Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem na filmie "Kler". Rzeczywiście poruszający obraz choć nie wiem czemu ale mam pewien niedosyt. Ale ja nie o tym. Wczoraj oglądałem na tvn24 rozmowę Olejnik z biskupem Pieronkiem. Jestem zaskoczony jego wypowiedzią. Uważam go za jednego z nielicznych hierarchów kościoła, który ma odwagę powiedzieć:  "Widziałem rzeczy gorsze niż te przedstawione w filmie". Polecam wszystkim nie tylko film do obejrzenia ale też wywiad z biskupem. Dla chętnych podaję link do tego wywiadu. https://www.tvn24.pl/kropka-nad-i,3,m/biskup-pieronek-kto-grzeszy-ten-placi,874527.html

  • Lubię to 5
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Andrew napisał:

Byłem na filmie "Kler". Rzeczywiście poruszający obraz choć nie wiem czemu ale mam pewien niedosyt. Ale ja nie o tym. Wczoraj oglądałem na tvn24 rozmowę Olejnik z biskupem Pieronkiem. Jestem zaskoczony jego wypowiedzią. Uważam go za jednego z nielicznych hierarchów kościoła, który ma odwagę powiedzieć:  "Widziałem rzeczy gorsze niż te przedstawione w filmie". Polecam wszystkim nie tylko film do obejrzenia ale też wywiad z biskupem. Dla chętnych podaję link do tego wywiadu. https://www.tvn24.pl/kropka-nad-i,3,m/biskup-pieronek-kto-grzeszy-ten-placi,874527.html

Ja też jestem zaskoczona ,ale odpowiedzią,że to nie Kościół ma płacić ofiarom pedofili ,tylko bezpośredni sprawcy ... a jednak  ,kasy nie popuścimy , hipokryzja i obłuda do potęgi entej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Andrew napisał:

Byłem na filmie "Kler". Rzeczywiście poruszający obraz choć nie wiem czemu ale mam pewien niedosyt. Ale ja nie o tym. Wczoraj oglądałem na tvn24 rozmowę Olejnik z biskupem Pieronkiem. Jestem zaskoczony jego wypowiedzią. Uważam go za jednego z nielicznych hierarchów kościoła, który ma odwagę powiedzieć:  "Widziałem rzeczy gorsze niż te przedstawione w filmie". Polecam wszystkim nie tylko film do obejrzenia ale też wywiad z biskupem. Dla chętnych podaję link do tego wywiadu. https://www.tvn24.pl/kropka-nad-i,3,m/biskup-pieronek-kto-grzeszy-ten-placi,874527.html

Biskup Pieronek w mediach mówi, tylko to to w danej chwili jest dobrze widziane.....Ta "odwaga" jest wyłącznie pod publiczkę:(

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minut temu, Afryka napisał:

Dzień dobry Milusińscy :cześć2:

Witam się cieplutko w ten pochmurany wtorek ,z pochmuranym nastrojem ...leczę kaszel od powrotu z Egiptu ( moje przypuszczenia to może zagrzybiona klima?) .Byłam u lekarza ,obsłuchana, zdjęcie RTG płuc zrobione ,gardło czyste ,dostałam antybiotyk ,lek przeciw alergiczny, tabletki z kodeiną na noc i... wszystko o kant dupy potłuc ,była jakby poprawa ,ale dzisiejsza noc ... myślałam,że płuca wypluję .Syrop z buraków z polecenia Fiotowej już się robi ,a jutro znowu do lekarza ...szlag by to ...19 wyjeżdżam do pracy ,a tu taka sytuacja .>:(.Nadmienię jeszcze,że miałam tomografię robioną,co prawda z powodu czegoś innego,ale płuca też zahaczyła i wszystko ok....jakieś pomysły , gdzie tkwi przyczyna !? 

Dobrego dnia Ludeczkowie :całus:

 

 

Może idź do fachowca. To sprawa dla pulmunologa. Oby astma się nie zaczynała

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Grzegorz B napisał:

Może idź do fachowca. To sprawa dla pulmunologa. Oby astma się nie zaczynała

Chyba nie ,bo spirometrię też robiłam ,i wyszła całkiem nieźle , zważywszy,że palę .Pani doktor zafundowała mi gruntowne badania , prawie na wszystko ... robiłam tuż przed wczasami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Afryka napisał:

Chyba nie ,bo spirometrię też robiłam ,i wyszła całkiem nieźle , zważywszy,że palę .Pani doktor zafundowała mi gruntowne badania , prawie na wszystko ... robiłam tuż przed wczasami.

TK też przed?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Afryka napisał:

Ja też jestem zaskoczona ,ale odpowiedzią,że to nie Kościół ma płacić ofiarom pedofili ,tylko bezpośredni sprawcy ... a jednak  ,kasy nie popuścimy , hipokryzja i obłuda do potęgi entej.

Już to mówią.KK nigdy nie zapłaci grosza odszkodowania dobrowolnie,nie wierze w to.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry ludki, pogoda sie nie zmienila, ale nastroj mojej Stokrotki tak. Tradycyjnie po sniadaniu polazilam. Mglisto jeszcze bylo, ale spacerek super.

W momencie mojego przybycia, celem gotowania obiadu Stokrotka  natychmiast dopadla mnie ze swoimi problemami.

Do fryzjera chce a wizytowka z nr tel . zginela.

Wizytowki nie znalazlam, ale otworzylam notatnik, wybralam numer.

Porozmawiala, slysze ze szepcze 15.30, szuka dlugopisu, zapytalam czy dzisiaj czy jutro.

Kurza twarz, zglupiala. Nie wie.

Dzwonie ja, zapytalam. Dzisiaj.

Stokrotka nie jest pewna. Prawie placze.

Przerwalam gotowanie, wybralam jej numer.

Upewnila sie, ze dzisiaj, zapisalam jej w kalendarzu.

Gotuje obiad, ona przezywa, nie ta godzina, nie pasuje jej.

Podalam do stolu.

Stokrotka jesc nie moze, trzeba zadzwonic, przelozyc fryzjera o godzine.

Dobra, wybieram numer, Stokrotka rozmawia, zartuje, upewnila sie , ze dzisiaj, 15. 30. Do widzenia.

Jak skonczyla, to sie zorientowala, ze godziny nie przelozyla.

Ja juz zla bylam, bo wszystko zimne, zaczelam jesc bez niej.

Zaniosla swoja porcje psu do miski , ona jesc nie bedzie.

Zagrala mi na nerwach po prostu.

Powiedzialam, ze mi ta godzina pasuje, potem moze byc pozno i ciemno.

Zorientowala sie, ze pozamiatane, zaczela plakac i biadolic, ze ona do szpitala pojdzie, bo zapomina i  nie wie dlaczego policja do niej przyjechala...Ozeszzzz...

Wrzucilam statki do zmywarki( co za szczescie, ze jest tu to cudowne urzadzenie), oswiadczylam, ze przyjde o 15 i pojdziemy razem do fryzjera. Teraz jest pauza poobiednia. 

Do lozka Stokrotki nie polozylam, bo pewnie bedzie ciuchy szykowac.

Moze sie uspokoi. 

Milego popoludnia. i demencjo a kysz...:d

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, foczka63 napisał:

Już to mówią.KK nigdy nie zapłaci grosza odszkodowania dobrowolnie,nie wierze w to.

Przykre, ale bardzo prawdziwe. Koscol to twor, ktory podatku nie placi, odszkodowan tez i jeszcze chroni przestepcow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KK to najstarsza korporacja na świecie. Ponad narodami, granicami i rządami. Generuje zyski, trzyma olbrzymią władzę. Ja czekam i doczekać się nie mogę pozwów ofiar II wojny światowej przeciwko KK. Przecież tysiące zbrodniarzy niemieckich, austriackich czy chorwackich uniknęło odpowiedzialności karnej dzięki pomocy Watykanu. To fakt historyczny 

Edytowane przez Grzegorz B
  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Grzegorz B napisał:

KK to najstarsza korporacja na świecie. Ponad narodami, granicami i rządami. Generuje zyski, trzyma olbrzymią władzę. Ja czekam i doczekać się nie mogę pozwów ofiar II wojny światowej przeciwko KK. Przecież tysiące zbrodniarzy niemieckich, austriackich czy chorwackiej uniknęło odpowiedzialności karnej dzięki pomocy Watykanu. To fakt historyczny 

To odgrzewany kotlet, ale pedofilia to temat na czasie.

Czy pokuta dla ksiezy pedofilow to przeniesienie do innej parafii?

A zadoscuczynienie?

Zlodziej powinien oddac , co ukradl i jeszcze wynagrodzic krzywde,wg nauki KK, a pedofil co?

Nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Afryka napisał:

Dzień dobry Milusińscy :cześć2:

Witam się cieplutko w ten pochmurany wtorek ,z pochmuranym nastrojem ...leczę kaszel od powrotu z Egiptu ( moje przypuszczenia to może zagrzybiona klima?) .Byłam u lekarza ,obsłuchana, zdjęcie RTG płuc zrobione ,gardło czyste ,dostałam antybiotyk ,lek przeciw alergiczny, tabletki z kodeiną na noc i... wszystko o kant dupy potłuc ,była jakby poprawa ,ale dzisiejsza noc ... myślałam,że płuca wypluję .Syrop z buraków z polecenia Fiotowej już się robi ,a jutro znowu do lekarza ...szlag by to ...19 wyjeżdżam do pracy ,a tu taka sytuacja .>:(.Nadmienię jeszcze,że miałam tomografię robioną,co prawda z powodu czegoś innego,ale płuca też zahaczyła i wszystko ok....jakieś pomysły , gdzie tkwi przyczyna !? 

Dobrego dnia Ludeczkowie :całus:

 

 

Po Egipcie kochana to może być sprawa gastrologa.Inne jedzenie przyprawy i......refluks.Gastrolog wg.mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Grzegorz B napisał:

No więc kawka. Heinz po terapii jak ja bym chciał być terapeutą w DE... wczorajszy przepis wcieliłem z życie, z małymi modyfikacjami.  Pachnie zajefajnie... czekam na efekt końcowy. 

Witam:dyskusja:. No to jak pachnie, to ja już jestem:szydera:

Modyfikacje wskazane jak najbardziej:tak2:. Ja nie zapisałam Tobie, że ten przepis robi się dosłownie z resztek w lodówce. Alles zusammen. Ja miałam jakieś resztki w lodówce brukselki, dorzuciłam 2 garści rodzynek ( opakowanie mi się rozdarło, węc ryn do mielonego :d). 

Największy aromat w tym wszystkim daje cebula, czosnek, cynamon, gałka muszkatałowa . Zmysły szaleją :oklaski::oklaski:

Uwielbiam zadbane  pachnące kobiety i mężczyzn, pachnący czystością dom, a także pachnące placki i potrawy.

Czy to się nazywa: schiza:szok: ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Heidi napisał:

Witam:dyskusja:. No to jak pachnie, to ja już jestem:szydera:

Uwielbiam zadbane  pachnące kobiety i mężczyzn, pachnący czystością dom, a także pachnące placki i potrawy.

Czy to się nazywa: schiza:szok: ?

Nie, to tylko wyćwiczone chrapy.:szydera:

Spokojnie możesz pracować na lotnisku przy wykrywaniu kontrabandy Kartelu z Medelin.:d

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, hawana napisał:

To odgrzewany kotlet, ale pedofilia to temat na czasie.

Czy pokuta dla ksiezy pedofilow to przeniesienie do innej parafii?

A zadoscuczynienie?

Zlodziej powinien oddac , co ukradl i jeszcze wynagrodzic krzywde,wg nauki KK, a pedofil co?

Nic.

Pedofilia w KK to temat kilkudziesięcioletni. Że wspomnę Irlandię i USA. A że do nas nie docierał, no cóż. Pedofil powinien iść za kraty. Choć ja bym kastrował. To prawda, w ponad 90% przypadków pedofil sam był ofiarą pedofilia w dzieciństwie. Ale mnie to razi w KK z tego samego powodu, z jakiego np szokujący jest sędzia mafiozo czy prokurator złodziej. Czyli sprzeniewierzenie się misji wykonywanego zawodu. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...