Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co też ten wujek Google nie ma w swoich zapiskach: 

https://www.basenio.de/senioren-ratgeber/pflege/seniorenbetreuung-671/

Niemc dostaj tyle wsparcia na swoje choroby, ze przestalam ich zalowac. 

O ja cie, ynowu mi sie pryestawily ustawienia:mur: pisowni

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, beatrix+ napisał:

@NNNdanuta Być może wskaźnik gęstości krwi. 

To jest związane z miażdżycą. 

Jak za gęsta krew,  czyli płytki miażdżycowej pływają i spowalniają dopływ do serca. I zator. 

Jak za rzadką,  to wylew.

Tako żem mundra,  bo moją tesciowa musi często mieć badanie krwi. 

Reguluje się tabletkami,  pół lub 1/4 , wlaśnie zależy jak wyszedł wskaźnik gęstości krwi. 

To chyba właśnie o to chodzi... Dzięki :cmok:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minut temu, NNNdanuta napisał:

To chyba właśnie o to chodzi... Dzięki :cmok:

Gerinnungsparameter albo INR  czyli po naszemu: czas KK  albo czas protrombinowy.Może PDP ma problemy z krzepliwością,to się zdarza u wiekowych pacjentów.Albo siada jej śledziona:( Co by nie było biegu rzeki nie zmienisz:(Stabilizacja tabsami i tyle.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Heidi napisał:

@lucyna.beata i znowu masz na co robić .Teraz kierunek De hak najszybciej. Szkoda tylko kotka, że cierpi biedny.  Ja miałam Golden Retriwera. Pieniądze  jakie szły na leczenie wystarczyłoby na studia dziecka. Cóż  zrobić jak miłość do własnego domowego stworzenia jest nieograniczona.  Kochać i pomagać,  a wystarczyło tylko merdnięcie ogonem i już  z radości człowiekowi motyle przed oczami fruwały. 

o tak dokladnie kochana....mam cel dla ktorego wyjezdzam na urlop do de...moje koty

mojego cezarego zlotego goldena nie podadalam leczeniu owszem moglam ale nie....mial padaczke a potem takie rozne rzeczy z jelitami...dostawal witaminy i owszem jadl troche inaczej ale zadnch dziwnych oglupiaczy...byl spokojny ulozony szczesliwy az sie zestarzal osiwial oslabl...i zgasl..taka decyzje podjelismy z lekarzem...nie chcielismy go truc bez gwrancji ze terapia pomoze ale cudny byl oj cudny..

wlasnie zerknelam na kalendarz...fatycznie w przyszla sobote wizyta w u rodziny w bochum moze "wielka bitwa na dwa glosy" ja i moj brat ...moze rekoczyny lub smiertelna obrazaO.o...

a potem jade odpoczac pod berlin....na cale trzy miechy

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, sayonara 52 napisał:

@lucyna.beatawez pod uwage,ze chora kota inaczej pachnie.

I to rowniez dziala na mlodsza,

Mloda wysterylizowana?

Jesli nie,to ciachnij obie razem.

Dobrze ci radze.

 

obie dziewczyny to "kotki z krwi i kosci" czyli w tzw "komplecie"...

najpierw starsza i po sprawie a  potem w marcu mlodsza szylkreta bo sa promocje zabiegu wtedy ogarnie to starszy syn..

wiesz ze bywa tak ze sa wydatki...i WYDATKI....drzewiej bywalo ze zamiast oplat jedzenie bylo na pierwszym miejscu a i to dobrze kombinowane.....kurczak na 7 obiadow...teraz mam wiekszy komfort w koncu mam platny urlop w de co nie?

 

 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytalam pobieznie forumkowe dysputy siorbiac kawke teraz bedac mniej wiecej , raczej mniej niz wiecej na biezaco moge grzecznie powiedziec WITOJCIE ...milego dnia zycze wsiem ktorzy tu zagladaja oficjalnie lub bardziej prywatnie...

cycki do prozdu i nie dajmy sie! wybrancy losu decyduja sie na taka robote wiec najlepszego moi kochani wybrancy losudepositphotos_70913271-stock-photo-good-morning-coffee.thumb.jpg.cea45f7cb78bb50573892c4db6e53ffb.jpgi odrobine wiosny w sercach ...niech poranki juz witaja nas cieplym wiosennym sloncem i zapachem wiosnypobrane.jpg.03007a88e3aa20c9d36b16868c61fc05.jpg

 

  • Lubię to 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:cześć2:Witajcie :d pospałam do 6-tej co zapewne mnie odmłodziło :haha:teraz powoli mogę wchodzić na swoje tory... Lubię ten czas rano, który mam tylko dla siebie .

Mamy dziś wtorek, więc miłego wtoreczku życzę i trzymajcie się ciepło... Buziaki :cmok:

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Państwu wichura i śnieżyca, ale wieje jakby z południowego zachodu. Drugi dzień ze Szwabami. Jest miło choć dzidzia nieco popsuła się pod moją nieobecność - infekcja bakteryjna dróg moczowych. Takie mi dziś z rana w duszy gra

 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry ....

Przy kawce ...po cugasku wypalonym na zdradzieckim wietrze ...można rozpocząć nowy  dzień  na robotach ....Nocka spokojna , nawet sny miłe były i o dziwo je pamiętam . Aby do przodu ....jakoś zleci .

Miłego , spokojnego dnia :cmok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lucyna.beata napisał:

o tak dokladnie kochana....mam cel dla ktorego wyjezdzam na urlop do de...moje koty

mojego cezarego zlotego goldena nie podadalam leczeniu owszem moglam ale nie....mial padaczke a potem takie rozne rzeczy z jelitami...dostawal witaminy i owszem jadl troche inaczej ale zadnch dziwnych oglupiaczy...byl spokojny ulozony szczesliwy az sie zestarzal osiwial oslabl...i zgasl..taka decyzje podjelismy z lekarzem...nie chcielismy go truc bez gwrancji ze terapia pomoze ale cudny byl oj cudny..

wlasnie zerknelam na kalendarz...fatycznie w przyszla sobote wizyta w u rodziny w bochum moze "wielka bitwa na dwa glosy" ja i moj brat ...moze rekoczyny lub smiertelna obrazaO.o...

a potem jade odpoczac pod berlin....na cale trzy miechy

Będziesz około 12 km ode mnie. Może wyrwiesz trochę czasu i odwiedzisz pobliskie miasteczko :cmok:

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie cudaki,u mnie pada deszcz 3+ temp.Jak to super się wyspać,jak pd nie budzi w nocy,a budziła mnie 2 razy,jak powiedziałam że opiekunka może raz wstać za darmo a następne budzenie 10e i się skończyło,a zmienniczka jeszcze lepiej powiedziała ,jak się chodzi spać o 22 to nie ma budzenia,no i nie ma,jaka grzeczna babcia i dlatego ją lubimy.Niemiec jak usłyszy o pieniądzach od razu myślenie mu się włącza,więc dobra metoda.Miłego dzionka

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem i ja. 

Wczoraj byliśmy u ortopedy z babcią. 

Artretyzm,  wiadomo. 

Kolano opuchnięte i boli nadal. 

Orteza leży obok. Nikt jej nie zakładał. 

Wieczorem zainstalowałam kompres z kapusty  

Ale sądzę,  że zaraz to zdjęła. 

 

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Od wczoraj mnie nosi. W związku z podniesieniem płacy minimalnej w De agencja przysłała mi nową umowę. Żeby nie przedłużać po skończonym zleceniu czas na zmiany niestety. Może polecicie mi swoje agencje? Nie mam dużych wymagań, ZUS co miesiąc, podróż opłacona niezależnie od długości pobytu i nie mniej jak 1300. To chyba nie jest dużo, co?

Miłego dnia, ja dzisiaj muszę sobie jakąś robotę znaleźć, bo :przekleństwa:.

Miłego dnia, mimo wszystko.

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...