Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witaski:)Szaro,buro i zimno.Na nogach od piątej.Obiad już mam gotowy,he he Zaraz biorę się  za przebieranie jabłek.To zimówki,moga do wiosny leżeć,ale trzeba sprawdzać,bo trafiają się nadpsute babole.Na deser pieczone jabłka z robię z miodem.I ozdoby choinkowe przejrzę,żeby się na ostatnią chwile nie okazało,że lampki kaput:)

Miłego dnia:)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, MeryKy napisał:

jarus.png.a6fc1e2d47d519a8ce850493dc259d17.png

Dzień dobry wszystkim.

Ta przypominajka na zdjęciu właśnie mi uprzytomnila, że ja tego dnia jako jeszcze ^pachole wracałam z Deutschlandu do Polski.

Tak tak, w 1 dzien stanu wojennego. Byłam 3 m-ce a kończyła się wiza (patrzta co ta historia-wizy do sąsiadów były) pociągiem z Hannoveru do Wawy. O tym, że stan wojenny dowiedziałam się w pociągu. Masakra, nawet za harcerskich czasów takiego horka nie przeżyłam. Za dużo pisania, by te przygody zobrazować słowem. No ale dotarłam, to sie liczy. Po tym, jak już podróż wydalilam z głowy chcialam wracac z powrotem, kiedy zobaczyłam tę szarzyzne, obskurantyzm ówczesny. Ale paszport oddany grzecznie na policji i o powrocie mowy nie było. Uwierzycie, że po tylu latach dane mi było wrócić, tym razem do demenclandii nie deutschlandii? Musicie, bo oto jestem i piszę na dowód

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Zrobiło się bardzo klimatycznie. Biało wszędzie, wręcz bajkowo. Lubię taką zimę, szkoda, że to tylko na chwilę. 37 lat temu była prawdziwa zima. Ostatnia prawdziwa była, o ile pamiętam, w 2005 roku. Śnieg leżał od listopada do wiosny. Data utknęła mi w pamięci, bo siostra za mąż wychodziła, a ja byłam dyżurnym kierowcą, bo jako matka dzieciom i tak nie piłam xd. Miłego dnia.

  • Lubię to 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka prawdziwa zima,to odkąd tu mieszkamy była w 2012.Dwa dni byliśmy zupełnie odcięci od świata.Od strony Mielna przwrócił sie Tir z kafelkami  a od naszej pług śnieżny wpadł do rowu.Śniegu było prawie do kolan.Ale za to było pieknie,biało,czysto:)

W mieście białą zima jest przez chwilę,aż jej auta nie rozjeżdżą,na wsi,a jeszcze na takim pustkowiu gdzie mieszkamy jest biało bardzo długo.No i tropy:)Są wszędzie:)Tę zimę ,naszą ,wsiową uwielbiam:)

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, foczka63 napisał:

Taka prawdziwa zima,to odkąd tu mieszkamy była w 2012.Dwa dni byliśmy zupełnie odcięci od świata.Od strony Mielna przwrócił sie Tir z kafelkami  a od naszej pług śnieżny wpadł do rowu.Śniegu było prawie do kolan.Ale za to było pieknie,biało,czysto:)

W mieście białą zima jest przez chwilę,aż jej auta nie rozjeżdżą,na wsi,a jeszcze na takim pustkowiu gdzie mieszkamy jest biało bardzo długo.No i tropy:)Są wszędzie:)Tę zimę ,naszą ,wsiową uwielbiam:)

A ja mieszkam w najbogatszej gminie w Polsce. Mają taki budżet, że jak jeden płatek śniegu leci w naszą stronę to komunalka wysyła traktorki na chodniki i ścieżki rowerowe i pługopiaskarki. A że pól i lasów u nas tyle co kot napłakał bo wszędzie przemysł to ja od pięciu lat zimy nie widziałem. Więc jest szaro buro I ponuro. 

  • Lubię to 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.Rozgrypiłam się ,leczę się od wtorku sama ,więc w końcu do lekarza dzisiaj idę.Nie mam siły ,leżę sobie w betach i choruję.I tak nie pamiętam kiedy ostatnio chorowałam.Może z 20 lat temu.

Spokojnej pracy, spokojnego urlopu i tym co do domu jadą szerokości po trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Teresadd napisał:

Dzień dobry.Rozgrypiłam się ,leczę się od wtorku sama ,więc w końcu do lekarza dzisiaj idę.Nie mam siły ,leżę sobie w betach i choruję.I tak nie pamiętam kiedy ostatnio chorowałam.Może z 20 lat temu.

Spokojnej pracy, spokojnego urlopu i tym co do domu jadą szerokości po trasie.

:cmok::1007_hearts:  Tereniu Buziaczkow sle 1000ce ... Wracaj do zdrowia jak najszybciej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Grzegorz B napisał:

A ja mieszkam w najbogatszej gminie w Polsce. Mają taki budżet, że jak jeden płatek śniegu leci w naszą stronę to komunalka wysyła traktorki na chodniki i ścieżki rowerowe i pługopiaskarki. A że pól i lasów u nas tyle co kot napłakał bo wszędzie przemysł to ja od pięciu lat zimy nie widziałem. Więc jest szaro buro I ponuro. 

Ja tez mieszkam w Gminie bogatej ... bo tyle srodkow .. tez sie rozpedzili z wydatkami i jada na kredytach ...ktorych juz im para banki nawet udzielac nie chca ... Ale oswietlenie ...chodniki ...wszystko ma oko cieszyc i przepychem blyszczec ... O dlugach ani mru mru w lokalnej prasie ...

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...