Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Darekr napisał:

Dzień Dobry,

Dziś jeszcze w pracy, - a od wtorku

Od wtorku!!!!! cały tydzień sam w lesie nad wodą,

Tylko dotrwać do tego wtorku

Robisz rano kawę - wpadnie do szklanki  parę igieł z sosny,

Robisz wieczorem żurek - no nie może jak wiatr zawieje coś nie wpaść do garka,

Tylko ziemniaki z ogniska są bezpieczne, choć nie do końca,

bo będą rozerwane na pół posmarowane masłem i posolone,

a zpomniałem - że ja jadę na ryby - więc jeszcze jakąś wędkę muszę zapakować

Nie potrzebuje Egiptu,- Las, Woda - No i jeszcze Taka Jedna by się przydała

Patrzysz jak zachodi słońce,- nad ranem, jeszcze ciemno a to słoneczko wyłania się z nad lasu nad przeciwnym brzegiem,

Lodówka rozładowała akumulator w samochodzie,- pieprzyć akumulalator,

(ktoś napewno będzie przejeżdżał, po to mam kable rozruchowe w bagażniku)

grunt , że szaszłyki przetrzymały, 

Na szczęście gril i ognisko nie potrzebują akumulatora.

Wy macie - pauze - a ja w południe fotel pod sosnami i godzinę drzemki

JESZCZE TRZY DNI

 

 

Jaka jedna by się przydała? Masz już jedną - zdjęcie nie kłamie. Trójkącik Ci się marzy?

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ewamarchewa napisał:

moje dwie ostatnie jadły oddzielnie, w salaterce, już po spożyciu dania głównego

Dlatego pytam o to , co lubią jeść i jak podane . Nie zawsze zmienniczka dokładnie przekaże . Prosty przykład ....do przedwczoraj słodziłam jedną łyżeczkę cukru do wieczornej herbaty . Tak przekazała mi zmienniczka . Dopiero zmiana gatunku herbaty i Jadzia wyczuła cukier ...do tej pory owocową - mocną piła . Zaprotestowała , że ona całe życie gorzką herbatę  piła ...jak nie wyczuła cukru w tej , którą do tamtej pory piła to nie mam zielonego pojęcia :haha:Zmienniczka podczas naszej wymiany zapowiedziała , że Jadzia nie lubi sosów pomidorowych . Jakiś makaron podałam  z " normalnym " sosem . Jadzia obiad zjadła , talerz prawie wylizany i ....poprosiła , czy następnym razem nie zrobiłabym pomidorowego sosu do klusek . Powiedziałam , że chętnie , ale podobno ona pomidorowego sosu nie lubi . Nic podobnego , kobitka nie zrozumiała ....Jadzia powiedziała jej , że nie smakuje a nie , że nie lubi . Ona jest bardzo zmienna , więc , żeby nie było niespodzianek to ją przeważnie pytam na co by miała ochotę albo jak przygotowuję obiad to pytam , czy może być to czy tamto i pasi . Surówki podaję jej na " ogólnym " talerzu , bo nie ma jak się wcisnąć między jej niezbędne potrzebosie na małym stoliku ....oj ...ma tego wszystkiego na nim ...od sosny walca :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, czasem ludzie się nie dogadają, bo subtelności językowe, albo podopieczny jest po prostu mało kontaktowy, albo po prostu...gust mu się zmienia. Skarżyłam się jakiś czas temu, że moja Robocop zwróciła mi uwagę, że "w Niemczech, nie tak jak w Polsce... sałatkę je się widelcem, a nie łyżeczką" (a podałam ją, bo 2 dni przed zażądała łyżeczki). No to nast.dnia podałam widelec, a obok filiżanki z kawą, na spodeczku położyłam łyżeczkę. I zgadnijcie!!! Zgadnijcie czym ta moja "Nie gniotsa nie łamiotsa" jadła sałatkę? Łyżeczką od kawy!!! 

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ewamarchewa napisał:

i wszystko niezbędne :tak2:

Koniecznie ....żyć bez tych niezbędników nie można . Właśnie korzystam z dnia wolnego i Jadzię obsługuje córka . Obiad też nam na górę przyniosła ....jutro obiad też ona gotuje ( nieśmiertelne , kończące się sezonowe szparagi ) , ale stawiając na Jadzinym stoliku talerz , chciała sprzątnąć z niego jakieś pudełko ze szpargałami ....po mamusinym krzyku " proszę mi to zostawić ! " zrezygnowała z uprzątnięcia xd

Edytowane przez Baśka powtarzająca się
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Dlatego pytam o to , co lubią jeść i jak podane . Nie zawsze zmienniczka dokładnie przekaże . Prosty przykład ....do przedwczoraj słodziłam jedną łyżeczkę cukru do wieczornej herbaty . Tak przekazała mi zmienniczka . Dopiero zmiana gatunku herbaty i Jadzia wyczuła cukier ...do tej pory owocową - mocną piła . Zaprotestowała , że ona całe życie gorzką herbatę  piła ...jak nie wyczuła cukru w tej , którą do tamtej pory piła to nie mam zielonego pojęcia :haha:Zmienniczka podczas naszej wymiany zapowiedziała , że Jadzia nie lubi sosów pomidorowych . Jakiś makaron podałam  z " normalnym " sosem . Jadzia obiad zjadła , talerz prawie wylizany i ....poprosiła , czy następnym razem nie zrobiłabym pomidorowego sosu do klusek . Powiedziałam , że chętnie , ale podobno ona pomidorowego sosu nie lubi . Nic podobnego , kobitka nie zrozumiała ....Jadzia powiedziała jej , że nie smakuje a nie , że nie lubi . Ona jest bardzo zmienna , więc , żeby nie było niespodzianek to ją przeważnie pytam na co by miała ochotę albo jak przygotowuję obiad to pytam , czy może być to czy tamto i pasi . Surówki podaję jej na " ogólnym " talerzu , bo nie ma jak się wcisnąć między jej niezbędne potrzebosie na małym stoliku ....oj ...ma tego wszystkiego na nim ...od sosny walca :haha:

Basia, jak tu jestem ponad 4 lata to dowiedziałam się w zeszłym tygodniu ze moja Pdp nie lubi pomidorőwO.o.

A jak miała zapalenie płuc w lutym to życzyła sobie słodzenia owocowej  herbaty, bo przeciez zawsze słodziła.

Tak to jest niestety. 

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 31.05.2019 at 20:30, beatrix+ napisał:

No!! Nareszcie! Powitanie zmienniczki! Obiad pochłonęła poza jądrem,  bo kierowca do Belgii prawie jechał...

e2872e2b24a5.jpg

P.s.

xd

Poza kadrem....zupełnie nie wiem skąd to jądro :p

@beatrix+ co to to niebieskie pilyscie?:kopara:

Dynks rozcienczony?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minut temu, Barbara48 napisał:

Basia, jak tu jestem ponad 4 lata to dowiedziałam się w zeszłym tygodniu ze moja Pdp nie lubi pomidorőwO.o.

A jak miała zapalenie płuc w lutym to życzyła sobie słodzenia owocowej  herbaty, bo przeciez zawsze słodziła.

Tak to jest niestety. 

Moja bardzo myśląca ....charakterek ma :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...