Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Darekr napisał:

We wtorek robiłem schabowe, chyba ze dwa jeszcze leżą w lodówce,

takie z kością - jak lubisz,

a mnie już nie chce się ich jeść

Na smalcuuuu??? O , qurwa! Jadę!!:szydera: 

Ale pewnie Martuś będzie pierwsza...dziś filet indyczy z groszkiem i marchewką. I musiałam zasmażkę na masełku,  nóż musiałam!

Teraz kawusia i cotygodniowy przegląd prasy  Wochenzeitung xd

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 28.08.2019 at 21:32, Mirelka1965 napisał:

Nie zastanawiałam się nad tym. U nas się mówi "wola życia", a po ichniemu "życzenie pacjenta". Czy to ważne? Wiele wyrażeń z ichniego jest nieprzetłumaczalne genau na nasze :haha: Już przestałam się dziwić :szydera:

A podtrzymywanie życia wbrew podpisanej woli to Korperverletzung (nad "o" jest umlaut) i jest strasznie karane.

Może ktoś już od środy to wyjaśnił, ale ... tego nie wiem :)

Otóż nasza wola życia jest pojęciem biologicznym lub filozoficznym, a Patientenverfügung prawnym. Jest dyspozycją na wypadek, kiedy nie jesteś w stanie sam zadecydować o leczeniu, czy jego zaniechaniu. Będąc w pełni sprawnym, określasz co lekarz ma prawo zrobić dla ciebie, kiedy twoje życie jest zagrożone.

I Mirelka zgadzam się w 100% - pacjentowi trzeba pozwolić odejść, nie zatrzymywać na siłę "na tym padole..."  Nawet obecność bliskiej osoby przy łóżku, utrzymuje umierającego przy życiu. Mój pacjent umierał miesiąc w domu z opieką ambulatoryjnego hospicjum. Miał precyzyjnie spisaną dyspozycję pacjenta. 

 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 28.08.2019 at 21:50, violka napisał:

To nie ma nic wspólnego z moralnością . Lekarze wiedzą kiedy stan pacjenta  nie rokuje na poprawę i słusznie nakazują aby nie karmić i   nie poić na siłę . Ja również uważam , że męczenie chorego i przedłużanie stanu agonalnego powinno być wręcz zabronione . 

Zgoda 100% 

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tomas1965 napisał:

Z ciekawostek w prawym dolnym, rogu: "Bardzo dobre nowe sprawdzone zlecenie do..."

Chyba jestem już za głupi do takiego triathlonu językowego. 

:szydera: Wiara czyni cuda...Tak jak sprawdzają domy dla adoptowanych zwierząt,  a potem  kolejna tragedia..

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień i wieczór dobry wam :)

Przerzucałam kawę od środy, zmachałam się trochę, bo płodni ostatnio jesteście. Chciałam koment jeszcze dodać, ale miałam zakłócenia na łączach, zrobiłam wejście-wyjście i proszę, wszystko dobrze. 

 

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...wróciłam ci ja z przerwy o 16,babci nie ma.Myśle se"pewnie śpi,to nie przeszkadzam".Ale po pół godzinie podreptałam do sypialni a tam pusto.Obeszłam cały dom a babci niet.Nie ma jednej słuchawki od telefonu stacjonarnego,a że nie znam numeru(mój błąd)to dzwonie do synowej żeby babke namierzyli.Nadal cisza...Choć zakładam że u sąsiadów siedzi...

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Joy napisał:

O matko:ozapomniałam:( Tzn o Agatonie to nigdy i w życiu :) Tylko o tym,że leci na lepszą stronę mocy.

@Afryka Aguś szerokiej ,szczęśliwej i szybkiej podróży wprost w ramiona ślubnego:zdrówko::cmok:

:cmok:... A Stary Ukochany już się sposobi na moje przybycie... sprząta ponoć od dwóch dni i małosolne nastawił :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Janeczka1963 udanego urlopu :cmok:

@NNNdanuta i @Joy szczęśliwej podróży :cmok::cmok:

@Afryka Tobie pomacham jutro , bo czeka Cię jeszcze cały dzień u Tuptusia :p Przed chwilą zorientowałam sie , że wraz z Tobą opuszczają nas upały i nie sądzę , że  to przypadek :haha: Teraz zastanawiam się jak długo mam się fochać za te katorgi , które przeżyłam i elektrolity , które utraciłam :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, violka napisał:

@Janeczka1963 udanego urlopu :cmok:

@NNNdanuta i @Joy szczęśliwej podróży :cmok::cmok:

@Afryka Tobie pomacham jutro , bo czeka Cię jeszcze cały dzień u Tuptusia :p Przed chwilą zorientowałam sie , że wraz z Tobą opuszczają nas upały i nie sądzę , że  to przypadek :haha: Teraz zastanawiam się jak długo mam się fochać za te katorgi , które przeżyłam i elektrolity , które utraciłam :szydera:

A kto ci takich głupot naopowiadał, że od jutra upały puszczają? :haha: Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują ( czyli niemieccy meteorolodzy :haha:), że dopiero od poniedziałku to szczęście nastąpi :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...