Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam dzisiaj  prosty obiad  " zupa kartoflana z szynką doprawiona gałka , kminkiem i z zasmażka " taka lubi moj podopieczny . Na deser zrobiłam kasze manne z żóltkiem ,masłem i cukrem waniliowym . Nie jest za słodka to poleje sokiem malinowym . Tak odrobinkę , dla kontrastu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj serwowałam rybke pieczoną w sosie koperkowym z czosnkiem , ziemniaczki i surówka . Uparłam sie i budyniu nie gotowałam , a co , muszę ? :) Zjedlismy jogurt i żyjemy oboje .Trza na łatwizne iść , bo jak inaczej :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 15.09.2017 at 14:57, Blondi napisał:

U mnie kartofle i śledz w śmietanie ten mój ulubiony,,dawno też go nie jadłam ,,bez żadnych wydziwiajstw,,normalne wszystko,,,:p w jednym temacie kawa i ciasta a tutaj gulasze ,kasze, sledzie ,,ryby, zupy prawie jak w normalnej na bogato restauracji,,:hahaha:

  a co będę oszczędzać   ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, emma napisał:

Ja planuję po powrocie do PL, a to już za 7,5 dnia ;) przez parę tygodni być na wegańskiej diecie.

uuuuu. mnie by tam wystarczyla dieta bezcukrowa... uzalezniona jestem... jak nie lodzik, to czekolada, to cukiereczki, to jakies slodkie owoce... kurcze, zle mi z tym i na odwyk chcialabym pojsc, ale nie umiem... raz udalo mi sie 12 dni.... bylam dumna jak paw, ale pozniej byly wakacje z rodzinka i powrot do nalogu... 

a co do obiadku to biale szparagi zapiekane z szynka parmeńską i serem zoltym, mniam takie pyyyyszne... na jutrzejszy obiad tez juz ugotowalam: kurki w sosie smietanowym z piersia kurczaka zapiekane... jutro bedzie zamieszanie od razna, wiec dzis juz przygotowalam wszytsko, az z siebie dumna jestem, ze mialam natchnienie...

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zeszłym roku listopad-grudzień miałam drastyczną dietę, ponieważ podejrzenie o hashimoto. Dieta hashimoto to jest hardcore i dużo jeździłam na rowerze i wieczorem 40 min gimnastyki. Ładnie schudłam, ale teraz przytyło mi się trochę, więc po powrocie przejdę na koktajle na śniadanie i kolację, a w dzień wegańską i dużo spacerowania oraz gimnastyka. 

Ja również uwielbiam słodycze, zwłaszcza czekoladę, najgorsze jak czuję się tu samotnie, to zjadam lub jak już myślę, że nie wytrzymam tu dłużej ciągle to samo się dzieję, każdy dzień taki sam, to tez smutki czekolada zapycham. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, emma napisał:

Ja w zeszłym roku listopad-grudzień miałam drastyczną dietę, ponieważ podejrzenie o hashimoto. Dieta hashimoto to jest hardcore i dużo jeździłam na rowerze i wieczorem 40 min gimnastyki. Ładnie schudłam, ale teraz przytyło mi się trochę, więc po powrocie przejdę na koktajle na śniadanie i kolację, a w dzień wegańską i dużo spacerowania oraz gimnastyka. 

Ja również uwielbiam słodycze, zwłaszcza czekoladę, najgorsze jak czuję się tu samotnie, to zjadam lub jak już myślę, że nie wytrzymam tu dłużej ciągle to samo się dzieję, każdy dzień taki sam, to tez smutki czekolada zapycham. 

u... skad ja to znam... tez cmam Hashimoto, jestem po operacji wyciecia tarczycy, a teraz jak siedzimy czy sami czy z dziadkiem to z nudow oboje jemy i jemy i az sami na siebie wsciekli jestesmy... poszlismy przed chwila na spacer i... i wylądowalismy w lodziarni na lodach i goracej czekoladzie z rumem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, emma napisał:

Ja również uwielbiam słodycze, zwłaszcza czekoladę, najgorsze jak czuję się tu samotnie, to zjadam lub jak już myślę, że nie wytrzymam tu dłużej ciągle to samo się dzieję, każdy dzień taki sam, to tez smutki czekolada zapycham. 

W sumie to w domu w ogóle nie jem słodyczy a w poprzednim miejscu ( bardzo dobrym, lajtowym ) miałam fazę na czekoladę. Potrafiłam zjeść po dwie czekolady w jeden wieczór. Potem mi przeszło. :)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Betty napisał:

skad ja to znam... tez cmam Hashimoto, jestem po operacji wyciecia tarczycy, a teraz jak siedzimy czy sami czy z dziadkiem to z nudow oboje jemy i jemy i az sami na siebie wsciekli jestesmy... poszlismy przed chwila na spacer i... i wylądowalismy w lodziarni na lodach i goracej czekoladzie z rumem....

i wyrzuty sumienia ;( ale już mam plan, a ja lubie realizować plany ;) powinnam dać radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minut temu, Maria Jolanta napisał:

W sumie to w domu w ogóle nie jem słodyczy a w poprzednim miejscu ( bardzo dobrym, lajtowym ) miałam fazę na czekoladę. Potrafiłam zjeść po dwie czekolady w jeden wieczór. Potem mi przeszło. :)

 

jak przeszło? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przybywa mi kilogramów, sama nie wiem dlaczego. Czasem jestem tak przejedzona ( kocham jeść :) ) że mi wielkie brzucho rośnie. Potem brzucho zasysa kręgosłup i ... nic. To nie moja zasługa. Może troszkę, bo jak widzę brzuchol to jem mniej a więcej chodzę. Nie ćwiczę bo za leniwa jestem. :d

A jeść lubię i to wszystko co tuczące, kluchy, makarony, ooogromne ilości sosu albo tłuszczyku. Niemieckie jedzenie mi w sumie odpowiada ( gdyby jeszcze nie było tak strasznie monotonne ), chętnie nawet na śniadanie jem dżemik albo miodek. W ogóle to zjem wszystko co na drzewo nie ucieka. :hahaha:

 

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj jak odeszłam od laptopa to skierowałam swoje kroki w stronę lodówki ale nie otworzyłam bo pomyślałam,że nigdy nie pozwolę,zeby wysiłek mojego podopiecznego poszedł na marne :rozpacz::hahaha: minęłam lodówkę ale poszłam w kierunku szafki ze słodyczami i wtedy zdałam sobie sprawę ,że popełniłabym jeszcze większy błąd niż podjadając coś z lodówki ostatecznie wzięłam jabłko zjadłam i trochę zniesmaczona poszłam spać :hahaha::hahaha:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jolantapl. napisał:

Wczoraj jak odeszłam od laptopa to skierowałam swoje kroki w stronę lodówki ale nie otworzyłam bo pomyślałam,że nigdy nie pozwolę,zeby wysiłek mojego podopiecznego poszedł na marne :rozpacz::hahaha: minęłam lodówkę ale poszłam w kierunku szafki ze słodyczami i wtedy zdałam sobie sprawę ,że popełniłabym jeszcze większy błąd niż podjadając coś z lodówki ostatecznie wzięłam jabłko zjadłam i trochę zniesmaczona poszłam spać :hahaha::hahaha:

bravo!!!--- silna wola:d podziwiam takie osoby naprawde ukon w Twoja strone

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze nie myslę co będę jadła ,,narazie to paznokcie sobie pomalowałam na orange,,więc za gary sie napewno nie wezmę,,,chodz bym mogła cos ugotować dla urozmaicenia,,zobaczę,,ale za to figurę mam -mucha nie siada,,podoba mi się ,,aż szkoda przesłodzic sobie i pozwolic na jakieś brzucha-nie!!! jak jest fajnie jak się ubierze spodnie i nie trzeba szukać czegoś aby zakryc to czy tamto,,tylko bluzeczka może być dopasowana i jest super glanz,,a tak piszę dla tych wszystkich obżarciuchów, chodz sama też jestem fullżerna,,,jestem ,,,ptasie mleczko połowa na raz,,ale mam zatrzymania i to mi się podoba:hahaha: 

ale my tu o jedzeniu a nie o dchudzaniu,,,więc bym może coś wołowego zjadła ,,,albo fajną kiełbaskę:love: z warzywkami,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...