Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pożarli pospali

..teraz marudzą...

Jutro pijemy bo rybka lubi pływać :szydera:...chyba szpinaku zapodam resztę A cwirek..niezmiennie kwaśna sałatę 

ide zerknąć ile toreb torebeczek w zamrażarce jest otwartych i co to jest....jakaś masakra...dzisiaj kurna groszek mi spierdol....l z otwartej torebki...po całej piwnicy :mur:

 

Edytowane przez lucinda
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też oszczędnościowo, szef powinien być zadowolony, że pracownik jedzenie z domu przynosi..

A poważnie, pan. C. popełnił wczoraj pyszną Sauerbraten, więc resztki trzeba zutylizować.

Do tego knedle ziemniaczane + sałata, mniam :D.

Szef dostanie bulion z kostki + Leberspezle z Penny ;). 

Edytowane przez salazar
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bulletki nie bo ostatnio wchloneli

.dzisiaj plackowo...ichnie niemieckie i mój art.. wrobelek i tak wyzre wszystko co na stole A tak mało je:szydera:

Nauczona ostatnim zagraniem cwirka zakupiłam ogromny sloj musu niech wyje cały i najlepiej wprost że słoja.. oblize łyżkę i wsadzi z powrotem.

.ja zadowole się samym plackiem...albo tym co mi wrobelek zostawi...

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Zrobię dzisiaj coś...na podób sosu do makaronu :haha: Zostało mi sosu pieczarkowego i żal wyrzucić :$ Kupiłam wczoraj paprykę w trzech kolorach, pomidory w puszce bez skóry i uczynię strawę jakowąś z posiadanych produktów :haha:I parmezan na posypkę :haha:

To się ciesz...cwirek pomidorowych rzeczy nie jada, po papryce ma sraczke, A na kolację wchłania...pomidorki koktajlowe...:szydera: bo to nie jest pomidorowe z puszki albo z gara

Zlepek resztek z makaronem zrobie  im jutro to w sobote sobie  odgrzeja.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Placki..Lucy dlaczego masz dwie miski??

Bo w jeden są wg niemieckiej receptury A w drugiej moje z cukinią porem pietruszka i koperkiem

A co dałaś według niemieckiego przepisu?

Jajka mąkę sól pieprz 

Ooooo.. ja nigdy nie dodaje jajek 

:mur:

Wszmala i niemieckie i moje..

Boże jak się objadlam..chyba pekne...

O...jeszcze jeden...taki malutki...

Hans zjesz go?

Nie to dla Ciebie kochanie

Słychać warkot płyty w glowie...wrrrt wrrr wrrr drummm drummm

Oj...no nie może tak sam zostać bo mu smutno..chodź do mnie..spotkasz się z kolegami w moim brzuszku

Padlam:szydera:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrobelek robi dzisiaj sałatę na obiad...spróbowałam i aż mnie dech zaparlo..:kopara:...

Próby tłumaczenia że chyba trochę za ostry nie dały efektu.

 

No cóż...będą mieli drgawki przy obiedzie..mam moja roszponka z miodem i cytryną...

Zostały jeszcze rybka i ziemniaki...też odprawia :szydera:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kuchnia serwowała co następuje: barszczyk, paszteciki z kapustą, gęś nadziewana z jabłkami, udziec indyczy ze śliwkami, sznycelki indycze, komosa ryżowa, groszek z marchewką, buraczki zasmażane, prawdziwki smażone, papardele z rydzami....uffff....tylko tyle i aż tyle....a jeść będziemy z tydzień :haha: Potem kawunia i sernik z musem czekoladowym, brownie kawowe i makowiec japoński...uffff....ile jeszcze zostało :haha: No....żeby nie było...zamroziło się lwią część dań i wypieków...wszak Sylwester za pasem :haha: Niby człek mądrzeje z roku na rok, a Mamusia i tak potrafi zaskoczyć....jak w tym roku nieplanowana gęsią słusznych rozmiarów :szydera:  Postawiłam już przed sobą wyzwania na rok przyszły :oklaski: Będzie połowa wszystkiego na stole :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie :oklaski:Będzie dzień bezmięsny...dla mnie :szydera: Czyli........ta dam...ta dam...będą placki ziemniaczane :oklaski: Moi Panowie spożyją je w charakterze "placka po cygańsku"...czyli z gulaszem, a ja z Mamusią po kaszubsku...czyli z cukrem :oklaski: Mam już powyżej dziurek w nosie białka zwierzęcego...no z wyjątkiem masła :szydera: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, LACH napisał:

Krupniczek na wędzonce mruga, letni koperek czeka w mrozie by go okrasić, ślinka się toczy z pyska a struny głosowe czekaja na ukojenie inhalacyjne jego oparami. O brzuszku już nie pomnę:hura:

Screenshot_20200102-131505_Gallery.jpg

U mnie krupniczek pojutrze :oklaski: Ale na serduszkach kurzęcych będzie...mniam...mniam...mniam :hura:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...