Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Ja też nie chodzę , ale to z powodu zbyt lekkiego okrycia wierzchniego ...obuwia również :szydera:

okrycie u mnie jest ale @Afryka dobrze to ujęła.....że stary wróbel i co roku daje się nabierać na te chwyty marketingowe albo raczej poniżej pasa....a w tym roku powiedzialam Nie! Czyli po naszemu Sosna !....nie chodzę....nie oglądam i nie kupuje  :d do jedzenia na Swieta też nic nie kupię.....będzie sałata i ziarenka....I sosna ! :d

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi  @NNNdanuta

Hej wszystkim. :)  W sprawie tego Bólu zęba. Jestem dopiero co po wizycie u Niemieckiego dentysty. Pani dentystka zrobiła mi prowizoryczny zabieg.  No i też mimo karty EKUZ i mimo (tak to nazwijmy) nagłej potrzeby interwencji dentysty to muszę jutro im donieść 50€.  A więc jak to mówią.... Za darmo ksiądz się nie modli :)  No cóż.  Jeszcze działa zastrzyk przeciwbólowy i nie czuje buzi, ale mam nadzieję, że problem rozwiązany. Ostatnie dni to z bólu po ścianach biegałem.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Michasia 1959 napisał:

@Blondi @Blondi  O pamietałas o mnie:cześć: Tak jestem od soboty, nie pisałam nic bo jak dojechałam byli synowie w domu po  z zonami bo pogrzeb był w piątek żony Pdp.Podopieczny jest od wczoraj /był 2 tygodnie w domu starców/, badamy się.Głowa zdrowa, bez nogi, z cukrzycą insulinozależną i tracheotomia.Nic przy nim nie robie sam wszystko, dla niego to nowa sytuacja bez żony i widzę jaki zagubiony.Jestem pierwsza i też nie wie jakie może mmiec wymagania od mnie.Dwa obiady za mną - smakowały ale tez jest dieta,nie narzekam bo nie mam po 3 dniach na co, ale to dopiero początki.W zakupach nie mam ograniczeń, oby tak dalej. Pozdrawiam wszystkich.Wiatrzysko wieje - 6 km od morza.

Powodzenia Michasiu

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Michał845 napisał:

@Blondi  @NNNdanuta

Hej wszystkim. :)  W sprawie tego Bólu zęba. Jestem dopiero co po wizycie u Niemieckiego dentysty. Pani dentystka zrobiła mi prowizoryczny zabieg.  No i też mimo karty EKUZ i mimo (tak to nazwijmy) nagłej potrzeby interwencji dentysty to muszę jutro im donieść 50€.  A więc jak to mówią.... Za darmo ksiądz się nie modli :)  No cóż.  Jeszcze działa zastrzyk przeciwbólowy i nie czuje buzi, ale mam nadzieję, że problem rozwiązany. Ostatnie dni to z bólu po ścianach biegałem.

50 euro nie majątek, a mam nadzieję, że po ścianach już chodzić nie będziesz. I masz już w jednym paluszku jak tu się korzysta z lekarza ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Mnie jakoś nie biorą świąteczne zagrywki sklepowe. Zazwyczaj mam z góry zapisane co mam kupić i tego się trzymam. Ale popatrzeć lubię. :szydera:

Ja lubię polowania, ale nie w tych ogromnych sklepach... tam ginę jak Antka buty :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Michał845 napisał:

No nie majątek :) Ale to tylko prowizorka, dentystka poborowała i wstawiła plombę. Prawdziwe koszty czekają mnie dopiero w Polsce :mur:

Założyła lekarstwo.., to nie prowizorka. Ostatnio miałam identycznie i faktycznie w Polsce popłynęłam, że ho-ho, a co się nachodziłam po ścianach jeszcze przez naszych rodzimych fachowców :smutek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, INEZ napisał:

Próbuje .Agencja nie reaguje zostawiła ją jaka zwykle samą  z problemem i opiekunko radź sobie sama .Poradziłam jej  rozmówić się z rodziną a jak nie poskutkuje to szukać "pomocy"u naszego koordynatora tu na miejscu .Tylko czy tak powinno być ? cholera mnie bierze tym bardziej ,że ona tam pralki nie ma i internetu też nie ma .Jedyne chyba oprócz tej "cudownej atmosfery " na ,którą też poradziłam jej nie dać się nabierać to ma dach nad głową i tyle  ech szkoda gadać :smutek:

Bez podstawowych rzeczy na szteli??

Bez  netuuuu???

Tragedia..

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Afryka napisał:

@INEZ Wytłumacz mnie tak jak" krowie na rowie" jak może być miła,serdeczna atmosfera przy burczącym brzuchu ?! 

Sama sobie tego nie potrafię wytłumaczyć bo niby z jednej strony jest .Dom rodem z "mani chomikowania " więc nie ma co sprzątać bo chyba ciężarówkę do wywozu tych śmieci trzeba by zamówić .Dziewczyna nie ma tam nic do roboty i do żadnych nie porozumień nie dochodzi .Jeżdżą po sklepach ,jarmarkach świątecznych itd.Gotować się tam prawie nie gotuje bo na obiad ziemniaki z ogórkiem to dla mnie nie jest żadne gotowanie  .Nie wiem czy mogę   to opisywać co się u niej dzieje  ale mam takiego nerwa ,że hej a po za tym to ja za tą dziewczynę sprawy nie załatwię bo nie mam żadnego prawa się wtrącać .Jej zależy na pracy w tej firmie bo prosto stąd jedzie na swoje stałe fajne zlecenie,którego nie chce stracić "i tu jest pies pogrzebany".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, beatrix+ napisał:

Bez podstawowych rzeczy na szteli??

Bez  netuuuu???

Tragedia..

Niestety to nie jest wyjątek nawet nie zdajesz sobie sprawy w jakich warunkach opiekunowie pracują dlatego firmą tak zależy ,żebyśmy się nie kontaktowali  tu na miejscu :przekleństwa:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NNNdanuta-  Dziura w zębie była spora,  i nachodziła już na dziąsło. Na zębie mam dużo białej masy. Dentystka powiedziała, że zrobiła prowizorycznie i dalszy ciąg musze zrobić w Polsce.  Pewnie w Polsce będzie dentysta tą białą masę usuwał i robił coś dalej z zębem. Tak myślę

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, INEZ napisał:

Niestety to nie jest wyjątek nawet nie zdajesz sobie sprawy w jakich warunkach opiekunowie pracują dlatego firmą tak zależy ,żebyśmy się nie kontaktowali  tu na miejscu :przekleństwa:

Dokładnie. Chociaż też nierzadko słyszę od znajomych opiekunów/opiekunek, że czasami udostępniają kontakt bez problemu.  A do mnie raz agencja zadzwoniła z pretensjami jak wcześniej zadzwoniłem na numer domowy adresu gdzie miałem wkrótce jechać.   Co ciekawe, agencja już więcej po tym nie podawała na zleceniu numeru domowego szteli

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minut temu, Michał845 napisał:

Dzwoniłem wcześniej do agencji z pytaniem o EKUZ i  też do NFZ.   jak się okazuje karta EKUZ jedynie daje darmowość w sytuacjach zagrażających życiu

A mi zęba wyrwali na Ekuz .Za darmochę.W sumie ,to trzy razy mi się przytrafiło z dentysty korzystać w Re.Dwa razy płaciłam,wzięłam rachunek i potem NFZ zwrócił mi kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Afryka napisał:

@INEZ To oni w tych sklepach i na tych jarmarkach kartofle i ogórki kupują ?! A atmosfera jest ,jak w rodzinnym grobowcu ... pieprzenie kotka za pomocą młotka .

Nic nie kupują po prostu jeżdżą .Widzisz może lepiej tu nic nie pisać bo przyczepiłaś się tej "atmosfery " .Najgorsze jest dla mnie to ,że nie mogę jej pomóc bo ja też mam ...ujowe zlecenie .Jakby było inaczej to i pranie bym jej wyprała u siebie i jakoś z jedzeniem "wspomogła "może by te 3 tygodnie "przetrwała "Poczytaj co napisałam  i może masz jakiś pomysł jak pomóc tej dziewczynie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Teresadd napisał:

A mi zęba wyrwali na Ekuz .Za darmochę.W sumie ,to trzy razy mi się przytrafiło z dentysty korzystać w Re.Dwa razy płaciłam,wzięłam rachunek i potem NFZ zwrócił mi kasę.

Rozmawiałem z NFZ i powiedzieli, że za zabieg u dentysty zwracają tylko 20%. Może to się po prostu zmienia jak w kalejdoskopie z przepisami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, awe59 napisał:

okrycie u mnie jest ale @Afryka dobrze to ujęła.....że stary wróbel i co roku daje się nabierać na te chwyty marketingowe albo raczej poniżej pasa....a w tym roku powiedzialam Nie! Czyli po naszemu Sosna !....nie chodzę....nie oglądam i nie kupuje  :d do jedzenia na Swieta też nic nie kupię.....będzie sałata i ziarenka....I sosna ! :d

A ja też nic nie kupuję.Jadę sobie nad morze i żadnego gotowania,pieczenia.Pierwsz raz Boże Narodzenie na wyjazdowie.Cisza, spokój.Będzie chyba.I nawet wyrzutõw sumieńia nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Teresadd napisał:

A mi zęba wyrwali na Ekuz .Za darmochę.W sumie ,to trzy razy mi się przytrafiło z dentysty korzystać w Re.Dwa razy płaciłam,wzięłam rachunek i potem NFZ zwrócił mi kasę.

@Teresadd Kurde systematycznie korzystam z lekarza w de.nie mam żadnych problemów, dostaję recepty takie same jak Niemcy

W aptece płace tylko ryczałt, nie ważne czy lek kosztuje 100euro czy 25 euro ,płace 5euro od każdego leku, wszystko na kartę EKUZ

Praktycznie nie korzystam z lekarza w PL bo nie mam na to czsu

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, INEZ napisał:

@Michał845   ja zawsze mówię prawdę zmiennikowi jak wygląda sytuacja na steli .

Ja tak samo. Jak raz jeden Niemiec (pośrednik zajmujący się tym na czarno) lata temu miał pretensje, że powiedziałem nowemu opiekunowi przez telefon jakim bagnem jest adres to oznajmiłem twardo, że nie będę kłamać aby potem nie świecić oczami i tyle.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...