Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

32 minut temu, ewa14 napisał:

A tam Mirelka cicho być......tez wcinam placki ziemniaczane z musem jabłkowym i cynamonem.......a Niemka ze mnie taka jak z koziej doopy trąba.:haha:

Całe życie jadłam placki ziemniaczane z cukrem i ( dawno, dawno temu) śmietaną...:tak2: A w Helmutowie nauczyłam się jeść z musem i dżemem...:haha:I też jestem jak ta kozia trąba...:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

Całe życie jadłam placki ziemniaczane z cukrem i ( dawno, dawno temu) śmietaną...:tak2: A w Helmutowie nauczyłam się jeść z musem i dżemem...:haha:I też jestem jak ta kozia trąba...:szydera:

O widzisz to tak jak ja.......placki były zwykle z cukrem.........z naciskiem na "były":haha:

 

Pora powiedzieć dobranoc....znikam w objęciach Morfeusza.....szkoda tylko , że tych objęć nijak poczuć się nie da.:(

Spokojnej nocy Wszystkim:cześć:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ewa14 napisał:

O widzisz to tak jak ja.......placki były zwykle z cukrem.........z naciskiem na "były":haha:

 

Pora powiedzieć dobranoc....znikam w objęciach Morfeusza.....szkoda tylko , że tych objęć nijak poczuć się nie da.:(

Spokojnej nocy Wszystkim:cześć:

:cześć:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Całe życie jadłam placki ziemniaczane z cukrem i ( dawno, dawno temu) śmietaną...:tak2: A w Helmutowie nauczyłam się jeść z musem i dżemem...:haha:I też jestem jak ta kozia trąba...:szydera:

Nigdy nie jadłam placków ziemniaczanych z cukrem, czy śmietaną ... Moje dzieci skądś załapały śmietanę i ze śmietan jedzą. Placki z cukrem powinno się robić bez cebuli, którą (dużą) w Polsce trę do placków. W Niemczech tego nie robię bo je się je tu z musem. )))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, NNNdanuta napisał:

Nigdy nie jadłam placków ziemniaczanych z cukrem, czy śmietaną ... Moje dzieci skądś załapały śmietanę i ze śmietan jedzą. Placki z cukrem powinno się robić bez cebuli, którą (dużą) w Polsce trę do placków. W Niemczech tego nie robię bo je się je tu z musem. )))

Dodaję cebulę do masy...i jem z cukrem i/lub dżemem...mimo to....:haha:Tak mi podniebienie spaskudziła ta praca...:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mirelka1965 napisał:

Dodaję cebulę do masy...i jem z cukrem i/lub dżemem...mimo to....Tak mi podniebienie spaskudziła ta praca...:szydera:

Fuj! Placki kartoflane z dzemem  lub musem to nie jest to co mychy lubia najbardziej. To już wole ze smietaną chociaż najbardziej to z ogórem kiszonym mi wchodzą. :haha:

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fioletowa.mysz napisał:

Fuj! Placki kartoflane z dzemem  lub musem to nie jest to co mychy lubia najbardziej. To już wole ze smietaną chociaż najbardziej to z ogórem kiszonym mi wchodzą. :haha:

Moi Panowie konsumują z gulaszem lub sosem, a jak tych dodatków nie ma, to i ketchup się nada....:szydera: A ja twarda jak skała...na słodko...:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, fioletowa.mysz napisał:

Fuj! Placki kartoflane z dzemem  lub musem to nie jest to co mychy lubia najbardziej. To już wole ze smietaną chociaż najbardziej to z ogórem kiszonym mi wchodzą. :haha:

A może z gzikiem placki ziemniaczane.To wersja mojego męża ,wyparta przez kefiry ,jogurty i inne maślanki.Córka ma tylko placek ziemniaczany po węgiersku,czyli gulaszem polany.Jedna rodzina ,a syn tylko je tak jak ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mirelka1965 napisał:

Dodaję cebulę do masy...i jem z cukrem i/lub dżemem...mimo to....:haha:Tak mi podniebienie spaskudziła ta praca...:szydera:

U nas we Wrocławiu jest taka knajpka (bar), który funkcjonuje od komuny... Nazywa się Jacek Placek i tam zawsze były najlepsze placki w mieście. Piękna i mloda jeszcze byłam (a raczej dziecko) jak zobaczyłam ludzi jedzących tam placki posypane cukrem i lekko niedobrze mi się zrobiło xd Wtedy mi to nie pasowało strasznie, teraz pewnie byłoby mi wszystko jed, ale żeby sobie nie mieszać (:haha:) to trzymam się tego pierwszego wrażenia . W życiu też bym nie zjadła kogel - mogel  i tatara ...beee))))

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maria Jolanta napisał:

Ten bar teraz nazywa się inaczej. :haha:

A najlepsze placki jadłam z budki naprzeciwko Dworca Głównego. Kilka lat stali a potem sprzedali budkę ( starsi mocno byli ) i nowe placki były kiepskie więc budka szybko zniknęła. Szkoda.....

A ten bar  (dawny Jacek Placek) dobrze się ma i nawet dobre jedzonko tam dają. Bylam chyba z rok temu. Pewnie nazwę zmienili bo mocno asortyment rozszerzyli, ale dalej tanio ...))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, fioletowa.mysz napisał:

A to moze na rosołek czosnkowy reflektujesz wpaść?:haha:

Ty Fioletowa mnie nie wab na pokuszenie :mur:. Ja jadam wszystko, a najlepiej gotowe pod nos podane :d. Już sprawdziłam Ciebie: wiesz co robisz w kuchni. Ty to mi możesz nawet kijem zupę zamieszać,  i też ją zjem zapewne z wielkim apetytem:d. Lubię dziwolągi. A przy okazji zapytam: robiłaś juz flaki z ryb ? Ja już je jadłam nad polskim morzem w Sopocie, były pyszne . 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, fioletowa.mysz napisał:

Fuj! Placki kartoflane z dzemem  lub musem to nie jest to co mychy lubia najbardziej. To już wole ze smietaną chociaż najbardziej to z ogórem kiszonym mi wchodzą. :haha:

U  oich teściów nauczyłam się kjeść placki ziemniaczane ze swojskim twarogiem i śmietaną. I już tak jem do dzisiaj:d chociaż krowy w oborze nie ma 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Moi Panowie konsumują z gulaszem lub sosem, a jak tych dodatków nie ma, to i ketchup się nada....:szydera: A ja twarda jak skała...na słodko...:szydera:

Ha !!! , bo Twoi panowie byli na Węgrzech. Placki po węgiersku, to smażona cebula z ketschupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Heidi napisał:

Ja generalnie tak jak Ty @Joy postępuję, jednak po przecinku w Twoim zdaniu u mnie jest tekst taki: , więc staram się ten temat nie omijać :szydera:

Od wieków pracowałam w firmach, a wieczorem byłam skonana. Nigdy nie miałam czasu na takie "pierdoły" typu pieczenie, bo przecież kasa była, to do sklepiku czmychaliśmy i zakupki gotowców szły. Teraz rozwijam się w temacie pieczenia jak pączek róży na wiosnę ( nie będę liczyć, którą wiosnę :d) . Jest mi z tym superaśnie. Odkrywam świat na nowo:oklaski:

Ja nie mam ręki do ciast,staram się bardzo ale często zapomnę cos dołożyć i jak już siedzi w piekarniku to umarł w butach :( Nie poprawisz.Zdecydowanie wolę gotowanie.Nie muszę się tak sztywno trzymać receptury a w zasadzie to mogę fantazjować do woli,poprawiać w trakcie :) A ciasta się nie da.Ale jeśłi chodzi o jedzenie to najchętniej ciasto,na drugim miejscu ciasto a na trzecim warzywa :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Joy napisał:

Ja nie mam ręki do ciast,staram się bardzo ale często zapomnę cos dołożyć i jak już siedzi w piekarniku to umarł w butach :( Nie poprawisz.Zdecydowanie wolę gotowanie.Nie muszę się tak sztywno trzymać receptury a w zasadzie to mogę fantazjować do woli,poprawiać w trakcie :) A ciasta się nie da.Ale jeśłi chodzi o jedzenie to najchętniej ciasto,na drugim miejscu ciasto a na trzecim warzywa :) 

Deser na słodko, ale żarełko nigdy :) Ogólnie to może obyc się bez deseru, niedobór cukru uzupełnię w kawie :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończy się  dzień  i temat  placków. 

Cebulę  powinno się  dawać dla złamania smaku,  tak jak ciasta szczyptą soli traktuje. 

Na dodatek cebula ma cudowną właściwość i ciasto nie ciemnieje. 

Trzeba tylko  trzeć  na przemian,  jeden  ziemniaki,  parę  ruchów cebulą..

Odciskam ciasto,  ten  płyn zlewam i czekam aż się osiądzie mączka. 

Potem jajko  całe,  tą  mączkę  i sól z pieprzem. 

Żadnej mąki pszennej,  czy ziemniaczanej!

 

Pulchne  i chrupiącej,  pyszne że wszystkim  dodatkami. 

 

Dobrej nocy! ;)

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, beatrix+ napisał:

Kończy się  dzień  i temat  placków. 

Cebulę  powinno się  dawać dla złamania smaku,  tak jak ciasta szczyptą soli traktuje. 

Na dodatek cebula ma cudowną właściwość i ciasto nie ciemnieje. 

Trzeba tylko  trzeć  na przemian,  jeden  ziemniaki,  parę  ruchów cebulą..

Odciskam ciasto,  ten  płyn zlewam i czekam aż się osiądzie mączka. 

Potem jajko  całe,  tą  mączkę  i sól z pieprzem. 

Żadnej mąki pszennej,  czy ziemniaczanej!

 

Pulchne  i chrupiącej,  pyszne że wszystkim  dodatkami. 

 

Dobrej nocy! ;)

Dziękujemy i paprobujem:cmok:. Skąd u Ciebie taka kulinarna wiedza ? Wyróżniasz się fachowością spostrzeżeń:tak2: i wiedzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...