Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Basiaim napisał:

O ile się orientuję, przez wpłatomat wpłacisz pieniadze na swoje konto, a ja pytam o wpłatę na czyjeś.

Niektóre banki mają taką opcję do kart i jest możliwość wpłaty na obce konto. Ale nie wiem jak jest w De.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Basiaim napisał:

@MisiekFfm , a nie trzeba przy tym posiadać konta w banku?

Jestem w Niemczech teraz, więc stąd te pytania.

Nie da się. Trzeba mieć konto. Można na poczcie zrobic taką wpłatę, ale prowizja jest straszna. Wiem z autopsji. Podobny kłopot miałam jakis czas temu i za samo polecenie przelewu bez posiadania konta zaplacilam chyba z 17 ojro.

 

Oraz dzień dobry wszystkim ;)))))

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Basiaim napisał:

@MisiekFfm , a nie trzeba przy tym posiadać konta w banku?

Jestem w Niemczech teraz, więc stąd te pytania.

kasa w lapke idziesz druczek piszesz prowizje placisz i jazda..ale....nie mozna wplacic wiecej niz.....999 euro..niemiecka szparkassa ma tekie ordnungi....wplata na obce swoje czy niczyje...7 euro prowizji bez wzgledu na kwote 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, INEZ napisał:

@Patrycja781 :oklaski: trzymam kciuki :)

4 tygodnie to nie jest dlugo no i jesteś tam chyba pierwsza opiekunka to masz komfort ustawienia wszystkiego jak dla Ciebie najlepiej :)No i już mam internet

To też z synem na obecną chwilę współpracuje się dobrze.Z ciotką też choć syn bierze ją z przymrużeniem oka.no i mam już internet :D

Edytowane przez Patrycja781
  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, fioletowa.mysz napisał:

Nie da się. Trzeba mieć konto. Można na poczcie zrobic taką wpłatę, ale prowizja jest straszna. Wiem z autopsji. Podobny kłopot miałam jakis czas temu i za samo polecenie przelewu bez posiadania konta zaplacilam chyba z 17 ojro.

 

Oraz dzień dobry wszystkim ;)))))

To jednak się da :cześć2:

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile osób, tyle opinii :haha:

 

Kilka lat temu zamawiałam coś w De przez internet i musiałam potem zapłacić (nie było opcji przedpłaty).

Z druczkiem odbijałam się od okienek bankowych (na poczcie nie sprawdzałam).

 

Problem już rozwiązany.

Dziękuję wszystkim za rady.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@arbeitka dziękuję za propozycję, podpisałam już umowę z kolejną agencją i szukają mi cos odpowiedniego ale napiszę ci na priv. Być może porozumiemy się po wymianie pewnych szczegółów na priv ale na ten moment muszę raczej zainicjować współpracę z tą firmą a potem zobaczymy jak dalej się potoczy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Postanawiam na przyszłość szukać takich miejsc jak tutaj.Nie ma dnia świstaka .Jest morze plaża i w dodatku koleżanka też jest.

Dziś wolne od gotowania, córka przyniesie obiadek dla mnie i dla babci.Potem już tylko problem taki ,na którą plaże się udać :) I czy będzie słońce bo cosik się chmurzy.

Sztela znaleziona w internecie całkiem przypadkiem.Glupi ma szczęście ;)

Miłego dnia

 

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heloł! Czy on MUSI MNIE DOTYKAĆ?? Zwłaszcza,  że całą noc głaskał se wacka w blutucie. Co za tym idzie,  łapy tyż. Ło losie...no wiem,  wiem. W takich sytuacjach zawsze sprawdzam se konto i od razu mi lepiej ..:szydera:

Miałam na kijki iść,  ale się zachmurzyło. 

Miłego!

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Basiaim napisał:

Ile osób, tyle opinii :haha:

 

Kilka lat temu zamawiałam coś w De przez internet i musiałam potem zapłacić (nie było opcji przedpłaty).

Z druczkiem odbijałam się od okienek bankowych (na poczcie nie sprawdzałam).

 

Problem już rozwiązany.

Dziękuję wszystkim za rady.

No ja właśnie też za zakupy netowe płaciłam. I też się odbijałam od okienek i snułam od człowieka do człowieka, aż w którymś banku pani się nade mną ulitowała i skierowała w stronę poczty:szydera:. No to poszłam. Termin mnie pilil to zapłaciłam, ale zadowolona nie byłam, prowizja wyniosła tylez samo co zakupy:szydera:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Marta B napisał:

Witam

Postanawiam na przyszłość szukać takich miejsc jak tutaj.Nie ma dnia świstaka .Jest morze plaża i w dodatku koleżanka też jest.

Dziś wolne od gotowania, córka przyniesie obiadek dla mnie i dla babci.Potem już tylko problem taki ,na którą plaże się udać :) I czy będzie słońce bo cosik się chmurzy.

Sztela znaleziona w internecie całkiem przypadkiem.Glupi ma szczęście ;)

Miłego dnia

 

Mnie tylko przeraża podróż w pisss...kuniec świata,  znaczy. Jakie miałaś połączenia i przesiadki?

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, beatrix+ napisał:

Mnie tylko przeraża podróż w pisss...kuniec świata,  znaczy. Jakie miałaś połączenia i przesiadki?

Sindbad,potem już lokalne połączenia na wyspę ,autobus i prom ( godzinka podróży)

Jak to u Niemców ,wszystko super zorganizowane.Bilety kupiłam w domu przez internet.

 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minut temu, sayonara 52 napisał:

Na brak wrazen nie narzekam.

wlasnie czekamy na ewakuacje.

Krankenwagen nas zabierze.

Na razie zbieraja lezacych w liczbie 30 ! z pobliskiego heimu

Bomba 500 kilo na placu zabawO.o

O w mordę cara Mikołaja i :szok:...I teraz będziesz mogła śmiało powiedzieć, że trafiłaś na sztelę bombę. :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...