Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Blondi napisał:

@erika grochowa? ale jesteś odważna -rety !!!!! pierdzenie murowane i Ty się najesz tej grochówki i kampera rozniesiesz-hahahahhahahahahahhahahahaah:hahaha::hahaha::hahaha:

:hahaha:Jutro kogucikowi też popołudniu podrzucę grochówki :hahaha:  Wiesz mieliśmy rottweilera dwa lata temu odeszła staruszka 11 lat miała:płacz: ale co chciałam powiedzieć, jak się kiedyś w nocy zebździła to musiałam drzwi od balkonu na oścież otwierać, a kogucik mówi gezund  :hahaha: . Mój siostrzeniec się kiedyś pyta? ciocia a to prawda ,że Niemcy pierdzą przy wszystkich ? :hahaha:  

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja od rana juz myślę o rosole ,doczekałam się rosołu i w ogóle zup tutaj,,rosół akurat pasuje wszystkim ,to dzisiaj rosół wołowy,,mimo ,że piątek to będzie jeszcze gulasz wołowy,,,wołowina u mnie w piątek a ryba poczeka na inny dzien,,nie pali się ,,:hahaha: chyba ,że ? jeszcze coś mój dziadek wymyśli w ostatniej chwili,ale nie bo już wszystko przygotowane ,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzis Fruhlingsuppe  z torebki albo lasania z mikrofali, potem moze jogurt i  jakias swieza buleczka, ktora ide zaraz kupic, bo wybieram sie na zakupy i polazic. Moglabym zjesc cos na miescie, ale szkoda mi kasy przeznaczonej na moje jedzenie., koncowka pobytu sie zbliza , wole sobie cos innego za to kupic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Barrakuda taka prawda -zupa z torebki raz kiedyś może być,,,albo coś z mikrofali a kasa na jakieś przyjemności a nie na żarcie,,,dobrze myślisz -bardzo dobrze ,,,ale ja ostatnio w Polsce to bym jadła wszędzie bo czasu nie było na garki w domu,,,a i stęskniłam się za kurczakami i frytkami z KFC,,,ale to złotówki a nie euro,,,,przeżyjesz na zupce,,,bułką doprawisz i będzie git,,,,:burger::frytki:masz tu jeszcze coś na przekąskę :ciastko::ciacho:-:hahaha: żebyś głodna nie chodziła,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Blondi za wyzerke, dokladnie jeszcze takie jedzenie dolozylam do tej bulki. Poszlam na te zakupy, olazilam sie i  wrocilam bardzo glodna, wtranzolilam wiecej  takiego   suchego prowiantu niz gdybym zjadla normalny obiad z dwoch dan, ale przeciez nie bede tylko dla siebie  gotowac. Nie tylko kase oszczedzam a wlasciwie czas . Na poczatku jak przyjechalam bylo bardzo goraco  kto siedzialby w domu, lazilam po miescie i jadlam w roznych bistro czy malych barach , pizzeriach i tak dziennie szlo 6-10 euro , ale teraz  juz  znam miasto, przeliczylam kase i wole cos kupic a  jedzonko z gotowcow w mikrowelle tanie i szybkie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no skad?! Na jedzenie -sniadania, kolacje,obiady, kiedy babka nie idzie do przedszkola i drobne zakupy dla np paste do zebow, zel dostaje kase i musze miec na to paragony , chociaz jak mowila kolezanka  , nie sprawdzaja, bo dobrze sie orientuja ile wszystko kosztuje a czesto przychodza . Cztery razy w tygodnia babcia jest w Tagespflege i tam je obiady, ale ja tez przeciez musze cos jesci na to dostaje kase . Co za to kupie, albo czy bede sie odchudzac to juz moja sprawa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Łukasz napisał:

Też czasami piekłem, obłożonego ziołami, ale w folii, teraz bardziej duszę w brytfance w wywarze. A dziś zupka ze świeżych warzyw, dawno zupy nie było, a dziadek naprawdę mało je

Piekę w folli aluminiowej ,może na foli i polewam oliwką aby był łosoś soczysty,,,ale poszłysmy z babcią jabłek trochę zerwać z drzewka -mają tutaj z 5 drzewek jabłuszek ,są młode drzewka -ale jabłka smaczne -soczyste -kocham taki smak jabłek ,,,mam co jesc :jabłko::zielone_jabłko:,od razu porcja dla babci i dziadka i wujka ,,, kelnerką jestem od rana  :hahaha: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj padła wieczorem propozycja obiadu na dzisiaj ,,,mądrala mówi jajka ze szpinakiem i kalafior -a ja tak słucham i mówię od razu, ja mam lepszą propozycję -kurczak pieczony i kalafior i tak mnie słucha i przytaknął rację ,,,mówię do niego ,,jesz 2 jajka na sniadanie i teraz chcesz 2 jajka na obiad i 1 jajko na kolację to jest 5 jajek i kura nie zdązy Ci tych jaj znosić jak będziesz tyle jaj jadł-:hahaha: a babcia od razu stanęła po mojej stronie ,że tak tak -kurczak:hahaha: dobrze ,że jeszcze słuchają mnie,,,ale to było wczoraj a co będzie dzisiaj ? ja się liczę ,że zmianą zdania i może byc całkiem co innego na obiad -tak było nie raz ,,,,ale ja jestem jak plastelina -chcesz to -będziesz mial to -dla mnie nie robi rożnicy co ma być na obiad -nie mam zasad i nigdy ich nie miałam ,,,wiem że w tym wieku przeróżne niespodzianki mogą być,,,:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam!!! @Łukaszku nie strasz takimi wiadomościami bo ja mam jeszcze 5 porcji do zrobienia,,,ostatnio wyszedł pycha,,,ja tam nie czytam ich mądrości bo za tydzień inny mądry napisze co innego,,dlatego jemy co mamy i się napychamy aby głodu nie czuć i się dobrze czujemy i jest nam jak w niebie-dobrze,,, :święty:

u mnie golonka -pycha i do tego kluski ich te ukochane z kminkiem i sałata,,,dobre ,nie narzekam,,jutro będzie powtórka z rozywki tylko ,że kluchy usmażone ,,,zdrowo to my nie jemy ,ale tak są nauczeni tutaj jesc ,,,,a ja się dostosuje bo paniusią nie jestem-hahahhahha

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...