Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Magdziei @awe59 zabiję Was, ukatrupię własnymi,, z lekka pulchnymi łapkami, dietę zaczęłam uskutecznić, ale te mnie tutaj z plackami wyjeżdżają... A jakie pyszne były, a jak się obżarłam... no dobra namówiłyście mnie...:haha:.. Jutro placki ziemniaczane... To franczeski jedne :papieros::haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Afryka napisał:

@Magdziei @awe59 zabiję Was, ukatrupię własnymi,, z lekka pulchnymi łapkami, dietę zaczęłam uskutecznić, ale te mnie tutaj z plackami wyjeżdżają... A jakie pyszne były, a jak się obżarłam... no dobra namówiłyście mnie...:haha:.. Jutro placki ziemniaczane... To franczeski jedne :papieros::haha:

Oj tam....placki nie są tuczące....:szydera: zgubisz te kalorie na angebotach jakby co.....:cmok:

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, awe59 napisał:

Ja z cukrem najbardziej lubię....:d czym wprawiam w osłupienie moją babkę....:szydera:

Kiedyś jadałam tylko z cukrem . Moja teściowa i mój man wydziwiali " jak mogą smakować kartofle z cukrem ??? " ...oni tylko ze śmietaną . No to sobie spróbowałam ze śmietaną ....dobre nie powiem , że nie , ale na talerzyk zawsze sypnę sobie cukier ...obok śmietana ...i tak sobie maczam w tym i w tym . Pyszota :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Kiedyś jadałam tylko z cukrem . Moja teściowa i mój man wydziwiali " jak mogą smakować kartofle z cukrem ??? " ...oni tylko ze śmietaną . No to sobie spróbowałam ze śmietaną ....dobre nie powiem , że nie , ale na talerzyk zawsze sypnę sobie cukier ...obok śmietana ...i tak sobie maczam w tym i w tym . Pyszota :szydera:

Placki można jadać że WSZYSTKIM,  da  uniwersalne. 

Że śmietaną i cukrem- moje z dzieciństwa,  potem  z dżemem,  bo ktoś  tak  jadał  w dzieciństwie...ktoś z ketchupem,  ktoś z bryndzą,  żurawiną...aż w końcu po węgiersku. 

Są po prostu  do wszystkiego. 

U mnie w domu mówiło się bliny,  choć wiadomości,  że  z blinami się nie kojarzę. 

Trę ręcznie na przeniennie z cebulą,  wtedy nie ciemnieje ciasto. 

Odczekam trochę,  odciskam przez  gazę,  płyn się osadzi, to mączkę  dodaję do ziemniaków,  jajko,  sól i pieprz. 

I ŻADNEJ MĄKI!

Smażyć na głębokim tłuszczu,  choć na pergaminie w piekarniku też są fajne. 

Jak przyjadę do Polski,  to zrobię. 

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, beatrix+ napisał:

Placki można jadać że WSZYSTKIM,  da  uniwersalne. 

Że śmietaną i cukrem- moje z dzieciństwa,  potem  z dżemem,  bo ktoś  tak  jadał  w dzieciństwie...ktoś z ketchupem,  ktoś z bryndzą,  żurawiną...aż w końcu po węgiersku. 

Są po prostu  do wszystkiego. 

U mnie w domu mówiło się bliny,  choć wiadomości,  że  z blinami się nie kojarzę. 

Trę ręcznie na przeniennie z cebulą,  wtedy nie ciemnieje ciasto. 

Odczekam trochę,  odciskam przez  gazę,  płyn się osadzi, to mączkę  dodaję do ziemniaków,  jajko,  sól i pieprz. 

I ŻADNEJ MĄKI!

Smażyć na głębokim tłuszczu,  choć na pergaminie w piekarniku też są fajne. 

Jak przyjadę do Polski,  to zrobię. 

Bliny to bliny . Przepyszne robiła moja teściowa / teściowie pochodzili z Ukrainy / ....Bliny w smaku przypominają racuchy . Nigdy ich nie robiłam , może kiedyś jeszcze spróbuję zrobić , ale nie mam odwagi , bo wiem , że takie pyszne jak teściowej nie będą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, beatrix+ napisał:

Mąka gryczana i drożdże. 

Mój Tata z Litwy,  ale nigdy nie jadłam i nie robilam. 

Może trza się odważyć?

Edytowałam , ale już nie mogłam dodać ...

Tak , przed chwilą podejrzałam w jakichś przepisach i : teściowa robiła na słodko ...są przepisy z kaszy gryczanej ...są jakieś bliny kurpiowskie ....Dalej nie czytałam , bo mi się kuźwa nie chciało :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szlag mnie chyba trafi.:grzmotnąć: Chciałam zakupić słownik na Kindle i nie jest to niemożliwe nawet jak zmieniłam adres na niemiecki. Na Amazonie takie szopki. Poprosiłam syna Pdp zeby mi kupił. Przesłał mi plik AZW na mój adres Kindle i na normalną pocztę. Nie idzie tego królestwa otworzyć. Wzięłam po kablu wgrałam i pisze, że licencja jest nie dla mnie i jest zablokowany. Niech ich.....tyle czasu straciłam i wszystko o doope roztrzaść :grzmotnąć:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmęczona jestem :| Dzisiaj wszystko na biegu przez tego stomatologa... Przy okazji dowiedziałam się, że moja pdp nie pamięta gdzie mieszka :o że w Much to tak, ale ani ulicy, ani nr domu nie wygrzebała z pamięci przy zamawianiu taksówki :o dobrze, że ma mnie :haha:Mogła się też pokazać w nowej kurtce, którą wygrzebałam dla niej w sklepie Caritasu. A to nie było takie proste bo chciała czarną lub ciemnoszarą O.o Rozmiaru 52-54 damskiego jest mało, a na 180 cm to raczej wcale .., ale jakaś czekała chyba na nią :d Mam nadzieje, że nie będzie chciała jeszcze na spacer bo ja już się nalatałam z koleżanką i chętnie bym oko na pół godzinki zamknęła xd        :cmok:

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spać mi się chce, dziadek śpi od 13tej,ten to ma zdrowie do spania,a ja siedzę przy herbacie, bo kaw to już dziś wypiłam, że starczy na dwa dni. Nie chcę mi się iść na górę i legnac w bety, wolę zejść na dół, bo tam przynajmniej dotlenie się. Aby do 19tej i do łóżka spać. 

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam, nic miałam nie kupować,ale jak to zrobić? Likwidują sklep_ wszystko po 0,80€ mam całą torbę różnych przydatnych lub bardzo przydatnych mi rzeczy   :D    : D     ...Jestem 10 min autobusem od centrum miasta...Bardzo zimno, ja bez czapki i bez rękawiczek, wróciłam przed chwilą, bo i z torbą pełną ciężko się chodzi i nie przygotowałam się na zakupy... Leżakowanie czas zacząć :D  

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj chciałam obgadać moją zmienniczkę na poskarżyjkach , bo jedyne dwie półki , które mamy w szafie na ciuchy , zostawiła zapchane swoimi gratami . Gdybym wypakowała się przed spaniem i zobaczyła tą niespodziankę , to jeszcze w nocy robiłaby tam porządek . Niestety zorientowałam się dopiero rano , kiedy ona była już w podróży . 

Przed chwilką , moja Słowaczka zadzwoniła z informacją , że szczęśliwie dotarła do domu , ale przydarzyła jej się niemiła niespodzianka , bo pomyliła torby i zamiast własnej wzięła do domu inną i teraz musi czekać kilka dni na wymianę . Kurcze , muszę przyznać , że jestem wredna , bo jakoś dziwnie rozbawiła i ucieszyła mnie ta informacja :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, violka napisał:

Wczoraj chciałam obgadać moją zmienniczkę na poskarżyjkach , bo jedyne dwie półki , które mamy w szafie na ciuchy , zostawiła zapchane swoimi gratami . Gdybym wypakowała się przed spaniem i zobaczyła tą niespodziankę , to jeszcze w nocy robiłaby tam porządek . Niestety zorientowałam się dopiero rano , kiedy ona była już w podróży . 

Przed chwilką , moja Słowaczka zadzwoniła z informacją , że szczęśliwie dotarła do domu , ale przydarzyła jej się niemiła niespodzianka , bo pomyliła torby i zamiast własnej wzięła do domu inną i teraz musi czekać kilka dni na wymianę . Kurcze , muszę przyznać , że jestem wredna , bo jakoś dziwnie rozbawiła i ucieszyła mnie ta informacja :haha:

Torby i walizki są często bardzo podobne lub takie same....zanim wezmę czytam nazwisko....moje są zawsze podpisane.

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...