Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Krista napisał:

No Modlin obsługuje Ryaner a to tanie linie i na krotsze rejsy a na Okęciu to inna półka, na ktorej ^^towary cenniejsze:haha:

Nie ma znaczenia,jak poszperasz to znajdziesz na każdą linię.Czasami za naprawdę grosze.Są fajne strony np mlecznepodróże albo na początek warto kupić Biblię taniego latania.Nie wiem jak teraz ale kiedyś autor prowadził szkolenia :) (darmowe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Teresadd napisał:

@Krista skąd pochodzisz z Polski.? Oczywiście jeśli to nie tajemnica.Bo widzi mi się ,że gdzieś nie daleko.Tu na forum z mojego powiatu Elę wyczaiłam Parę razy widziałyśmy się wdomu.

Nie, nie tajemnica bo niby czemu? Listy gończe za mną nie fruwaja:haha:Ja mieszkam w Mławie, tj 120km od Wawy a w ^stolycy jestem hiper często i poruszam się w niej jak ^^stolyczaniec hihihi bo od wieków, o pardon od pół wieku to jakby moje drugie środowisko, takie dowartosciowanie c'nie?:pzaaaaaaart, ja malomiasteczkowa, o ktorej Podsiadło śpiewaxd

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Joy napisał:

Przełam,warto.Ja pierwszy raz leciałam na lekkim rauszu.Przespałam lot i ok :) Teraz uwielbiam siedzieć w samolocie,ten ryk silników pod (****) ,super jest:haha:. Zresztą statystycznie więcej ludzi ginie na drogach niż w wypadkach samolotowych.Wskakuj i leć jeśli tylko czujesz,że tam będzie lepiej :) .

 

samolot.jpg

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Grzegorz B napisał:

Łoooo matko i córko, ucałuj ode mnie moje okolice obfitują w Rumunów i Ukraińców. Jedynych dwóch rodaków słyszałem w Günzburgu na starówce. Za dwie godziny widziałem już ich tylko bo spali na ławce. Jeden zasikany

:szydera::szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Grzegorz B napisał:

Łoooo matko i córko, ucałuj ode mnie moje okolice obfitują w Rumunów i Ukraińców. Jedynych dwóch rodaków słyszałem w Günzburgu na starówce. Za dwie godziny widziałem już ich tylko bo spali na ławce. Jeden zasikany

Ucałuję :d...Grzesiu , ja też tutaj takich co tydzień w soboty widuję . Na nich nie zwracam uwagi , bo najwyżej mogliby o wsparcie na flaszencję poprosić . Widywałam , że zaczepiali ludzi ....Spotkałam już niejedną Polkę/ Polaka , ale po chwili rozmowy rozchodziliśmy się ...ci co już tutaj są zadomowieni nie szukają , nie potrzebują bliższych kontaktów . Śmiało mogę powiedzieć , że zachowują się tak , jakby się bali , że o adres zapytam ? ...Musi źle mi z pyska patrzy :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wietrznie u mnie,,pizga strasznie, więc zostały sklepy ,,jakbym bardzo potrzebowała to sweterek może bym kupiła, było trochę nawet fajnych rzeczy ale nie za tą ich cenę, niech zapomną,także oczy nacieszyłam ,podotykałam trochę tych szmat i szczęsliwie pożegnałam sklepiki, Bardziej ostatnio się rzucam na sklepy z mięsem ,,żebereczka prześliczne kupiłam , takie zakupy mi sprawiają radosc ,,chyba ze mną jest coś nie tak:szydera:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Joy

22 minut temu, Joy napisał:

Nie ma znaczenia,jak poszperasz to znajdziesz na każdą linię.Czasami za naprawdę grosze.Są fajne strony np mlecznepodróże albo na początek warto kupić Biblię taniego latania.Nie wiem jak teraz ale kiedyś autor prowadził szkolenia :) (darmowe)

Ale Joy gdzie Ty te szlify podróżnicze zdobywałas? SZACUN do tej wiedzy:cześć3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minut temu, Joy napisał:

Nie ma znaczenia,jak poszperasz to znajdziesz na każdą linię.Czasami za naprawdę grosze.Są fajne strony np mlecznepodróże albo na początek warto kupić Biblię taniego latania.Nie wiem jak teraz ale kiedyś autor prowadził szkolenia :) (darmowe)

Joy tylko nie Bilblię-amen:haha::smutek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Alina 1 napisał:

Dziadki są zdecydowanie fajniejsze. Pierwszy raz jestem u dziadka i uważam, że nie ma nawet porównania w stosunku do tego jak jest u babć. A nie ma nic gorszego jak babcia rozczulająca się nad sobą i opiekun prawny- córka histeryczka. No może być jeszcze babcia jędza i szurnięta córka. Każda z tych wersji jest nieciekawa. Już jest zdecydowanie lepiej gdy opiekunem prawnym matki jest syn i to mieszkający daleko. Z moich skromnych doświadczeń najlepszy jest układ taki jaki mam w chwili obecnej, pdp mężczyzna, syn mieszkający daleko i rodzina rozrzucona po Europie.:d

No to postanowiłam:ma być pan do opieki. A jak już kiedyś pisałam:coś będzie nie tak-to berecik na głowę,walizka w zęby i tyle ją widzieli!

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Ucałuję :d...Grzesiu , ja też tutaj takich co tydzień w soboty widuję . Na nich nie zwracam uwagi , bo najwyżej mogliby o wsparcie na flaszencję poprosić . Widywałam , że zaczepiali ludzi ....Spotkałam już niejedną Polkę/ Polaka , ale po chwili rozmowy rozchodziliśmy się ...ci co już tutaj są zadomowieni nie szukają , nie potrzebują bliższych kontaktów . Śmiało mogę powiedzieć , że zachowują się tak , jakby się bali , że o adres zapytam ? ...Musi źle mi z pyska patrzy :szydera:

Wiesz co, wcale nie to wbrew obiegowym opiniom bardzo dobrze świadczy o Polakach. Świetnie się integrują, nie tworzą tak jak Turcy swoich dzielnic, nasi się stapiają. Mnie się to podoba

Edytowane przez Grzegorz B
  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Joy napisał:

@Krista jak "na duch" to próbuj przeszukać np na kayak ale nie de czy pl tylko es albo it .Tam gdzie jest małe zapotrzebowanie na bilety na daną trasę.Hiszpański pośrednik sprzeda Ci o wiele taniej bilet z Koloni do Warszawy niż Niemiec. I analogicznie bilet na trasie np Warszawa Ateny kupisz taniej u Niemca czy Włocha niż u Polskiego pośrednika albo Greka.A Tobie i tak wsio jedno u kogo kupisz ,ważne że tanio i na dany lot :) 

Ja kupuję bezpośrednio u przewoźników.Nie ma dodatkowych opłat dla pośredników.

Jewśli chodzi o lęk przed lataniem-to przeżyłam krążenie nad lotniskiem wrocławskim.Nie otwierało się podwozie.Co się działo na pokładzie ,jak ludzie się zorientowali -to nawet nie wyobrażacie sobie.Od tego czasu wiem gdzie jest ręczne otwieranie oraz mam świadomość że w pewnych sytuacjach nic nie możesz zrobić.Nie życzę nikomu takiego przeżycia.

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod domem wykiprowano mnie po 18h podróży o 4rano. 

Na przesiadkę czekaliśmy 1.5 h na busa. 

Ludzie z całej Polski...szok!

Gdzie Krym, gdzie  Rzym!

Pelna obsada w NIEMCZECH i Polsce. 

Wracaliśmy przez Katowice i Kraków. 

A potem się wracaliśmy na jakąś podkrakowską wieś,  bo paniusia jedna (właścicielka  bardzo słusznego pesela,  baaaaaardzo!) zapomniala walizki!

Kierowcy z Radzynia Podlaskiego,  spokojne chlopaki,  ale do czasu!

Babka musiała z kasy wyskakiwać za 40 km przejazdu.

Mnie już było wszystko jedno,  bylam nieprzytomna z bólu. 

I o mały włos jedną nogę założyć chciałam na łeb jednemu kierowcy,  a drugą drugiemu..

Ale mnie taka młoda ubiegła. 

Na dodatek jedną że współpasażerek była moja ziomalka że Skarżyska. 

Borze ciemny! Aż mi wstyd było...że można tak się wyrażać o ludziach w ogóle,  a o starszych tym bardziej. 

No,  taka ryczące 50 tki bywają niebezpieczne,  i wcale nie myślą,  że one kiedyś będą starsze,  i też  kiedyś ktoś o niej będzie się tak  wyrażać...

 

Piesy zalizaly mnie,  i chodzą krok w krok za mną. 

Rwa nadal czymie..

Co za torba!

Chyba wyrwę z korzeniami!

Już poczyniłam pierwsze kroki,  bo zatrudnilam  domowego masaża ....

Skutek mizerny.

Buziole!

P.s.

Oo, ja durna!

Efekt byłby, gdybym zaangażowała młodego masaRZystę do rwy...nędzy!

A nie starego pryka,  który ew. Moze mnie tylko zapeklować!xd

Nadal jestem malo przytomna,  mimo to dałam mężusiowi pomemlać cycusie. :p

Kacze cycusie,  bo w Biedrze byla promo po 7.99 za kg.ptaka

Avec,  kaczusiowe pierwsiątka z klementynkami i winogronem w soku pomarańczowym.

Uprzednio zamacerowane w ziolach do dziczyzny. 

Orgazm kulinarny...och!

 

870833e8b062.jpg

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, BabaJagusia napisał:

Eeeeeee tam-nie widziałaś Dolnego Śląska:tak2:

Widziałam bo przejezdzalamxd

I jesli to się liczy to byłam w górach Izerskich, Karkonoszach, Stołowych, Sowich, w Dolinie Kłodzkiej, Wałbrzychu i Wroclawiu przejazdem hehehe

Co do tych gór to nie wiem czy geograficznie w punkt:oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...