Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moja nowa firma zakazuje czynności medycznych: 

Rajstop uciskowych , mycia okien,  wieszania firan,  podawania leków bez wiedzy rodziny ( rozdzielanie oni robią), a także wszelkich prac ogrodowych. 

Piec Jula,  upał w chałupie,  narazie pracuje na minimum temp. 

Podłoga najdłużej się nagrzewała - gres, w calym parterze. Ale jak już toto nagrzało, to nie ma czym oddychać. 

I teraz rozmyślam,  żeby na górze zrobić też tylko podłogowe. 

Ma ktoś tak? Chłopaki,  porady szukam. 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minut temu, beatrix+ napisał:

Moja nowa firma zakazuje czynności medycznych: 

Rajstop uciskowych , mycia okien,  wieszania firan,  podawania leków bez wiedzy rodziny ( rozdzielanie oni robią), a także wszelkich prac ogrodowych. 

Piec Jula,  upał w chałupie,  narazie pracuje na minimum temp. 

Podłoga najdłużej się nagrzewała - gres, w calym parterze. Ale jak już toto nagrzało, to nie ma czym oddychać. 

I teraz rozmyślam,  żeby na górze zrobić też tylko podłogowe. 

Ma ktoś tak? Chłopaki,  porady szukam. 

To wiedzą się podziel gdzie tak dbaja:cześć:

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, beatrix+ napisał:

Moja nowa firma zakazuje czynności medycznych: 

Rajstop uciskowych , mycia okien,  wieszania firan,  podawania leków bez wiedzy rodziny ( rozdzielanie oni robią), a także wszelkich prac ogrodowych. 

Piec Jula,  upał w chałupie,  narazie pracuje na minimum temp. 

Podłoga najdłużej się nagrzewała - gres, w calym parterze. Ale jak już toto nagrzało, to nie ma czym oddychać. 

I teraz rozmyślam,  żeby na górze zrobić też tylko podłogowe. 

Ma ktoś tak? Chłopaki,  porady szukam. 

@beatrix+ witam , też jestem ciekawa która bo ta moja w ubiegłym roku kazała mi  zakładać podkolanówki uciskowe  bo to przecież nie problem i tylko 3 tygodnie

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Estar57 napisał:

@beatrix+ witam , też jestem ciekawa która bo ta moja w ubiegłym roku kazała mi  zakładać podkolanówki uciskowe  bo to przecież nie problem i tylko 3 tygodnie

Czy dostałaś na piśmie polecenie zakładania podkolanówek? Jestem dziwnie spokojna, że nie!

Wyobraź sobie, że coś się pojawiło na nodze-jakiś siniak czy cokolwiek innego. I może się "okazać", że to opiekunka zrobiła "krzywdę" pdp. No i zaczyna się jazda! Pewnie nie wystarczy nam wyobraźni na potencjalne konsekwencje, jakie możemy ponieść. I nie ma:"że mi kazali". 

Inną sprawą jest to, że za te pozornie proste czynności-wykwalifikowany, niemiecki personel-pobiera niemałe opłaty.            I to byłoby na tyle. 

 

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, BabaJagusia napisał:

Czy dostałaś na piśmie polecenie zakładania podkolanówek? Jestem dziwnie spokojna, że nie!

Wyobraź sobie, że coś się pojawiło na nodze-jakiś siniak czy cokolwiek innego. I może się "okazać", że to opiekunka zrobiła "krzywdę" pdp. No i zaczyna się jazda! Pewnie nie wystarczy nam wyobraźni na potencjalne konsekwencje, jakie możemy ponieść. I nie ma:"że mi kazali". 

Inną sprawą jest to, że za te pozornie proste czynności-wykwalifikowany, niemiecki personel-pobiera niemałe opłaty.            I to byłoby na tyle. 

 

@BabaJagusia slusznie się domyślasz niczego na piśmie jak się postawiłam , postanowiono mnie wymienić

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, BabaJagusia napisał:

dostałaś na piśmie polecenie zakładania podkolanówek?

No,właśnie ,mnie interesuje niemiecka podstawa prawna w temacie.Część firm zabrania,część nie-na podstawie jakiego przepisu?

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, beatrix+ napisał:

Moja nowa firma zakazuje czynności medycznych: 

Rajstop uciskowych , mycia okien,  wieszania firan,  podawania leków bez wiedzy rodziny ( rozdzielanie oni robią), a także wszelkich prac ogrodowych. 

Piec Jula,  upał w chałupie,  narazie pracuje na minimum temp. 

Podłoga najdłużej się nagrzewała - gres, w calym parterze. Ale jak już toto nagrzało, to nie ma czym oddychać. 

I teraz rozmyślam,  żeby na górze zrobić też tylko podłogowe. 

Ma ktoś tak? Chłopaki,  porady szukam. 

@beatrix+wejdz na forum Murator, tam mnostwo opinii uzytkownikow,ktorzy juz swoje przeszli z roznistym ogrzewaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczor!

Cudnie byc samej w chalupie.

Zrobilam sobie dzien dobroci, (dzien dla nadszarpnietej urody ;00)

Do miasta jade jutro,

Corka pop wziela mnie dzisiaj do Hurth do olbrzymiego sklepu z butami.

Matko kochana: tysiace butow!!!

Roznych!!!!

No i kupilam sobie botki na zime z miekkiej skorki

,,cwelki patatajki,,:haha:

Nabylam takze, botki dla mojej Mamy.

Leciutkie jak piorko, ocieplane.

I nie wydalam fortuny.

Jestem zaproszona na krzywy ryj,, tzn kolacje na gore do corki pop.

Peknie pewnie flaszczka winka czerwonego ,albo i dwie,

No bo co to flaszka na troje???

Co z pop nie wiadomo, szpital nie dzwoni, znaczy zyje.

Wiem ze beda ja dziurawic z dwoch stron

Kolonoskopia i gastroskopia ,bleeee.

Milusiego wieczoru skazancy!:tak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MisiekFfm napisał:

O słodki Jezu w morelach :szok:

Aleś tego natargała . 

Trochę jednak  , mimo pierwszego czyszczenia i przeglądania w lesie odpadło , ale niedużo . Próbowałam włazić w miejsca , gdzie przed laty ( mieliśmy w pobliżu działkę ) zbierałam całe kosze prawdziwków , czerwonych koźlarzy , gąsek zielonych ....niestety tak zarosło krzaczorami , jeżynami , poprzewracanymi konarami , że ciężko byłoby chodzić , szczególnie , że to są takie rowki . Nie te lata już , żeby za sarenkę popitalać , bo już dwa lata temu chciałam wykonać sarni skok a rozkraczyłam się jak żaba ....przywaliłam kolanem w jakiś konar , długo kuśtykałam  :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Estar57 napisał:

@BabaJagusia slusznie się domyślasz niczego na piśmie jak się postawiłam , postanowiono mnie wymienić

Estar ....mojej PDP córka zakłada podkolanówki . Latem , kiedy była na Krecie u męża to kilka razy założyłam ....a jak się Jadzia darła to możesz sobie tylko wyobrazić ....ała...ałłłłaaaaa   :szydera: No i sobie odpuściłam , powiedziałam , że inaczej nie potrafię a i że ciężko mi jest ze względu na ból lewej dłoni . I bardzo dobrze zrobiłam , że dalej zakładać nie chciałam . Zauważyłam ( opiekunki zdejmują na noc ) kilka dni po powrocie córki , że Jadzia ma stopy białe jak śnieg , mleko ...wsio rawno . Zameldowałam córce i przez kilka dni miała przerwę w zakładaniu podkolanówek , ale niedługo , ponieważ Jadzia to wielka aktorka i oczywiście piszczała , że musowo podkolanówki , bo inaczej żylaki ją wykończą :szydera:  Od tamtej pory " białych stópiczek " , żeby skały srały i pękały ...za Chiny Ludowe ...i ogólnie w żadnym wypadku nie podjęłabym się zakładania skarpet uciskowych . Ja nie fachura ...ja zwyczajny dupomyjec :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam się z wami, już nie sucho; bo zarzucono mi, że trzeba jednak smarowac:haha:

no to::zdrówko:

Są na forum poskarzyjki, pochwalijki, ale to co chcę wam podrzucić nie bardzo nadaje się do tych topikow wiec na użytek tegoż podszepne "pocieszki":)

bo zestawmy teraz stanowisko "opiekunka z wynagrodzeniem" ze stanowiskiem "matka". Jak wypadnie porównanie?O.o

received_2351475258435946.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Estar ....mojej PDP córka zakłada podkolanówki . Latem , kiedy była na Krecie u męża to kilka razy założyłam ....a jak się Jadzia darła to możesz sobie tylko wyobrazić ....ała...ałłłłaaaaa   :szydera: No i sobie odpuściłam , powiedziałam , że inaczej nie potrafię a i że ciężko mi jest ze względu na ból lewej dłoni . I bardzo dobrze zrobiłam , że dalej zakładać nie chciałam . Zauważyłam ( opiekunki zdejmują na noc ) kilka dni po powrocie córki , że Jadzia ma stopy białe jak śnieg , mleko ...wsio rawno . Zameldowałam córce i przez kilka dni miała przerwę w zakładaniu podkolanówek , ale niedługo , ponieważ Jadzia to wielka aktorka i oczywiście piszczała , że musowo podkolanówki , bo inaczej żylaki ją wykończą :szydera:  Od tamtej pory " białych stópiczek " , żeby skały srały i pękały ...za Chiny Ludowe ...i ogólnie w żadnym wypadku nie podjęłabym się zakładania skarpet uciskowych . Ja nie fachura ...ja zwyczajny dupomyjec :d

@Baśka powtarzająca się  ja j.w. też  tylko i żaden fachowiec medyczny ze mnie, a z medycyną miałam duży kontakt podczas pracy w szpitalu , ale to nie deleguje na mnie uprawnień do wykonywania czynności stricte medycznych i tym się bronię, ale często , zbyt często ostatnio stoję na pozycji stracenca

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Estar57 napisał:

@Baśka powtarzająca się  ja j.w. też  tylko i żaden fachowiec medyczny ze mnie, a z medycyną miałam duży kontakt podczas pracy w szpitalu , ale to nie deleguje na mnie uprawnień do wykonywania czynności stricte medycznych i tym się bronię, ale często , zbyt często ostatnio stoję na pozycji stracenca

 

Domyślam się ;) Myślisz , że ja nie wiłam się jak piskorz ? Dopiero jak Heli pokazałam te " białe " stópki Jadzine to przestała mnie gwałcić , że to nic takiego , takie zakładanie , bo po powrocie z urlopu kilka razy pytała mnie , czy dłoń nadal mnie nie boli . No tacy już są , że nie pomaga tłumaczenie , że my nie możemy . Na moje szczęście (? ) nasza Jadzia jest diabetykiem   insulinozależnym , więc opowiedziałam im obu w jaki sposób mój tata ( diabetyk ) stracił poprzez nieostrożność pielęgniarki w szpitalu nogę powyżej kolana . Dopiero do nich dotarło , że są " zabiegi ", których nie możemy się podejmować .....a uparte cholery były , że ho ! :haha:

Edytowane przez Baśka powtarzająca się
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.png.05f70838234bef3919a54f8c2a62c301.png...czyli dzieeeeń dooooobry :oklaski: Dzisiaj grzybny dzionek mnie czeka :oklaski: Tak sobie dzisiaj podskakuję radośnie, ale wczoraj to miałam "nerwa", że hej >:( A mianowicie postanowiłam niedobitki chwastów potraktować środkiem chwastobójczym, uprzednio sprawdziwszy prognozy pogody......no miało być sucho i słonecznie :haha: I było...w momencie oprysku >:( A po godzinie nadeszły chmury, zerwał się wiatr i po kolejnych dwóch godzinach zaczął padać deszcz >:( I teraz nie wiem, czy trzy godziny po oprysku wystarczą na pozbycie się resztek wroga w domu moim, tfu...w ogrodzie moim :donos: Bo jeśli "chwastobój" został spłukany, to czeka mnie kolejna runda w wojnie ogrodowej >:( A miało być tak pięknie :haha: No nic to...dam radę, ale obecnie mamy remis w batalii Mirelka kontra chwasty :szydera:  A teraz koniec wypocin skarżąco-chwalących...trzeba kawunię wysiorbać i szykować kanapeczki na wypadzik :oklaski: Kosze zrychtowane w bagażniku czekają, plecak chacha sie do mnie radośnie, ale po nocnych intensywnych opadach trzeba jeszcze kaloszki zapakować, bo butki z Goretex'em nie zdadzą egzaminu :haha:Pozostaje mi życzyć wam miłego dzionka i pożegnać się do później :oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Spokojnego dnia życzę.Już chyba zmęczenie wychodzi bo mi się nie chce i te chróbsko swoje zrobiło. Czekam na telefon od firmy kiedy wybywamy bo "królowa sztelli " jest na innym zleceniu i czekamy czy wraca czy się wypięła na swoją " babunię":haha:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michasia 1959 jesteś na zleceniu bez daty wyjazdu:szok:.     Nie ma to jak "królowe" i ich :szydera:babunie. 

Kurde-gdzie mi wlazł ten rechoczący emotek? Miał być po - królowe. Niejednokrotnie słyszałam jak te cudowne babunie i ich rodziny obrabiają nam odwłoki! A te naiwne są przekonane o swej wyjątkowości i miłości, którą - jakoby-darzy ją pdp. z "przyległościami".  Rechotek, rechotek-dawaj tutaj::szydera:.   O! 

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry ....

Na dzisiaj atrakcje wyjazdowe nie są przewidziane ...pozostaje kręcenie się po kwadratach . Małe wyjście na małe zakupy i wsio . Cholewcia ,coraz bardziej podoba mi się ta nuda , dzień za dniem na luzie ...niestety czas laby , słodkiego lenistwa  za niewiele  ponad dwa tygodnie minie i trzeba będzie wracać na roboty ....Nie będę rozkminiać , bo doła załapię ...muss to muss i już .

Miłego dnia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry:cześć:

Witam milutko i cieplutko kawusią :kawa:, za oknem jakoś tak nie ciekawie się ma :332_cloud:chmury na horyzoncie słońca :327_sunny: nie zaobserwowano. A szkoda, bo na grzybki chciałam przerwę przeznaczyć. Trafiłam na miejsce gdzie mnóstwo prawdziwków rośnie:hura:.

Życzę miłego czwartku, wybierającym się na grzyby pełnych koszyków :897_ok::897_ok:.:cmok:

images (51).jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że rodzina i znajomi żyją a ja tylko pracuję. :haha:Szybko się zapomina że też już trochę pozwiedzałam. Przy okazji głosowania też zwiedziłam trochę Karlsruhe razem z forumową @Kotfrodo1 za co bardzo jej dziękuję. 

Codziennie do południe się lenie a potem też :haha:W pracy na oddziale zostały teraz same łatwe osoby. Część odeszła na wieki, dwie osoby w szpitalu z czego jedna pójdzie do psychiatryka. I kilka łóżek wolnych. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...