszcze tylko z Redakcją chcę się skontaktować.

Aha, dziękuję niektórym osobom, które nie włączały się do tych kłótni itd. Oni wiedzą, o kim mówię.

Pozdrawiam

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Danuta :)   Bo mówiąc szczerze mi coś śmierdziało że miesiąc temu jedna agencja, a teraz inna. No ale może być tak jak piszesz. No i demencja... raz byłem na adresie gdzie było, że "początek demencji", no i okazało się to początkiem piekiełka. Ale demencja chyba nie zawsze musi być równoznaczna agresji. To chyba nie ma reguły

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinnam się przywitać :cześć2:Dobry wieczór i buziaki :cmok:Remont chaty trwa, ale lampy już wiszą, a nawet karnisze xd Nawet powiesiłam próbne zasłony, żeby się poczuć jak w domu :haha:Wygląda, że będzie dobrze... może nawet zdążę w miarę posprzątać przed wyjazdem do De xd

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 22.10.2019 at 07:37, NNNdanuta napisał:

Jestem na etapie porannego snucia, a Ty (ponoć przyjaciółka) robisz mi test na inteligencję :o Teraz szukam wszelkich nazw kanap i foteli zamiast wziąć się za jakąś robotę :(:szydera::szydera: Myślę, że to będzie koniec z remontem a dla mnie zostanie ewentualnie renowacja różnego typu antyków, ale to ponoć przyjemność jak mówi @Blondi :haha:

:oklaski::tak: jeszcze jaka przyjemnośc,,:szydera: trochę popsuć,

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Luke napisał:

przesłałem foczce63 mail z informacją, o co chodzi. Na jej adres, dostępny w sieci.

Nie mieszaj mnie w swoje sprawy!!!Nadal nie rozumiem, dlaczego właśnie ja stałam się adresatką.Jest na forum sporo osób o dłuższym niż mój stażu forumowym,także takich,które znają INEZ.Ja nie znam,ale gdyby podobną "celną ripostę" napisała w Twoim kierunku czy kogokolwiek innego ,zareagowałabym tak samo.Naigrywanie się z  czyjejś żałoby jest zwyczajnie ohydne:(I nie ma znaczenia czy to jest BN czy inna osoba.Ohydne i już.Każdy kto tak robi, przekracza granice przyzwoitości:(

Nie po drodze mi ani z Tobą ,Luke ani tym bardziej z INEZ.

Na szczęście opcja "ignoruj" działa,skorzystam z niej.

  • Lubię to 5
  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...