Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, fioletowa.mysz napisał:

Czy jezeli zabijesz swinie, a jesz mięso, prawda? To wyjebutasz skórę bo jestes eko? To ekologia swiadoma a nie wybiorcza Kasiu.

dzis piątek ! Całą świnkę trzeba wyjebutać ! :haha:@Maria Jolanta nie ciesz się :haha: nie w sensie biblijnym wyjebutać :haha:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziń dybry Milusińscy :cześć2:.!...i znów spóźniona , choć tym razem wcale nie mam nigdzie daleko , normalnie miasto całą gębą .:d...ślepo pierwsze primo kołderka mnie dzisiaj z letka przycisnęła ,po drugie primo mój Muminek już dawno wyrychtowany, nakarmiony i teraz gra" w trzy karty" :d,tylko ma wersję uproszczoną ,w każdym kubeczku ma po ślicznej piłeczce w różnych kolorach :haha:

Miluśkiego dnia Milusińscy ...i  Sześć Faza ...to już czwarta !? :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Malgi napisał:

Chyba coś w tym jest, bo ja obudzę się raniutko i jeszcze mogłabym najmniej 2 godzinki sobie pospać, a tu się nie da.

Raniutko to ja bym spała i spała, budzę się w nocy po kilka razy. 

Już zła jestem na samą siebie, jak Pdp mnie nie budzi to ja spać nie mogę. 

A najsmieszniejsze jest to że budzę się w godzinach w jakich ona mnie zazwyczaj wzywa. 

Chyba włączył mi się wewnętrzny budzik:szydera:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Afryka napisał:

Dziń dybry Milusińscy :cześć2:.!...i znów spóźniona , choć tym razem wcale nie mam nigdzie daleko , normalnie miasto całą gębą .:d...ślepo pierwsze primo kołderka mnie dzisiaj z letka przycisnęła ,po drugie primo mój Muminek już dawno wyrychtowany, nakarmiony i teraz gra" w trzy karty" :d,tylko ma wersję uproszczoną ,w każdym kubeczku ma po ślicznej piłeczce w różnych kolorach :haha:

Miluśkiego dnia Milusińscy ...i  Sześć Faza ...to już czwarta !? :d

Gra w wersję trzy kubki pt. " pokoż gdzie nie ma piłeczki" :haha:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, foczka63 napisał:

To żadna ekologia wg mnie,ale co ja tam wiem...

 Uważam za glupote zabijanie zwierząt na kotlety, jedzenie ich, i wywalanie skór bo to niby eko. Co innego gdy ktos wegetarianinem jest. Ale mięsożerca marnujący produkt uboczny jakim jest skóra, to już dla mnie dziwne. Co innego futra. Tam się tłucze zwierzaka tylko po to aby się ozdabiać. 

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, fioletowa.mysz napisał:

 Uważam za glupote zabijanie zwierząt na kotlety, jedzenie ich, i wywalanie skór bo to niby eko. Co innego gdy ktos wegetarianinem jest. Ale mięsożerca marnujący produkt uboczny jakim jest skóra, to już dla mnie dziwne. Co innego futra. Tam się tłucze zwierzaka tylko po to aby się ozdabiać. 

Otóż to! Absolutnie jestem przeciwna odbieraniu życia tylko po to aby zaspokoić własną próżność posiadania futra czy butów np ze skóry węża.Albo okaleczanie słoni :( .Jeśli już zabijamy to z szacunku dla życia nie marnujmy niczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ORIM napisał:

Skóra z foczki idzie na futerka :haha:

O widzisz,moda na mordowanie fok bez  żadnego powodu,tylko dlatego,że jakaś kretynka sobie tak wymysliła to niby tez ekologia bo foki ryb za duzo zjadają....a  co mają niby jeśc ?Pizzę?

Ja ci dam futerka!

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padłam......

Za oknem mam taras sąsiadów ,na którym jest tzw.letnii prysznic.Korzystaja z niego często,latem/A dziś jest koniec października i 10 stopni na dworze......mąż sąsiadki się właśnie duszuje....po 80tce jest pan....Łazi sobie golutki po tym tarasie,janiołek pomarszczony:)Takie widoczki z rana:):):)

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, foczka63 napisał:

O widzisz,moda na mordowanie fok bez  żadnego powodu,tylko dlatego,że jakaś kretynka sobie tak wymysliła to niby tez ekologia bo foki ryb za duzo zjadają....a  co mają niby jeśc ?Pizzę?

Ja ci dam futerka!

Kasia,ale ekologia to również rozsądne korzystanie z chemii.Ludzie nadmiernie i bez zastanowienia leją np hektolitry domestosa a to zanieczyszcza środowisko i powoduje większe straty dla równowagi ekologicznej niż nie przymierzając przeznaczenie jednej foczki na futerko.We wszystkim należy zachować umiar i rozsądek.Nie popadać z jednej skrajności w drugą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Joy napisał:

Kasia,ale ekologia to również rozsądne korzystanie z chemii.Ludzie nadmiernie i bez zastanowienia leją np hektolitry domestosa a to zanieczyszcza środowisko i powoduje większe straty dla równowagi ekologicznej niż nie przymierzając przeznaczenie jednej foczki na futerko.We wszystkim należy zachować umiar i rozsądek.Nie popadać z jednej skrajności w drugą

Foki to też mięso. Eskimosi na przykład się w nim lubują. Są eko czy nie? Moim zdaniem tak. Zabijanie tylko dla futra jest hipokryzją. Ale marnowanie skóry po zjedzeniu mięsa to też takie mało ekologiczne. Zresztą buty,z  tzw ekoskóry czyli dermy, to nic innego jak plastik, ktory szybko sie niszczy a dlugo rozklada.

Ta rozmowa nie jest o ekologii tylko o etyce.

  • Lubię to 5
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fioletowa.mysz napisał:

Foki to też mięso. Eskimosi na przykład się w nim lubują. Są eko czy nie? Moim zdaniem tak. Zabijanie tylko dla futra jest hipokryzją. Ale marnowanie skóry po zjedzeniu mięsa to też takie mało ekologiczne. Zresztą buty,z  tzw ekoskóry czyli dermy, to nic innego jak plastik, ktory szybko sie niszczy a dlugo rozklada.

Ta rozmowa nie jest o ekologii tylko o etyce.

Dla Eskimosów foka , parędziesiąt lat do tyłu jeszcze była warunkiem przetrwania ,w całym aspekcie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Joy napisał:

Kasia,ale ekologia to również rozsądne korzystanie z chemii.Ludzie nadmiernie i bez zastanowienia leją np hektolitry domestosa a to zanieczyszcza środowisko i powoduje większe straty dla równowagi ekologicznej niż nie przymierzając przeznaczenie jednej foczki na futerko.We wszystkim należy zachować umiar i rozsądek.Nie popadać z jednej skrajności w drugą

Zgadza się:)Dlatego ja nigdy nie nazwałabym sie ekolożką,bo nia nie jestem.Żeby tak było musiałabym żyć na 100% w zgodzie z naturą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Zygmunt 3 Faza napisał:

Eskimos zabijając fokę zawsze zachowuje zimną krew. Z mięsa robi sobie focze parówki a ze skóry miniówę dla żony i dres dla renifera.

 

9 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Co tam foki ...Eskimosi ..żyję tu i teraz . Mięsożerna jestem ...jako i moi przodkowie byli ...Warzywka jadam jako dodatek do mięs ...i bardzo je lubię . Jestem potworem ?

Może. Ale ja mam tak samo. I nie przeszkadza mi to, że cielaczki mają cudne oczka, że o króliczkach nie wspomnę. A małe kurczaczki i kaczuszki są takie słodkie. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...