Skocz do zawartości

Gramatyka niemiecka - nasze metody


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiosna już na dobre się rozgościła i ja mam nowy przypływ energii do nauki niemieckiego i znowu sobie czytam starannie poczciwą gramatykę Bęzy. Teraz jest najlepszy czas, żeby sobie to wszystko utrwalić gruntowniej.

Moja metoda nauki gramatyki jest bardzo  prosta : czytam bardzo uważnie konkretne przykłady zdań,

staram się je dokładnie zrozumieć i powtarzam. I tak kartka za kartką całą książkę.

Nie wykonywałam od początku żadnych  ćwiczeń, jedynie czytałam zadanie i rozwiązania, ale teraz po parokrotnym przerobieniu mojego podręcznika widzę, że już większość tych ćwiczeń potrafię rozwiązać.Myślę, że bardzo mi pomogło to , że przerabiam cały czas tę samą książkę. No i uczę się zawsze rano przed moją pracą.

Piszcie o swoich doświadczeniach z gramatyką !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic nie napisał a to dodaje stronę z Internetu o innych metodach nauki gramatyki  niż moja.

http://weronikasokolowska.pl/jak-uczyc-sie-gramatyki/

I przypomina mi się, że moja koleżanka od lat mieszkająca w Niemczech

jako najlepszą metodę nauki uważała czytanie zdań z podręcznika na głos,

bo podobno słysząc samą siebie lepiej zapamiętywała.

No i chcę dodać, że kiedy uczę się gramatyki systematycznie co rano

to mi naprawdę tu czas szybciej schodzi na szteli !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczyłam się z Agnieszką Drummer.Metodaad.Ostatnio czytam kryminałek po niemiecku "Wo ist Sina?"

Sporo podręczników przerobiłam właśnie Agnieszki Drummer.Dla mnie w sam raz .

Gramatyka Bęzy była dla mnie za monotonna .Teraz @Serenity może Bęza pojedzie ze mną znowu do De.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jak mam się uczyć gramatyki to natychmiast głupieję.

Jakoś najlepiej mi wchodzi niejako przy okazji. Nie muszę znać zasad jeśli mam ileś tam przykładów z odpowiednim szykiem w zdaniu czy odpowiednim czasem. W sumie znajomość podstawowych zasad gramatyki była mi potrzebna na początku. Nie wiem czy mam ambicję znać bardzo dobrze ten język, może zechce mi się bardziej przyłożyć do gramatyki. Na razie wystarcza mi że potrafię się porozumieć i większość rozumiem. Nie będę udawała że wszystko ale dość dużo rozumiem i mówię. Czasem już jak coś powiem to sama się łapię że zrobiłam błąd. Niestety nie trafiłam do tej pory w miejsce gdzie ktoś chciałby mnie poprawiać, bo to najlepsza nauka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maria Jolanta Miałam wielu Pdp a i tak od nich się niewiele nauczyłam, a bardzo rzadko ktoś tam mnie poprawiał, jeśli już to drobiazgi. Nikt nie nauczy np odpowiedniego szyku zdania, zwłaszcza staruszkowie.

Ale gramatykę dobrze jest znać, bo nabiera się pewności w rozmowie.

Moją metodą - taką minimalną - jest odczytywanie z dużą uwagą - przykładów właściwych zdań czyli po prostu czytam moją książkę od gramatyki starannie od deski do deski starając się zrozumieć dlaczego akurat tak a nie inaczej. I to mi pomaga.

Teraz się zmobilizowałam właśnie i muszę tę książkę wyciągnąć z mojej walizy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wyciągnęłam moją wysłużoną gramatykę niemiecką

do kolejnego przeczytania: mam 90 odcinków po pół godziny

(a !  wysłużona to nie znaczy bynajmniej nauczona ) i

jedno to już wiem na pewno :

uczyć się muszę zaraz z rana i wtedy w ciągu dnia to sobie przypominam i coś tam zostaje.

Powodzenia wszystkim walczącym na tym gramatycznym  polu walki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...